Flickor 1-5 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:00 211015001 IBK Hallsta (1) - Surahammars IBF (1) 4 - 2 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2015-10-10 12:30 211015002 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 2 - 1 Albin Groen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-11 13:30 211015004 IBK Sala Silver (1) - IBK Köping Ung (1) 6 - 2 Thomas Kallin, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2015-11-02 19:00 Orsak:  Arboga har inga spelare tillgängliga den 10/10
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015003 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IFK Arboga IBK ung (1) 5 - 8 Lars-Göran Eklund, Jimmie Nilsson Fryxelska Skolan
2015-10-17 11:00 211015008 IBK Sala Silver (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 9 - 1 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-10-17 17:15 211015006 IFK Arboga IBK ung (1) - Surahammars IBF (1) 1 - 5 Ida-Louise Blomberg, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-10-18 15:30 211015007 IBK Köping Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 3 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-07 09:30 211015005 Per-Ols IBF (1) - IBK Hallsta (1) 4 - 1 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-10-24 09:30 211015009 IBK Hallsta (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 4 - 1 Per Ryman, Peter Johansson Nibblehallen
2015-10-24 09:30 211015012 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 6 - 2 Lars Flink, Albin Groen Kristiansborgshallen
2015-10-25 12:00 211015010 Per-Ols IBF (1) - IBK Köping Ung (1) 0 - 4 Björn Höijer, Carl Karlsson Fagerstahallen
2015-11-09 18:30 211015011 Surahammars IBF (1) - IBK Sala Silver (1) 1 - 6 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Kättinghallen
2015-11-08 12:30 211015015 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - Per-Ols IBF (1) 1 - 2 Lars-Göran Eklund, Max Hedlund Kristiansborgshallen
2015-11-08 14:30 211015016 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Surahammars IBF (1) 1 - 0 Lars-Göran Eklund, Max Hedlund Kristiansborgshallen
2015-11-08 15:00 211015014 IBK Sala Silver (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 7 - 1 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-11-08 15:20 211015013 IBK Köping Ung (1) - IBK Hallsta (1) 2 - 4 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-15 11:00 211015018 IBK Köping Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 6 - 1 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-15 12:00 211015020 Per-Ols IBF (1) - Surahammars IBF (1) 4 - 0 Carl Karlsson, Björn Höijer Fagerstahallen
2015-11-15 14:45 211015019 IFK Arboga IBK ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 1 - 2 Ida-Louise Blomberg, Jonna Windås Vasahallen
2015-11-22 12:00 Orsak: Tiden vi blev tilldelad är alldeles för sen. Och man får dessutom inte ha starttid på en ungdomsmatch kl 20.00.

Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015017 IBK Hallsta (1) - IBK Sala Silver (1) 2 - 9 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2015-11-21 12:30 211015021 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IBK Hallsta (1) 1 - 3 Rasmus Zarins, Kevin Holmberg Moreno Kristiansborgshallen
2015-11-21 12:30 211015023 Surahammars IBF (1) - IBK Köping Ung (1) 4 - 10 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-21 17:00 211015022 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - IBK Sala Silver (1) 6 - 2 Henrik Syversen, Mikael Jansson Kristiansborgshallen
2015-11-22 10:00 211015024 Per-Ols IBF (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 2 - 1 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-11-23 19:15 211015026 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - Surahammars IBF (1) 5 - 4 Pontus Tejne, Erik Flink Fryxelska Skolan
2015-11-23 19:30 211015027 IBK Sala Silver (1) - Per-Ols IBF (1) 3 - 4 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-11-24 19:00 211015028 IBK Köping Ung (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 7 - 3 Martin Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-29 18:30 211015025 IBK Hallsta (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 2 - 2 Nibblehallen
2015-11-27 19:00 211015030 Per-Ols IBF (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 0 - 1 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2015-11-28 11:00 211015029 Surahammars IBF (1) - IBK Hallsta (1) 3 - 5 Felicia Setthammar, Matilda Pichler Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-28 13:30 211015031 IFK Arboga IBK ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 3 - 3 Jonna Windås, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-29 11:00 211015032 IBK Köping Ung (1) - IBK Sala Silver (1) 5 - 1 Martin Dalsgard, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-05 11:00 211015034 Surahammars IBF (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 3 - 3 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-05 12:00 211015033 IBK Hallsta (1) - Per-Ols IBF (1) 1 - 0 Peter Johansson, Per Ryman Nibblehallen
2015-12-05 12:30 211015035 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - IBK Köping Ung (1) 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Kristiansborgshallen
2015-12-06 17:30 211015036 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IBK Sala Silver (1) 3 - 4 Albin Groen, Adam Pawlus Kristiansborgshallen
2015-12-12 12:15 211015037 IFK Arboga IBK ung (1) - IBK Hallsta (1) 1 - 1 Ida-Louise Blomberg, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-12-12 14:00 211015039 IBK Sala Silver (1) - Surahammars IBF (1) 7 - 3 Tim Solig, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-12-13 09:30 211015040 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 0 - 11 Mikael Stegnell, Erik Flink Kristiansborgshallen
2015-12-13 15:20 211015038 IBK Köping Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 1 - 4 Martin Dalsgard, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-19 11:00 211015044 Surahammars IBF (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 1 - 3 Peter Johansson, Per Ryman Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-19 12:15 211015042 IFK Arboga IBK ung (1) - IBK Sala Silver (1) 1 - 13 Jonna Windås, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-12-19 12:30 211015041 IBK Hallsta (1) - IBK Köping Ung (1) 3 - 1 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2016-03-12 09:30 211015043 Per-Ols IBF (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 6 - 4 Peter Johansson, Per Ryman Fagerstahallen
2016-01-16 11:00 211015045 IBK Sala Silver (1) - IBK Hallsta (1) 3 - 6 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2016-01-16 11:30 211015048 Surahammars IBF (1) - Per-Ols IBF (1) 1 - 3 Jimmie Nilsson, William Ringkvist Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-16 12:30 211015046 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IBK Köping Ung (1) 1 - 9 Kristiansborgshallen
2016-01-17 10:30 211015047 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 9 - 0 Albin Groen, Erik Flink Kristiansborgshallen
2016-01-23 11:30 211015050 IBK Sala Silver (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 2 - 4 Tim Solig Sala Idrottshall
2016-01-23 13:30 211015049 IBK Hallsta (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 8 - 2 Jimmie Nilsson Nibblehallen
2016-01-23 16:00 211015052 IFK Arboga IBK ung (1) - Per-Ols IBF (1) 0 - 3 Jonna Windås, Wilma Viol Vasahallen
2016-01-24 18:30 211015051 IBK Köping Ung (1) - Surahammars IBF (1) 6 - 4 Alexandra Rosendal, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-30 16:00 211015054 Surahammars IBF (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 3 - 4 Jimmie Nilsson, Lars-Göran Eklund Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-31 12:00 211015055 Per-Ols IBF (1) - IBK Sala Silver (1) 1 - 2 Axel Henriksson, Tim Niemi Fagerstahallen
2016-01-31 12:30 211015053 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - IBK Hallsta (1) 1 - 2 Albin Groen, Erik Flink Kristiansborgshallen
2016-01-31 18:15 211015056 IFK Arboga IBK ung (1) - IBK Köping Ung (1) 4 - 5 , Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-30 12:30 211015058 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Per-Ols IBF (1) 2 - 3 Kristiansborgshallen
2016-02-12 18:30 211015057 IBK Hallsta (1) - Surahammars IBF (1) 5 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2016-02-12 18:30 211015060 IBK Sala Silver (1) - IBK Köping Ung (1) 1 - 6 Sala Idrottshall
2016-02-21 15:00 211015059 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IFK Arboga IBK ung (1) 2 - 4 Fryxelska Skolan
2016-02-13 13:30 211015062 IFK Arboga IBK ung (1) - Surahammars IBF (1) 2 - 2 , Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-02-14 10:30 211015064 IBK Sala Silver (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 6 - 3 Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2016-02-14 12:00 211015061 Per-Ols IBF (1) - IBK Hallsta (1) 1 - 1 Carl Karlsson, Axel Henriksson Fagerstahallen
2016-02-14 12:45 211015063 IBK Köping Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 4 - 3 Jonathan Morén, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-21 11:30 211015067 Surahammars IBF (1) - IBK Sala Silver (1) 0 - 3 Martin Morén, Martin Dalsgard Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-21 12:00 211015066 Per-Ols IBF (1) - IBK Köping Ung (1) 1 - 3 Mikael Jansson, Henrik Syversen Fagerstahallen
2016-03-07 19:00 211015068 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 6 - 1 Erik Flink, Pontus Tejne Fryxelska Skolan
2016-03-11 18:30 211015065 IBK Hallsta (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 5 - 6 Jimmie Nilsson, Matilda Pichler Nibblehallen
2016-02-27 11:30 211015070 IBK Sala Silver (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 1 - 3 Sala Idrottshall
2016-02-28 10:30 211015071 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - Per-Ols IBF (1) OW (0 - 5) Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Kristiansborgshallen
2016-02-28 12:30 211015072 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - Surahammars IBF (1) 5 - 3 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Kristiansborgshallen
2016-03-10 19:30 Orsak: 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015069 IBK Köping Ung (1) - IBK Hallsta (1) 2 - 2 Jonathan Morén, Thomas Kallin Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-03-12 13:00 211015073 IBK Hallsta (1) - IBK Sala Silver (1) 4 - 1 Nibblehallen
2016-03-12 16:00 211015075 IFK Arboga IBK ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 0 - 3 Wilma Viol, Jonna Windås Vasahallen
2016-03-13 15:00 211015076 Per-Ols IBF (1) - Surahammars IBF (1) 3 - 2 Fagerstahallen
2016-03-13 15:30 211015074 IBK Köping Ung (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (2) 4 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-03-18 18:30 211015079 Surahammars IBF (1) - IBK Köping Ung (1) 2 - 5 Per Ryman, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2016-03-19 12:00 211015080 Per-Ols IBF (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 5 - 1 , Björn Höijer Fagerstahallen
2016-03-20 12:30 211015077 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - IBK Hallsta (1) 1 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-20 14:30 211015078 Rönnby Västerås IBK Ung (1) - IBK Sala Silver (1) 4 - 5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-18 19:00 Orsak: Matchtiden som vi fick var på Påskafton. Vi är inte så många i laget så vi skulle inte ha en chans att få ihop lag då, när dessutom flera är bortresta. 
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211015081 IBK Hallsta (1) - Rönnby Västerås IBK Ung (1) 1 - 4 Nibblehallen
2016-03-24 19:00 211015084 IBK Köping Ung (1) - IFK Arboga IBK ung (1) 5 - 4 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-03-27 13:30 211015082 Rönnby Västerås IBK Ung (2) - Surahammars IBF (1) 5 - 8 Kristiansborgshallen
2016-03-27 15:00 211015083 IBK Sala Silver (1) - Per-Ols IBF (1) 2 - 0 Sala Idrottshall
Pantamera Flickor Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 12:15 211016003 IFK Arboga IBK ung (2) - Västerås IBS Ung (1) (2) 3 - 6 Ida-Louise Blomberg, Jonna Windås Vasahallen
2015-10-10 13:30 211016001 IBK Sala Silver (2) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 7 - 1 Lars-Göran Eklund, Linus Andersson Sala Idrottshall
2015-10-11 11:45 211016004 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 4 - 3 Filip Lilja, Max Hedlund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-19 17:45 Orsak: Fotbollscup för Köpings tjejerna= inga spelare.
Vi har inget datum för match i nuläget
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211016002 IBK Sala Silver (3) - IBK Köping Ung 2 (2) 4 - 3 Sala Idrottshall
2015-10-18 09:45 211016008 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - IFK Arboga IBK ung (2) 6 - 2 Tim Solig, Felicia Setthammar Kristiansborgshallen
2015-10-18 14:45 211016007 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - IBK Sala Silver (3) 3 - 1 Lars-Göran Eklund, Martin Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-18 16:15 211016005 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - Surahammars IBF (2) 3 - 0 Robin Göransson, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-11 19:45 211016006 Västerås IBS Ung (1) (2) - IBK Sala Silver (2) 2 - 3 Tim Solig, Anders Hedman Klövernhallen Plan 2
2015-10-21 18:45 211016010 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - Västerås IBS Ung (1) (2) 5 - 5 Pontus Tejne, Adam Pawlus Önsta Skolan
2015-10-25 10:00 211016009 Surahammars IBF (2) - IBK Köping Ung 2 (2) 7 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-10-25 10:00 211016012 IBK Sala Silver (3) - IFK Arboga IBK ung (2) 3 - 6 Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2015-10-25 13:00 211016011 IBK Sala Silver (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 1 - 2 Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2015-11-07 14:30 211016016 IBK Sala Silver (3) - IBK Sala Silver (2) 1 - 4 Peter Pettersson, Anders Ernhjelm Sala Idrottshall
2015-11-08 10:45 211016015 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 1 - 7 Lars-Göran Eklund, Max Hedlund Kristiansborgshallen
2015-11-08 14:00 211016013 Västerås IBS Ung (1) (2) - Surahammars IBF (2) 8 - 0 Pontus Tejne, Adam Pawlus Klövernhallen Plan 1
2015-11-08 18:15 211016014 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - IBK Köping Ung 2 (2) 5 - 0 Fernando Rocabado, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-14 11:30 211016017 Surahammars IBF (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 0 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-14 15:30 211016018 Västerås IBS Ung (1) (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 4 - 1 Tim Solig, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2015-11-14 16:00 211016019 IBK Köping Ung 2 (2) - IFK Arboga IBK ung (2) 2 - 8 Sebastian Bergström, Alexandra Rosendal Ullvihallen
2015-11-15 14:15 211016020 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - IBK Sala Silver (3) 5 - 3 Pontus Tejne, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-21 12:30 211016024 IBK Sala Silver (2) - IBK Köping Ung 2 (2) 20 - 2 Jonas Ahlin, Axel Norin Sala Idrottshall
2015-11-21 16:30 211016022 IFK Arboga IBK ung (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 3 - 3 Oscar Vikström, Sophie Karlsson Vasahallen
2015-11-21 17:15 211016021 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - Surahammars IBF (2) 3 - 5 Pontus Tejne, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-21 17:30 211016023 IBK Sala Silver (3) - Västerås IBS Ung (1) (2) 0 - 5 Mikael Stegnell, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2015-11-28 09:15 211016026 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - IBK Sala Silver (3) 2 - 5 Albin Groen, Adam Pawlus Kristiansborgshallen
2015-11-29 10:00 211016028 IBK Köping Ung 2 (2) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 1 - 8 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2015-11-29 14:00 211016025 Surahammars IBF (2) - IFK Arboga IBK ung (2) 1 - 4 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-29 14:45 211016027 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - IBK Sala Silver (2) 3 - 1 Pontus Tejne, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-04 18:15 211016030 IBK Sala Silver (2) - IFK Arboga IBK ung (2) 2 - 1 Fernando Rocabado, Mikael Stegnell Sala Idrottshall
2015-12-05 12:45 211016032 IBK Köping Ung 2 (2) - Västerås IBS Ung (1) (2) 0 - 7 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-06 11:45 211016031 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 4 - 0 Pontus Tejne, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-06 17:30 211016029 IBK Sala Silver (3) - Surahammars IBF (2) 2 - 4 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Sala Idrottshall
2015-12-12 09:45 211016035 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - IBK Köping Ung 2 (2) 8 - 2 Pontus Tejne, Erik Flink Kristiansborgshallen
2015-12-12 11:15 211016036 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - Västerås IBS Ung (1) (2) 1 - 4 Pontus Tejne, Erik Flink Kristiansborgshallen
2015-12-12 12:00 211016033 Surahammars IBF (2) - IBK Sala Silver (2) 3 - 5 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-12 14:00 211016034 IFK Arboga IBK ung (2) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 0 - 3 Ida-Louise Blomberg, Wilma Viol Vasahallen
2015-12-19 09:45 211016040 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 3 - 2 Pontus Tejne, Erik Flink Kristiansborgshallen
2015-12-19 14:30 211016039 Västerås IBS Ung (1) (2) - IFK Arboga IBK ung (2) 7 - 1 Filip Lilja, Tim Solig Klövernhallen Plan 1
2015-12-20 11:15 211016037 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - IBK Sala Silver (2) 4 - 4 Max Hedlund, Erik Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-20 11:30 211016038 IBK Köping Ung 2 (2) - IBK Sala Silver (3) 2 - 4 Jonathan Morén, Sebastian Bergström Ullvihallen
2016-01-09 10:00 211016041 Surahammars IBF (2) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 3 - 3 Mikael Stegnell, Edvin Lindelöf Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-09 10:00 211016043 IBK Sala Silver (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 4 - 5 Martin Dalsgard, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2016-01-09 11:30 211016042 IBK Sala Silver (2) - Västerås IBS Ung (1) (2) 4 - 4 Martin Dalsgard, Carl Wikgren Sala Idrottshall
2016-01-10 12:30 211016044 IFK Arboga IBK ung (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 6 - 6 Oscar Vikström, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-16 13:30 211016048 IFK Arboga IBK ung (2) - IBK Sala Silver (3) 4 - 6 Sophie Karlsson, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-01-16 14:30 211016046 Västerås IBS Ung (1) (2) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 2 - 4 Carl Wikgren, Jimmie Nilsson Klövernhallen Plan 1
2016-01-17 10:30 211016045 IBK Köping Ung 2 (2) - Surahammars IBF (2) 0 - 1 Pontus Zarins, Rasmus Zarins Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-17 15:45 211016047 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - IBK Sala Silver (2) 1 - 6 Robin Göransson, Lars-Göran Eklund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-23 09:00 211016049 Surahammars IBF (2) - Västerås IBS Ung (1) (2) 1 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-23 10:00 211016052 IBK Sala Silver (2) - IBK Sala Silver (3) 2 - 5 Tim Solig, Rasmus Zarins Sala Idrottshall
2016-01-23 14:00 211016050 IBK Köping Ung 2 (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 1 - 4 Alexandra Rosendal, Sebastian Bergström Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-24 13:45 211016051 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 2 - 2 Lars-Göran Eklund, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-30 18:30 211016055 IFK Arboga IBK ung (2) - IBK Köping Ung 2 (2) 5 - 5 Jonna Windås, Wilma Viol Vasahallen
2016-01-31 10:45 211016053 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - Surahammars IBF (2) 2 - 2 Albin Groen, Erik Flink Kristiansborgshallen
2016-01-31 12:45 211016054 Rönnby Västerås IBK Ung (3) - Västerås IBS Ung (1) (2) 2 - 7 Carl Wikgren, Tim Solig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-01-31 13:30 211016056 IBK Sala Silver (3) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 4 - 1 Joakim Johansson, Tim Solig Sala Idrottshall
2016-01-31 16:30 211016060 IBK Köping Ung 2 (2) - IBK Sala Silver (2) 0 - 5 Ullvihallen
2016-02-06 11:00 211016059 Västerås IBS Ung (1) (2) - IBK Sala Silver (3) 4 - 2 Erik Flink, Pontus Tejne Klövernhallen Plan 1
2016-02-07 12:00 211016057 Surahammars IBF (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 1 - 3 Jimmie Nilsson, Björn Höijer Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-07 15:45 211016058 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - IFK Arboga IBK ung (2) 3 - 2 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-13 17:45 211016061 IFK Arboga IBK ung (2) - Surahammars IBF (2) 6 - 4 Wilma Viol, Jonna Windås Vasahallen
2016-02-14 09:45 211016064 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - IBK Köping Ung 2 (2) 8 - 0 Kristiansborgshallen
2016-02-14 16:30 211016063 IBK Sala Silver (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 7 - 4 Felicia Setthammar Sala Idrottshall
2016-02-23 19:45 211016062 IBK Sala Silver (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 6 - 4 Felicia Setthammar Lärkans Sportcenter
2016-02-20 12:15 211016066 IFK Arboga IBK ung (2) - IBK Sala Silver (2) 1 - 2 Sophie Karlsson, Ida-Louise Blomberg Vasahallen
2016-02-20 13:30 211016068 Västerås IBS Ung (1) (2) - IBK Köping Ung 2 (2) 8 - 1 Lars-Göran Eklund, Robin Göransson Klövernhallen Plan 1
2016-02-21 09:30 211016065 Surahammars IBF (2) - IBK Sala Silver (3) 1 - 8 Martin Morén, Martin Dalsgard Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-21 12:15 211016067 Rönnby Västerås IBK Ung (4) - Rönnby Västerås IBK Ung Orange 1 - 5 Albin Groen, Adam Pawlus Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-02-27 09:45 211016070 Rönnby Västerås IBK Ung Orange - IFK Arboga IBK ung (2) 4 - 4 Kristiansborgshallen
2016-02-27 13:00 211016069 IBK Sala Silver (2) - Surahammars IBF (2) 8 - 3 Sala Idrottshall
2016-02-28 15:00 211016072 Västerås IBS Ung (1) (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 5 - 1 Tim Solig, Kevin Holmberg Moreno Klövernhallen Plan 1
2016-03-12 17:30 211016071 IBK Köping Ung 2 (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (3) 0 - 6 Jonathan Morén, Alexandra Rosendal Karlbergshallen (KB-Hallen)
Pantamera Flickor Klass 2 - Svart
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-03-13 08:00 211021001 Västerås IBS Ung (1) (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 5 - 3 Carl Wikgren, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-13 08:45 211021002 IBK Sala (2) (2) - Rönnby Västerås IBK Ungdom (Orange) 2 - 0 Carl Wikgren, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-13 09:40 211021003 Rönnby Västerås IBK Ungdom (Orange) - Västerås IBS Ung (1) (2) 0 - 1 Carl Wikgren, Filip Lilja Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-13 10:25 211021004 IBK Sala (2) (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 5 - 2 Juha Vanninen, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-13 11:20 211021005 Västerås IBS Ung (1) (2) - IBK Sala (2) (2) 4 - 2 Juha Vanninen, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2016-03-13 12:05 211021006 Rönnby Västerås IBK Ungdom (Orange) - Rönnby Västerås IBK Ung (4) 1 - 2 Juha Vanninen, Jimmie Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Pantamera Flickor Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 09:00 211017001 Surahammars IBF (3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 1 - 8 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-10-10 09:30 211017002 IBK Hallsta (2) - IBK Sala Silver (4) 2 - 0 Nibblehallen
2015-10-10 11:00 211017004 IBK Köping Ung 3 (3) - IFK Arboga IBK ung (3) 0 - 8 Ullvihallen
2015-10-11 13:30 211017003 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - IBK Hallsta (3) 9 - 7 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-17 12:30 211017006 IBK Sala Silver (4) - Surahammars IBF (3) 4 - 1 Sala Idrottshall
2015-10-17 14:30 211017007 IBK Hallsta (3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 1 - 4 Nibblehallen
2015-10-18 09:30 211017010 Per-Ols IBF (2) - IBK Köping Ung 3 (3) 2 - 2 Fagerstahallen
2015-10-18 11:15 211017008 IFK Arboga IBK ung (3) - IBK Hallsta (2) 2 - 1 Vasahallen
2015-10-24 11:00 211017014 IBK Hallsta (2) - Per-Ols IBF (2) 6 - 0 Nibblehallen
2015-10-25 11:30 211017012 IBK Sala Silver (4) - IFK Arboga IBK ung (3) 1 - 3 Sala Idrottshall
2015-10-25 12:45 211017015 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - IBK Köping Ung 3 (3) 4 - 1 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-10-25 14:00 211017011 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (3) 4 - 0 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-11-08 09:00 211017019 IBK Köping Ung 3 (3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 2 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-11-08 12:00 211017018 Per-Ols IBF (2) - IBK Sala Silver (4) 2 - 3 Fagerstahallen
2015-11-08 13:45 211017020 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - IBK Hallsta (2) 1 - 6 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-08 14:45 211017016 IFK Arboga IBK ung (3) - Surahammars IBF (3) 8 - 4 Vasahallen
2015-11-09 18:30 211017023 IBK Hallsta (3) - IBK Köping Ung 3 (3) 0 - 4 Nibblehallen
2015-11-14 09:30 211017025 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - IBK Hallsta (2) 3 - 4 Wenströmska Skolan
2015-11-15 13:30 211017022 IFK Arboga IBK ung (3) - Per-Ols IBF (2) 4 - 5 Vasahallen
2015-11-15 19:00 211017024 IBK Sala Silver (4) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 3 - 3 Sala Idrottshall
2015-11-21 10:00 211017026 Per-Ols IBF (2) - Surahammars IBF (3) 7 - 0 Fagerstahallen
2015-11-21 12:00 211017029 IBK Hallsta (2) - IBK Hallsta (3) 7 - 2 Nibblehallen
2015-11-21 13:30 211017030 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - IBK Sala Silver (4) 3 - 1 Wenströmska Skolan
2015-11-22 12:45 211017028 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - IFK Arboga IBK ung (3) 2 - 15 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-11-28 12:30 211017035 IBK Hallsta (3) - IBK Sala Silver (4) 1 - 2 Nibblehallen
2015-11-29 10:00 211017032 Per-Ols IBF (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 11 - 3 Fagerstahallen
2015-11-29 12:30 211017034 IFK Arboga IBK ung (3) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 3 - 3 Vasahallen
2015-11-29 16:00 211017031 Surahammars IBF (3) - IBK Köping Ung 3 (3) 1 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-05 13:30 211017040 IBK Hallsta (3) - IFK Arboga IBK ung (3) 3 - 2 Nibblehallen
2015-12-05 15:00 211017037 IBK Hallsta (2) - IBK Köping Ung 3 (3) 4 - 5 Nibblehallen
2015-12-06 13:45 211017036 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - Surahammars IBF (3) 6 - 3 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2015-12-06 16:20 211017038 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - Per-Ols IBF (2) 7 - 7 Önsta Skolan
2015-12-12 09:30 211017043 IBK Köping Ung 3 (3) - IBK Sala Silver (4) 2 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2015-12-12 10:00 211017041 Surahammars IBF (3) - IBK Hallsta (2) 2 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2015-12-12 13:00 211017042 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 5 - 3 Kristiansborgshallen
2015-12-13 09:30 211017044 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (3) 1 - 3 Fagerstahallen
2015-12-15 17:45 211017049 IFK Arboga IBK ung (3) - IBK Köping Ung 3 (3) 5 - 2 Vasahallen
2015-12-19 11:00 211017048 IBK Hallsta (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 4 - 1 Nibblehallen
2015-12-20 12:30 211017046 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - Surahammars IBF (3) 3 - 1 Wenströmska Skolan
2015-12-20 14:00 211017047 IBK Sala Silver (4) - IBK Hallsta (2) 1 - 0 Sala Idrottshall
2016-01-16 09:30 211017051 Surahammars IBF (3) - IBK Sala Silver (4) 0 - 2 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-01-16 10:00 211017055 IBK Köping Ung 3 (3) - Per-Ols IBF (2) 2 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-01-16 11:00 211017052 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - IBK Hallsta (3) 6 - 0 Wenströmska Skolan
2016-01-16 11:00 211017053 IBK Hallsta (2) - IFK Arboga IBK ung (3) 4 - 1 Nibblehallen
2016-01-23 10:30 211017060 IBK Köping Ung 3 (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 3 - 2 Ullvihallen
2016-01-23 15:00 211017056 IBK Hallsta (3) - Surahammars IBF (3) 1 - 0 Nibblehallen
2016-01-24 09:30 211017059 Per-Ols IBF (2) - IBK Hallsta (2) 2 - 3 Fagerstahallen
2016-01-24 11:15 211017057 IFK Arboga IBK ung (3) - IBK Sala Silver (4) 3 - 0 Vasahallen
2016-01-30 09:30 211017064 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - IBK Köping Ung 3 (3) 4 - 2 Wenströmska Skolan
2016-01-30 11:30 211017065 IBK Hallsta (2) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 2 - 3 Nibblehallen
2016-01-30 14:00 211017061 Surahammars IBF (3) - IFK Arboga IBK ung (3) 2 - 3 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-10 16:30 Orsak: Vi har nu fått en ny halltid, inställd  pga sjukdom. Bekräfta att du fått detta ( hittade idag på denna sida men hade redan sänt ett mail igår ) hoppas detta är ok
Eniga: Ja
Godkanner: Jag har tagit del av ovanstående information och godkänner villkoren för matchändring
211017063 IBK Sala Silver (4) - Per-Ols IBF (2) 3 - 4 Lärkans Sportcenter
2016-02-06 13:00 211017070 IBK Hallsta (2) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 1 - 5 Nibblehallen
2016-02-06 16:15 211017069 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - IBK Sala Silver (4) 3 - 4 Kristiansborgshallen
2016-02-07 14:00 211017067 Per-Ols IBF (2) - IFK Arboga IBK ung (3) 1 - 4 Fagerstahallen
2016-02-08 17:10 211017068 IBK Köping Ung 3 (3) - IBK Hallsta (3) 0 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-13 12:15 211017073 IFK Arboga IBK ung (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 3 - 4 Vasahallen
2016-02-13 14:00 211017071 Surahammars IBF (3) - Per-Ols IBF (2) 5 - 1 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-13 14:30 211017074 IBK Hallsta (3) - IBK Hallsta (2) 1 - 2 Nibblehallen
2016-02-14 09:00 211017075 IBK Sala Silver (4) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 1 - 4 Sala Idrottshall
2016-02-21 10:00 211017080 IBK Sala Silver (4) - IBK Hallsta (3) 2 - 1 Sala Idrottshall
2016-02-21 10:30 211017079 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - IFK Arboga IBK ung (3) 0 - 5 Wenströmska Skolan
2016-02-21 12:00 211017076 IBK Köping Ung 3 (3) - Surahammars IBF (3) 1 - 4 Ullvihallen
2016-02-21 14:45 211017077 Rönnby Västerås IBK Ung (6) - Per-Ols IBF (2) 3 - 5 Kristiansborgshallen
2016-02-26 19:00 211017085 IFK Arboga IBK ung (3) - IBK Hallsta (3) 2 - 0 Vasahallen
2016-02-27 09:00 211017081 Surahammars IBF (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 0 - 6 Mälarenergi Arena Surahammar
2016-02-27 09:30 211017082 IBK Köping Ung 3 (3) - IBK Hallsta (2) 0 - 3 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-27 09:30 211017083 Per-Ols IBF (2) - Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) 3 - 6 Fagerstahallen
2016-03-12 10:00 211017089 IBK Hallsta (3) - Per-Ols IBF (2) 3 - 0 Nibblehallen
2016-03-12 11:30 211017086 IBK Hallsta (2) - Surahammars IBF (3) 5 - 1 Nibblehallen
2016-03-12 18:30 211017088 IBK Sala Silver (4) - IBK Köping Ung 3 (3) 1 - 3 Sala Idrottshall
2016-03-13 14:15 211017087 Romfartuna Gymnastik O IF 1 (3) - Rönnby Västerås IBK Ung (6) 1 - 2 Wenströmska Skolan

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis