Herrar Div.3 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Div.3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:00 121300004 Pålsboda IBF B - WSK Lindesberg B 4 - 3 Anders Nordlund, Oscar Carlsvärd Alléhallen, Hallsberg
2015-10-03 15:00 121300001 Brickebackens IF - Gropens IF 5 - 10 Anders Nordlund, Krister Eklund Birgittaskolan
2015-10-04 16:45 121300003 Åsbro GOIF - Nora IBK B 12 - 6 Eddie Pettersson, Anders Nordlund Åsbrohallen
2015-10-04 18:00 121300002 KFUM Örebro B - Kumla IBK Ungdom 6 - 7 Michael Nilsson, Berndt Swärd Tegelbruket
2015-10-09 19:00 121300007 Kumla IBK Ungdom - Åsbro GOIF 8 - 6 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-10 13:00 121300006 Nora IBK B - Pålsboda IBF B 8 - 6 Tony Wennberg, Pontus Grönberg Idrottshuset, Nora
2015-10-10 15:00 121300008 Brickebackens IF - KFUM Örebro B 4 - 9 Felix Cannesjö, Robin Johansson Birgittaskolan
2015-10-11 11:00 121300005 Gropens IF - WSK Lindesberg B 11 - 4 Tommy Nordin, Krister Eklund Fjugesta Bollhall
2015-10-23 18:30 121300010 Åsbro GOIF - Brickebackens IF 12 - 10 Ej offentliggjord, Pontus Grönberg Åsbrohallen
2015-10-23 19:45 121300011 Pålsboda IBF B - Kumla IBK Ungdom 2 - 10 Oscar Carlsvärd, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg
2015-10-24 13:30 121300009 KFUM Örebro B - Gropens IF 6 - 8 Tommy Nordin, Krister Eklund Tegelbruket
2015-10-25 19:30 121300012 WSK Lindesberg B - Nora IBK B 6 - 5 Tomas Persson, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-10-28 19:00 121300015 Brickebackens IF - Pålsboda IBF B 8 - 4 Tommy Nordin, Tomas Persson Birgittaskolan
2015-10-29 19:00 121300013 Gropens IF - Nora IBK B 9 - 7 Pontus Grönberg, Oscar Carlsvärd Fjugesta Bollhall
2015-10-31 16:00 121300016 KFUM Örebro B - Åsbro GOIF 4 - 11 Robin Johansson, Oscar Carlsvärd Tegelbruket
2015-11-01 15:00 121300014 Kumla IBK Ungdom - WSK Lindesberg B 14 - 7 Oscar Söljén, Tommy Nordin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-13 19:30 121300020 Nora IBK B - Kumla IBK Ungdom 3 - 10 Oscar Söljén, Oscar Carlsvärd Idrottshuset, Nora
2015-11-13 19:45 121300018 Pålsboda IBF B - KFUM Örebro B 4 - 11 Daniel Kallin, Anders Nordlund Alléhallen, Hallsberg
2015-11-14 14:00 121300017 Åsbro GOIF - Gropens IF 9 - 5 Anders Nordlund, Oscar Söljén Åsbrohallen
2015-11-15 19:30 121300019 WSK Lindesberg B - Brickebackens IF 4 - 5 Joe Larsson, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-11-28 14:00 121300024 Åsbro GOIF - Pålsboda IBF B 8 - 7 Oscar Söljén, Krister Eklund Åsbrohallen
2015-11-28 15:00 121300022 Brickebackens IF - Nora IBK B 7 - 3 Tommy Nordin, Johnny Mizser Birgittaskolan
2015-11-29 11:00 121300021 Gropens IF - Kumla IBK Ungdom 3 - 7 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Fjugesta Bollhall
2015-11-29 16:15 121300023 KFUM Örebro B - WSK Lindesberg B 15 - 0 Oscar Söljén, Berndt Swärd Tegelbruket
2015-12-05 13:45 121300025 Pålsboda IBF B - Gropens IF 1 - 10 Felix Cannesjö, Berndt Swärd Alléhallen, Hallsberg
2015-12-05 14:00 121300028 Kumla IBK Ungdom - Brickebackens IF 8 - 3 Nicklas Johansson, Tommy Nordin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-12-06 13:30 121300027 Nora IBK B - KFUM Örebro B 2 - 15 Anders Nordlund, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2015-12-06 19:30 121300026 WSK Lindesberg B - Åsbro GOIF 5 - 9 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-12-11 19:30 121300031 Nora IBK B - Åsbro GOIF 3 - 6 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2015-12-12 14:00 121300030 Kumla IBK Ungdom - KFUM Örebro B 3 - 3 e.förl. Krister Eklund, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-12-12 16:30 121300032 WSK Lindesberg B - Pålsboda IBF B 14 - 4 Berndt Swärd, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-12-13 17:00 121300029 Gropens IF - Brickebackens IF 14 - 8 Nicklas Johansson, Erik Norin Fjugesta Bollhall
2016-01-09 11:00 121300034 Pålsboda IBF B - Nora IBK B 9 - 6 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Alléhallen, Hallsberg
2016-01-10 17:00 121300036 KFUM Örebro B - Brickebackens IF 7 - 9 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Tegelbruket
2016-01-10 18:15 121300035 Åsbro GOIF - Kumla IBK Ungdom 6 - 5 Tony Wennberg, Krister Eklund Åsbrohallen
2016-01-10 19:30 121300033 WSK Lindesberg B - Gropens IF 6 - 5 Nicklas Johansson, Linus Larsson Stadsskogsskolan
2016-01-22 19:00 121300039 Kumla IBK Ungdom - Pålsboda IBF B 18 - 3 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-23 18:00 121300038 Brickebackens IF - Åsbro GOIF 6 - 4 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2016-01-24 11:00 121300037 Gropens IF - KFUM Örebro B 9 - 4 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Fjugesta Bollhall
2016-02-05 19:30 121300040 Nora IBK B - WSK Lindesberg B 4 - 9 Joe Larsson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2016-01-29 19:30 121300041 Nora IBK B - Gropens IF 1 - 9 Berndt Swärd, Oscar Söljén Idrottshuset, Nora
2016-01-30 13:30 121300044 Åsbro GOIF - KFUM Örebro B 15 - 6 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2016-01-31 18:45 121300043 Pålsboda IBF B - Brickebackens IF 7 - 12 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Alléhallen, Hallsberg
2016-01-31 19:30 121300042 WSK Lindesberg B - Kumla IBK Ungdom 2 - 11 Daniel Kallin, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-02-14 12:00 121300045 Gropens IF - Åsbro GOIF 9 - 15 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Fjugesta Bollhall
2016-02-14 16:00 121300046 KFUM Örebro B - Pålsboda IBF B 11 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2016-02-17 19:30 121300048 Kumla IBK Ungdom - Nora IBK B 12 - 1 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-24 19:00 121300047 Brickebackens IF - WSK Lindesberg B 11 - 4 Tommy Nordin, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2016-02-19 19:45 121300052 Pålsboda IBF B - Åsbro GOIF 5 - 13 Oscar Söljén, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg
2016-02-19 20:00 121300050 Nora IBK B - Brickebackens IF 7 - 5 Tony Wennberg, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Nora
2016-02-21 18:00 121300049 Kumla IBK Ungdom - Gropens IF 11 - 5 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-21 19:30 121300051 WSK Lindesberg B - KFUM Örebro B 5 - 11 Fredrik Knutsson, Tony Wennberg Stadsskogsskolan
2016-03-06 13:00 121300054 Åsbro GOIF - WSK Lindesberg B 12 - 1 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Åsbrohallen
2016-03-06 13:00 121300056 Brickebackens IF - Kumla IBK Ungdom 4 - 13 Daniel Kallin, Nicklas Johansson Birgittaskolan
2016-03-06 13:30 121300055 KFUM Örebro B - Nora IBK B 13 - 5 Fredrik Knutsson, Michael Nilsson Tegelbruket
2016-03-06 17:30 121300053 Gropens IF - Pålsboda IBF B 10 - 7 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Fjugesta Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK Ungdom 14 12 1 (0) 1 137-54 83 37
2. Åsbro GOIF 14 12 0 (0) 2 138-80 58 36
3. Gropens IF 14 9 0 (0) 5 117-91 26 27
4. KFUM Örebro B 14 7 1 (0) 6 121-86 35 22
5. Brickebackens IF 14 7 0 (0) 7 97-106 -9 21
6. WSK Lindesberg B 14 4 0 (0) 10 70-121 -51 12
7. Nora IBK B 14 2 0 (0) 12 61-128 -67 6
8. Pålsboda IBF B 14 2 0 (0) 12 67-142 -75 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis