Herrsenior (2015/16)

Gruppspel
Div2 Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-17 19:30 201200003 Sandareds IBS - Falköpings IBK 5 - 7 David Persson, Ola Forsberg Almåshallen - Borås
2015-09-18 19:30 201200002 Vara IBK - Fristads GoIF 5 - 5 e.förl. Mikael Magnusson, Conny Hjelm Alléhallen, Vara
2015-09-18 19:45 201200005 IBK Dalängen - IBK Tygriket 99 5 - 6 e.förl. Peter Holmgren, Patrick Limé Idrottens hus i Lidköping
2015-09-18 20:00 201200001 Rydboholms SK - IBK Elfhög 9 - 8 Ola Forsberg, Roger Härngren Idrottshallen, Viskafors
2015-09-18 20:00 201200006 BK Halna - IBK Vänersborg 5 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Töreboda
2015-09-20 16:45 201200004 IBF IK Alingsås - Stöpen IBK 5 - 11 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Östlyckehallen, Alingsås
2015-09-25 19:00 201200010 Falköpings IBK - Vara IBK 6 - 8 Harri Tjäder, David Persson Odenhallen,Falköping
2015-09-25 19:30 201200012 IBK Elfhög - BK Halna 8 - 7 Bjarne Wesenlund, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-09-26 14:00 201200007 IBK Vänersborg - IBK Dalängen 13 - 4 Sven Persson, Tommy Gunnarsson Idrottshuset, Vänersborg
2015-09-26 15:00 201200011 Fristads GoIF - Rydboholms SK 2 - 6 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2015-09-26 17:00 201200009 Stöpen IBK - Sandareds IBS 4 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2015-11-21 15:30 201200008 IBK Tygriket 99 - IBF IK Alingsås 9 - 8 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2015-10-02 19:00 201200015 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 8 - 6 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2015-10-02 19:30 201200013 Rydboholms SK - Falköpings IBK 7 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Viskafors
2015-10-02 19:30 201200014 Vara IBK - Stöpen IBK 2 - 4 Harri Tjäder, David Persson Alléhallen, Vara
2015-10-02 19:45 201200017 IBK Dalängen - BK Halna 6 - 4 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottens hus i Lidköping
2015-10-03 12:45 201200016 IBF IK Alingsås - IBK Vänersborg 2 - 13 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Östlyckehallen, Alingsås
2015-10-03 15:00 201200018 Fristads GoIF - IBK Elfhög 4 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2015-10-09 19:00 201200023 Falköpings IBK - Fristads GoIF 5 - 11 Pedram Koublani, Sven Persson Odenhallen,Falköping
2015-10-09 20:00 201200019 BK Halna - IBF IK Alingsås 8 - 7 e.förl. Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshallen, Töreboda
2015-10-10 14:00 201200020 IBK Vänersborg - Sandareds IBS 6 - 7 e.förl. Pedram Koublani, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-10-10 15:00 201200021 IBK Tygriket 99 - Vara IBK 9 - 6 David Persson, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2015-10-10 16:30 201200024 IBK Elfhög - IBK Dalängen 3 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Entréhallen, Trollhättan
2015-10-10 18:15 201200022 Stöpen IBK - Rydboholms SK 7 - 6 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2015-10-16 19:00 201200025 Rydboholms SK - IBK Tygriket 99 12 - 6 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2015-10-16 19:00 201200029 Falköpings IBK - IBK Elfhög 8 - 7 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2015-10-16 19:30 201200026 Vara IBK - IBK Vänersborg 1 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Alléhallen, Vara
2015-10-17 12:45 201200028 IBF IK Alingsås - IBK Dalängen 11 - 5 Harri Tjäder, David Persson Östlyckehallen, Alingsås
2015-10-17 15:00 201200030 Fristads GoIF - Stöpen IBK 5 - 3 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-10-18 15:00 201200027 Sandareds IBS - BK Halna 5 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Almåshallen - Borås
2015-10-22 20:00 201200032 BK Halna - Vara IBK 7 - 3 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2015-10-23 20:00 201200033 Rydboholms SK - IBK Vänersborg 12 - 9 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshallen, Viskafors
2015-10-24 13:00 201200034 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 5 - 7 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2015-10-24 15:45 201200031 IBK Dalängen - Sandareds IBS 6 - 11 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2015-10-24 16:30 201200036 IBK Elfhög - IBF IK Alingsås 5 - 14 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Entréhallen, Trollhättan
2015-10-24 18:15 201200035 Stöpen IBK - Falköpings IBK 5 - 7 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2015-10-28 19:15 201200040 Stöpen IBK - IBK Elfhög 12 - 1 Magnus Jansson, Conny Hjelm Stöpenhallen, Skövde
2015-10-30 19:30 201200038 Vara IBK - IBK Dalängen 11 - 5 Kenth Lindquist, Sven Persson Alléhallen, Vara
2015-10-30 20:00 201200037 Rydboholms SK - BK Halna 9 - 5 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshallen, Viskafors
2015-10-31 15:00 201200041 Falköpings IBK - IBK Tygriket 99 6 - 7 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Odenhallen,Falköping
2015-10-31 15:00 201200042 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 5 - 10 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-11-01 15:00 201200039 Sandareds IBS - IBF IK Alingsås 6 - 8 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2015-11-06 19:30 201200046 IBK Vänersborg - Falköpings IBK 7 - 5 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2015-11-06 19:45 201200044 IBK Dalängen - Rydboholms SK 7 - 8 Harri Tjäder, David Persson Idrottens hus i Lidköping
2015-11-07 12:45 201200043 IBF IK Alingsås - Vara IBK 10 - 6 Ola Forsberg, Thomas Trygg Östlyckehallen, Alingsås
2015-11-07 15:00 201200047 IBK Tygriket 99 - Stöpen IBK 6 - 8 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2015-11-07 15:30 201200045 BK Halna - Fristads GoIF 8 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2015-11-07 16:30 201200048 IBK Elfhög - Sandareds IBS 0 - 8 Harri Tjäder, David Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-11-11 19:30 201200053 Falköpings IBK - BK Halna 8 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2015-11-12 19:00 201200049 Rydboholms SK - IBF IK Alingsås 7 - 9 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Viskafors
2015-11-13 19:30 201200050 Vara IBK - Sandareds IBS 4 - 3 Kenth Lindquist, Sven Persson Alléhallen, Vara
2015-11-14 13:00 201200051 IBK Tygriket 99 - IBK Elfhög 9 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Öxabäckshallen
2015-11-14 17:00 201200052 Stöpen IBK - IBK Vänersborg 6 - 5 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Stöpenhallen, Skövde
2015-11-15 16:00 201200054 Fristads GoIF - IBK Dalängen 9 - 6 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-11-17 19:45 201200056 IBF IK Alingsås - Fristads GoIF 4 - 9 Harri Tjäder, David Persson Östlyckehallen, Alingsås
2015-11-20 20:00 201200058 BK Halna - Stöpen IBK 8 - 8 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2015-11-21 16:30 201200060 IBK Elfhög - Vara IBK 4 - 6 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Entréhallen, Trollhättan
2015-11-21 16:45 201200057 IBK Dalängen - Falköpings IBK 5 - 4 Mikael Toverland, Pedram Koublani Idrottens hus i Lidköping
2015-11-22 15:00 201200055 Sandareds IBS - Rydboholms SK 5 - 6 e.förl. Ola Forsberg, Thomas Trygg Almåshallen - Borås
2015-12-05 14:00 201200059 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 5 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2015-11-27 19:30 201200061 Rydboholms SK - Vara IBK 12 - 10 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Viskafors
2015-11-28 11:45 201200064 IBK Dalängen - Stöpen IBK 3 - 8 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottens hus i Lidköping
2015-11-28 14:00 201200062 IBK Vänersborg - IBK Elfhög 20 - 3 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-11-28 15:00 201200063 IBK Tygriket 99 - BK Halna 9 - 8 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Öxabäckshallen
2015-11-28 15:00 201200066 Sandareds IBS - Fristads GoIF 8 - 1 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Almåshallen - Borås
2016-01-27 19:45 201200065 Falköpings IBK - IBF IK Alingsås 8 - 9 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Odenhallen,Falköping
2015-12-09 19:30 201200069 Falköpings IBK - Sandareds IBS 8 - 9 Patrick Limé, Peter Holmgren Odenhallen,Falköping
2015-12-11 19:30 201200067 IBK Elfhög - Rydboholms SK 5 - 8 Kenth Lindquist, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-12-12 13:00 201200071 IBK Tygriket 99 - IBK Dalängen 15 - 8 Ola Forsberg, Thomas Trygg Öxabäckshallen
2015-12-12 14:00 201200072 IBK Vänersborg - BK Halna 17 - 4 Magnus Jansson, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-12-12 18:15 201200070 Stöpen IBK - IBF IK Alingsås 13 - 1 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2016-01-09 15:00 201200068 Fristads GoIF - Vara IBK 6 - 5 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2015-12-18 19:00 201200077 Rydboholms SK - Fristads GoIF 5 - 3 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshallen, Viskafors
2015-12-18 19:30 201200076 Vara IBK - Falköpings IBK 7 - 10 Pedram Koublani, Magnus Jansson Alléhallen, Vara
2015-12-18 20:00 201200078 BK Halna - IBK Elfhög 14 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2015-12-20 15:00 201200075 Sandareds IBS - Stöpen IBK 7 - 5 Ola Forsberg, Thomas Trygg Almåshallen - Borås
2016-01-10 14:45 201200073 IBK Dalängen - IBK Vänersborg 6 - 14 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottens hus i Lidköping
2016-03-06 19:45 201200074 IBF IK Alingsås - IBK Tygriket 99 6 - 11 Ola Forsberg, Thomas Trygg Östlyckehallen, Alingsås
2016-01-15 19:00 201200079 Falköpings IBK - Rydboholms SK 4 - 4 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2016-01-15 19:00 201200081 IBK Tygriket 99 - Sandareds IBS 6 - 7 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2016-01-15 20:00 201200083 BK Halna - IBK Dalängen 7 - 6 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2016-01-16 14:00 201200082 IBK Vänersborg - IBF IK Alingsås 12 - 7 David Persson, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2016-01-16 16:30 201200084 IBK Elfhög - Fristads GoIF 6 - 7 Kenth Lindquist, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2016-01-16 17:30 201200080 Stöpen IBK - Vara IBK 9 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2016-01-22 19:30 201200087 Vara IBK - IBK Tygriket 99 6 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Alléhallen, Vara
2016-01-22 19:45 201200090 IBK Dalängen - IBK Elfhög 16 - 4 Harri Tjäder, David Persson Idrottens hus i Lidköping
2016-01-23 12:45 201200085 IBF IK Alingsås - BK Halna 10 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Östlyckehallen, Alingsås
2016-01-23 14:30 201200086 Sandareds IBS - IBK Vänersborg 4 - 7 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Almåshallen - Borås
2016-01-23 15:00 201200089 Fristads GoIF - Falköpings IBK 6 - 8 Kenth Lindquist, Sven Persson Fristadhallen, Fristad
2016-01-23 16:00 201200088 Rydboholms SK - Stöpen IBK 13 - 10 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2016-01-28 20:00 201200093 BK Halna - Sandareds IBS 5 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Töreboda
2016-01-29 19:00 201200091 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 8 - 7 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2016-01-30 17:00 201200096 Stöpen IBK - Fristads GoIF 6 - 3 Kenth Lindquist, Sven Persson Stöpenhallen, Skövde
2016-01-31 11:15 201200094 IBK Dalängen - IBF IK Alingsås 12 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottens hus i Lidköping
2016-01-31 14:00 201200092 IBK Vänersborg - Vara IBK 6 - 5 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2016-01-31 16:30 201200095 IBK Elfhög - Falköpings IBK 4 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Entréhallen, Trollhättan
2016-02-05 19:30 201200098 Vara IBK - BK Halna 8 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Alléhallen, Vara
2016-02-06 12:45 201200102 IBF IK Alingsås - IBK Elfhög 11 - 7 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Östlyckehallen, Alingsås
2016-02-06 14:00 201200097 Sandareds IBS - IBK Dalängen 9 - 8 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Daltorphallen, Borås
2016-02-06 14:00 201200099 IBK Vänersborg - Rydboholms SK 11 - 7 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshuset, Vänersborg
2016-02-06 15:00 201200100 Fristads GoIF - IBK Tygriket 99 6 - 7 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2016-02-06 16:00 201200101 Falköpings IBK - Stöpen IBK 6 - 8 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Odenhallen,Falköping
2016-02-12 19:45 201200104 IBK Dalängen - Vara IBK 4 - 5 e.förl. Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2016-02-12 20:00 201200103 BK Halna - Rydboholms SK 10 - 5 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
2016-02-13 12:45 201200105 IBF IK Alingsås - Sandareds IBS 6 - 9 Harri Tjäder, David Persson Östlyckehallen, Alingsås
2016-02-13 14:00 201200108 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 6 - 2 Thomas Trygg, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2016-02-13 15:00 201200107 IBK Tygriket 99 - Falköpings IBK 9 - 5 Pedram Koublani, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2016-02-14 16:30 201200106 IBK Elfhög - Stöpen IBK 3 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Entréhallen, Trollhättan
2016-02-19 19:30 201200109 Vara IBK - IBF IK Alingsås 13 - 7 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Alléhallen, Vara
2016-02-19 19:30 201200112 Falköpings IBK - IBK Vänersborg 8 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2016-02-19 20:00 201200110 Rydboholms SK - IBK Dalängen 14 - 2 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2016-02-20 15:00 201200111 Fristads GoIF - BK Halna 9 - 9 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2016-02-20 17:00 201200113 Stöpen IBK - IBK Tygriket 99 11 - 1 Kenth Lindquist, Sven Persson Stöpenhallen, Skövde
2016-02-21 15:00 201200114 Sandareds IBS - IBK Elfhög 10 - 0 Ola Forsberg, Thomas Trygg Almåshallen - Borås
2016-02-26 19:45 201200120 IBK Dalängen - Fristads GoIF 2 - 9 Ola Forsberg, Harri Tjäder Idrottens hus i Lidköping
2016-02-26 20:00 201200119 BK Halna - Falköpings IBK 5 - 6 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshallen, Töreboda
2016-02-27 12:45 201200115 IBF IK Alingsås - Rydboholms SK 7 - 7 e.förl. Kenth Lindquist, Sven Persson Östlyckehallen, Alingsås
2016-02-27 14:00 201200118 IBK Vänersborg - Stöpen IBK 8 - 7 e.förl. Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshuset, Vänersborg
2016-02-27 16:30 201200117 IBK Elfhög - IBK Tygriket 99 7 - 8 Mikael Toverland, Magnus Jansson Entréhallen, Trollhättan
2016-02-28 15:00 201200116 Sandareds IBS - Vara IBK 8 - 4 Harri Tjäder, David Persson Almåshallen - Borås
2016-03-04 19:00 201200121 Rydboholms SK - Sandareds IBS 8 - 12 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshallen, Viskafors
2016-03-04 19:00 201200123 Falköpings IBK - IBK Dalängen 5 - 4 Harri Tjäder, David Persson Odenhallen,Falköping
2016-03-04 19:30 201200126 Vara IBK - IBK Elfhög 11 - 4 Pedram Koublani, Nebojsa Stefanovski Alléhallen, Vara
2016-03-05 15:00 201200122 Fristads GoIF - IBF IK Alingsås 9 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2016-03-05 15:00 201200125 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 4 - 6 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Öxabäckshallen
2016-03-05 17:00 201200124 Stöpen IBK - BK Halna 5 - 2 Mikael Toverland, Conny Hjelm Stöpenhallen, Skövde
2016-03-12 15:00 201200127 Vara IBK - Rydboholms SK 10 - 9 e.förl. Conny Hjelm, Kronoslav Kis Alléhallen, Vara
2016-03-12 15:00 201200128 IBK Elfhög - IBK Vänersborg 2 - 15 Pedram Koublani, Magnus Jansson Älvhögsborg A, Trollhättan
2016-03-12 15:00 201200129 BK Halna - IBK Tygriket 99 8 - 7 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Töreboda
2016-03-12 15:00 201200130 Stöpen IBK - IBK Dalängen 9 - 1 Ola Forsberg, Thomas Trygg Stöpenhallen, Skövde
2016-03-12 15:00 201200131 IBF IK Alingsås - Falköpings IBK 7 - 6 Mikael Magnusson, Bjarne Wesenlund Östlyckehallen, Alingsås
2016-03-12 15:00 201200132 Fristads GoIF - Sandareds IBS 4 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Vänersborg 22 17 2 (1) 3 210-115 95 54
2. Sandareds IBS 22 15 2 (1) 5 158-116 42 48
3. Stöpen IBK 22 14 3 (1) 5 165-103 62 46
4. Rydboholms SK 22 12 5 (1) 5 181-154 27 42
5. IBK Tygriket 99 22 10 3 (3) 9 160-156 4 36
6. Fristads GoIF 22 9 3 (1) 10 126-125 1 31
7. Vara IBK 22 8 4 (2) 10 140-138 2 30
8. Falköpings IBK 22 9 2 (0) 11 139-150 -11 29
9. IBF IK Alingsås 22 9 2 (0) 11 161-192 -31 29
10. BK Halna 22 7 4 (1) 11 147-156 -9 26
11. IBK Dalängen 22 5 2 (0) 15 127-188 -61 17
12. IBK Elfhög 22 1 0 (0) 21 93-214 -121 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div3 A Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-23 20:30 201201002 Fritsla IF - Sävens BK 9 - 5 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Kungabergshallen, Fritsla
2015-09-25 20:00 201201001 Skara IBK - Wårgårda IBK 3 - 4 Daniel Levinsson, Mikael Magnusson Idrottshallen, Skara
2015-09-25 20:00 201201003 Varnhems IF - Fröjereds IF 6 - 7 Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2015-10-02 19:30 201201005 Sävens BK - Varnhems IF 9 - 6 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-10-03 13:00 201201006 Wårgårda IBK - Fritsla IF 8 - 3 Carl Larsson, Arto Keckman Sporthallen, Vårgårda
2015-10-03 15:00 201201004 Tibro IBK - Skara IBK 9 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2015-10-09 19:30 201201007 Fritsla IF - Tibro IBK 4 - 6 Daniel Rudquist, Arto Keckman Kungabergshallen, Fritsla
2015-10-09 20:00 201201008 Varnhems IF - Wårgårda IBK 9 - 10 e.förl. Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2015-10-09 20:00 201201009 Fröjereds IF - Sävens BK 3 - 1 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Sparbankshallen, T-holm
2015-10-16 20:00 201201011 Skara IBK - Fritsla IF 5 - 4 Mikael Magnusson, Dan Pettersson Idrottshallen, Skara
2015-10-17 15:00 201201012 Wårgårda IBK - Fröjereds IF 6 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sporthallen, Vårgårda
2015-10-17 17:00 201201010 Tibro IBK - Varnhems IF 7 - 5 Conny Hjelm, Magnus Nilsson Sporthallen, Tibro
2015-10-22 20:00 201201014 Fröjereds IF - Tibro IBK 5 - 7 Pedram Koublani, Conny Hjelm Sparbankshallen, T-holm
2015-10-23 19:00 201201013 Varnhems IF - Skara IBK 1 - 8 Pedram Koublani, Mikael Magnusson Varnhemshallen
2015-10-23 19:00 201201015 Sävens BK - Wårgårda IBK 4 - 9 Carl Larsson, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-11-06 19:30 201201016 Tibro IBK - Sävens BK 5 - 4 Mikael Magnusson, Daniel Levinsson Sporthallen, Tibro
2015-11-06 20:00 201201017 Skara IBK - Fröjereds IF 5 - 2 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Skara
2015-11-06 20:00 201201018 Fritsla IF - Varnhems IF 7 - 2 Carl Larsson, Daniel Rudquist Kungabergshallen, Fritsla
2015-11-12 20:00 201201019 Fröjereds IF - Fritsla IF 5 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2015-11-13 19:00 201201020 Sävens BK - Skara IBK 7 - 5 Carl Larsson, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-11-13 19:30 201201021 Wårgårda IBK - Tibro IBK 6 - 5 Thomas Trygg, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2015-11-20 20:00 201201022 Skara IBK - Tibro IBK 2 - 5 Mikael Toverland, Mikael Magnusson Idrottshallen, Skara
2015-11-20 20:00 201201023 Varnhems IF - Sävens BK 2 - 6 Pedram Koublani, Dan Pettersson Varnhemshallen
2015-11-21 14:00 201201024 Fritsla IF - Wårgårda IBK 5 - 7 Arto Keckman, Daniel Rudquist Kungabergshallen, Fritsla
2015-11-28 13:00 201201025 Wårgårda IBK - Skara IBK 6 - 2 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sporthallen, Vårgårda
2015-11-28 14:00 201201027 Fröjereds IF - Varnhems IF 6 - 2 Esko Leppimaa, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2015-11-29 12:00 201201026 Sävens BK - Fritsla IF 4 - 3 e.förl. Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-12-04 19:30 201201030 Sävens BK - Fröjereds IF 4 - 5 e.förl. Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2015-12-19 15:00 201201029 Wårgårda IBK - Varnhems IF 8 - 6 Pedram Koublani, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2015-12-19 18:30 201201028 Tibro IBK - Fritsla IF 2 - 5 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2015-12-10 20:00 201201033 Fröjereds IF - Wårgårda IBK 4 - 8 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sparbankshallen, T-holm
2015-12-11 19:00 201201031 Varnhems IF - Tibro IBK 3 - 13 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2015-12-11 19:30 201201032 Fritsla IF - Skara IBK 8 - 5 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2016-01-15 19:00 201201036 Wårgårda IBK - Sävens BK 5 - 4 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Sporthallen, Vårgårda
2016-01-15 20:00 201201034 Skara IBK - Varnhems IF 7 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Skara
2016-01-17 18:00 201201035 Tibro IBK - Fröjereds IF 4 - 2 Kenth Lindquist, Sven Persson Sporthallen, Tibro
2016-01-21 20:00 201201038 Fröjereds IF - Skara IBK 5 - 7 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Sparbankshallen, T-holm
2016-01-22 19:30 201201037 Sävens BK - Tibro IBK 6 - 11 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Nårunga Sporthall, Vårgårda
2016-01-22 20:00 201201039 Varnhems IF - Fritsla IF 8 - 13 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Varnhemshallen
2016-01-29 19:30 201201040 Fritsla IF - Fröjereds IF 5 - 10 Roger Härngren, Daniel Rudquist Kungabergshallen, Fritsla
2016-01-29 19:30 201201042 Tibro IBK - Wårgårda IBK 6 - 5 Kenth Lindquist, Sven Persson Sporthallen, Tibro
2016-02-12 20:00 201201041 Skara IBK - Sävens BK 4 - 5 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Idrottshallen, Skara
2016-02-05 19:30 201201044 Fritsla IF - Sävens BK 5 - 2 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Kungabergshallen, Fritsla
2016-02-05 20:00 201201043 Skara IBK - Wårgårda IBK 2 - 1 Kenth Lindquist, Sven Persson Idrottshallen, Skara
2016-02-05 20:00 201201045 Varnhems IF - Fröjereds IF 2 - 6 Carl Larsson, Daniel Rudquist Varnhemshallen
2016-02-19 19:30 201201047 Sävens BK - Varnhems IF 7 - 6 e.förl. Carl Larsson, Bjarne Wesenlund Nårunga Sporthall, Vårgårda
2016-02-20 13:00 201201048 Wårgårda IBK - Fritsla IF 5 - 4 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Sporthallen, Vårgårda
2016-02-21 13:00 201201046 Tibro IBK - Skara IBK 13 - 5 Mikael Magnusson, Daniel Levinsson Sporthallen, Tibro
2016-02-26 19:30 201201049 Fritsla IF - Tibro IBK 5 - 3 Arto Keckman, Daniel Rudquist Kungabergshallen, Fritsla
2016-02-26 20:00 201201050 Varnhems IF - Wårgårda IBK 0 - 14 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Varnhemshallen
2016-02-27 14:00 201201051 Fröjereds IF - Sävens BK 5 - 4 Frida Lanzaro, Conny Hjelm Sparbankshallen, T-holm
2016-03-05 13:00 201201052 Tibro IBK - Varnhems IF 12 - 6 Frida Lanzaro, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2016-03-05 13:00 201201053 Skara IBK - Fritsla IF 8 - 9 e.förl. Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Idrottshallen, Skara
2016-03-05 13:00 201201054 Wårgårda IBK - Fröjereds IF 4 - 6 Kenth Lindquist, Sven Persson Sporthallen, Vårgårda
2016-03-11 19:00 201201055 Varnhems IF - Skara IBK 4 - 7 Arto Keckman, Daniel Rudquist Varnhemshallen
2016-03-11 19:00 201201057 Sävens BK - Wårgårda IBK 4 - 8 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2016-03-12 14:00 201201056 Fröjereds IF - Tibro IBK 2 - 3 Frida Lanzaro, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2016-03-16 20:00 201201059 Skara IBK - Fröjereds IF 4 - 10 Mikael Magnusson, Iza Hederdahl Idrottshallen, Skara
2016-03-18 20:00 201201060 Fritsla IF - Varnhems IF 5 - 0 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Kungabergshallen, Fritsla
2016-03-19 14:00 201201058 Tibro IBK - Sävens BK 6 - 7 Kenth Lindquist, Sven Persson Sporthallen, Tibro
2016-03-21 19:30 201201061 Fröjereds IF - Fritsla IF 11 - 8 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
2016-03-21 19:30 201201062 Sävens BK - Skara IBK 12 - 11 Joakim Mattsson, Daniel Rudquist Nårunga Sporthall, Vårgårda
2016-03-21 19:30 201201063 Wårgårda IBK - Tibro IBK 4 - 2 Bjarne Wesenlund, Sven Persson Sporthallen, Vårgårda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Wårgårda IBK 18 14 1 (1) 3 118-73 45 44
2. Tibro IBK 18 13 0 (0) 5 119-79 40 39
3. Fröjereds IF 18 10 1 (1) 7 98-83 15 32
4. Fritsla IF 18 8 2 (1) 8 105-96 9 27
5. Sävens BK 18 6 3 (2) 9 95-108 -13 23
6. Skara IBK 18 7 1 (0) 10 93-111 -18 22
7. Varnhems IF 18 0 2 (0) 16 74-152 -78 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div3 U Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-16 19:30 201204004 Tranemo IBK U - Fristads GoIF U 6 - 2 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Tranemo
2015-10-17 12:00 201204002 Skövde IBF U - IBK Vänersborg U 4 - 7 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Kavelbrohallen, Skövde
2015-10-17 14:00 201204003 IBK Lockerud Mariestad U - Fagerhult Habo IBK U 2 - 6 Daniel Levinsson, Mikael Magnusson UW-Elasthallen, Mariestad
2015-10-18 11:00 201204001 Borås IBF U1 - Vara IBK U 7 - 6 Daniel Rudquist, Arto Keckman Daltorphallen, Borås
2015-10-10 18:30 201204008 IBK Vänersborg U - Borås IBF U1 4 - 3 e.förl. Sven Persson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2015-10-24 13:00 201204007 Fagerhult Habo IBK U - Skövde IBF U 13 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A
2015-10-24 14:00 201204005 Vara IBK U - Tranemo IBK U 11 - 6 Sven Persson, Kenth Lindquist Alléhallen, Vara
2015-10-25 16:00 201204006 Fristads GoIF U - IBK Lockerud Mariestad U 5 - 3 Joakim Mattsson, Dennis Jelse Fristadhallen, Fristad
2015-11-05 20:00 201204009 Borås IBF U1 - Fagerhult Habo IBK U 7 - 9 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2015-11-08 13:00 201204012 IBK Vänersborg U - Vara IBK U 8 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Fyrkanten, Vargön
2015-12-11 19:30 201204010 Skövde IBF U - Fristads GoIF U 11 - 8 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Fjärilshallen, Skövde
2015-12-13 15:00 201204011 IBK Lockerud Mariestad U - Tranemo IBK U 7 - 1 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson UW-Elasthallen, Mariestad
2015-11-12 19:30 201204016 Fristads GoIF U - Borås IBF U1 8 - 9 e.förl. Carl Larsson, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2015-11-14 13:00 201204015 Tranemo IBK U - Skövde IBF U 10 - 6 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Tranemo
2015-11-14 16:00 201204014 Vara IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 6 - 7 Harri Tjäder, David Persson Alléhallen, Vara
2015-11-14 17:15 201204013 Fagerhult Habo IBK U - IBK Vänersborg U 16 - 5 Carl Larsson, Daniel Rudquist Nyhemshallen - Mullsjö
2015-11-20 19:00 201204019 Fagerhult Habo IBK U - Vara IBK U 13 - 10 Arto Keckman, Peter Axelsson Habo Sporthall A
2015-11-21 11:00 201204017 Borås IBF U1 - Tranemo IBK U 19 - 12 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2015-11-22 13:30 201204018 Skövde IBF U - IBK Lockerud Mariestad U 11 - 5 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Arena C, Skövde
2015-12-05 16:00 201204020 IBK Vänersborg U - Fristads GoIF U 5 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2015-11-28 12:00 201204024 IBK Lockerud Mariestad U - Borås IBF U1 13 - 3 Christoffer Danielsson, Kronoslav Kis UW-Elasthallen, Mariestad
2015-11-28 13:00 201204021 Tranemo IBK U - IBK Vänersborg U 8 - 6 Arto Keckman, Daniel Rudquist Idrottshallen, Tranemo
2015-11-29 13:00 201204023 Vara IBK U - Skövde IBF U 10 - 4 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Alléhallen, Vara
2015-11-29 17:30 201204022 Fristads GoIF U - Fagerhult Habo IBK U 4 - 11 Erling Josefsson, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-12-12 10:30 201204028 IBK Vänersborg U - IBK Lockerud Mariestad U 5 - 7 Magnus Jansson, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2015-12-12 12:00 201204025 Borås IBF U1 - Skövde IBF U 5 - 11 Carl Larsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2015-12-13 17:30 201204026 Fristads GoIF U - Vara IBK U 6 - 9 Carl Larsson, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2016-03-03 19:30 201204027 Fagerhult Habo IBK U - Tranemo IBK U 6 - 8 Mikael Toverland, Alen Turcinhodzic Nyhemshallen - Mullsjö
2016-01-16 11:00 201204029 Tranemo IBK U - Vara IBK U 7 - 3 Richard Claesson, Dennis Jelse Idrottshallen, Tranemo
2016-01-16 16:00 201204031 Skövde IBF U - Fagerhult Habo IBK U 7 - 11 Eino Vuoluterä, Per Johansson Kavelbrohallen, Skövde
2016-01-16 17:30 201204030 IBK Lockerud Mariestad U - Fristads GoIF U 10 - 2 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson LF-hallen, Mariestad
2016-01-17 14:00 201204032 Borås IBF U1 - IBK Vänersborg U 10 - 5 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2016-01-23 13:30 201204035 Fagerhult Habo IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 5 - 3 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Habo Sporthall A
2016-01-23 16:00 201204033 Vara IBK U - Borås IBF U1 3 - 4 Carl Larsson, Daniel Rudquist Alléhallen, Vara
2016-01-24 14:00 201204034 IBK Vänersborg U - Skövde IBF U 7 - 5 Esko Leppimaa, Sven Persson Fyrkanten, Vargön
2016-01-24 18:00 201204036 Fristads GoIF U - Tranemo IBK U 9 - 4 Erling Josefsson, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2016-01-30 13:00 201204039 Tranemo IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 6 - 5 Harri Tjäder, Joakim Mattsson Idrottshallen, Tranemo
2016-01-30 16:00 201204040 Vara IBK U - IBK Vänersborg U 10 - 3 Arto Keckman, Peter Axelsson Alléhallen, Vara
2016-01-31 14:00 201204037 Fagerhult Habo IBK U - Borås IBF U1 9 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Nyhemshallen - Mullsjö
2016-01-31 18:00 201204038 Fristads GoIF U - Skövde IBF U 2 - 13 Erling Josefsson, Daniel Rudquist Fristadhallen, Fristad
2016-02-05 19:30 201204041 IBK Vänersborg U - Fagerhult Habo IBK U 4 - 7 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Idrottshuset, Vänersborg
2016-02-07 11:00 201204044 Borås IBF U1 - Fristads GoIF U 14 - 12 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2016-02-07 12:30 201204043 Skövde IBF U - Tranemo IBK U 12 - 2 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Arena C, Skövde
2016-02-14 13:00 201204042 IBK Lockerud Mariestad U - Vara IBK U 13 - 4 Mikael Toverland, Linus Svensson UW-Elasthallen, Mariestad
2016-02-19 19:30 201204046 IBK Lockerud Mariestad U - Skövde IBF U 7 - 5 Eino Vuoluterä, Per Johansson LF-hallen, Mariestad
2016-02-20 10:00 201204047 Vara IBK U - Fagerhult Habo IBK U 7 - 6 e.förl. Linus Svensson, Håkan Karlsson Alléhallen, Vara
2016-02-20 13:00 201204045 Tranemo IBK U - Borås IBF U1 13 - 5 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Tranemo
2016-02-21 17:30 201204048 Fristads GoIF U - IBK Vänersborg U 7 - 8 Arto Keckman, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2016-02-27 11:30 201204051 Skövde IBF U - Vara IBK U 3 - 12 Linus Svensson, Iza Hederdahl Kavelbrohallen, Skövde
2016-02-27 13:00 201204050 Fagerhult Habo IBK U - Fristads GoIF U 22 - 4 Pedram Koublani, David Persson Habo Sporthall A
2016-02-27 16:30 201204049 IBK Vänersborg U - Tranemo IBK U 13 - 5 Ola Forsberg, Thomas Trygg Idrottshuset, Vänersborg
2016-02-28 11:00 201204052 Borås IBF U1 - IBK Lockerud Mariestad U 7 - 3 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2016-03-06 13:00 201204053 Skövde IBF U - Borås IBF U1 9 - 6 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Arena C, Skövde
2016-03-06 13:00 201204054 Vara IBK U - Fristads GoIF U 4 - 8 Richard Claesson, Dennis Jelse Alléhallen, Vara
2016-03-06 13:00 201204055 Tranemo IBK U - Fagerhult Habo IBK U 3 - 20 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2016-03-06 13:00 201204056 IBK Lockerud Mariestad U - IBK Vänersborg U 11 - 3 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro LF-hallen, Mariestad
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK U 14 12 1 (0) 1 154-71 83 37
2. IBK Lockerud Mariestad U 14 8 0 (0) 6 96-69 27 24
3. Borås IBF U1 14 6 2 (1) 6 102-117 -15 21
4. Tranemo IBK U 14 7 0 (0) 7 91-124 -33 21
5. Vara IBK U 14 6 1 (1) 7 104-95 9 20
6. Skövde IBF U 14 6 0 (0) 8 105-105 0 18
7. IBK Vänersborg U 14 5 1 (1) 8 83-105 -22 17
8. Fristads GoIF U 14 3 1 (0) 10 80-129 -49 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div4 Norra Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:00 201202003 BK Halna U - Stöpen IBK U 5 - 7 Linus Svensson, Håkan Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2015-10-03 15:00 201202005 Nossebro IBK - Falköpings IBK U 8 - 7 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Idrottshallen, Nossebro
2015-10-08 19:00 201202001 Grästorps IBK - Skara IBK U 4 - 10 Esko Leppimaa, Kenth Lindquist Åse/Vistehallen Grästorp
2016-01-10 13:01 201202004 Tibro IBK U - Varnhems IF U 13 - 3 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Sporthallen, Tibro
2015-10-09 20:00 201202006 Skara IBK U - Nossebro IBK 13 - 3 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Skara
2015-10-10 15:00 201202007 Falköpings IBK U - Tibro IBK U 6 - 2 Christoffer Danielsson, Sebastian Åberg Odenhallen,Falköping
2015-10-11 15:30 201202010 IBK Elfhög U - Grästorps IBK 10 - 9 Daniel Rudquist, Arto Keckman Entréhallen, Trollhättan
2015-10-11 17:00 201202008 Varnhems IF U - BK Halna U 7 - 8 e.förl. Mikael Magnusson, Mikael Toverland Varnhemshallen
2015-10-16 19:30 201202014 Tibro IBK U - Nossebro IBK 7 - 13 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Sporthallen, Tibro
2015-10-17 12:00 201202013 BK Halna U - Falköpings IBK U 11 - 5 Christoffer Danielsson, Sebastian Åberg Idrottshallen, Töreboda
2015-10-18 15:30 201202015 IBK Elfhög U - Skara IBK U 5 - 6 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Entréhallen, Trollhättan
2015-10-18 16:00 201202011 Grästorps IBK - Stöpen IBK U 8 - 11 Pedram Koublani, Magnus Jansson Åse/Vistehallen Grästorp
2015-10-24 15:00 201202018 Nossebro IBK - BK Halna U 12 - 11 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Idrottshallen, Nossebro
2015-10-25 11:00 201202017 Skara IBK U - Tibro IBK U 12 - 3 Eino Vuoluterä, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Skara
2015-10-25 13:45 201202016 Stöpen IBK U - IBK Elfhög U 3 - 4 Sebastian Åberg, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2015-10-25 17:00 201202020 Varnhems IF U - Grästorps IBK 19 - 5 Eino Vuoluterä, Magnus Nilsson Varnhemshallen
2015-11-01 15:30 201202025 IBK Elfhög U - Varnhems IF U 8 - 5 Kenth Lindquist, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-11-01 16:00 201202021 Grästorps IBK - Falköpings IBK U 8 - 10 Pedram Koublani, David Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2015-11-01 19:00 201202024 Stöpen IBK U - Skara IBK U 4 - 4 e.förl. Linus Svensson, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2015-11-02 19:30 201202023 BK Halna U - Tibro IBK U 6 - 7 Håkan Karlsson, Daniel Levinsson Idrottshallen, Töreboda
2015-11-14 15:00 201202030 Nossebro IBK - Grästorps IBK 12 - 10 Henrik Carlsson, David Karlsson Idrottshallen, Nossebro
2015-11-15 13:30 201202028 Skara IBK U - BK Halna U WO (5 - 0) Christoffer Danielsson, Sebastian Åberg Idrottshallen, Skara
2015-11-15 16:00 201202026 Falköpings IBK U - IBK Elfhög U 14 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Frejahallen, Falköping
2015-11-15 17:00 201202027 Varnhems IF U - Stöpen IBK U 7 - 10 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Varnhemshallen
2015-11-21 17:00 201202034 Stöpen IBK U - Falköpings IBK U 6 - 4 Christoffer Danielsson, Magnus Nilsson Stöpenhallen, Skövde
2015-11-22 13:00 201202031 Grästorps IBK - Tibro IBK U 11 - 21 Pedram Koublani, Magnus Jansson Åse/Vistehallen Grästorp
2015-11-22 15:30 201202035 IBK Elfhög U - Nossebro IBK 3 - 7 Kenth Lindquist, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-11-22 17:00 201202033 Varnhems IF U - Skara IBK U 4 - 18 Eino Vuoluterä, Alen Turcinhodzic Varnhemshallen
2015-11-28 12:00 201202040 BK Halna U - Grästorps IBK 9 - 5 Sebastian Åberg, Håkan Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2015-11-28 15:00 201202037 Nossebro IBK - Stöpen IBK U 2 - 8 David Karlsson, Peter Axelsson Idrottshallen, Nossebro
2015-11-28 17:30 201202038 Falköpings IBK U - Varnhems IF U 13 - 4 Christoffer Danielsson, Magnus Nilsson Dotorpshallen, Falköping
2016-03-04 19:30 201202036 Tibro IBK U - IBK Elfhög U WO (5 - 0) Alen Turcinhodzic, Conny Hjelm Sporthallen, Tibro
2015-12-04 19:00 201202042 Falköpings IBK U - Skara IBK U 6 - 7 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Odenhallen,Falköping
2015-12-06 13:45 201202044 Stöpen IBK U - Tibro IBK U 4 - 8 Alen Turcinhodzic, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2015-12-06 15:30 201202045 IBK Elfhög U - BK Halna U 12 - 3 Kenth Lindquist, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2015-12-06 17:00 201202043 Varnhems IF U - Nossebro IBK 11 - 8 Eino Vuoluterä, Christoffer Danielsson Varnhemshallen
2016-01-15 19:30 201202047 Tibro IBK U - Falköpings IBK U 6 - 4 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sporthallen, Tibro
2016-01-15 19:30 201202050 Grästorps IBK - IBK Elfhög U 9 - 10 e.förl. Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2016-01-16 12:00 201202048 BK Halna U - Varnhems IF U 10 - 6 Mikael Magnusson, Håkan Karlsson Idrottshallen, Töreboda
2016-01-16 15:00 201202046 Nossebro IBK - Skara IBK U WO (5 - 0) David Karlsson, Lars Vindroth Idrottshallen, Nossebro
2016-01-23 15:30 201202051 Skara IBK U - Grästorps IBK 15 - 3 Mikael Magnusson, Daniel Levinsson Idrottshallen, Skara
2016-01-23 17:00 201202053 Stöpen IBK U - BK Halna U 3 - 9 Christoffer Danielsson, Per Johansson Stöpenhallen, Skövde
2016-01-24 15:00 201202055 Falköpings IBK U - Nossebro IBK 7 - 6 Eino Vuoluterä, Per Johansson Odenhallen,Falköping
2016-01-24 17:00 201202054 Varnhems IF U - Tibro IBK U 8 - 12 Frida Lanzaro, Conny Hjelm Varnhemshallen
2016-01-29 20:00 201202060 Skara IBK U - IBK Elfhög U 3 - 4 e.förl. Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottshallen, Skara
2016-01-30 15:00 201202059 Nossebro IBK - Tibro IBK U 5 - 7 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Idrottshallen, Nossebro
2016-01-30 16:00 201202058 Falköpings IBK U - BK Halna U 5 - 1 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Odenhallen,Falköping
2016-01-31 13:45 201202056 Stöpen IBK U - Grästorps IBK 10 - 6 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Stöpenhallen, Skövde
2016-02-05 19:30 201202062 Tibro IBK U - Skara IBK U 3 - 2 Mikael Magnusson, Daniel Levinsson Sporthallen, Tibro
2016-02-06 12:00 201202063 BK Halna U - Nossebro IBK 15 - 7 Eino Vuoluterä, Per Johansson Idrottshallen, Töreboda
2016-02-07 14:00 201202065 Grästorps IBK - Varnhems IF U 10 - 9 e.förl. Magnus Jansson, Dan Pettersson Åse/Vistehallen Grästorp
2016-02-08 19:00 201202061 IBK Elfhög U - Stöpen IBK U 6 - 7 Esko Leppimaa, Sven Persson Entréhallen, Trollhättan
2016-02-13 17:00 201202068 Tibro IBK U - BK Halna U 6 - 3 Iza Hederdahl, Håkan Karlsson Sporthallen, Tibro
2016-02-14 11:30 201202069 Skara IBK U - Stöpen IBK U 5 - 2 David Karlsson, Dan Pettersson Idrottshallen, Skara
2016-02-14 14:00 201202066 Falköpings IBK U - Grästorps IBK 21 - 4 Håkan Karlsson, Magnus Nilsson Frejahallen, Falköping
2016-02-14 17:00 201202070 Varnhems IF U - IBK Elfhög U 7 - 2 Per Johansson, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2016-02-19 19:30 201202075 Grästorps IBK - Nossebro IBK 12 - 13 Esko Leppimaa, Håkan Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2016-02-21 12:00 201202073 BK Halna U - Skara IBK U 4 - 10 Carl Larsson, Conny Hjelm Idrottshallen, Töreboda
2016-02-21 13:45 201202072 Stöpen IBK U - Varnhems IF U 10 - 5 Christoffer Danielsson, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2016-02-21 15:30 201202071 IBK Elfhög U - Falköpings IBK U 3 - 7 Pedram Koublani, Lars Vindroth Entréhallen, Trollhättan
2016-02-26 19:30 201202076 Tibro IBK U - Grästorps IBK 8 - 7 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2016-02-27 15:00 201202080 Nossebro IBK - IBK Elfhög U 9 - 11 Christoffer Danielsson, Lars Vindroth Idrottshallen, Nossebro
2016-02-28 15:30 201202079 Falköpings IBK U - Stöpen IBK U 4 - 5 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl Dotorpshallen, Falköping
2016-03-09 20:00 201202078 Skara IBK U - Varnhems IF U 11 - 5 Iza Hederdahl, Conny Hjelm Idrottshallen, Skara
2015-11-27 19:30 201202081 IBK Elfhög U - Tibro IBK U 6 - 11 Kenth Lindquist, Esko Leppimaa Entréhallen, Trollhättan
2016-03-06 13:45 201202082 Stöpen IBK U - Nossebro IBK 10 - 3 Christoffer Danielsson, Conny Hjelm Stöpenhallen, Skövde
2016-03-06 14:00 201202085 Grästorps IBK - BK Halna U 7 - 11 David Karlsson, Dan Pettersson Åse/Vistehallen Grästorp
2016-03-06 17:00 201202083 Varnhems IF U - Falköpings IBK U 5 - 15 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Varnhemshallen
2016-03-13 16:00 201202087 Skara IBK U - Falköpings IBK U 5 - 6 e.förl. Christoffer Danielsson, Alen Turcinhodzic Idrottshallen, Skara
2016-03-13 16:00 201202088 Nossebro IBK - Varnhems IF U 11 - 12 Magnus Jansson, Sven Persson Idrottshallen, Nossebro
2016-03-13 16:00 201202089 Tibro IBK U - Stöpen IBK U 5 - 2 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Sporthallen, Tibro
2016-03-13 16:00 201202090 BK Halna U - IBK Elfhög U 5 - 8 Johan Thaning, Mikael Magnusson Idrottshallen, Töreboda
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Tibro IBK U 16 13 0 (0) 3 124-92 32 39
2. Skara IBK U 16 11 3 (0) 2 126-61 65 36
3. Stöpen IBK U 16 10 1 (0) 5 102-85 17 31
4. Falköpings IBK U 16 9 1 (1) 6 134-88 46 29
5. IBK Elfhög U 16 6 2 (2) 8 99-110 -11 22
6. Nossebro IBK 16 7 0 (0) 9 124-144 -20 21
7. BK Halna U 16 6 1 (1) 9 111-112 -1 20
8. Varnhems IF U 16 4 2 (0) 10 117-164 -47 14
9. Grästorps IBK 16 0 2 (1) 14 118-199 -81 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div4 Södra Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-18 19:30 201203001 FBC Hjälmared - Sollebrunns AIK 3 - 3 e.förl. Peter Axelsson, Carl Larsson Hjälmared, Alingsås
2015-09-18 19:30 201203003 Smedjans IF - Wårgårda IBK U 4 - 3 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2015-09-27 11:00 201203005 Borås IBF U2 - Smedjans IF 2 - 13 Thomas Trygg, Ola Forsberg Daltorphallen, Borås
2015-10-04 13:00 201203004 IBK Alingsås U - FBC Hjälmared 1 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-02 19:30 201203008 Smedjans IF - Sollebrunns AIK 2 - 3 Carl Larsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-03 16:00 201203009 Wårgårda IBK U - Borås IBF U2 8 - 5 Carl Larsson, Arto Keckman Sporthallen, Vårgårda
2015-10-09 19:00 201203012 Sollebrunns AIK - Wårgårda IBK U 12 - 4 Dan Pettersson, Carl Larsson Bjärkehallen
2016-01-08 19:30 201203010 IBK Alingsås U - Smedjans IF 9 - 3 Christer Abrahamsson, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-16 19:30 201203013 Smedjans IF - FBC Hjälmared 6 - 3 Erling Josefsson, Dennis Jelse Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-18 12:00 201203014 Wårgårda IBK U - IBK Alingsås U 4 - 9 Pedram Koublani, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2015-10-18 13:45 201203015 Borås IBF U2 - Sollebrunns AIK 2 - 13 Arto Keckman, Daniel Rudquist Daltorphallen, Borås
2015-10-23 20:15 201203016 IBK Alingsås U - Borås IBF U2 8 - 7 e.förl. Richard Claesson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-10-24 13:45 201203017 FBC Hjälmared - Wårgårda IBK U 6 - 12 Arto Keckman, Daniel Rudquist Hjälmared, Alingsås
2015-11-06 19:00 201203021 Sollebrunns AIK - IBK Alingsås U 5 - 3 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Bjärkehallen
2015-11-07 13:45 201203020 Borås IBF U2 - FBC Hjälmared 7 - 11 Richard Claesson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2015-11-13 19:30 201203023 Smedjans IF - Borås IBF U2 18 - 1 Magnus Jansson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-11-14 13:45 201203022 FBC Hjälmared - IBK Alingsås U 8 - 4 Kenth Lindquist, Sven Persson Hjälmared, Alingsås
2015-11-20 19:00 201203025 Sollebrunns AIK - FBC Hjälmared 4 - 9 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Bjärkehallen
2016-01-16 14:15 201203027 Wårgårda IBK U - Smedjans IF 4 - 9 Roger Härngren, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-11-27 19:00 201203029 Sollebrunns AIK - Smedjans IF 2 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Bjärkehallen
2015-11-29 11:00 201203030 Borås IBF U2 - Wårgårda IBK U 5 - 9 Harri Tjäder, Peter Axelsson Daltorphallen, Borås
2015-12-02 20:00 201203031 Smedjans IF - IBK Alingsås U 6 - 5 Daniel Rudquist, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2015-12-05 13:00 201203033 Wårgårda IBK U - Sollebrunns AIK 3 - 4 Kenth Lindquist, Lars Vindroth Sporthallen, Vårgårda
2015-12-11 19:30 201203036 Sollebrunns AIK - Borås IBF U2 11 - 7 Peter Jaeger, Dan Pettersson Bjärkehallen
2015-12-12 13:45 201203034 FBC Hjälmared - Smedjans IF 6 - 3 Daniel Dimitrovski, Nebojsa Stefanovski Hjälmared, Alingsås
2015-12-19 14:30 201203035 IBK Alingsås U - Wårgårda IBK U WO (5 - 0) Carl Larsson, Magnus Nilsson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-01-16 14:00 201203038 Wårgårda IBK U - FBC Hjälmared 8 - 7 e.förl. Magnus Jansson, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2016-01-17 11:00 201203037 Borås IBF U2 - IBK Alingsås U 3 - 10 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2016-01-22 19:15 201203042 IBK Alingsås U - Sollebrunns AIK 4 - 5 Magnus Jansson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-01-23 13:45 201203041 FBC Hjälmared - Borås IBF U2 20 - 4 Arto Keckman, Richard Claesson Hjälmared, Alingsås
2016-01-29 19:30 201203043 FBC Hjälmared - Sollebrunns AIK 6 - 4 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Hjälmared, Alingsås
2016-03-09 19:30 201203045 Smedjans IF - Wårgårda IBK U 12 - 5 Carl Larsson, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-07 14:00 201203047 Borås IBF U2 - Smedjans IF 4 - 3 Arto Keckman, Peter Axelsson Daltorphallen, Borås
2016-02-14 13:00 201203046 IBK Alingsås U - FBC Hjälmared 8 - 13 Christer Abrahamsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-12 19:30 201203050 Smedjans IF - Sollebrunns AIK 4 - 3 Joakim Mattsson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-12 19:30 201203051 Wårgårda IBK U - Borås IBF U2 8 - 4 Arto Keckman, Peter Axelsson Sporthallen, Vårgårda
2016-02-19 19:00 201203054 Sollebrunns AIK - Wårgårda IBK U 10 - 6 Kenth Lindquist, Sven Persson Bjärkehallen
2016-02-21 11:00 201203052 IBK Alingsås U - Smedjans IF 5 - 6 Richard Claesson, Dennis Jelse Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-26 19:30 201203055 Smedjans IF - FBC Hjälmared 5 - 6 e.förl. Dennis Jelse, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-02-28 13:00 201203056 Wårgårda IBK U - IBK Alingsås U 2 - 8 Christer Abrahamsson, Peter Axelsson Sporthallen, Vårgårda
2016-02-28 14:00 201203057 Borås IBF U2 - Sollebrunns AIK 6 - 10 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Daltorphallen, Borås
2016-03-04 20:15 201203058 IBK Alingsås U - Borås IBF U2 12 - 10 Thomas Trygg, Peter Axelsson Stadsskogshallen, Alingsås
2016-03-05 13:45 201203059 FBC Hjälmared - Wårgårda IBK U 22 - 4 Thomas Trygg, Harri Tjäder Hjälmared, Alingsås
2016-03-12 12:00 201203062 Borås IBF U2 - FBC Hjälmared 9 - 6 Richard Claesson, Erling Josefsson Dalsjöhallen, Dalsjöfors
2016-03-12 12:00 201203063 Sollebrunns AIK - IBK Alingsås U 19 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Bjärkehallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Hjälmared 15 9 3 (1) 3 133-82 51 31
2. Sollebrunns AIK 15 10 1 (0) 4 108-67 41 31
3. Smedjans IF 15 9 2 (1) 4 100-61 39 30
4. IBK Alingsås U 15 6 1 (1) 8 93-98 -5 20
5. Wårgårda IBK U 15 4 2 (1) 9 80-122 -42 15
6. Borås IBF U2 15 2 1 (0) 12 76-160 -84 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis