Pojkar Klass 3 P14 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass 3 P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-10 11:45 123400001 WSK Lindesberg - Hovsta IF 7 - 4 Robin Johansson, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-10 13:30 123400002 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 13 - 1 Michaela Persson, Filip Bilek Idrottshuset Örebro
2015-10-25 15:00 123400003 Askersunds IBK - Nora IBK 5 - 2 Krister Eklund, Tomas Helgesson Närlundahallen
2015-10-17 19:30 123400006 Lillån IBK - WSK Lindesberg 3 - 12 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2015-10-18 15:00 123400004 Askersunds IBK - Hovsta IF 6 - 7 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2015-10-23 18:30 123400005 Nora IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 5 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2015-10-30 19:20 123400007 Hovsta IF - Lillån IBK 4 - 7 Felix Cannesjö, Tomas Helgesson Hovstaskolan
2015-10-31 11:45 123400008 WSK Lindesberg - Nora IBK 9 - 10 Mats Eriksson, Robin Johansson Stadsskogsskolan
2015-11-05 19:30 123400009 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK 5 - 5 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Birgittaskolan
2015-11-14 14:00 123400012 Nora IBK - Lillån IBK 11 - 0 Pontus Grönberg, Erik Norin Idrottshuset, Nora
2015-11-15 13:00 123400011 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 3 - 4 Stina Östensson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2015-12-19 17:49 123400010 Örebro SK Ungdomsklubb - Hovsta IF 10 - 7 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Birgittaskolan
2015-11-21 11:30 123400015 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 4 Mats Eriksson, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-11-21 17:00 123400013 Hovsta IF - Nora IBK 3 - 7 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Hovstaskolan
2015-11-21 19:00 123400014 Lillån IBK - Askersunds IBK 1 - 5 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2015-12-04 19:20 123400016 Hovsta IF - WSK Lindesberg 3 - 7 Tomas Helgesson, Anton Alfreus Hovstaskolan
2015-12-05 13:00 123400018 Nora IBK - Askersunds IBK 4 - 3 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Nora
2015-12-05 17:00 123400017 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 14 Anna Palmqvist, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-12-12 11:25 123400020 Örebro SK Ungdomsklubb - Nora IBK 7 - 5 Hampus Nilsson, Anna Palmqvist Pettersberg Bollhall-Örebro
2015-12-13 14:00 123400021 WSK Lindesberg - Lillån IBK 8 - 2 Jennifer Tapper, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2015-12-18 19:20 123400019 Hovsta IF - Askersunds IBK 4 - 3 Anders Nordlund, Tony Wennberg Hovstaskolan
2016-01-09 17:30 123400022 Lillån IBK - Hovsta IF 4 - 7 Hampus Nilsson, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2016-01-10 14:00 123400023 Nora IBK - WSK Lindesberg 6 - 5 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Idrottshuset, Nora
2016-01-10 15:00 123400024 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 7 Tomas Helgesson, Tony Wennberg Närlundahallen
2016-01-15 19:20 123400025 Hovsta IF - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 12 Tony Wennberg, Oscar Söljén Hovstaskolan
2016-01-16 15:45 123400026 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 7 - 3 Stadsskogsskolan
2016-01-22 19:15 123400027 Lillån IBK - Nora IBK 2 - 8 Tomas Helgesson, Klas Leidö Lillåns skola
2016-01-31 14:00 123400028 Nora IBK - Hovsta IF 6 - 3 Tomas Helgesson, Tobias Jäderqvist Idrottshuset, Nora
2016-01-31 17:00 123400029 Askersunds IBK - Lillån IBK 8 - 6 Stina Östensson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2016-01-31 17:30 123400030 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 8 - 5 Tony Wennberg, Hampus Nilsson Birgittaskolan
2016-02-14 13:00 123400033 Askersunds IBK - Nora IBK 1 - 5 Stina Östensson, Tony Wennberg Närlundahallen
2016-02-14 13:45 123400031 WSK Lindesberg - Hovsta IF 1 - 3 Jennifer Tapper, William Larsson Stadsskogsskolan
2016-04-03 10:30 123400032 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 13 - 1 Anders Nordlund, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro
2016-02-18 19:00 123400034 Askersunds IBK - Hovsta IF 5 - 6 Tomas Helgesson, Jonas Lindholm Närlundahallen
2016-02-20 13:00 123400035 Nora IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 9 - 5 Tommy Nordin, Krister Eklund Idrottshuset, Nora
2016-02-20 18:30 123400036 Lillån IBK - WSK Lindesberg 4 - 5 Hampus Nilsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2016-03-04 19:20 123400037 Hovsta IF - Lillån IBK 7 - 2 Tomas Helgesson, Daniel Kallin Hovstaskolan
2016-03-05 18:30 123400038 WSK Lindesberg - Nora IBK 4 - 4 Jennifer Tapper, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2016-03-05 18:30 Anledning: Hallbyte pga dåliga förutsättningar i Pettersberg vad gäller omklädning, målburar och spelarnas säkerhet. 123400039 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK 2 - 4 Tony Wennberg, Tobias Jäderqvist Mellringehallen - Örebro
2016-03-12 14:00 123400042 Nora IBK - Lillån IBK 9 - 2 Berndt Swärd, Joe Larsson Idrottshuset, Nora
2016-03-12 20:00 Anledning: Hallbyte pga dåliga förutsättningar i Pettersberg vad gäller omklädning, målburar och spelarnas säkerhet. 123400040 Örebro SK Ungdomsklubb - Hovsta IF 1 - 4 Jonas Lindholm, Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2016-03-13 17:00 123400041 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 6 - 5 Krister Eklund, Stina Östensson Närlundahallen
2016-03-16 19:00 Örebro SK Ungdom önskar flytta matchen då det gått vidare till slutspel i västmanlandssserien o detta spelas den 19/3 123400045 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 3 - 3 Jennifer Tapper, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2016-03-18 19:20 123400043 Hovsta IF - Nora IBK 2 - 14 Joe Larsson, Tony Wennberg Hovstaskolan
2016-03-19 12:30 123400044 Lillån IBK - Askersunds IBK 4 - 10 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nora IBK 15 11 1 3 103-56 47 34
2. Örebro SK Ungdomsklubb 15 10 2 3 109-56 53 32
3. WSK Lindesberg 15 7 2 6 84-66 18 23
4. Hovsta IF 15 7 0 8 67-92 -25 21
5. Askersunds IBK 15 6 1 8 69-69 0 19
6. Lillån IBK 15 1 0 14 41-134 -93 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis