Herrar Div.2 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div.2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-24 19:00 121200001 Wadköping IBK - Hovsta IF 8 - 3 Nicklas Johansson, Pontus Grönberg Mellringehallen - Örebro
2015-09-24 19:30 121200006 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 10 - 0 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2015-09-25 19:00 121200004 Kopparbergs BK - Örebro FBC 3 - 16 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-09-26 11:00 121200002 IBK Wasahus-73 - Varberga IBK 10 - 8 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-09-27 13:00 121200005 Ekeby IF - Nora IBK 4 - 5 Klas Leidö, Pontus Grönberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-09-27 14:00 121200003 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 6 - 2 Krister Eklund, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-10-02 19:00 121200008 Kopparbergs BK - IBK Wasahus-73 7 - 8 Tomas Persson, Robin Johansson Ljusnarshallen
2015-10-02 19:45 121200010 Pålsboda IBF - Örebro FBC 2 - 8 Krister Eklund, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg
2015-10-02 20:00 121200007 IBF Örebro Ungdom - Wadköping IBK 8 - 6 Berndt Swärd, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2015-10-03 10:00 121200011 Hovsta IF - Ekeby IF 5 - 7 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2015-10-03 15:00 121200009 Nora IBK - KFUM Örebro 5 - 8 Oscar Carlsvärd, Robin Johansson Idrottshuset, Nora
2015-10-04 17:00 121200012 Varberga IBK - WSK Lindesberg 3 - 4 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-10-08 19:00 121200013 Wadköping IBK - Varberga IBK 7 - 9 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-10-09 19:00 121200018 WSK Lindesberg - Nora IBK 5 - 6 Robin Johansson, Timmy Samuelsson Stadsskogsskolan
2015-10-10 13:00 121200017 Ekeby IF - Pålsboda IBF 9 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-11 11:00 121200014 IBK Wasahus-73 - Hovsta IF 18 - 3 Timmy Samuelsson, Robin Johansson Mellringehallen - Örebro
2015-10-11 15:00 121200015 KFUM Örebro - Kopparbergs BK 11 - 2 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Tegelbruket
2015-10-11 20:00 121200016 Örebro FBC - IBF Örebro Ungdom 4 - 3 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-10-16 19:00 121200023 IBF Örebro Ungdom - Ekeby IF 8 - 8 e.förl. Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
2015-10-16 19:00 121200024 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 4 - 8 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-10-17 16:00 121200019 Nora IBK - Wadköping IBK 6 - 8 Henrik Zegelsson, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Nora
2015-10-18 14:00 121200020 Pålsboda IBF - IBK Wasahus-73 3 - 9 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2015-10-18 14:00 121200021 Hovsta IF - KFUM Örebro 4 - 8 Berndt Swärd, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2015-10-18 17:00 121200022 Varberga IBK - Örebro FBC 2 - 10 Tommy Nordin, Klas Leidö Mellringehallen - Örebro
2015-10-21 20:00 121200026 IBK Wasahus-73 - Nora IBK 8 - 4 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2015-10-22 19:00 121200025 Wadköping IBK - Pålsboda IBF 8 - 6 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-10-23 19:00 121200030 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 7 - 7 e.förl. Daniel Kallin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2015-10-23 20:00 121200028 Örebro FBC - Hovsta IF 6 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-10-24 12:15 121200029 Ekeby IF - Kopparbergs BK 7 - 5 Pontus Grönberg, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-24 16:15 121200027 KFUM Örebro - Varberga IBK 12 - 2 Krister Eklund, Berndt Swärd Tegelbruket
2015-10-30 19:00 121200033 Kopparbergs BK - Wadköping IBK 4 - 15 Nicklas Johansson, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-10-30 19:45 121200032 Pålsboda IBF - KFUM Örebro 3 - 9 Pontus Grönberg, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2015-10-30 20:00 121200036 Hovsta IF - WSK Lindesberg 8 - 5 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2015-10-31 13:00 121200035 Ekeby IF - Varberga IBK 15 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-31 16:00 121200034 Nora IBK - Örebro FBC 9 - 9 e.förl. Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Idrottshuset, Nora
2015-10-31 17:00 121200031 IBF Örebro Ungdom - IBK Wasahus-73 12 - 8 Krister Eklund, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2015-11-05 19:00 121200037 Wadköping IBK - KFUM Örebro 7 - 11 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-11-05 19:30 121200039 WSK Lindesberg - Örebro FBC 10 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2015-11-06 19:30 121200042 Kopparbergs BK - Pålsboda IBF 6 - 10 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-11-06 20:00 121200040 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 4 - 3 Erik Norin, Oscar Carlsvärd Idrottshuset Örebro
2015-11-08 14:00 121200038 IBK Wasahus-73 - Ekeby IF 10 - 6 Berndt Swärd, Eddie Pettersson Mellringehallen - Örebro
2015-11-08 17:00 121200041 Varberga IBK - Nora IBK 3 - 12 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Mellringehallen - Örebro
2015-11-12 19:00 121200044 Ekeby IF - Wadköping IBK 8 - 11 Tommy Nordin, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-13 20:00 121200043 Örebro FBC - IBK Wasahus-73 10 - 11 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-11-13 20:00 121200048 IBF Örebro Ungdom - Pålsboda IBF 15 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2015-11-14 16:00 121200046 Nora IBK - Hovsta IF 8 - 1 Pontus Grönberg, Erik Norin Idrottshuset, Nora
2015-11-15 17:00 121200047 Varberga IBK - Kopparbergs BK 7 - 7 e.förl. Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-11-15 19:00 121200045 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 10 - 1 Krister Eklund, Tommy Nordin Tegelbruket
2015-11-17 19:45 121200054 Pålsboda IBF - Varberga IBK 7 - 5 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2015-11-18 19:00 121200049 KFUM Örebro - Ekeby IF 12 - 5 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Tegelbruket
2015-11-18 20:00 121200051 IBK Wasahus-73 - WSK Lindesberg 14 - 10 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2015-11-18 20:00 121200052 Hovsta IF - Kopparbergs BK 8 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2015-11-19 19:00 121200050 Wadköping IBK - Örebro FBC 9 - 13 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-11-21 17:00 121200053 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 8 - 9 Tommy Nordin, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2015-11-20 19:00 121200059 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 9 - 10 Robin Johansson, Krister Eklund Ljusnarshallen
2015-11-20 19:45 121200060 Pålsboda IBF - Nora IBK 4 - 8 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Alléhallen, Hallsberg
2015-11-21 14:00 121200056 Örebro FBC - KFUM Örebro 6 - 11 Berndt Swärd, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2015-11-22 14:00 121200055 IBK Wasahus-73 - Wadköping IBK 8 - 7 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2015-11-22 16:00 121200057 WSK Lindesberg - Ekeby IF 11 - 3 Tomas Persson, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-11-22 17:00 121200058 Varberga IBK - Hovsta IF 1 - 7 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-11-27 18:30 121200064 Hovsta IF - Pålsboda IBF 3 - 4 e.förl. Eddie Pettersson, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro
2015-11-27 19:30 121200065 IBF Örebro Ungdom - Varberga IBK 9 - 3 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-11-28 12:15 121200063 Ekeby IF - Örebro FBC 5 - 6 Henrik Zegelsson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-28 15:30 121200062 KFUM Örebro - IBK Wasahus-73 8 - 7 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Tegelbruket
2015-11-29 11:00 121200061 Wadköping IBK - WSK Lindesberg 12 - 9 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-12-10 19:30 121200066 Nora IBK - Kopparbergs BK 10 - 7 David Granström, Nicklas Johansson Idrottshuset, Nora
2015-12-04 19:30 121200070 Örebro FBC - Kopparbergs BK 22 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-12-04 19:45 121200072 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 7 - 5 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Alléhallen, Hallsberg
2015-12-05 10:00 121200069 IBF Örebro Ungdom - KFUM Örebro 3 - 9 Nicklas Johansson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-12-05 16:00 121200071 Nora IBK - Ekeby IF 8 - 6 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2015-12-06 11:00 121200067 Hovsta IF - Wadköping IBK 2 - 12 Krister Eklund, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2015-12-06 17:00 121200068 Varberga IBK - IBK Wasahus-73 3 - 17 Berndt Swärd, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-12-10 19:00 121200073 Wadköping IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-12-10 19:15 121200077 Ekeby IF - Hovsta IF 8 - 6 Oscar Carlsvärd, Erik Norin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-12-11 19:00 121200078 WSK Lindesberg - Varberga IBK 15 - 2 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2015-12-12 11:00 121200074 IBK Wasahus-73 - Kopparbergs BK 15 - 6 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2015-12-12 14:00 121200076 Örebro FBC - Pålsboda IBF 6 - 8 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2015-12-13 18:00 121200075 KFUM Örebro - Nora IBK 3 - 5 Berndt Swärd, Tommy Nordin Tegelbruket
2016-01-08 19:00 121200081 Kopparbergs BK - KFUM Örebro 11 - 10 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Ljusnarshallen
2016-01-08 19:30 121200084 Nora IBK - WSK Lindesberg 9 - 4 Daniel Kallin, Tony Wennberg Idrottshuset, Nora
2016-01-08 19:45 121200083 Pålsboda IBF - Ekeby IF 4 - 5 e.förl. Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Alléhallen, Hallsberg
2016-01-08 20:00 121200082 IBF Örebro Ungdom - Örebro FBC 2 - 4 Krister Eklund, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2016-01-10 11:00 121200080 Hovsta IF - IBK Wasahus-73 4 - 9 Henrik Zegelsson, Klas Leidö Idrottshuset Örebro
2016-01-10 17:00 121200079 Varberga IBK - Wadköping IBK 5 - 14 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-01-15 19:00 121200090 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 4 - 3 Tommy Nordin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2016-01-16 11:00 121200088 Örebro FBC - Varberga IBK 26 - 3 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-01-16 14:00 121200086 IBK Wasahus-73 - Pålsboda IBF 17 - 6 Berndt Swärd, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-01-17 11:00 121200085 Wadköping IBK - Nora IBK 10 - 7 Pontus Grönberg, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2016-01-17 15:00 121200089 Ekeby IF - IBF Örebro Ungdom 3 - 10 Henrik Zegelsson, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-17 17:30 121200087 KFUM Örebro - Hovsta IF 7 - 4 Tommy Nordin, Daniel Kallin Tegelbruket
2016-01-22 19:30 121200095 Kopparbergs BK - Ekeby IF 11 - 6 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
2016-01-22 19:30 121200096 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 17 - 4 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2016-01-22 19:45 121200091 Pålsboda IBF - Wadköping IBK 9 - 6 Berndt Swärd, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2016-01-22 20:00 121200094 Hovsta IF - Örebro FBC 6 - 5 e.förl. Ej offentliggjord, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro
2016-01-23 16:00 121200092 Nora IBK - IBK Wasahus-73 4 - 12 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2016-01-24 17:00 121200093 Varberga IBK - KFUM Örebro 2 - 8 Berndt Swärd, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-01-25 20:00 121200097 IBK Wasahus-73 - IBF Örebro Ungdom 10 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2016-01-26 19:30 121200102 WSK Lindesberg - Hovsta IF 4 - 4 e.förl. Pontus Grönberg, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-01-26 20:00 121200101 Varberga IBK - Ekeby IF 4 - 8 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2016-01-27 19:00 121200098 KFUM Örebro - Pålsboda IBF 12 - 6 Oscar Carlsvärd, Pontus Grönberg Tegelbruket
2016-01-27 20:00 121200100 Örebro FBC - Nora IBK 8 - 9 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-01-28 19:00 121200099 Wadköping IBK - Kopparbergs BK 6 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2016-01-29 19:00 121200106 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 5 - 6 e.förl. Erik Norin, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2016-01-29 19:45 121200108 Pålsboda IBF - Kopparbergs BK 5 - 8 Tommy Nordin, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2016-01-30 14:00 121200105 Örebro FBC - WSK Lindesberg 3 - 4 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-01-30 16:00 121200107 Nora IBK - Varberga IBK 20 - 2 Oscar Carlsvärd, Berndt Swärd Idrottshuset, Nora
2016-01-31 14:00 121200103 KFUM Örebro - Wadköping IBK 14 - 6 Krister Eklund, Tommy Nordin Tegelbruket
2016-01-31 15:00 121200104 Ekeby IF - IBK Wasahus-73 5 - 9 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-11 19:00 121200110 Wadköping IBK - Ekeby IF 10 - 4 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Mellringehallen - Örebro
2016-02-12 19:00 121200111 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 9 - 11 Tomas Persson, Berndt Swärd Stadsskogsskolan
2016-02-12 19:00 121200113 Kopparbergs BK - Varberga IBK 6 - 3 Henrik Zegelsson, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2016-02-12 19:45 121200114 Pålsboda IBF - IBF Örebro Ungdom 6 - 5 e.förl. Erik Norin, Oscar Carlsvärd Alléhallen, Hallsberg
2016-02-13 19:00 121200112 Hovsta IF - Nora IBK 4 - 5 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-02-14 14:00 121200109 IBK Wasahus-73 - Örebro FBC 14 - 8 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-02-19 19:00 121200117 WSK Lindesberg - IBK Wasahus-73 11 - 10 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Stadsskogsskolan
2016-02-19 19:00 121200118 Kopparbergs BK - Hovsta IF 4 - 11 Jörgen Jönsson, Nicklas Johansson Ljusnarshallen
2016-02-20 12:00 121200115 Ekeby IF - KFUM Örebro 1 - 10 Jonas Snäll, Peter Strömbäck Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-20 16:00 121200119 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 9 - 4 Tommy Nordin, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2016-02-21 17:00 121200120 Varberga IBK - Pålsboda IBF 6 - 7 Berndt Swärd, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2016-02-21 20:00 121200116 Örebro FBC - Wadköping IBK 5 - 10 Krister Eklund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-02-25 19:00 121200121 Wadköping IBK - IBK Wasahus-73 9 - 10 Nicklas Johansson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-02-27 13:00 121200123 Ekeby IF - WSK Lindesberg 10 - 9 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-27 16:00 121200122 KFUM Örebro - Örebro FBC 13 - 4 Tommy Nordin, Tomas Persson Tegelbruket
2016-02-27 16:00 121200126 Nora IBK - Pålsboda IBF 17 - 4 Oscar Carlsvärd, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2016-02-28 15:00 121200125 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 17 - 1 Oscar Söljén, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2016-03-01 19:30 121200124 Hovsta IF - Varberga IBK 3 - 1 Nicklas Johansson, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-03-05 12:00 121200128 IBK Wasahus-73 - KFUM Örebro 7 - 10 Ej offentliggjord, Lars Flink Mellringehallen - Örebro
2016-03-05 16:00 121200127 WSK Lindesberg - Wadköping IBK 8 - 10 Tomas Persson, Oscar Carlsvärd Stadsskogsskolan
2016-03-05 16:00 121200129 Örebro FBC - Ekeby IF 10 - 5 Ej offentliggjord, Lars Flink Adolfsbergsskolan
2016-03-05 16:00 121200130 Pålsboda IBF - Hovsta IF 6 - 7 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Alléhallen, Hallsberg
2016-03-05 16:00 121200131 Varberga IBK - IBF Örebro Ungdom 2 - 5 Tobias Jäderqvist, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-03-05 16:00 121200132 Kopparbergs BK - Nora IBK 9 - 18 Tommy Nordin, Krister Eklund Ljusnarshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. KFUM Örebro 22 20 1 (0) 1 213-102 111 61
2. IBK Wasahus-73 22 18 0 (0) 4 241-149 92 54
3. Nora IBK 22 16 1 (0) 5 193-131 62 49
4. Wadköping IBK 22 13 0 (0) 9 195-158 37 39
5. Örebro FBC 22 11 2 (0) 9 197-149 48 35
6. IBF Örebro Ungdom 22 10 4 (0) 8 164-126 38 34
7. WSK Lindesberg 22 9 2 (0) 11 157-161 -4 29
8. Hovsta IF 22 7 4 (2) 11 108-137 -29 27
9. Ekeby IF 22 7 2 (1) 13 138-177 -39 24
10. Pålsboda IBF 22 6 3 (2) 13 119-184 -65 23
11. Kopparbergs BK 22 3 2 (1) 17 124-227 -103 12
12. Varberga IBK 22 1 1 (0) 20 81-229 -148 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis