HJ Uppland (2015/16)

Gruppspel
Pantamera HJ17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 11:50 170017006 IK Sirius IBK - Skutskärs IBK 5 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Allianshallen B
2015-10-03 12:00 170017002 Arlanda IBK/Rosersberg - Gävle GIK 4 - 4 Niklas Arvidsson, Joakim Ottosson Ekilla Sporthall
2015-10-03 13:30 170017005 Hagunda IF - Storvreta IBK 5 - 4 Rikard Karlsson, Magnus Undén Allianshallen B
2015-10-03 15:10 170017004 FBC Uppsala - Valbo AIF 9 - 1 Rikard Karlsson, Magnus Undén Allianshallen B
2015-10-04 10:30 170017007 Rasbo IK - SK Vide 6 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Hall 2000
2015-10-08 18:00 170017014 Rasbo IK - IK Sirius IBK 2 - 6 Thomas Tanskanen, Anders Leander Hall 2000
2015-10-10 11:45 170017010 Valbo AIF - Arlanda IBK/Rosersberg 1 - 3 Jonathan Blank, Tomas Hallenberg Träffen Arena
2015-10-10 13:00 170017013 SK Vide - Hagunda IF 4 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2015-10-10 15:00 170017012 Skutskärs IBK - FBC Uppsala 6 - 5 Göran Karlsson, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2015-10-10 16:00 170017008 Gävle GIK - Alunda IBF 7 - 7 Magnus Undén, Thomas Sterner Träffen Arena
2015-10-11 13:00 170017016 Gävle GIK - Valbo AIF 3 - 4 Magnus Undén, Richard Öhneskog Träffen Arena
2015-10-11 13:10 170017018 Arlanda IBK/Rosersberg - Skutskärs IBK 5 - 2 Thomas Stenman, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2015-10-11 14:00 170017020 FBC Uppsala - Rasbo IK 7 - 3 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2015-10-11 17:00 170017015 Strömsbro IF - Alunda IBF 2 - 13 Thomas Sterner, Richard Öhneskog Testebo Arena
2015-10-15 18:00 170017021 Hagunda IF - IK Sirius IBK 3 - 7 Michaela Pålsson, Jonas Nordqvist Bolandskolan
2015-10-17 11:00 170017024 Gävle GIK - Skutskärs IBK 6 - 5 Jonathan Blank, Reine Schröder Träffen Arena
2015-10-17 12:45 170017022 Valbo AIF - Alunda IBF 1 - 11 Martin Brolin, Magnus Undén Valbo Sportcenter
2015-10-18 13:40 170017026 Rasbo IK - Arlanda IBK/Rosersberg 6 - 3 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-10-18 18:00 170017023 Storvreta IBK - Strömsbro IF 7 - 5 Christoffer Flemström, Victor Flemström Allianshallen B
2015-10-20 18:10 170017028 Hagunda IF - FBC Uppsala 3 - 10 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen B
2015-10-24 10:00 170017031 Strömsbro IF - SK Vide 3 - 3 Magnus Undén, Magnus Nordahl Testebo Arena
2015-10-24 11:00 170017032 Gävle GIK - Rasbo IK 3 - 8 Hampus Andersson, Jonathan Blank Träffen Arena
2015-10-24 14:20 170017029 Alunda IBF - Storvreta IBK 4 - 4 Felicia Hassan, Emma Holmqvist Olandshallen
2015-10-25 13:10 170017034 Arlanda IBK/Rosersberg - Hagunda IF 11 - 4 Jörgen Olsson, Lars Halvarsson Ekilla Sporthall
2015-10-25 16:00 170017030 Valbo AIF - Skutskärs IBK 4 - 7 Jakob Westerlund, Jonathan Blank Valbo Sportcenter
2015-10-31 16:00 170017040 Gävle GIK - Hagunda IF 7 - 2 Roger Morin, Thomas Sterner Träffen Arena
2015-10-31 17:10 170017039 Strömsbro IF - IK Sirius IBK 2 - 4 Richard Öhneskog, Jakob Westerlund Testebo Arena
2015-11-01 12:30 170017038 Rasbo IK - Valbo AIF 6 - 1 Jonas Nordqvist, Christer Andersson Hall 2000
2015-11-01 13:45 170017036 Skutskärs IBK - Alunda IBF 4 - 5 Reine Schröder, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-05 20:30 170017037 SK Vide - Storvreta IBK 1 - 7 Ian Engblom, Mikael Rosenius Alsike sporthall
170017046 Valbo AIF - Hagunda IF WO (5 - 0) Valbo Sportcenter
2015-11-01 17:00 170017045 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 3 - 12 David Wigfeldt, Theodor Jonsson Allianshallen A
2015-11-07 12:00 170017044 Skutskärs IBK - Rasbo IK 5 - 5 Thomas Sterner, Hampus Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-07 17:00 170017043 Alunda IBF - SK Vide 4 - 4 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Olandshallen
2015-11-08 13:00 170017047 Strömsbro IF - FBC Uppsala 6 - 4 Reine Schröder, Richard Öhneskog Testebo Arena
2015-11-14 11:00 170017051 IK Sirius IBK - SK Vide 6 - 4 Rikard Ohlström, Michaela Pålsson Allianshallen A
2015-11-14 14:00 170017055 Arlanda IBK/Rosersberg - Strömsbro IF 5 - 3 Victor Flemström, Christoffer Flemström Ekilla Sporthall
2015-11-14 17:20 170017053 FBC Uppsala - Storvreta IBK 6 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-11-14 18:30 170017052 Hagunda IF - Skutskärs IBK 6 - 6 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Allianshallen B
2016-03-15 20:20 170017050 Rasbo IK - Alunda IBF 6 - 2 Thomas Tanskanen, Jonas Backman Hall 2000
2015-11-21 08:30 170017061 Storvreta IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 6 - 5 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2015-11-21 10:30 170017063 Strömsbro IF - Gävle GIK 6 - 7 Thomas Sterner, Reine Schröder Testebo Arena
2015-11-21 16:00 170017059 SK Vide - FBC Uppsala 5 - 5 Jonas Nordqvist, Tony Nyberg Alsike sporthall
2015-11-21 19:30 170017057 IK Sirius IBK - Alunda IBF 5 - 6 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2015-11-22 13:30 170017058 Rasbo IK - Hagunda IF 9 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Hall 2000
2015-11-28 08:30 170017065 FBC Uppsala - IK Sirius IBK 4 - 7 Fabian Fahimi, Simon Johansson Allianshallen A
2015-11-28 09:45 170017070 Strömsbro IF - Valbo AIF 4 - 10 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2015-11-28 16:30 170017069 Gävle GIK - Storvreta IBK 2 - 2 Roger Morin, Jonathan Blank Träffen Arena
2015-11-28 18:00 170017064 Hagunda IF - Alunda IBF 0 - 8 Jonas Nordqvist, David Wigfeldt Allianshallen A
2015-12-07 20:15 170017067 Arlanda IBK/Rosersberg - SK Vide 8 - 5 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Kolstahallen
2015-11-29 10:10 170017073 IK Sirius IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 9 - 0 Olle Isacsson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2015-11-29 11:50 170017077 Storvreta IBK - Valbo AIF 9 - 5 Olle Isacsson, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2015-11-29 12:30 170017071 Alunda IBF - FBC Uppsala 7 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2015-11-29 13:45 170017076 Skutskärs IBK - Strömsbro IF 8 - 12 Göran Karlsson, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2015-11-29 14:30 170017075 SK Vide - Gävle GIK 7 - 7 Victor Flemström, Christoffer Flemström Hälsohuset
2015-12-04 19:45 170017083 Valbo AIF - SK Vide 5 - 7 Erik Lindberg, Per Linderdahl Nynäshallen
2015-12-05 13:15 170017082 Strömsbro IF - Rasbo IK 5 - 4 Marcus Svedinger, Per Linderdahl Testebo Arena
2015-12-05 16:00 170017079 Arlanda IBK/Rosersberg - FBC Uppsala 7 - 4 Christoffer Flemström, Nick Kyller Ekilla Sporthall
2015-12-05 17:00 170017081 Gävle GIK - IK Sirius IBK 2 - 4 Reine Schröder, Jonathan Blank Kunskapsskolans Sporthall
2015-12-06 10:10 170017084 Storvreta IBK - Skutskärs IBK 10 - 3 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen A
2015-12-12 15:00 170017091 Skutskärs IBK - SK Vide 6 - 10 Martin Stenberg, Reine Schröder Rotskärsskolans Sporthall
2015-12-13 14:10 170017089 IK Sirius IBK - Valbo AIF 6 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Allianshallen A
2015-12-13 15:10 170017085 Alunda IBF - Arlanda IBK/Rosersberg 7 - 4 Ronnie Eriksson, Oliver Halvarsson Olandshallen
2015-12-13 15:50 170017087 FBC Uppsala - Gävle GIK 5 - 1 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen A
2015-12-13 17:30 170017088 Hagunda IF - Strömsbro IF 2 - 8 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Allianshallen A
2016-03-18 18:00 170017090 Rasbo IK - Storvreta IBK 9 - 6 Christoffer Stenlund, Miodrag Djuric Hall 2000
2015-12-18 19:45 170017095 Valbo AIF - FBC Uppsala 4 - 11 Henrik Öberg, Magnus Undén Nynäshallen
2015-12-19 10:10 170017098 SK Vide - Rasbo IK 6 - 9 Christoffer Flemström, Victor Flemström Alsike sporthall
2015-12-19 16:30 170017093 Gävle GIK - Arlanda IBK/Rosersberg 6 - 11 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Träffen Arena
2015-12-19 18:30 170017096 Storvreta IBK - Hagunda IF 9 - 7 Anders Ståhlberg, Andreas Bengtsson Allianshallen A
2015-12-20 13:45 170017097 Skutskärs IBK - IK Sirius IBK 3 - 3 Jonathan Blank, Henrik Öberg Rotskärsskolans Sporthall
2016-01-09 18:00 170017101 Arlanda IBK/Rosersberg - Valbo AIF 9 - 3 Roland Carlsson, Thomas Stenman Ekilla Sporthall
2016-01-10 08:30 170017104 Hagunda IF - SK Vide 1 - 9 Fabian Fahimi, Michael Selg Allianshallen A
2016-01-10 10:10 170017105 IK Sirius IBK - Rasbo IK 2 - 9 Michael Selg, Fabian Fahimi Allianshallen A
2016-01-10 11:50 170017103 FBC Uppsala - Skutskärs IBK 10 - 1 Per-Olof Svensson, Sarah Ejderskog Allianshallen A
2016-01-10 15:00 170017099 Alunda IBF - Gävle GIK 11 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Olandshallen
2016-01-15 20:00 170017107 Valbo AIF - Gävle GIK 4 - 9 Jakob Westerlund, Magnus Undén Valbo Sportcenter
2016-01-16 14:20 170017106 Alunda IBF - Strömsbro IF 6 - 4 Jörgen Olsson, Anders Holm Olandshallen
2016-01-16 18:40 170017112 IK Sirius IBK - Hagunda IF 8 - 2 Rikard Ohlström, Arvid Englund Allianshallen A
2016-01-17 10:30 170017111 Rasbo IK - FBC Uppsala 2 - 3 Felicia Hassan, Michaela Pålsson Hall 2000
2016-01-17 13:45 170017109 Skutskärs IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 8 - 5 Roger Morin, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2016-01-20 19:50 170017119 FBC Uppsala - Hagunda IF 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Allianshallen A
2016-01-23 11:45 170017115 Skutskärs IBK - Gävle GIK 6 - 9 Karim Boudiaf, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2016-01-24 13:00 170017113 Alunda IBF - Valbo AIF 8 - 0 Leif Ericsson, Per Ericsson Olandshallen
2016-01-24 13:10 170017117 Arlanda IBK/Rosersberg - Rasbo IK 5 - 3 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Ekilla Sporthall
2016-01-24 17:00 170017114 Strömsbro IF - Storvreta IBK 3 - 1 Tomas Hallenberg, Thomas Sterner Testebo Arena
2016-01-30 15:30 170017122 SK Vide - Strömsbro IF 8 - 6 Fabian Fahimi, Peter Hagelin Alsike sporthall
2016-01-31 13:00 170017123 Rasbo IK - Gävle GIK 9 - 4 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Hall 2000
2016-01-31 13:45 170017121 Skutskärs IBK - Valbo AIF 11 - 7 Hampus Andersson, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2016-02-01 18:10 170017120 Storvreta IBK - Alunda IBF 6 - 7 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Allianshallen C
2016-02-01 19:50 170017125 Hagunda IF - Arlanda IBK/Rosersberg 5 - 10 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen C
2016-02-06 13:00 170017129 Valbo AIF - Rasbo IK 0 - 20 Thomas Sterner, Anders Löfgren Valbo Sportcenter
2016-02-07 10:00 170017128 Storvreta IBK - SK Vide 7 - 2 Tomas Hallenberg, Pontus Orebrand Allianshallen A
2016-02-07 11:40 170017130 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 10 - 5 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Allianshallen A
2016-02-07 13:30 170017131 Hagunda IF - Gävle GIK 8 - 4 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson Allianshallen A
2016-02-07 15:00 170017127 Alunda IBF - Skutskärs IBK 5 - 3 Oliver Halvarsson, Lars Karlsson Olandshallen
2016-02-13 15:00 170017134 SK Vide - Alunda IBF 4 - 6 Pontus Orebrand, Tomas Hallenberg Alsike sporthall
2016-02-13 16:40 170017137 Hagunda IF - Valbo AIF 9 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Allianshallen A
2016-02-14 13:30 170017135 Rasbo IK - Skutskärs IBK 4 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hall 2000
2016-02-14 16:20 170017138 FBC Uppsala - Strömsbro IF 4 - 2 Anders Leander, Thomas Tanskanen Allianshallen A
2016-02-14 18:00 170017136 IK Sirius IBK - Storvreta IBK 7 - 4 Thomas Tanskanen, Anders Leander Allianshallen A
2016-02-18 20:30 170017142 SK Vide - IK Sirius IBK 2 - 9 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Alsike sporthall
2016-02-20 11:00 170017144 Storvreta IBK - FBC Uppsala 4 - 3 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen A
2016-02-20 12:00 170017143 Skutskärs IBK - Hagunda IF 7 - 6 Marcus Svedinger, Thomas Sterner Rotskärsskolans Sporthall
2016-02-20 16:20 170017141 Alunda IBF - Rasbo IK 6 - 6 Johnny Söderqvist, Pontus Orebrand Olandshallen
2016-02-21 17:00 170017146 Strömsbro IF - Arlanda IBK/Rosersberg 5 - 8 Reine Schröder, Roger Morin Testebo Arena
2016-02-15 20:15 170017152 Arlanda IBK/Rosersberg - Storvreta IBK 2 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Kolstahallen
2016-02-27 15:10 170017149 Hagunda IF - Rasbo IK 1 - 17 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Allianshallen B
2016-02-27 16:30 170017154 Gävle GIK - Strömsbro IF 8 - 4 Martin Stenberg, Magnus Undén Träffen Arena
2016-02-28 15:00 170017148 Alunda IBF - IK Sirius IBK 6 - 2 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Olandshallen
2016-02-28 20:00 170017150 FBC Uppsala - SK Vide 6 - 5 Victor Flemström, Erik Palmertz Allianshallen A
2016-01-16 15:20 170017158 SK Vide - Arlanda IBK/Rosersberg 6 - 1 Thomas Stenman, Lennart Eilestam Alsike sporthall
2016-03-04 20:00 170017161 Valbo AIF - Strömsbro IF 5 - 4 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Valbo Sportcenter
2016-03-05 09:00 170017156 IK Sirius IBK - FBC Uppsala 6 - 6 Lars Halvarsson, David Wigfeldt Allianshallen A
2016-03-06 09:20 170017160 Storvreta IBK - Gävle GIK 7 - 6 Niklas Arvidsson, Felicia Hassan Allianshallen A
2016-03-07 20:20 170017155 Alunda IBF - Hagunda IF 16 - 3 , Peter Alenbring Olandshallen
2016-03-07 20:15 170017164 Arlanda IBK/Rosersberg - IK Sirius IBK 7 - 5 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Ekilla Sporthall
2016-03-11 19:45 170017167 Strömsbro IF - Skutskärs IBK 2 - 6 Tomas Hallenberg, Reine Schröder Testebo Arena
2016-03-12 10:10 170017162 FBC Uppsala - Alunda IBF 5 - 4 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Allianshallen A
2016-03-12 11:00 170017168 Valbo AIF - Storvreta IBK 4 - 6 Jonathan Blank Valbo Sportcenter
2016-03-12 17:00 170017166 Gävle GIK - SK Vide 4 - 3 Roger Morin, Richard Öhneskog Träffen Arena
2016-03-13 11:50 170017170 FBC Uppsala - Arlanda IBK/Rosersberg 4 - 5 Vesa Petterson, Miodrag Djuric Allianshallen B
2016-03-13 13:30 170017172 IK Sirius IBK - Gävle GIK 7 - 4 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen B
2016-03-13 13:45 170017175 Skutskärs IBK - Storvreta IBK 7 - 4 Rikard Karlsson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2016-03-13 14:00 170017173 Rasbo IK - Strömsbro IF 7 - 5 Per Ericsson, Joakim Ottosson Hall 2000
2016-03-13 14:30 170017174 SK Vide - Valbo AIF 5 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Hälsohuset
2016-03-19 11:15 170017179 Strömsbro IF - Hagunda IF 5 - 4 Jonathan Blank, Reine Schröder Testebo Arena
2016-03-19 12:30 170017178 Gävle GIK - FBC Uppsala 7 - 6 Magnus Undén, Roger Morin Träffen Arena
2016-03-19 14:50 170017182 SK Vide - Skutskärs IBK 4 - 7 Sarah Ejderskog, Felicia Hassan Alsike sporthall
2016-03-19 15:00 170017180 Valbo AIF - IK Sirius IBK 1 - 10 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Valbo Sportcenter
2016-03-20 13:10 170017176 Arlanda IBK/Rosersberg - Alunda IBF 5 - 5 Jörgen Olsson, Anders Holm Ekilla Sporthall
2016-03-20 19:30 170017181 Storvreta IBK - Rasbo IK 4 - 9 Miodrag Djuric, Vesa Petterson Allianshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alunda IBF 22 15 5 2 154-83 71 50
2. IK Sirius IBK 22 16 2 4 140-82 58 50
3. Rasbo IK 22 15 2 5 159-81 78 47
4. Arlanda IBK/ Rosersberg 22 13 2 7 123-106 17 41
5. FBC Uppsala 22 11 3 8 126-93 33 36
6. Storvreta IBK 22 11 2 9 117-114 3 35
7. Gävle GIK 22 8 4 10 114-130 -16 28
8. Skutskärs IBK 22 8 3 11 116-132 -16 27
9. SK Vide 22 6 5 11 108-121 -13 23
10. Strömsbro IF 22 6 1 15 101-134 -33 19
11. Hagunda IF 22 3 3 16 82-173 -91 12
12. Valbo AIF 22 4 0 18 76-167 -91 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis