Pojkar Klass 4 P13 (2015/16)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Klass 4 P13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-03 12:30 123500004 Lillån IBK 1 - Kumla IBK 5 - 1 Caroline Helgesson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-10-04 13:00 123500003 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Örebro SK Ungdomsklubb 1 - 5 Kim Palmroth, Fredrik Knutsson Odenskolans Sporthall
2015-10-04 15:00 123500001 Åsbro GOIF P02-03 - Lillån IBK 2 16 - 3 Tomas Helgesson, Eddie Pettersson Åsbrohallen
2015-10-25 16:00 123500005 WSK Lindesberg - Pålsboda IBF 18 - 1 Jennifer Tapper, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-10-10 11:00 123500007 Pålsboda IBF - Lillån IBK 1 2 - 4 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2015-10-10 12:00 123500008 Kumla IBK - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 8 - 2 Anders Nordlund, Filip Ardryd Skogstorpskolan
2015-10-11 16:00 123500006 Lillån IBK 2 - WSK Lindesberg 1 - 4 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Lillåns skola
2015-10-17 16:00 123500012 Åsbro GOIF P02-03 - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 8 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Åsbrohallen
2015-10-18 13:00 123500014 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Pålsboda IBF 8 - 3 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2015-10-18 16:00 123500015 WSK Lindesberg - Lillån IBK 1 2 - 2 Filip Bilek, Michaela Persson Stadsskogsskolan
2015-10-24 11:00 123500020 Pålsboda IBF - Kumla IBK 4 - 12 Filip Ardryd, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2015-10-24 17:00 123500019 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 6 , Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-10-25 13:00 123500017 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Åsbro GOIF P02-03 3 - 7 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2015-10-30 18:45 123500023 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 1 9 - 0 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Mellringehallen - Örebro
2015-10-31 10:30 123500022 Kumla IBK - WSK Lindesberg 2 - 9 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-10-31 16:00 123500025 Lillån IBK 2 - Pålsboda IBF 6 - 1 Fredrik Knutsson, Hampus Nilsson Lillåns skola
2015-11-08 15:00 123500026 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK 2 6 - 6 Tomas Helgesson, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2015-11-13 19:00 123500030 Kumla IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 8 Tomas Helgesson, Filip Ardryd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-11-15 16:45 123500028 WSK Lindesberg - Åsbro GOIF P02-03 8 - 3 William Larsson, Emil Berglin Stadsskogsskolan
2015-11-20 18:45 123500033 Örebro SK Ungdomsklubb - Pålsboda IBF 5 - 4 Joe Larsson, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2015-11-21 12:30 123500035 Lillån IBK 2 - Kumla IBK 6 - 4 Hampus Nilsson, Fredrik Knutsson Lillåns skola
2015-11-21 13:00 123500031 Åsbro GOIF P02-03 - Lillån IBK 1 6 - 2 Gabriel Gunnarsson, Tomas Helgesson Åsbrohallen
2015-11-28 11:45 123500037 WSK Lindesberg - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 12 - 2 William Larsson, Mats Eriksson Stadsskogsskolan
2015-11-28 12:30 123500036 Lillån IBK 1 - Lillån IBK 2 4 - 3 Anna Palmqvist, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-11-29 10:00 123500039 Kumla IBK - Åsbro GOIF P02-03 2 - 12 Filip Ardryd, Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-12-12 11:00 123500041 Åsbro GOIF P02-03 - Pålsboda IBF 11 - 4 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Åsbrohallen
2015-12-12 18:30 123500045 Lillån IBK 2 - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 4 Lars Larsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2015-12-13 13:00 123500043 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Lillån IBK 1 0 - 11 Tomas Helgesson, Jonas Lindholm Odenskolans Sporthall
2015-12-19 11:00 123500046 Pålsboda IBF - WSK Lindesberg 3 - 9 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2015-12-19 11:20 123500048 Örebro SK Ungdomsklubb - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 18 - 0 Joe Larsson, Anders Nordlund Pettersberg Bollhall-Örebro
2015-12-19 14:00 123500050 Lillån IBK 2 - Åsbro GOIF P02-03 5 - 9 Tomas Helgesson, Daniel Kallin Lillåns skola
2015-12-20 10:00 123500047 Kumla IBK - Lillån IBK 1 3 - 8 Tony Wennberg, Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-09 12:30 123500054 Lillån IBK 1 - Pålsboda IBF 5 - 1 Hampus Nilsson, Oscar Carlsvärd Lillåns skola
2016-01-09 15:45 123500055 WSK Lindesberg - Lillån IBK 2 8 - 0 Stadsskogsskolan
2016-01-10 13:00 123500053 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - Kumla IBK 5 - 7 Tomas Helgesson, Krister Eklund Odenskolans Sporthall
2016-01-12 18:45 123500056 Lillån IBK 1 - WSK Lindesberg 3 - 8 Emil Wass, Tony Wennberg Lillåns skola
2016-01-15 19:00 123500059 Örebro SK Ungdomsklubb - Åsbro GOIF P02-03 9 - 4 Tomas Helgesson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2016-01-16 12:00 123500057 Pålsboda IBF - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 6 - 6 Tomas Helgesson, Kim Palmroth Alléhallen, Hallsberg
2016-01-23 11:30 123500061 Åsbro GOIF P02-03 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 9 - 3 Tomas Helgesson, Daniel Kallin Åsbrohallen
2016-01-24 10:00 123500062 Kumla IBK - Pålsboda IBF 5 - 9 Fredrik Knutsson, Filip Ardryd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-01-29 19:00 123500063 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 3 - 3 , Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2016-01-30 11:00 123500070 Pålsboda IBF - Lillån IBK 2 4 - 9 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2016-01-30 12:30 123500068 Lillån IBK 1 - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 3 Hampus Nilsson, Tony Wennberg Lillåns skola
2016-01-31 16:00 123500069 WSK Lindesberg - Kumla IBK 8 - 0 Stadsskogsskolan
2016-02-13 11:30 123500071 Åsbro GOIF P02-03 - WSK Lindesberg 6 - 3 Anders Nordlund, Tomas Helgesson Åsbrohallen
2016-02-13 14:00 123500075 Lillån IBK 2 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 3 - 9 Hampus Nilsson, Anton Alfreus Lillåns skola
2016-02-13 14:35 123500073 Örebro SK Ungdomsklubb - Kumla IBK 9 - 0 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Pettersberg Bollhall-Örebro
2016-02-19 19:00 123500080 Kumla IBK - Lillån IBK 2 Jonas Lindholm, Tomas Helgesson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2016-02-20 17:00 123500077 Lillån IBK 1 - Åsbro GOIF P02-03 6 - 3 Anton Alfreus, Hampus Nilsson Lillåns skola
2016-03-06 11:00 123500079 Pålsboda IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 8 Krister Eklund, Tomas Helgesson Alléhallen, Hallsberg
2016-03-05 15:15 123500081 Åsbro GOIF P02-03 - Kumla IBK 13 - 2 , Tomas Helgesson Åsbrohallen
2016-03-05 15:30 123500085 Lillån IBK 2 - Lillån IBK 1 1 - 5 Anton Alfreus, Hampus Nilsson Lillåns skola
2016-03-06 13:00 123500083 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF - WSK Lindesberg 2 - 11 Tomas Helgesson, Jonas Lindholm Odenskolans Sporthall
2016-01-24 14:00 123500090 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 2 5 - 2 Berndt Swärd, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2016-03-12 12:00 123500088 Pålsboda IBF - Åsbro GOIF P02-03 6 - 6 Tomas Helgesson, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg
2016-03-12 12:30 123500086 Lillån IBK 1 - Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 7 - 5 Anton Alfreus, Joe Larsson Lillåns skola
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. WSK Lindesberg 14 10 3 1 109-34 75 33
2. Örebro SK Ungdomsklubb 14 10 2 2 100-41 59 32
3. Lillån IBK 1 14 10 1 3 66-47 19 31
4. Åsbro GOIF P02-03 14 9 1 4 111-64 47 28
5. Lillån IBK 2 13 4 1 8 50-79 -29 13
6. Kumla IBK 13 3 0 10 48-98 -50 9
7. Stora Mellösa-Åsbyvikens IF 14 2 2 10 52-113 -61 8
8. Pålsboda IBF 14 1 2 11 52-112 -60 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis