Damer Div.3 (2015/16)

Gruppspel
Damer Div.3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-23 20:00 122300001 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Lillån IBK B 3 - 12 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Åsbrohallen
2015-09-27 15:00 122300002 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 6 - 5 Erik Norin, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2015-09-28 19:30 122300003 Nora IBK - Kopparbergs BK 14 - 1 Felix Cannesjö, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2015-10-03 12:00 122300006 Nora IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 7 e.förl. Michaela Persson, Robin Johansson Idrottshuset, Nora
2015-10-04 11:00 122300004 Lillån IBK B - IBF Örebro Ungdom 4 - 3 Anna Palmqvist, Anders Nordlund Idrottshuset Örebro
2015-10-04 14:00 122300005 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 7 - 7 e.förl. , Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2015-10-07 20:00 122300009 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Örebro SK Ungdomsklubb 8 - 3 Tony Wennberg, Tomas Persson Åsbrohallen
2015-10-11 11:00 122300008 Lillån IBK B - Kopparbergs BK 19 - 0 Nicklas Johansson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2015-10-11 17:30 122300007 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 5 - 4 Michaela Persson, Filip Bilek Mellringehallen - Örebro
2015-10-17 13:30 122300011 WSK Lindesberg - Nora IBK 9 - 2 Tommy Nordin, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-18 15:00 122300012 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK B 4 - 6 Pontus Grönberg, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2015-10-18 16:00 122300010 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 1 - 20 Tobias Jäderqvist, Anders Nordlund Ljusnarshallen
2015-10-23 19:00 122300014 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 10 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2015-10-24 13:30 122300015 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 15 - 1 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-25 15:00 122300013 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 9 - 1 Tommy Nordin, Tomas Persson Birgittaskolan
2015-10-28 20:00 122300017 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Nora IBK 6 - 7 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Åsbrohallen
2015-10-31 10:00 122300018 Lillån IBK B - WSK Lindesberg 8 - 4 Anna Palmqvist, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2015-11-01 15:00 122300016 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 4 - 9 Tony Wennberg, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-11-13 19:00 122300021 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 4 - 6 Robin Johansson, Joe Larsson Ljusnarshallen
2015-11-15 14:30 122300019 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 13 - 1 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2015-11-16 19:30 122300020 Nora IBK - Lillån IBK B 6 - 6 e.förl. Oscar Söljén, Robin Johansson Idrottshuset, Nora
2015-11-21 13:30 122300023 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 4 Tobias Jäderqvist, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-11-22 13:00 122300024 Kopparbergs BK - Nora IBK 1 - 9 Robin Johansson, Mats Eriksson Ljusnarshallen
2015-12-18 19:00 122300022 Lillån IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 11 - 1 Fredrik Knutsson, Anna Palmqvist Idrottshuset Örebro
2015-11-28 11:30 122300026 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Kopparbergs BK 7 - 1 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Åsbrohallen
2015-11-29 14:00 122300025 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK B 3 - 4 Johnny Mizser, Anders Nordlund Mellringehallen - Örebro
2015-11-29 17:00 122300027 Örebro SK Ungdomsklubb - Nora IBK 6 - 4 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Birgittaskolan
2015-12-05 13:30 122300028 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 2 - 6 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-12-06 15:00 122300029 Kopparbergs BK - Lillån IBK B 5 - 13 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2015-12-06 15:30 122300030 Örebro SK Ungdomsklubb - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 8 - 1 Tommy Nordin, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2015-12-12 13:30 122300032 WSK Lindesberg - Nora IBK 6 - 1 Berndt Swärd, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-12-13 11:30 122300031 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 22 - 0 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Mellringehallen - Örebro
2015-12-13 17:00 122300033 Lillån IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 1 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2015-12-14 20:00 122300036 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - WSK Lindesberg 3 - 5 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Åsbrohallen
2015-12-19 16:00 122300034 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 5 Tobias Jäderqvist, Mats Eriksson Idrottshuset, Nora
2015-12-20 15:00 122300035 Örebro SK Ungdomsklubb - Kopparbergs BK 15 - 3 Mats Eriksson, Tommy Nordin Birgittaskolan
2016-01-09 13:30 122300039 WSK Lindesberg - Lillån IBK B 3 - 7 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2016-01-09 16:00 122300038 Nora IBK - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 8 - 1 Joe Larsson, Kim Palmroth Idrottshuset, Nora
2016-01-10 14:30 122300037 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 12 - 1 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2016-01-16 10:00 122300041 Lillån IBK B - Nora IBK 7 - 2 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Idrottshuset Örebro
2016-01-16 13:30 122300042 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 8 - 0 Tony Wennberg, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2016-01-16 15:30 122300040 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - IBF Örebro Ungdom 1 - 15 Fredrik Knutsson, Anders Nordlund Åsbrohallen
2016-01-19 20:00 122300044 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 4 - 7 Tony Wennberg, Oscar Söljén Birgittaskolan
2016-01-20 20:00 122300043 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Lillån IBK B 2 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Åsbrohallen
2016-01-20 20:00 122300045 Nora IBK - Kopparbergs BK 18 - 2 Tobias Jäderqvist, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2016-01-23 10:00 122300046 Lillån IBK B - IBF Örebro Ungdom 4 - 13 Joakim Björnstad, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2016-01-23 13:00 122300048 Nora IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 10 - 2 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Idrottshuset, Nora
2016-01-24 13:00 122300047 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 6 - 3 , Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2016-01-30 11:00 122300051 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Örebro SK Ungdomsklubb 15 - 4 Jonas Lindholm, Kim Palmroth Åsbrohallen
2016-01-31 11:30 122300049 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 8 - 1 Kim Palmroth, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-02-19 19:00 122300050 Lillån IBK B - Kopparbergs BK 12 - 1 Jacob Olausson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2016-02-13 13:00 122300053 Nora IBK - WSK Lindesberg 8 - 3 Tommy Nordin, Nicklas Johansson Idrottshuset, Nora
2016-02-14 13:00 122300052 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 0 - 15 Gabriel Gunnarsson, Johnny Mizser Ljusnarshallen
2016-02-14 15:00 122300054 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK B 2 - 11 Anders Nordlund, Jacob Olausson Birgittaskolan
2016-02-21 13:30 122300057 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 12 - 0 Fredrik Knutsson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2016-02-21 14:00 122300055 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 8 - 2 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-02-21 16:00 122300056 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 12 - 11 Krister Eklund, Tommy Nordin Ljusnarshallen
2016-02-27 15:00 122300060 Lillån IBK B - WSK Lindesberg 8 - 0 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Birgittaskolan
2016-02-28 15:00 122300058 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 3 - 10 Anna Palmqvist, Berndt Swärd Birgittaskolan
2016-02-28 17:00 122300059 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Nora IBK 7 - 6 Michael Nilsson, Daniel Kallin Åsbrohallen
2016-03-06 11:30 122300061 IBF Örebro Ungdom - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 11 - 1 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2016-03-06 13:00 122300063 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 10 - 2 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2016-03-06 16:00 122300062 Nora IBK - Lillån IBK B 3 - 4 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Idrottshuset, Nora
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK B 18 16 1 (0) 1 153-56 97 49
2. IBF Örebro Ungdom 18 16 0 (0) 2 187-38 149 48
3. WSK Lindesberg 18 10 0 (0) 8 106-77 29 30
4. Nora IBK 18 7 2 (0) 9 112-90 22 23
5. Örebro SK Ungdomsklubb 18 5 1 (0) 12 95-141 -46 16
6. Åsbro GOIF D3 (A-lag) 18 4 1 (0) 13 68-151 -83 13
7. Kopparbergs BK 18 2 1 (0) 15 51-219 -168 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis