Herrar Div 3 (2016/17)

Gruppspel
Herrar Div 3 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-30 19:30 131002005 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Hofterups IBF 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-09-30 20:00 131002002 Göinge IBK - Örkelljunga IF 3 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Broby Sim- och SH
2016-10-01 12:00 131002006 IBK Helsingborg - Hjärnarps IBK 6 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Norrehedshallen
2016-10-01 13:30 131002003 FBC Engelholm H3 - Bromölla IBK 14 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2016-10-02 16:00 131002001 Eslövs IBF - Höganäs IBF 4 - 3 Erik Götborg, Johan Salomonsson Sallerupshallen
2016-10-07 19:30 131002008 Frosta IBF - Göinge IBK 6 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Höörs Idrottshall
2016-10-07 20:00 131002007 Bromölla IBK - Eslövs IBF 6 - 6 Erik Götborg, Per-Ivar Kullman Tianshallen
2016-10-08 13:00 131002011 Höganäs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 4 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-10-08 14:00 131002012 Örkelljunga IF - IBK Helsingborg 6 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2016-10-08 17:00 131002009 Hofterups IBF - FBC Engelholm H3 6 - 8 Leon Fuchs, Petter Niklasson Lödde Idrottshall
2016-10-13 20:00 131002018 IBK Helsingborg - Hofterups IBF 6 - 6 Erik Höst, Jonas Karlsson Lödde Idrottshall
2016-10-14 19:30 131002017 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Hjärnarps IBK 2 - 4 Johan Salomonsson, Erik Götborg Åstorps Sporthall
2016-10-14 20:00 131002014 Göinge IBK - Höganäs IBF 11 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2016-10-15 13:30 131002015 FBC Engelholm H3 - Frosta IBF 9 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2016-10-16 14:00 131002013 Eslövs IBF - Örkelljunga IF 7 - 8 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Sallerupshallen
2016-10-20 20:00 131002021 Höganäs IBF - FBC Engelholm H3 6 - 12 Anders Jaensson, Erik Götborg Höganäs Sportcenter B
2016-10-21 19:30 131002024 Frosta IBF - IBK Helsingborg 7 - 9 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Höörs Idrottshall
2016-10-21 20:00 131002019 Hofterups IBF - Eslövs IBF 2 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Lödde Idrottshall
2016-10-21 20:00 131002023 Bromölla IBK - Åstorp/Kvidinge IBS H3 4 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2016-10-22 14:00 131002020 Hjärnarps IBK - Göinge IBK 6 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2016-10-28 20:00 131002030 IBK Helsingborg - Bromölla IBK 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Norrehedshallen
2016-10-29 13:30 131002027 FBC Engelholm H3 - Örkelljunga IF 8 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2016-10-29 16:00 131002029 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Frosta IBF 4 - 3 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Åstorps Sporthall
2016-10-30 17:00 131002025 Eslövs IBF - Hjärnarps IBK 10 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Sallerupshallen
2016-11-27 18:00 131002026 Göinge IBK - Hofterups IBF 10 - 10 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2016-11-04 19:30 131002033 Frosta IBF - Eslövs IBF 4 - 7 Peter Kellgren, Dennie Lind Höörs Idrottshall
2016-11-05 14:00 131002035 Örkelljunga IF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 4 Erik Höst, Erik Götborg FORUM Örkelljunga
2016-11-21 20:00 131002036 Höganäs IBF - IBK Helsingborg 4 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-11-24 20:00 131002032 Hjärnarps IBK - FBC Engelholm H3 5 - 9 Kent Fagerberg, Hussein Ibrahim Rantzowhallen
2017-01-06 20:00 131002031 Bromölla IBK - Göinge IBK 11 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Sparbankshallen
2016-11-10 20:00 131002040 Höganäs IBF - Bromölla IBK 8 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höganäs Sportcenter B
2016-11-11 19:30 131002042 Frosta IBF - Hjärnarps IBK 5 - 4 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Höörs Idrottshall
2016-11-11 20:00 131002038 Göinge IBK - Åstorp/Kvidinge IBS H3 8 - 9 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2016-11-13 17:00 131002037 Eslövs IBF - FBC Engelholm H3 4 - 7 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Sallerupshallen
2016-11-14 20:00 131002041 Örkelljunga IF - Hofterups IBF 6 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman FORUM Örkelljunga
2016-11-17 20:00 131002045 FBC Engelholm H3 - IBK Helsingborg 10 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2016-11-18 20:00 131002048 Bromölla IBK - Hjärnarps IBK 11 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2016-11-19 13:15 131002044 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Eslövs IBF 4 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2016-11-19 17:00 131002046 Hofterups IBF - Höganäs IBF 7 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lödde Idrottshall
2016-11-21 20:00 131002047 Örkelljunga IF - Frosta IBF 4 - 3 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman FORUM Örkelljunga
2016-11-24 20:00 131002053 Bromölla IBK - Hofterups IBF 7 - 7 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Tianshallen
2016-11-25 20:00 131002051 Göinge IBK - IBK Helsingborg 10 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2016-11-26 12:00 131002052 Höganäs IBF - Frosta IBF 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-11-26 13:30 131002049 FBC Engelholm H3 - Åstorp/Kvidinge IBS H3 7 - 3 Erik Höst, Jesper Landén Kungsgårdshallen
2016-11-26 14:00 131002054 Hjärnarps IBK - Örkelljunga IF 3 - 7 Christian Olofsson, Svante Svensson Rantzowhallen
2016-12-02 19:30 131002059 Frosta IBF - Bromölla IBK 11 - 9 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Höörs Idrottshall
2016-12-03 12:00 131002060 Hjärnarps IBK - Hofterups IBF 4 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2016-12-03 14:00 131002058 Örkelljunga IF - Höganäs IBF 14 - 6 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson FORUM Örkelljunga
2016-12-04 18:00 131002055 Göinge IBK - Eslövs IBF 4 - 8 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2017-03-16 20:30 131002057 IBK Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS H3 5 - 4 Christian Olofsson, Svante Svensson Toftahallen
2016-12-08 20:00 131002064 Höganäs IBF - Hjärnarps IBK 5 - 12 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-12-09 20:00 131002065 Bromölla IBK - Örkelljunga IF 7 - 10 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2016-12-09 20:00 131002066 Hofterups IBF - Frosta IBF 6 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Lödde Idrottshall
2016-12-10 13:30 131002062 FBC Engelholm H3 - Göinge IBK 13 - 5 Håkan Bondesson, Ola Nilsson Kungsgårdshallen
2017-01-12 20:00 131002061 Eslövs IBF - IBK Helsingborg 9 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Sallerupshallen
2016-12-15 20:00 131002069 Bromölla IBK - FBC Engelholm H3 7 - 4 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Tianshallen
2016-12-17 11:00 131002067 Höganäs IBF - Eslövs IBF 2 - 10 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2016-12-17 14:00 131002068 Örkelljunga IF - Göinge IBK 6 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2016-12-17 14:00 131002072 Hjärnarps IBK - IBK Helsingborg 7 - 8 Christian Olofsson, Erik Götborg Rantzowhallen
2016-12-17 17:00 131002071 Hofterups IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 9 - 0 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Lödde Idrottshall
2017-01-13 20:00 131002074 Göinge IBK - Frosta IBF 6 - 6 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Broby Sim- och SH
2017-01-14 13:30 131002075 FBC Engelholm H3 - Hofterups IBF 9 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2017-01-14 16:00 131002077 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Höganäs IBF 8 - 3 Mårten Högblom, Erik Höst Åstorps Sporthall
2017-01-15 13:30 131002078 IBK Helsingborg - Örkelljunga IF 5 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Norrehedshallen
2017-01-15 16:00 131002073 Eslövs IBF - Bromölla IBK 9 - 4 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Sallerupshallen
2017-01-20 19:30 131002081 Frosta IBF - FBC Engelholm H3 5 - 11 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höörs Idrottshall
2017-01-21 12:00 131002083 Hjärnarps IBK - Åstorp/Kvidinge IBS H3 2 - 8 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Rantzowhallen
2017-01-21 13:00 131002080 Höganäs IBF - Göinge IBK 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter A
2017-01-21 16:00 131002079 Örkelljunga IF - Eslövs IBF 8 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2017-01-21 17:00 131002084 Hofterups IBF - IBK Helsingborg 10 - 7 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Lödde Idrottshall
2017-01-25 20:00 131002086 Göinge IBK - Hjärnarps IBK 9 - 4 Tojje Sildén-Glemark, Mattias Sjöstedt Broby Sim- och SH
2017-01-25 20:00 131002087 FBC Engelholm H3 - Höganäs IBF 19 - 1 Jonas Pettersson, Tony Olsson Kungsgårdshallen
2017-01-27 20:00 131002085 Eslövs IBF - Hofterups IBF 8 - 1 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Sallerupshallen
2017-01-27 20:00 131002090 IBK Helsingborg - Frosta IBF 7 - 2 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Norrehedshallen
2017-01-29 14:30 131002089 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Bromölla IBK 3 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2017-02-03 19:30 131002095 Frosta IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Höörs Idrottshall
2017-02-03 20:00 131002092 Hofterups IBF - Göinge IBK 5 - 4 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Lödde Idrottshall
2017-02-03 20:00 131002096 Bromölla IBK - IBK Helsingborg 5 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Sparbankshallen
2017-02-04 12:00 131002091 Hjärnarps IBK - Eslövs IBF 6 - 8 Svante Svensson, Mikael Björkqvist Rantzowhallen
2017-02-04 14:00 131002093 Örkelljunga IF - FBC Engelholm H3 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2017-02-09 20:00 131002098 FBC Engelholm H3 - Hjärnarps IBK 13 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2017-02-10 20:00 131002097 Göinge IBK - Bromölla IBK 8 - 6 Per-Ivar Kullman, Tojje Sildén-Glemark Broby Sim- och SH
2017-02-10 20:00 131002099 Eslövs IBF - Frosta IBF 10 - 6 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Eslövshallen A
2017-02-11 15:00 131002102 IBK Helsingborg - Höganäs IBF 5 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Idrottens Hus A
2017-02-12 14:30 131002101 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Örkelljunga IF 4 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2017-02-16 20:00 131002107 Hofterups IBF - Örkelljunga IF 1 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lödde Idrottshall
2017-02-17 20:00 131002106 Bromölla IBK - Höganäs IBF 7 - 3 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Sparbankshallen
2017-02-18 13:30 131002103 FBC Engelholm H3 - Eslövs IBF 6 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Kungsgårdshallen
2017-02-18 14:00 131002104 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - Göinge IBK 7 - 7 Christian Olofsson, Svante Svensson Åstorps Sporthall
2017-02-18 14:00 131002108 Hjärnarps IBK - Frosta IBF 6 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Rantzowhallen
2017-02-24 19:30 131002113 Frosta IBF - Örkelljunga IF 5 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Höörs Idrottshall
2017-02-24 20:00 131002110 Eslövs IBF - Åstorp/Kvidinge IBS H3 6 - 5 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Sallerupshallen
2017-02-24 20:00 131002111 IBK Helsingborg - FBC Engelholm H3 1 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Norrehedshallen
2017-02-25 11:00 131002112 Höganäs IBF - Hofterups IBF 4 - 5 Per-Ivar Kullman, Mikael Bohman Höganäs Sportcenter B
2017-02-25 12:00 131002114 Hjärnarps IBK - Bromölla IBK 6 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Rantzowhallen
2017-03-03 19:30 131002115 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - FBC Engelholm H3 4 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-03-03 19:30 131002118 Frosta IBF - Höganäs IBF 13 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Höörs Bad- och Sportcentrum
2017-03-03 20:00 131002117 IBK Helsingborg - Göinge IBK 10 - 2 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Norrehedshallen
2017-03-03 20:00 131002119 Hofterups IBF - Bromölla IBK 11 - 1 Petter Niklasson, Leon Fuchs Lödde Idrottshall
2017-03-04 14:00 131002120 Örkelljunga IF - Hjärnarps IBK 3 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2017-03-09 20:00 131002125 Bromölla IBK - Frosta IBF 5 - 2 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Sparbankshallen
2017-03-10 19:30 131002123 Åstorp/Kvidinge IBS H3 - IBK Helsingborg 5 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2017-03-10 20:00 131002121 Eslövs IBF - Göinge IBK 2 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Sallerupshallen
2017-03-11 11:00 131002124 Höganäs IBF - Örkelljunga IF 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höganäs Sportcenter B
2017-03-11 17:00 131002126 Hofterups IBF - Hjärnarps IBK 4 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Lödde Idrottshall
2017-03-19 14:00 131002131 Örkelljunga IF - Bromölla IBK 11 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2017-03-19 15:00 131002127 IBK Helsingborg - Eslövs IBF 4 - 6 Erik Höst, David Dornlöv Norrehedshallen
2017-03-19 15:00 131002128 Göinge IBK - FBC Engelholm H3 8 - 17 Roger Jönsson, Mikael Björkqvist Broby Sim- och SH
2017-03-19 15:00 131002130 Hjärnarps IBK - Höganäs IBF 14 - 2 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Rantzowhallen
2017-03-19 15:00 131002132 Frosta IBF - Hofterups IBF 4 - 5 Petter Niklasson, Leon Fuchs Höörs Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm H3 20 18 1 1 194-87 107 55
2. Örkelljunga IF 20 15 3 2 126-91 35 48
3. Eslövs IBF 20 13 2 5 133-101 32 41
4. Hofterups IBF 20 10 5 5 117-101 16 35
5. IBK Helsingborg 20 11 1 8 128-120 8 34
6. Åstorp/ Kvidinge IBS H3 20 7 1 12 98-111 -13 22
7. Göinge IBK 20 6 4 10 122-142 -20 22
8. Bromölla IBK 20 6 2 12 119-145 -26 20
9. Hjärnarps IBK 20 5 2 13 111-129 -18 17
10. Frosta IBF 20 5 2 13 103-125 -22 17
11. Höganäs IBF 20 2 1 17 82-181 -99 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 15:00 131003003 IBK Höllviken - Höllvikens IBF H3 8 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2016-09-27 20:30 131003001 Åkarps IBK - IBK Lund H3 2 - 6 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Dalslunds Idrottshall
2016-09-30 20:00 131003004 Gårdarike IBK - IBK Finn - Lund 7 - 4 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vellinge Sporthall
2016-10-01 14:00 131003006 FBC Ystad - IK Stanstad H3 1 - 5 Erik Höst, David Dornlöv Västervånghallen
2016-10-02 19:00 131003002 IBS Svedala - Tygelsjö BK 8 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Svedala Sporthall
2017-02-02 20:00 131003005 Malmö FBC Ungdom H3 - Teknologkårens IF 6 - 8 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2016-10-07 20:00 131003007 Höllvikens IBF H3 - Åkarps IBK 11 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Gyahallen
2016-10-08 12:30 131003009 Teknologkårens IF - IBK Höllviken 7 - 9 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2016-10-08 13:30 131003008 IBK Finn - Lund - IBS Svedala 4 - 9 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Tunahallen, Lund
2016-10-08 15:00 131003012 Tygelsjö BK - FBC Ystad 6 - 10 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Pilbäckshallen
2016-10-09 13:15 131003010 IK Stanstad H3 - Gårdarike IBK 7 - 4 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2016-10-09 14:20 131003011 IBK Lund H3 - Malmö FBC Ungdom H3 2 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Vipeholmshallen
2016-10-11 20:30 131003013 Åkarps IBK - Tygelsjö BK 7 - 7 Johan Salomonsson, Erik Götborg Dalslunds Idrottshall
2016-10-12 20:30 131003015 IBK Höllviken - IBK Finn - Lund 6 - 8 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Halörhallen
2016-10-14 19:45 131003017 Malmö FBC Ungdom H3 - IK Stanstad H3 4 - 7 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Kirsebergs Sporthall
2016-10-14 20:00 131003016 Gårdarike IBK - Höllvikens IBF H3 9 - 8 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Vellinge Sporthall
2016-10-15 14:00 131003018 FBC Ystad - Teknologkårens IF 6 - 2 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Västervånghallen
2016-10-16 15:00 131003014 IBS Svedala - IBK Lund H3 6 - 5 Erik Hindemith, Mikael Björkqvist Kuben
2016-10-18 19:45 131003022 Tygelsjö BK - Gårdarike IBK 4 - 9 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Pilbäckshallen
2016-10-19 19:30 131003020 IK Stanstad H3 - IBS Svedala 10 - 3 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Staffanshallen
2016-10-19 20:30 131003023 Höllvikens IBF H3 - Malmö FBC Ungdom H3 6 - 2 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen
2016-10-19 20:30 131003024 IBK Finn - Lund - FBC Ystad 11 - 3 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Tunahallen, Lund
2016-10-20 20:10 131003021 IBK Lund H3 - IBK Höllviken 3 - 5 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Vipeholmshallen
2016-10-20 21:00 131003019 Teknologkårens IF - Åkarps IBK 6 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Östratornhallen
2016-10-25 20:30 131003025 Åkarps IBK - IK Stanstad H3 2 - 11 Wiktor Kentander, Erik Höst Dalslunds Idrottshall
2016-10-28 20:00 131003028 Gårdarike IBK - IBK Lund H3 8 - 1 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Vellinge Sporthall
2016-10-29 14:00 131003029 Malmö FBC Ungdom H3 - IBK Finn - Lund 5 - 8 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Kirsebergs Sporthall
2016-10-29 14:00 131003030 FBC Ystad - Höllvikens IBF H3 10 - 1 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Västervånghallen
2016-10-29 18:00 131003026 IBS Svedala - Teknologkårens IF 2 - 6 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Svedala Sporthall
2016-10-30 19:00 131003027 IBK Höllviken - Tygelsjö BK 13 - 7 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2016-11-02 20:00 131003032 IK Stanstad H3 - IBK Höllviken 5 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2016-11-02 20:30 131003033 IBK Finn - Lund - Åkarps IBK 11 - 9 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tunahallen, Lund
2016-11-03 20:00 131003035 Malmö FBC Ungdom H3 - Tygelsjö BK 8 - 6 Mattias Linell, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2016-11-03 20:00 131003036 IBK Lund H3 - FBC Ystad 6 - 7 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2016-11-03 21:00 131003034 Teknologkårens IF - Gårdarike IBK 6 - 10 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Östratornhallen
2016-11-04 20:00 131003031 Höllvikens IBF H3 - IBS Svedala 3 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2016-11-11 20:00 131003038 IBS Svedala - Malmö FBC Ungdom H3 8 - 5 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Svedala Sporthall
2016-11-12 14:00 131003039 FBC Ystad - Gårdarike IBK 6 - 5 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Västervånghallen
2016-11-12 15:30 131003041 Tygelsjö BK - Teknologkårens IF 5 - 5 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Pilbäckshallen
2016-11-12 16:00 131003042 IBK Finn - Lund - IK Stanstad H3 5 - 6 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Tunahallen, Lund
2016-11-12 17:30 131003040 IBK Lund H3 - Höllvikens IBF H3 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Vipeholmshallen
2017-01-31 20:30 131003037 Åkarps IBK - IBK Höllviken 3 - 25 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Dalslunds Idrottshall
2016-11-18 20:00 131003043 Gårdarike IBK - IBS Svedala 8 - 2 Johan Salomonsson, Hampe Gustavsson Vellinge Sporthall
2016-11-19 12:30 131003046 Teknologkårens IF - IBK Lund H3 7 - 1 Johan Salomonsson, Kent Fagerberg Östratornhallen
2016-11-19 14:00 131003048 Höllvikens IBF H3 - IK Stanstad H3 5 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen
2016-11-19 15:00 131003047 Tygelsjö BK - IBK Finn - Lund 2 - 8 Christian Olofsson, Svante Svensson Pilbäckshallen
2016-11-19 16:00 131003045 IBK Höllviken - FBC Ystad 12 - 2 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen
2016-11-19 17:00 131003044 Malmö FBC Ungdom H3 - Åkarps IBK 7 - 7 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Kirsebergs Sporthall
2016-11-22 20:30 131003050 Åkarps IBK - Gårdarike IBK 7 - 14 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Dalslunds Idrottshall
2016-11-26 14:00 131003049 IBK Höllviken - Malmö FBC Ungdom H3 17 - 2 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Halörhallen
2016-11-26 15:30 131003054 IK Stanstad H3 - Tygelsjö BK 7 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2016-11-26 16:00 131003053 Höllvikens IBF H3 - Teknologkårens IF 2 - 7 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Halörhallen
2016-11-26 17:10 131003052 IBK Lund H3 - IBK Finn - Lund 3 - 3 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Vipeholmshallen
2016-11-27 15:00 131003051 IBS Svedala - FBC Ystad 3 - 7 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Svedala Sporthall
2016-12-02 19:00 131003060 IK Stanstad H3 - Teknologkårens IF 10 - 2 Peter Dahlberg, Fredrik Lundborg Bråhögshallen
2016-12-02 20:00 131003056 Gårdarike IBK - IBK Höllviken 7 - 13 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Vellinge Sporthall
2016-12-03 13:30 131003059 IBK Finn - Lund - Höllvikens IBF H3 12 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Tunahallen, Lund
2016-12-03 14:00 131003057 FBC Ystad - Malmö FBC Ungdom H3 7 - 4 Kent Fagerberg, Matti Rouhiainen Västervånghallen
2016-12-03 15:30 131003058 Tygelsjö BK - IBK Lund H3 6 - 5 Petter Niklasson, David Dornlöv Pilbäckshallen
2016-12-04 15:00 131003055 IBS Svedala - Åkarps IBK 7 - 8 Erik Höst, Hampe Gustavsson Svedala Sporthall
2016-12-06 20:30 131003061 Åkarps IBK - FBC Ystad 8 - 8 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Dalslunds Idrottshall
2016-12-09 20:00 131003065 Höllvikens IBF H3 - Tygelsjö BK 7 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Halörhallen
2016-12-10 12:30 131003066 Teknologkårens IF - IBK Finn - Lund 8 - 8 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2016-12-11 14:30 131003064 IBK Lund H3 - IK Stanstad H3 1 - 7 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vipeholmshallen
2016-12-11 16:30 131003063 Malmö FBC Ungdom H3 - Gårdarike IBK 10 - 8 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Kirsebergs Sporthall
2016-12-20 20:00 131003062 IBK Höllviken - IBS Svedala 9 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2016-12-17 12:30 131003071 Teknologkårens IF - Malmö FBC Ungdom H3 12 - 4 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2016-12-17 15:30 131003068 Tygelsjö BK - IBS Svedala 13 - 5 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Pilbäckshallen
2016-12-17 16:00 131003072 IK Stanstad H3 - FBC Ystad 8 - 2 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Bråhögshallen
2016-12-18 14:50 131003067 IBK Lund H3 - Åkarps IBK 9 - 4 Rickard Bjelk, Johan Salomonsson Vipeholmshallen
2016-12-21 20:30 131003069 Höllvikens IBF H3 - IBK Höllviken 2 - 14 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Halörhallen
2017-01-18 20:30 131003070 IBK Finn - Lund - Gårdarike IBK 4 - 4 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Tunahallen, Lund
2017-01-10 20:30 131003073 Åkarps IBK - Höllvikens IBF H3 6 - 8 Mats Ekblad-Thun, Erik Hindemith Dalslunds Idrottshall
2017-01-12 20:00 131003074 IBS Svedala - IBK Finn - Lund 4 - 4 Johan Salomonsson, Petter Niklasson Svedala Sporthall
2017-01-12 20:00 131003078 FBC Ystad - Tygelsjö BK 11 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Västervånghallen
2017-01-13 20:00 131003075 IBK Höllviken - Teknologkårens IF 19 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2017-01-13 20:00 131003076 Gårdarike IBK - IK Stanstad H3 7 - 11 Mattias Linell, Martin Matti Vellinge Sporthall
2017-01-14 16:30 131003077 Malmö FBC Ungdom H3 - IBK Lund H3 2 - 3 Axel Holmqvist, Alexander Persson Kirsebergs Sporthall
2017-01-19 20:00 131003080 IBK Lund H3 - IBS Svedala 7 - 5 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vipeholmshallen
2017-01-20 19:00 131003083 IK Stanstad H3 - Malmö FBC Ungdom H3 6 - 3 Petter Niklasson, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2017-01-20 20:00 131003082 Höllvikens IBF H3 - Gårdarike IBK 6 - 7 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Halörhallen
2017-01-21 12:30 131003084 Teknologkårens IF - FBC Ystad 10 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Östratornhallen
2017-01-21 15:00 131003079 Tygelsjö BK - Åkarps IBK 4 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Pilbäckshallen
2017-01-21 16:00 131003081 IBK Finn - Lund - IBK Höllviken 5 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Tunahallen, Lund
2017-01-24 20:30 131003085 Åkarps IBK - Teknologkårens IF 6 - 5 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Dalslunds Idrottshall
2017-01-27 20:00 131003087 IBK Höllviken - IBK Lund H3 9 - 4 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen
2017-01-27 20:00 131003088 Gårdarike IBK - Tygelsjö BK 21 - 4 Petter Niklasson, Erik Höst Vellinge Sporthall
2017-01-28 14:00 131003090 FBC Ystad - IBK Finn - Lund 5 - 4 Peter Kellgren, Dennie Lind Västervånghallen
2017-01-28 16:00 131003089 Malmö FBC Ungdom H3 - Höllvikens IBF H3 5 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2017-03-05 15:00 131003086 IBS Svedala - IK Stanstad H3 5 - 10 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Svedala Sporthall
2017-02-04 12:30 131003092 Teknologkårens IF - IBS Svedala 4 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Östratornhallen
2017-02-04 15:00 131003096 Höllvikens IBF H3 - FBC Ystad 11 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Halörhallen
2017-02-04 15:30 131003093 Tygelsjö BK - IBK Höllviken 3 - 14 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Pilbäckshallen
2017-02-04 16:00 131003095 IBK Finn - Lund - Malmö FBC Ungdom H3 4 - 0 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Tunahallen, Lund
2017-02-05 12:40 131003094 IBK Lund H3 - Gårdarike IBK 10 - 10 Axel Holmqvist, Alexander Persson Vipeholmshallen
2017-02-13 20:00 131003091 IK Stanstad H3 - Åkarps IBK 15 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Bråhögshallen
2017-02-07 20:30 131003099 Åkarps IBK - IBK Finn - Lund 7 - 8 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Dalslunds Idrottshall
2017-02-09 20:00 131003102 FBC Ystad - IBK Lund H3 5 - 5 Kent Fagerberg, Matti Rouhiainen Västervånghallen
2017-02-10 20:00 131003100 Gårdarike IBK - Teknologkårens IF 9 - 4 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vellinge Sporthall
2017-02-10 20:15 131003098 IBK Höllviken - IK Stanstad H3 6 - 5 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2017-02-11 15:00 131003101 Tygelsjö BK - Malmö FBC Ungdom H3 4 - 1 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Pilbäckshallen
2017-02-12 17:00 131003097 IBS Svedala - Höllvikens IBF H3 4 - 6 Rickard Bjelk, Petter Niklasson Svedala Sporthall
2017-02-15 20:15 131003105 Gårdarike IBK - FBC Ystad 7 - 5 Kevin Prahl, Hampe Gustavsson Vellinge Sporthall
2017-02-15 20:30 131003103 IBK Höllviken - Åkarps IBK 25 - 5 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Halörhallen
2017-02-17 19:00 131003108 IK Stanstad H3 - IBK Finn - Lund 4 - 9 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2017-02-17 20:00 131003106 Höllvikens IBF H3 - IBK Lund H3 8 - 7 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Halörhallen
2017-02-18 12:30 131003107 Teknologkårens IF - Tygelsjö BK 8 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Östratornhallen
2017-02-18 16:30 131003104 Malmö FBC Ungdom H3 - IBS Svedala 8 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
2017-02-24 20:00 131003109 IBS Svedala - Gårdarike IBK 4 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Svedala Sporthall
2017-02-25 13:30 131003113 IBK Finn - Lund - Tygelsjö BK 9 - 6 Peter Kellgren, Dennie Lind Tunahallen, Lund
2017-02-25 14:00 131003111 FBC Ystad - IBK Höllviken 4 - 11 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Västervånghallen
2017-02-26 13:50 131003112 IBK Lund H3 - Teknologkårens IF 8 - 2 Axel Holmqvist, Alexander Persson Vipeholmshallen
2017-02-26 15:30 131003114 IK Stanstad H3 - Höllvikens IBF H3 8 - 7 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bråhögshallen
2017-03-14 20:00 131003110 Åkarps IBK - Malmö FBC Ungdom H3 4 - 4 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Dalslunds Idrottshall
2017-03-03 20:00 131003116 Gårdarike IBK - Åkarps IBK 16 - 8 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Vellinge Sporthall
2017-03-03 20:00 131003117 FBC Ystad - IBS Svedala 5 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Västervånghallen
2017-03-04 12:30 131003119 Teknologkårens IF - Höllvikens IBF H3 7 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Östratornhallen
2017-03-04 15:00 131003120 Tygelsjö BK - IK Stanstad H3 6 - 11 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Pilbäckshallen
2017-03-04 16:30 131003115 Malmö FBC Ungdom H3 - IBK Höllviken 2 - 14 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2017-03-05 13:00 131003118 IBK Finn - Lund - IBK Lund H3 4 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Vipeholmshallen
2017-03-07 20:30 131003121 Åkarps IBK - IBS Svedala 9 - 9 Jürgen Neuenhofen, Johan Salomonsson Dalslunds Idrottshall
2017-03-10 20:30 131003125 Höllvikens IBF H3 - IBK Finn - Lund 7 - 10 Petter Niklasson, Leon Fuchs Halörhallen
2017-03-11 12:30 131003126 Teknologkårens IF - IK Stanstad H3 3 - 11 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Östratornhallen
2017-03-11 16:00 131003122 IBK Höllviken - Gårdarike IBK 16 - 11 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Halörhallen
2017-03-11 16:30 131003123 Malmö FBC Ungdom H3 - FBC Ystad 8 - 4 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2017-03-12 14:20 131003124 IBK Lund H3 - Tygelsjö BK 10 - 6 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Vipeholmshallen
2017-03-18 15:00 131003127 FBC Ystad - Åkarps IBK 14 - 5 Kevin Prahl, Johan Salomonsson Västervånghallen
2017-03-18 15:00 131003128 IBS Svedala - IBK Höllviken 4 - 17 Petter Niklasson, Leon Fuchs Svedala Sporthall
2017-03-18 15:00 131003129 Gårdarike IBK - Malmö FBC Ungdom H3 10 - 7 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Vellinge Sporthall
2017-03-18 15:00 131003130 IK Stanstad H3 - IBK Lund H3 8 - 5 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Bråhögshallen
2017-03-18 15:00 131003131 Tygelsjö BK - Höllvikens IBF H3 11 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2017-03-18 15:00 131003132 IBK Finn - Lund - Teknologkårens IF 2 - 4 Mårten Högblom, Matti Rouhiainen Tunahallen, Lund
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Höllviken 22 21 0 1 277-98 179 63
2. IK Stanstad H3 22 19 0 3 178-95 83 57
3. Gårdarike IBK 22 14 2 6 196-147 49 44
4. IBK Finn - Lund 22 11 4 7 145-121 24 37
5. FBC Ystad 22 10 3 9 136-143 -7 33
6. Teknologkårens IF 22 8 4 10 126-151 -25 28
7. Höllvikens IBF H3 22 8 2 12 128-161 -33 26
8. IBK Lund H3 22 7 4 11 114-122 -8 25
9. IBS Svedala 22 6 3 13 118-157 -39 21
10. Malmö FBC Ungdom H3 22 4 4 14 99-156 -57 16
11. Tygelsjö BK 22 4 3 15 123-184 -61 15
12. Åkarps IBK 22 2 7 13 125-230 -105 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis