Herrjunior (2015/16)

Gruppspel
Herrar Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-10-02 20:00 241301002 Timrå IBC - Vattjoms IK A-lag Herr 10 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2015-10-04 12:30 241301001 Fränsta IK - FBC Lo H3 14 - 3 Niklas Eberstein, Fredrik Nensén Fränsta Sporthall
2015-10-04 15:00 241301003 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 1 - 10 Peter Palander, Jon Lundgren Hagahallen
2015-10-16 18:30 241301006 Ankarsvik BK - Timrå IBC 7 - 7 Per Backlin, Hans Söderblom Hagahallen
2015-10-16 19:00 241301005 Klockarbergets BK - Fränsta IK 6 - 3 Kenny Windahl, Thomas Berglund Njurundahallen
2015-10-10 14:00 241301009 Fränsta IK - Timrå IBC 10 - 8 Jon Lundgren, Peter Palander Fränsta Sporthall
2015-10-11 13:00 241301008 FBC Lo H3 - Klockarbergets BK 1 - 17 Fredrik Strese, Patrick Cederblad Bollstahallen
2015-10-18 15:00 241301011 Ankarsvik BK - Vattjoms IK A-lag Herr 5 - 7 Thomas Berglund, Kenny Windahl Hagahallen
2015-10-18 17:30 241301012 Timrå IBC - FBC Lo H3 13 - 8 Ivica Matanovic, Göran Norberg Bollstahallen
2015-10-24 12:00 241301015 Vattjoms IK A-lag Herr - Fränsta IK 8 - 4 Anders Johansson, Patrick Cederblad Matfors Sporthall
2015-10-25 15:00 241301014 Klockarbergets BK - Timrå IBC 10 - 6 Jon Lundgren, Thomas Berglund Njurundahallen
2015-10-31 14:00 241301017 Fränsta IK - Ankarsvik BK 11 - 4 Robert Lundqvist, Jon Lundgren Fränsta Sporthall
2015-10-31 16:00 241301018 FBC Lo H3 - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 12 Thomas Eriksson, Jan Öberg Bollstahallen
2015-11-08 10:30 241301021 Klockarbergets BK - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 3 Jon Lundgren, Anders Johansson Njurundahallen
2015-11-08 15:00 241301020 Ankarsvik BK - FBC Lo H3 22 - 2 Fredrik Strese, Thomas Berglund Hagahallen
2015-11-14 11:30 241301024 Klockarbergets BK - Ankarsvik BK 4 - 6 Patrick Cederblad, Anders Johansson Njurundahallen
2015-11-15 15:00 241301022 FBC Lo H3 - Fränsta IK 13 - 14 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2015-12-05 14:30 241301023 Vattjoms IK A-lag Herr - Timrå IBC 9 - 7 Peter Palander, Jon Lundgren Matfors Sporthall
2015-11-20 19:00 241301026 Fränsta IK - Klockarbergets BK 8 - 9 Fredrik Strese, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2015-11-20 21:00 241301027 Timrå IBC - Ankarsvik BK 6 - 13 Hans Söderblom, Per Backlin Timrå Sporthall
2015-11-22 13:00 241301030 Timrå IBC - Fränsta IK 12 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2015-11-22 15:00 241301029 Klockarbergets BK - FBC Lo H3 5 - 5 Fredrik Nensén, Kenny Windahl Njurundahallen
2015-11-29 15:00 241301033 FBC Lo H3 - Timrå IBC 9 - 29 Ivica Matanovic, Joakim Nydahl Bollstahallen
2015-12-17 20:30 241301032 Vattjoms IK A-lag Herr - Ankarsvik BK 10 - 8 Peter Palander, Jon Lundgren Matfors Sporthall
2015-12-12 12:00 241301036 Fränsta IK - Vattjoms IK A-lag Herr 4 - 17 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2015-12-13 13:00 241301035 Timrå IBC - Klockarbergets BK 7 - 7 Fredrik Strese, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2015-12-19 15:00 241301039 Vattjoms IK A-lag Herr - FBC Lo H3 18 - 6 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2015-12-20 12:30 241301038 Ankarsvik BK - Fränsta IK 11 - 5 Anders Johansson, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2016-01-17 15:00 241301041 FBC Lo H3 - Ankarsvik BK 11 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Bollstahallen
2016-01-28 20:30 241301042 Vattjoms IK A-lag Herr - Klockarbergets BK 5 - 7 Fredrik Strese, Jan Öberg Matfors Sporthall
2016-01-16 09:30 241301045 Ankarsvik BK - Klockarbergets BK 5 - 0 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2016-01-16 14:00 241301043 Fränsta IK - FBC Lo H3 30 - 10 Peter Palander, Jon Lundgren Fränsta Sporthall
2016-01-17 13:00 241301044 Timrå IBC - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 2 Fredrik Strese, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2016-01-24 15:00 241301047 Klockarbergets BK - Fränsta IK 6 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2016-01-24 15:00 241301048 Ankarsvik BK - Timrå IBC 4 - 6 Fredrik Strandlund, Thomas Berglund Hagahallen
2016-01-30 15:00 241301050 FBC Lo H3 - Klockarbergets BK 8 - 11 Fredrik Söderholm, Ivica Matanovic Bollstahallen
2016-02-21 12:30 241301051 Fränsta IK - Timrå IBC 7 - 14 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2016-02-07 13:00 241301054 Timrå IBC - FBC Lo H3 9 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2016-02-07 15:00 241301053 Ankarsvik BK - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 7 Thomas Berglund, Jon Lundgren Hagahallen
2016-02-13 12:00 241301057 Vattjoms IK A-lag Herr - Fränsta IK 7 - 13 Peter Palander, Jon Lundgren Matfors Sporthall
2016-02-14 15:00 241301056 Klockarbergets BK - Timrå IBC 5 - 5 Anders Johansson, Peter Palander Njurundahallen
2016-02-20 14:00 241301059 Fränsta IK - Ankarsvik BK 14 - 1 Kenny Windahl, Anders Johansson Fränsta Sporthall
2016-02-20 16:00 241301060 FBC Lo H3 - Vattjoms IK A-lag Herr 8 - 9 Stefan Nyberg, Simon Hedkvist Bollstahallen
2016-02-27 12:30 241301063 Klockarbergets BK - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 6 Peder Lövdahl, Mikael Körning Njurundahallen
2016-02-28 15:00 241301062 Ankarsvik BK - FBC Lo H3 12 - 12 Kenny Windahl, Thomas Berglund Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Klockarbergets BK 15 9 4 2 115-75 40 31
2. Timrå IBC 15 8 3 4 148-110 38 27
3. Vattjoms IK A-lag Herr 15 8 0 7 123-117 6 24
4. Fränsta IK 15 7 1 7 151-129 22 22
5. Ankarsvik BK 15 6 2 7 112-112 0 20
6. FBC Lo H3 15 1 2 12 113-219 -106 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis