Röda Cupen Pojkar Lätt Arboga (2015/16)

Gruppspel
Pojkar Lätt Gr A Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581040001 IBK Roslagen - Vendelsö IK 1 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Tero Airaksinen Hässelbyhallen
2016-02-05 18:00 581040002 Älvsjö AIK - Ledbergs IF 1 - 6 Ulf Jonsson, Johan Hessing Smedshagshallen
2016-02-06 11:00 581040003 Vendelsö IK - Älvsjö AIK 1 - 2 David Berger, Tobias Ekmark Hässelbyhallen
2016-02-06 11:00 581040004 Ledbergs IF - IBK Roslagen 10 - 2 Gustav Levin, Kenny Ly Smedshagshallen
2016-02-06 15:00 581040005 Älvsjö AIK - IBK Roslagen 4 - 1 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2016-02-06 15:00 581040006 Ledbergs IF - Vendelsö IK 5 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Smedshagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ledbergs IF 3 3 0 0 21-5 16 9
2. Älvsjö AIK 3 2 0 1 7-8 -1 6
3. Vendelsö IK 3 1 0 2 12-8 4 3
4. IBK Roslagen 3 0 0 3 4-23 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr B Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581041001 Rotebro IS IBK A - Insjöns BK 1 - 4 Imtiaz Karim, Gustav Levin Björkebyhallen
2016-02-05 18:00 581041002 Djurgårdens IF IBS - Tumba GOIF 1 - 9 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Vällingbyhallen
2016-02-06 11:00 581041003 Insjöns BK - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Björkebyhallen
2016-02-06 11:00 581041004 Tumba GOIF - Rotebro IS IBK A 5 - 3 Mattias Lönnborg, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-06 15:00 581041005 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK A 4 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Björkebyhallen
2016-02-06 15:00 581041006 Tumba GOIF - Insjöns BK 4 - 1 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF 3 3 0 0 18-5 13 9
2. Insjöns BK 3 2 0 1 10-8 2 6
3. Djurgårdens IF IBS 3 1 0 2 8-16 -8 3
4. Rotebro IS IBK A 3 0 0 3 6-13 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr C Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 19:00 581042001 Hässelby SK IBK - Sundsvall City IBC U 0 - 9 Daniel Kölborn, Tero Airaksinen Hässelbyhallen
2016-02-05 19:00 581042002 FBI Tullinge - Långskatans IF 2 - 6 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Smedshagshallen
2016-02-06 12:00 581042003 Sundsvall City IBC U - FBI Tullinge 4 - 5 David Berger, Tobias Ekmark Hässelbyhallen
2016-02-06 12:00 581042004 Långskatans IF - Hässelby SK IBK 5 - 1 Kenny Ly, Linus Löfstedt Smedshagshallen
2016-02-06 16:00 581042005 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 4 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-06 16:00 581042006 Långskatans IF - Sundsvall City IBC U 1 - 4 Robin Wirström, Linus Löfstedt Smedshagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall City IBC U 3 2 0 1 17-6 11 6
2. Långskatans IF 3 2 0 1 12-7 5 6
3. FBI Tullinge 3 2 0 1 11-13 -2 6
4. Hässelby SK IBK 3 0 0 3 4-18 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr D Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 19:00 581043001 Västerhaninge IBK - Klockarbergets BK 2 - 2 Per Sundvall, Sofia Aadli Björkebyhallen
2016-02-05 19:00 581043002 Danderyds SK - Rotebro IS IBK B 9 - 0 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Vällingbyhallen
2016-02-06 12:00 581043003 Klockarbergets BK - Danderyds SK 5 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Björkebyhallen
2016-02-06 12:00 581043004 Rotebro IS IBK B - Västerhaninge IBK 1 - 1 Tobias Sonesson, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-06 16:00 581043005 Danderyds SK - Västerhaninge IBK 3 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Björkebyhallen
2016-02-06 16:00 581043006 Rotebro IS IBK B - Klockarbergets BK 2 - 4 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Klockarbergets BK 3 2 1 0 11-6 5 7
2. Danderyds SK 3 1 1 1 14-8 6 4
3. Västerhaninge IBK 3 0 3 0 6-6 0 3
4. Rotebro IS IBK B 3 0 1 2 3-14 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr E Köping
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 20:00 581045001 Västerås IBS Ungdom - Salems IF 0 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-05 20:00 581045002 IBF Kolmården - Skoghalls IBK 3 - 5 Ullvihallen
2016-02-06 10:00 581045003 Skoghalls IBK - Västerås IBS Ungdom 1 - 4 Ullvihallen
2016-02-06 11:00 581045004 Salems IF - IBF Kolmården 4 - 2 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 15:00 581045005 IBF Kolmården - Västerås IBS Ungdom 3 - 6 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 15:00 581045006 Skoghalls IBK - Salems IF 1 - 6 Ullvihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 3 3 0 0 12-3 9 9
2. Västerås IBS Ungdom 3 2 0 1 10-6 4 6
3. Skoghalls IBK 3 1 0 2 7-13 -6 3
4. IBF Kolmården 3 0 0 3 8-15 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr F Köping
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 21:00 581048001 IBK Köping Ungdomsförening - KAIS Mora UIF 1 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-05 21:00 581048002 Hovslätts IK - Örebro SK Ungdom 4 - 4 Ullvihallen
2016-02-06 11:00 581048003 Örebro SK Ungdom - IBK Köping Ungdomsförening 3 - 2 Ullvihallen
2016-02-06 12:00 581048004 KAIS Mora UIF - Hovslätts IK 5 - 10 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 16:00 581048005 Hovslätts IK - IBK Köping Ungdomsförening 8 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-06 16:00 581048006 Örebro SK Ungdom - KAIS Mora UIF 4 - 4 Ullvihallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 3 2 1 0 22-13 9 7
2. Örebro SK Ungdom 3 1 2 0 11-10 1 5
3. KAIS Mora UIF 3 0 2 1 10-15 -5 2
4. IBK Köping Ungdomsförening 3 0 1 2 7-12 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr G Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 20:00 581055001 IFK Arboga IBK - Täby FC 3 - 7 Vasahallen
2016-02-05 20:00 581055002 Almunge IK - Söderhamn/Hudik-Björkberg 2 - 4 Sturehallen
2016-02-06 10:00 581055003 Söderhamn/Hudik-Björkberg - IFK Arboga IBK 3 - 4 Sturehallen
2016-02-06 11:00 581055004 Täby FC - Almunge IK 3 - 4 Vasahallen
2016-02-06 15:00 581055005 Almunge IK - IFK Arboga IBK 4 - 1 Vasahallen
2016-02-06 15:00 581055006 Söderhamn/Hudik-Björkberg - Täby FC 4 - 0 Sturehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Söderhamn/ Hudik-Björkberg 3 2 0 1 11-6 5 6
2. Almunge IK 3 2 0 1 10-8 2 6
3. Täby FC 3 1 0 2 10-11 -1 3
4. IFK Arboga IBK 3 1 0 2 8-14 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr H Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 21:00 581058001 Västerås IBS 00 - KFUM Norrköping IBF 3 - 2 Vasahallen
2016-02-05 21:00 581058002 IK Sirius IBK - Örnsköldsvik IBK 2 - 10 Sturehallen
2016-02-06 11:00 581058003 KFUM Norrköping IBF - IK Sirius IBK 2 - 8 Sturehallen
2016-02-06 12:00 581058004 Örnsköldsvik IBK - Västerås IBS 00 8 - 1 Vasahallen
2016-02-06 16:00 581058005 IK Sirius IBK - Västerås IBS 00 1 - 1 Vasahallen
2016-02-06 16:00 581058006 Örnsköldsvik IBK - KFUM Norrköping IBF 5 - 0 Sturehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK 3 3 0 0 23-3 20 9
2. IK Sirius IBK 3 1 1 1 11-13 -2 4
3. Västerås IBS 00 3 1 1 1 5-11 -6 4
4. KFUM Norrköping IBF 3 0 0 3 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr I Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581050001 Carlshamns IBK P00 - Bromölla IBK (P00) 6 - 6 Rolf Vatvedt, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-05 18:00 581050002 Landvetter IBK Juniorer 1 - FBC Kalmarsund Ungdom (P99) 2 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 09:00 581050003 Bromölla IBK (P00) - Landvetter IBK Juniorer 1 5 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-06 09:00 581050004 FBC Kalmarsund Ungdom (P99) - Carlshamns IBK P00 7 - 3 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-06 14:00 581050005 Landvetter IBK Juniorer 1 - Carlshamns IBK P00 3 - 4 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-06 14:00 581050006 FBC Kalmarsund Ungdom (P99) - Bromölla IBK (P00) 5 - 2 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom (P99) 3 3 0 0 17-7 10 9
2. Carlshamns IBK P00 3 1 1 1 13-16 -3 4
3. Bromölla IBK (P00) 3 0 2 1 13-16 -3 2
4. Landvetter IBK Juniorer 1 3 0 1 2 10-14 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr J Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 19:00 581051001 Bergs IK P 99/01 (Röd) - Onsala IBK (Röd D) 11 - 1 Rolf Vatvedt, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-05 19:00 581051002 Landvetter IBK Juniorer 2 - Bjärreds IBK (P01) 0 - 14 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 10:00 581051003 Onsala IBK (Röd D) - Landvetter IBK Juniorer 2 5 - 0 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-06 10:00 581051004 Bjärreds IBK (P01) - Bergs IK P 99/01 (Röd) 2 - 6 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-06 15:00 581051005 Landvetter IBK Juniorer 2 - Bergs IK P 99/01 (Röd) 0 - 14 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-06 15:00 581051006 Bjärreds IBK (P01) - Onsala IBK (Röd D) 11 - 3 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bergs IK P 99/ 01 (Röd) 3 3 0 0 31-3 28 9
2. Bjärreds IBK (P01) 3 2 0 1 27-9 18 6
3. Onsala IBK (Röd D) 3 1 0 2 9-22 -13 3
4. Landvetter IBK Juniorer 2 3 0 0 3 0-33 -33 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr K Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 19:00 581052001 Warberg IBF P01 (Röd C) - Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) 2 - 6 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Färjehallen
2016-02-05 19:00 581052002 IBK Vöikers (P01) - FBC Engelholm A (P00) 8 - 4 Bengt Andersson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2016-02-06 10:00 581052003 Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) - IBK Vöikers (P01) 1 - 8 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 10:00 581052004 FBC Engelholm A (P00) - Warberg IBF P01 (Röd C) 2 - 2 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-02-06 15:00 581052005 Warberg IBF P01 (Röd C) - IBK Vöikers (P01) 3 - 6 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
2016-02-06 15:00 581052006 Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) - FBC Engelholm A (P00) 2 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Vöikers (P01) 3 3 0 0 22-8 14 9
2. FBC Engelholm A (P00) 3 1 1 1 10-12 -2 4
3. Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) 3 1 0 2 9-14 -5 3
4. Warberg IBF P01 (Röd C) 3 0 1 2 7-14 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar Lätt Gr L Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-05 18:00 581053001 Fagerhult Habo IBK - Stenungsunds IBK 6 - 4 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Färjehallen
2016-02-05 18:00 581053002 Lomma FBC 1 (P01) - FBC Kalmarsund U/Färjestadens IBK 6 - 1 Bengt Andersson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2016-02-06 09:00 581053003 Stenungsunds IBK - Lomma FBC 1 (P01) 2 - 3 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-06 09:00 581053004 FBC Kalmarsund U/Färjestadens IBK - Fagerhult Habo IBK 4 - 7 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2016-02-06 14:00 581053005 Fagerhult Habo IBK - Lomma FBC 1 (P01) 7 - 2 Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2016-02-06 14:00 581053006 Stenungsunds IBK - FBC Kalmarsund U/Färjestadens IBK 4 - 4 Oscar Branje, Rolf Vatvedt Kalmar Sporthall A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 3 3 0 0 20-10 10 9
2. Lomma FBC 1 (P01) 3 2 0 1 11-10 1 6
3. Stenungsunds IBK 3 0 1 2 10-13 -3 1
4. FBC Kalmarsund U/ Färjestadens IBK 3 0 1 2 9-17 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Pojkar Lätt pl 13-16 Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581060002 IFK Arboga IBK - KFUM Norrköping IBF 4 - 5 Sturehallen
2016-02-07 11:30 581060001 IBF Kolmården - IBK Köping Ungdomsförening 2 - 9 Ullvihallen
2016-02-07 15:00 581060004 IBK Köping Ungdomsförening - KFUM Norrköping IBF 0 - 1 Ullvihallen
2016-02-07 15:00 581060003 IBF Kolmården - IFK Arboga IBK 2 - 7 Sturehallen
Pojkar Lätt pl 13-16 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 10:00 581047002 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK A 3 - 4 e.str. Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-07 10:00 581047001 Rotebro IS IBK B - IBK Roslagen 4 - 1 Leif Borglund, Mikael Andersson Björkebyhallen
2016-02-07 15:00 581047004 Rotebro IS IBK B - Rotebro IS IBK A 3 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Björkebyhallen
2016-02-07 15:00 581047003 IBK Roslagen - Hässelby SK IBK Mattias Lönnborg, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
Pojkar Lätt pl 13-16 Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 10:00 581057002 Landvetter IBK Juniorer 2 - Warberg IBF P01 (Röd C) 2 - 11 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
2016-02-07 10:00 581057001 FBC Kalmarsund U/Färjestadens IBK - Landvetter IBK Juniorer 1 2 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 15:00 581057004 Landvetter IBK Juniorer 1 - Warberg IBF P01 (Röd C) 7 - 5 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 15:00 581057003 FBC Kalmarsund U/Färjestadens IBK - Landvetter IBK Juniorer 2 7 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Falkenbergshallen
Pojkar Lätt pl 9-12 Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 11:30 581059002 Västerås IBS 00 - Täby FC 2 - 0 Vasahallen
2016-02-07 11:30 581059001 KAIS Mora UIF - Skoghalls IBK 7 - 1 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 15:00 581059003 Skoghalls IBK - Täby FC 5 - 6 e.förl. Vasahallen
2016-02-07 16:30 581059004 KAIS Mora UIF - Västerås IBS 00 2 - 6 Ullvihallen
Pojkar Lätt pl 9-12 Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 10:00 581046002 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge 1 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Smedshagshallen
2016-02-07 10:00 581046001 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 4 - 2 Peter Kirch, Daniel Kölborn Hässelbyhallen
2016-02-07 16:00 581046004 Vendelsö IK - FBI Tullinge 6 - 1 David Berger, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2016-02-07 16:00 581046003 Västerhaninge IBK - Djurgårdens IF IBS 8 - 0 Johan Hessing, Ulf Jonsson Smedshagshallen
Pojkar Lätt pl 9-12 Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 10:00 581056002 Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) - Onsala IBK (Röd D) 3 - 2 e.str. Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2016-02-07 10:00 581056001 Bromölla IBK (P00) - Stenungsunds IBK 2 - 3 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 15:00 581056004 Stenungsunds IBK - Malmhaug KFUM IBF P00 (P00) 1 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 15:00 581056003 Bromölla IBK (P00) - Onsala IBK (Röd D) 3 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
Pojkar Lätt Slutspel Arboga
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 08:00 581061003 Söderhamn/Hudik-Björkberg - IK Sirius IBK 7 - 2 Vasahallen
2016-02-07 08:00 581061004 Örnsköldsvik IBK - Almunge IK 4 - 1 Sturehallen
2016-02-07 08:00 581061001 Salems IF - Örebro SK Ungdom 5 - 9 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 08:00 581061002 Hovslätts IK - Västerås IBS Ungdom 10 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Ullvihallen
2016-02-07 12:30 581061007 Örebro SK Ungdom - Örnsköldsvik IBK 7 - 4 Karlbergshallen (KB-Hallen)
2016-02-07 12:30 581061008 Hovslätts IK - Söderhamn/Hudik-Björkberg 7 - 8 Vasahallen
2016-02-07 12:30 581061005 Västerås IBS Ungdom - IK Sirius IBK 1 - 3 Ullvihallen
2016-02-07 12:30 581061006 Salems IF - Almunge IK 5 - 3 e.förl. Sturehallen
2016-02-07 16:30 581061009 Örebro SK Ungdom - Söderhamn/Hudik-Björkberg 3 - 1 Vasahallen
Pojkar Lätt Slutspel Hässelby
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 08:00 581044003 Klockarbergets BK - Älvsjö AIK 2 - 3 Ulf Jonsson, Johan Hessing Björkebyhallen
2016-02-07 08:00 581044004 Sundsvall City IBC U - Insjöns BK 4 - 3 Mattias Lönnborg, Tobias Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-07 08:00 581044001 Ledbergs IF - Danderyds SK 2 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-07 08:00 581044002 Tumba GOIF - Långskatans IF 4 - 3 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Smedshagshallen
2016-02-07 12:30 581044006 Långskatans IF - Klockarbergets BK 5 - 2 Mattias Lönnborg, Fredrik Berglund Sonesson Vällingbyhallen
2016-02-07 12:30 581044005 Danderyds SK - Insjöns BK 9 - 2 Robin Wirström, Juha Tammerström Björkebyhallen
2016-02-07 13:30 581044008 Tumba GOIF - Älvsjö AIK 2 - 0 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Smedshagshallen
2016-02-07 13:30 581044007 Ledbergs IF - Sundsvall City IBC U 3 - 1 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2016-02-07 18:00 581044009 Ledbergs IF - Tumba GOIF 6 - 2 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
Pojkar Lätt Slutspel Kalmar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-02-07 08:00 581054003 IBK Vöikers (P01) - Bjärreds IBK (P01) 13 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2016-02-07 08:00 581054004 Bergs IK P 99/01 (Röd) - FBC Engelholm A (P00) 5 - 3 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-07 08:00 581054001 FBC Kalmarsund Ungdom (P99) - Lomma FBC 1 (P01) 9 - 0 Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 08:00 581054002 Fagerhult Habo IBK - Carlshamns IBK P00 8 - 2 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 12:30 581054007 FBC Kalmarsund Ungdom (P99) - Bergs IK P 99/01 (Röd) 2 - 1 e.förl. Lucas Andersson, Fredrik Husberg Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-07 12:30 581054008 Fagerhult Habo IBK - IBK Vöikers (P01) 1 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2016-02-07 12:30 581054005 Lomma FBC 1 (P01) - FBC Engelholm A (P00) 2 - 3 Bengt Bolander, Peter Horndahl Kalmar Sporthall D-hall
2016-02-07 12:30 581054006 Carlshamns IBK P00 - Bjärreds IBK (P01) 6 - 4 Matti Idensjö, Oskar Kedmalm Falkenbergshallen
2016-02-07 17:30 581054009 FBC Kalmarsund Ungdom (P99) - IBK Vöikers (P01) 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis