Flickor Klass 1-2 F17 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 1-2 F17
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 14:00 124200004 Lillån IBK - Kumla IBK 6 - 3 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Lillåns skola
2015-10-11 15:45 124200003 IBF Örebro Ungdom 1 - KFUM Örebro 3 - 5 , Tommy Nordin Birgittaskolan
2015-10-11 17:00 124200002 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 2 2 - 5 Tomas Helgesson, Krister Eklund Närlundahallen
2015-10-12 19:15 124200007 IBF Örebro Ungdom 2 - IBF Örebro Ungdom 1 4 - 3 Jacob Olausson, Felix Cannesjö Adolfsbergsskolan
2015-10-17 17:30 124200006 KFUM Örebro - Lillån IBK 3 - 3 Anders Nordlund, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2015-10-18 13:30 124200008 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 3 - 4 Michaela Persson, Filip Bilek Stadsskogsskolan
2015-10-25 12:30 124200010 IBF Örebro Ungdom 1 - WSK Lindesberg 7 - 5 Tommy Nordin, Tomas Persson Birgittaskolan
2015-10-31 17:30 124200011 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 2 3 - 3 Anders Nordlund, Felix Cannesjö Lillåns skola
2016-02-13 12:30 124200012 Kumla IBK - KFUM Örebro 0 - 7 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-30 19:00 124200015 WSK Lindesberg - Lillån IBK 1 - 3 Jacob Olausson, Anna Palmqvist Stadsskogsskolan
2015-11-01 12:30 124200014 IBF Örebro Ungdom 2 - Kumla IBK 2 - 5 Tony Wennberg, Anders Nordlund Birgittaskolan
2015-11-01 17:00 124200016 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 1 0 - 0 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2015-10-04 10:45 124200019 Kumla IBK - WSK Lindesberg 5 - 3 Tommy Nordin, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-14 18:30 124200018 Lillån IBK - Askersunds IBK 9 - 2 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-11-15 16:30 124200020 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 2 3 - 3 Jacob Olausson, Anders Nordlund Tegelbruket
2015-11-20 19:00 124200022 WSK Lindesberg - KFUM Örebro 4 - 4 Tobias Jäderqvist, Tomas Helgesson Stadsskogsskolan
2015-11-22 17:00 124200023 Askersunds IBK - Kumla IBK 7 - 5 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2016-03-05 13:45 124200024 IBF Örebro Ungdom 1 - Lillån IBK 2 - 10 Fredrik Knutsson, Filip Ardryd Birgittaskolan
2015-11-28 13:00 124200027 KFUM Örebro - Askersunds IBK 6 - 0 Felix Cannesjö, Anders Nordlund Tegelbruket
2015-11-28 19:00 124200026 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 1 3 - 5 Anders Nordlund, Filip Ardryd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-29 14:30 124200028 IBF Örebro Ungdom 2 - WSK Lindesberg 5 - 1 Fredrik Knutsson, Krister Eklund Birgittaskolan
2015-12-12 14:30 124200030 IBF Örebro Ungdom 2 - Askersunds IBK 10 - 2 Tommy Nordin, Kim Palmroth Birgittaskolan
2015-12-20 17:30 124200031 KFUM Örebro - IBF Örebro Ungdom 1 6 - 4 Tomas Helgesson, Anna Palmqvist Tegelbruket
2016-01-16 19:30 124200032 Kumla IBK - Lillån IBK 1 - 3 Jonas Lindholm, Kim Palmroth Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-10 17:00 124200036 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 6 - 5 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Närlundahallen
2016-01-13 19:00 124200034 Lillån IBK - KFUM Örebro 4 - 2 Tony Wennberg, Emil Wass Tegelbruket
2016-01-15 18:00 124200035 IBF Örebro Ungdom 1 - IBF Örebro Ungdom 2 1 - 3 Fredrik Knutsson, Anders Nordlund Birgittaskolan
2016-01-23 11:45 124200038 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 1 3 - 0 Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2016-01-24 10:15 124200039 IBF Örebro Ungdom 2 - Lillån IBK 0 - 2 Tony Wennberg, Tomas Helgesson Birgittaskolan
2016-01-24 18:30 124200040 KFUM Örebro - Kumla IBK 3 - 4 Kim Palmroth, Oscar Söljén Tegelbruket
2016-01-26 18:00 124200042 Kumla IBK - IBF Örebro Ungdom 2 0 - 2 Anders Nordlund, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-30 17:30 124200043 Lillån IBK - WSK Lindesberg 3 - 4 Tobias Jäderqvist, Oscar Söljén Lillåns skola
2016-01-31 14:30 124200044 IBF Örebro Ungdom 1 - Askersunds IBK 8 - 2 Tony Wennberg, Anna Palmqvist Birgittaskolan
2016-02-10 19:00 124200047 WSK Lindesberg - Kumla IBK 4 - 3 Nicklas Johansson, Anders Nordlund Stadsskogsskolan
2016-02-14 15:00 124200046 Askersunds IBK - Lillån IBK 1 - 9 Kim Palmroth, Stina Östensson Närlundahallen
2016-02-14 17:45 124200048 IBF Örebro Ungdom 2 - KFUM Örebro 2 - 2 Anders Nordlund, Jacob Olausson Birgittaskolan
2016-02-27 10:00 124200051 Kumla IBK - Askersunds IBK 2 - 4 Krister Eklund, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-27 12:30 124200052 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 1 5 - 2 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2016-02-27 13:30 124200050 KFUM Örebro - WSK Lindesberg 2 - 3 Tommy Nordin, Krister Eklund Tegelbruket
2016-03-05 11:45 124200056 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 2 0 - 6 Tommy Nordin, Krister Eklund Stadsskogsskolan
2016-03-06 17:00 124200055 Askersunds IBK - KFUM Örebro 1 - 6 Edvin Lindelöf, Mikael Stegnell Närlundahallen
2016-03-06 18:00 124200054 IBF Örebro Ungdom 1 - Kumla IBK 6 - 3 Daniel Kallin, Tony Wennberg Birgittaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 12 9 2 1 60-24 36 29
2. IBF Örebro Ungdom 2 12 7 3 2 45-24 21 24
3. KFUM Örebro 12 5 4 3 49-31 18 19
4. IBF Örebro Ungdom 1 12 4 1 7 41-49 -8 13
5. WSK Lindesberg 12 4 1 7 36-48 -12 13
6. Askersunds IBK 12 4 1 7 31-68 -37 13
7. Kumla IBK 12 3 0 9 34-52 -18 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis