Pantamera Pojkar 12 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 12 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 09:30 202000005 BK Halna - IBK Lockerud Mariestad 3 - 16 Idrottshallen, Töreboda
2016-09-25 12:00 202000004 Skövde IBF - Mullsjö AIS 8 - 2 Arena C, Skövde
2016-09-25 13:30 202000002 IBK Hjo - Vara IBK WO (5 - 0) Guldkrokshallen A Hjo
2016-09-25 14:30 202000003 Skara IBK - Fröjereds IF 10 - 10 Vilanhallen, Skara
2017-01-08 11:00 202000001 Tibro IBK - IBK Lidköping 4 - 1 Sporthallen, Tibro
2016-10-08 10:00 202000008 Fröjereds IF - Skövde IBF 6 - 5 Sparbankshallen, T-holm
2016-10-08 13:00 202000009 Vara IBK - Skara IBK 5 - 7 Alléhallen, Vara
2016-10-08 14:15 202000007 Mullsjö AIS - BK Halna 9 - 10 Nyhemshallen - Mullsjö
2016-10-09 11:00 202000006 Stöpen IBK - Tibro IBK 4 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2016-10-09 11:30 202000010 IBK Lidköping - IBK Hjo 11 - 0 Idrottens hus T2, Lidköping
2016-10-15 11:00 202000015 IBK Lockerud Mariestad - Mullsjö AIS 11 - 1 LF-hallen, Mariestad
2016-10-16 10:00 202000011 IBK Hjo - Stöpen IBK 4 - 6 Guldkrokshallen A Hjo
2016-10-16 12:00 202000013 Skövde IBF - Vara IBK 12 - 4 Billingeskolan, Skövde
2016-10-16 12:00 202000014 BK Halna - Fröjereds IF 4 - 8 Idrottshallen, Töreboda
2016-10-16 14:30 202000012 Skara IBK - IBK Lidköping 1 - 8 Vilanhallen, Skara
2016-10-21 19:30 202000017 Tibro IBK - IBK Hjo 6 - 7 Sporthallen, Tibro
2016-10-22 11:45 202000016 Stöpen IBK - Skara IBK 1 - 7 Stöpenhallen, Skövde
2016-10-22 13:00 202000019 Vara IBK - BK Halna 6 - 8 Alléhallen, Vara
2016-10-23 10:30 202000020 IBK Lidköping - Skövde IBF 3 - 2 Idrottens hus i Lidköping
2016-10-23 14:00 202000018 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 13 Sparbankshallen, T-holm
2016-10-29 09:30 202000022 Skövde IBF - Stöpen IBK 10 - 2 Arena B
2016-10-29 09:30 202000023 BK Halna - IBK Lidköping 8 - 5 Idrottshallen, Töreboda
2016-10-29 15:30 202000024 IBK Lockerud Mariestad - Vara IBK 8 - 3 UW-Elasthallen, Mariestad
2016-10-30 12:15 202000025 Mullsjö AIS - Fröjereds IF 8 - 4 Nyhemshallen - Mullsjö
2016-10-30 14:30 202000021 Skara IBK - Tibro IBK 7 - 3 Vilanhallen, Skara
2016-11-12 11:00 202000027 Tibro IBK - Skövde IBF 2 - 7 Sporthallen, Tibro
2016-11-12 13:00 202000029 Vara IBK - Mullsjö AIS 10 - 5 Alléhallen, Vara
2016-11-12 16:45 202000026 Stöpen IBK - BK Halna 5 - 3 Stöpenhallen, Skövde
2016-11-13 10:00 202000028 IBK Hjo - Skara IBK 1 - 4 Guldkrokshallen A Hjo
2016-11-13 11:30 202000030 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad 3 - 14 Idrottens hus T2, Lidköping
2016-11-19 09:30 202000031 Skövde IBF - IBK Hjo 5 - 2 Billingeskolan, Skövde
2016-11-19 09:30 202000032 BK Halna - Tibro IBK Idrottshallen, Töreboda
2016-11-19 14:30 202000034 Mullsjö AIS - IBK Lidköping 3 - 4 Nyhemshallen - Mullsjö
2016-11-19 16:00 202000033 IBK Lockerud Mariestad - Stöpen IBK 8 - 1 UW-Elasthallen, Mariestad
2016-11-20 13:30 202000035 Fröjereds IF - Vara IBK 4 - 8 Sparbankshallen, T-holm
2016-11-26 10:00 202000038 IBK Hjo - BK Halna 10 - 5 Guldkrokshallen A Hjo
2016-11-26 13:00 202000037 Tibro IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 17 Sporthallen, Tibro
2016-11-26 15:45 202000036 Stöpen IBK - Mullsjö AIS 1 - 8 Stöpenhallen, Skövde
2016-11-27 11:00 202000040 IBK Lidköping - Fröjereds IF 4 - 8 Idrottens hus i Lidköping
2016-11-27 14:30 202000039 Skara IBK - Skövde IBF 3 - 13 Vilanhallen, Skara
2016-12-03 09:30 202000041 BK Halna - Skara IBK 4 - 15 Idrottshallen, Töreboda
2016-12-03 11:00 202000045 Vara IBK - IBK Lidköping 5 - 5 Alléhallen, Vara
2016-12-03 12:30 202000043 Mullsjö AIS - Tibro IBK 12 - 4 Nyhemshallen - Mullsjö
2016-12-03 13:00 202000042 IBK Lockerud Mariestad - IBK Hjo 31 - 1 UW-Elasthallen, Mariestad
2016-12-04 11:00 202000044 Fröjereds IF - Stöpen IBK 9 - 2 Sparbankshallen, T-holm
2016-12-10 16:30 202000049 Skara IBK - IBK Lockerud Mariestad 5 - 8 Idrottshallen, Skara
2016-12-11 11:00 202000046 Stöpen IBK - Vara IBK 6 - 7 Stöpenhallen, Skövde
2016-12-11 12:00 202000047 Tibro IBK - Fröjereds IF 8 - 10 Sporthallen, Tibro
2016-12-11 12:00 202000050 Skövde IBF - BK Halna 11 - 2 Billingeskolan, Skövde
2016-12-11 13:30 202000048 IBK Hjo - Mullsjö AIS 3 - 4 Guldkrokshallen A Hjo
2016-12-17 11:00 202000051 IBK Lockerud Mariestad - Skövde IBF 4 - 0 LF-hallen, Mariestad
2016-12-17 13:00 202000054 Vara IBK - Tibro IBK 16 - 0 Alléhallen, Vara
2016-12-18 10:00 202000052 Mullsjö AIS - Skara IBK 6 - 3 Nyhemshallen - Mullsjö
2016-12-18 12:00 202000055 IBK Lidköping - Stöpen IBK 10 - 6 Idrottens hus i Lidköping
2017-02-19 18:00 202000053 Fröjereds IF - IBK Hjo 6 - 2 Sparbankshallen, T-holm
2017-01-14 11:00 202000057 BK Halna - Mullsjö AIS 2 - 7 Idrottshallen, Töreboda
2017-01-14 13:00 202000056 Tibro IBK - Stöpen IBK 4 - 6 Sporthallen, Tibro
2017-01-14 16:30 202000059 Skara IBK - Vara IBK 7 - 10 Vilanhallen, Skara
2017-01-15 11:30 202000058 Skövde IBF - Fröjereds IF 8 - 1 Kavelbrohallen, Skövde
2017-01-15 13:30 202000060 IBK Hjo - IBK Lidköping 4 - 3 Guldkrokshallen A Hjo
2017-01-20 19:30 202000065 IBK Lockerud Mariestad - BK Halna 20 - 2 UW-Elasthallen, Mariestad
2017-01-21 13:00 202000062 Vara IBK - IBK Hjo 5 - 3 Alléhallen, Vara
2017-01-21 14:00 202000063 Fröjereds IF - Skara IBK 5 - 11 Sparbankshallen, T-holm
2017-01-21 17:15 202000064 Mullsjö AIS - Skövde IBF 6 - 10 Nyhemshallen - Mullsjö
2017-01-22 13:00 202000061 IBK Lidköping - Tibro IBK 9 - 5 Idrottens hus i Lidköping
2017-01-28 11:45 202000070 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad 1 - 12 Nyhemshallen - Mullsjö
2017-01-29 10:30 202000066 Stöpen IBK - IBK Hjo 6 - 7 Stöpenhallen, Skövde
2017-01-29 11:00 202000068 Vara IBK - Skövde IBF 6 - 5 Alléhallen, Vara
2017-01-29 12:30 202000067 IBK Lidköping - Skara IBK 10 - 4 Idrottens hus i Lidköping
2017-01-29 16:00 202000069 Fröjereds IF - BK Halna 10 - 8 Forshallen - Tidaholm
2017-02-04 11:00 202000073 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 8 - 6 LF-hallen, Mariestad
2017-02-04 17:00 202000074 BK Halna - Vara IBK 3 - 13 Idrottshallen, Töreboda
2017-02-05 12:00 202000075 Skövde IBF - IBK Lidköping 10 - 10 Billingeskolan, Skövde
2017-02-05 13:30 202000072 IBK Hjo - Tibro IBK 9 - 5 Guldkrokshallen A Hjo
2017-02-05 16:30 202000071 Skara IBK - Stöpen IBK 6 - 4 Vilanhallen, Skara
2017-02-11 10:00 202000076 Tibro IBK - Skara IBK 5 - 6 Sporthallen, Tibro
2017-02-11 13:00 202000079 Vara IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 15 Alléhallen, Vara
2017-02-11 15:00 202000080 Fröjereds IF - Mullsjö AIS 7 - 8 Forshallen - Tidaholm
2017-02-11 16:45 202000077 Stöpen IBK - Skövde IBF 4 - 6 Stöpenhallen, Skövde
2017-02-26 12:15 202000078 IBK Lidköping - BK Halna 7 - 6 Idrottens hus i Lidköping
2017-02-25 09:30 202000081 BK Halna - Stöpen IBK 1 - 7 Idrottshallen, Töreboda
2017-02-25 09:30 202000082 Skövde IBF - Tibro IBK 10 - 3 Billingeskolan, Skövde
2017-02-25 14:30 202000083 Skara IBK - IBK Hjo 8 - 4 Vilanhallen, Skara
2017-02-26 09:45 202000084 Mullsjö AIS - Vara IBK 5 - 5 Nyhemshallen - Mullsjö
2017-02-28 19:30 202000085 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 12 - 5 LF-hallen, Mariestad
2017-03-04 13:00 202000090 Vara IBK - Fröjereds IF 6 - 4 Alléhallen, Vara
2017-03-05 10:00 202000087 Tibro IBK - BK Halna 4 - 5 Sporthallen, Tibro
2017-03-05 11:30 202000089 IBK Lidköping - Mullsjö AIS 14 - 3 Idrottens hus i Lidköping
2017-03-05 13:15 202000088 Stöpen IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 15 Stöpenhallen, Skövde
2017-03-05 13:30 202000086 IBK Hjo - Skövde IBF 7 - 11 Guldkrokshallen A Hjo
2017-03-11 12:30 202000094 Skövde IBF - Skara IBK 5 - 0 Kavelbrohallen, Skövde
2017-03-11 13:00 202000091 Mullsjö AIS - Stöpen IBK 8 - 7 Nyhemshallen - Mullsjö
2017-03-11 13:00 202000095 Fröjereds IF - IBK Lidköping 3 - 8 Sparbankshallen, T-holm
2017-03-11 14:30 202000093 BK Halna - IBK Hjo 4 - 7 Idrottshallen, Töreboda
2017-03-12 13:00 202000092 IBK Lockerud Mariestad - Tibro IBK 15 - 2 UW-Elasthallen, Mariestad
2017-03-18 10:00 202000098 Tibro IBK - Mullsjö AIS 1 - 6 Sporthallen, Tibro
2017-03-18 11:00 202000100 IBK Lidköping - Vara IBK 8 - 6 Idrottens hus i Lidköping
2017-03-18 16:30 202000096 Skara IBK - BK Halna 7 - 6 Vilanhallen, Skara
2017-03-19 13:30 202000097 IBK Hjo - IBK Lockerud Mariestad 4 - 10 Guldkrokshallen A Hjo
2017-03-19 14:30 202000099 Stöpen IBK - Fröjereds IF 6 - 4 Stöpenhallen, Skövde
2017-03-25 11:00 202000101 Vara IBK - Stöpen IBK 6 - 5 Alléhallen, Vara
2017-03-25 11:00 202000104 IBK Lockerud Mariestad - Skara IBK 5 - 4 LF-hallen, Mariestad
2017-03-25 11:00 202000105 BK Halna - Skövde IBF 10 - 1 Idrottshallen, Töreboda
2017-03-25 12:15 202000103 Mullsjö AIS - IBK Hjo 14 - 6 Nyhemshallen - Mullsjö
2017-03-26 16:00 202000102 Fröjereds IF - Tibro IBK 1 - 16 Sparbankshallen, T-holm
2017-04-01 11:00 202000109 Tibro IBK - Vara IBK 4 - 5 Sporthallen, Tibro
2017-04-02 12:30 202000106 Skövde IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 6 Arena C, Skövde
2017-04-02 13:30 202000108 IBK Hjo - Fröjereds IF 6 - 4 Guldkrokshallen A Hjo
2017-04-02 13:30 202000110 Stöpen IBK - IBK Lidköping 4 - 6 Stöpenhallen, Skövde
2017-04-02 14:30 202000107 Skara IBK - Mullsjö AIS 3 - 6 Vilanhallen, Skara
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 20 20 0 0 248-52 196 60
2. Skövde IBF 20 13 1 6 142-83 59 40
3. IBK Lidköping 20 12 2 6 134-108 26 38
4. Vara IBK 20 11 2 7 128-119 9 35
5. Mullsjö AIS 20 11 1 8 122-125 -3 34
6. Skara IBK 20 10 1 9 118-119 -1 31
7. IBK Hjo 20 8 0 12 92-148 -56 24
8. Fröjereds IF 20 7 1 12 112-149 -37 22
9. Stöpen IBK 20 5 1 14 84-133 -49 16
10. BK Halna 19 5 0 14 94-168 -74 15
11. Tibro IBK 19 2 1 16 83-153 -70 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 12 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 13:00 202001004 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK 8 - 11 Fyrkanten, Vargön
2016-09-24 14:30 202001002 Fristads GoIF - Svenljunga IBK 9 - 6 Fristadhallen, Fristad
2016-09-24 15:30 202001003 IBK Alingsås - Kinna IBK 1 - 7 Stadsskogshallen, Alingsås
2016-09-24 15:30 202001005 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 4 - 9 Sandaredshallen
2016-10-09 14:00 202001001 Rydboholms SK - Fritsla IF 5 - 4 Idrottshallen, Viskafors
2016-10-08 10:00 202001008 Kinna IBK - IBK Vänersborg 7 - 3 Ängshallen, Skene
2016-10-08 11:00 202001006 IBK Elfhög - Rydboholms SK 10 - 8 Entréhallen, Trollhättan
2016-10-08 11:00 202001007 Wårgårda IBK - Sandareds IBS 19 - 0 Sporthallen, Vårgårda
2016-10-08 12:00 202001010 Fritsla IF - Fristads GoIF 5 - 2 Kungabergshallen, Fritsla
2016-10-08 16:00 202001009 Svenljunga IBK - IBK Alingsås 2 - 8 Mogahallen, Svenljunga
2016-10-15 11:30 202001012 IBK Alingsås - Fritsla IF 2 - 10 Stadsskogshallen, Alingsås
2016-10-15 11:30 202001013 IBK Vänersborg - Svenljunga IBK 12 - 3 Idrottshuset, Vänersborg
2016-10-15 12:30 202001014 Sandareds IBS - Kinna IBK 8 - 8 Sandaredshallen
2016-10-16 12:30 202001015 IBK Tygriket 99 - Wårgårda IBK 3 - 9 Öxabäckshallen
2016-10-16 13:00 202001011 Fristads GoIF - IBK Elfhög 4 - 9 Fristadhallen, Fristad
2016-10-13 18:00 202001018 Kinna IBK - IBK Tygriket 99 12 - 6 Ängshallen, Skene
2016-10-22 10:00 202001017 Rydboholms SK - Fristads GoIF 4 - 10 Idrottshallen, Viskafors
2016-10-22 11:00 202001016 IBK Elfhög - IBK Alingsås 9 - 9 Entréhallen, Trollhättan
2016-10-22 12:00 202001020 Fritsla IF - IBK Vänersborg 7 - 5 Kungabergshallen, Fritsla
2016-10-22 16:00 202001019 Svenljunga IBK - Sandareds IBS 22 - 4 Mogahallen, Svenljunga
2016-10-29 10:00 202001022 IBK Vänersborg - IBK Elfhög 6 - 11 Idrottshuset, Vänersborg
2016-10-29 10:00 202001024 IBK Tygriket 99 - Svenljunga IBK 7 - 16 Öxabäckshallen
2016-10-29 14:30 202001023 Sandareds IBS - Fritsla IF 3 - 25 Sandaredshallen
2016-11-06 14:00 202001021 IBK Alingsås - Rydboholms SK 6 - 3 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-02-12 10:30 202001025 Wårgårda IBK - Kinna IBK 6 - 10 Sporthallen, Vårgårda
2016-11-12 12:00 202001027 Rydboholms SK - IBK Vänersborg 5 - 7 Idrottshallen, Viskafors
2016-11-12 14:00 202001030 Fritsla IF - IBK Tygriket 99 12 - 5 Kungabergshallen, Fritsla
2016-11-12 16:15 202001029 Svenljunga IBK - Wårgårda IBK 18 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2016-11-12 17:30 202001026 IBK Elfhög - Sandareds IBS 31 - 1 Torsbohallen, Trollhättan
2016-11-13 10:00 202001028 Fristads GoIF - IBK Alingsås 2 - 7 Fristadhallen, Fristad
2016-11-19 10:30 202001034 Wårgårda IBK - Fritsla IF 2 - 4 Sporthallen, Vårgårda
2016-11-19 15:30 202001032 Sandareds IBS - Rydboholms SK 5 - 18 Sandaredshallen
2016-11-20 10:00 202001035 Kinna IBK - Svenljunga IBK 7 - 9 Ängshallen, Skene
2016-11-20 11:00 202001033 IBK Tygriket 99 - IBK Elfhög 1 - 15 Öxabäckshallen
2016-11-20 11:30 202001031 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 13 - 5 Fyrkanten, Vargön
2016-11-26 10:00 202001037 Rydboholms SK - IBK Tygriket 99 12 - 0 Idrottshallen, Viskafors
2016-11-26 11:00 202001036 IBK Elfhög - Wårgårda IBK 23 - 7 Entréhallen, Trollhättan
2016-11-26 12:00 202001040 Fritsla IF - Kinna IBK 5 - 8 Kungabergshallen, Fritsla
2016-11-27 17:00 202001038 Fristads GoIF - Sandareds IBS 10 - 1 Fristadhallen, Fristad
2017-01-08 10:30 202001039 IBK Alingsås - IBK Vänersborg 5 - 9 Stadsskogshallen, Alingsås
2016-12-03 10:00 202001042 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 6 - 14 Öxabäckshallen
2016-12-03 10:30 202001043 Wårgårda IBK - Rydboholms SK 6 - 5 Sporthallen, Vårgårda
2016-12-03 11:00 202001044 Kinna IBK - IBK Elfhög 2 - 15 Ängshallen, Skene
2016-12-03 12:30 202001041 Sandareds IBS - IBK Alingsås 2 - 23 Sandaredshallen
2016-12-03 16:00 202001045 Svenljunga IBK - Fritsla IF 12 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2016-12-09 19:00 202001047 Rydboholms SK - Kinna IBK 9 - 6 Idrottshallen, Viskafors
2016-12-10 11:00 202001048 Fristads GoIF - Wårgårda IBK 6 - 7 Fristadhallen, Fristad
2016-12-10 13:00 202001050 IBK Vänersborg - Sandareds IBS 12 - 3 Idrottshuset, Vänersborg
2016-12-11 11:00 202001046 IBK Elfhög - Svenljunga IBK 4 - 7 Entréhallen, Trollhättan
2016-12-11 13:45 202001049 IBK Alingsås - IBK Tygriket 99 24 - 3 Stadsskogshallen, Alingsås
2016-12-17 10:00 202001053 Kinna IBK - Fristads GoIF 7 - 4 Arenahallen i Skene
2016-12-17 10:30 202001052 Wårgårda IBK - IBK Alingsås 5 - 7 Sporthallen, Vårgårda
2016-12-17 12:00 202001055 Fritsla IF - IBK Elfhög 4 - 4 Kungabergshallen, Fritsla
2016-12-17 13:00 202001051 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 7 - 17 Öxabäckshallen
2016-12-17 14:00 202001054 Svenljunga IBK - Rydboholms SK 14 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2017-01-14 09:00 202001060 Fristads GoIF - Fritsla IF 5 - 12 Fristadhallen, Fristad
2017-01-14 13:30 202001057 Sandareds IBS - Wårgårda IBK 3 - 9 Sandaredshallen
2017-01-14 15:00 202001058 IBK Vänersborg - Kinna IBK 21 - 3 Fyrkanten, Vargön
2017-01-15 16:00 202001056 Rydboholms SK - IBK Elfhög 2 - 10 Idrottshallen, Viskafors
2017-01-15 16:15 202001059 IBK Alingsås - Svenljunga IBK 4 - 8 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-01-19 19:00 202001062 Svenljunga IBK - Fristads GoIF 7 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2017-01-21 10:00 202001064 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 4 - 8 Sporthallen, Vårgårda
2017-01-21 10:30 202001065 IBK Tygriket 99 - Sandareds IBS 11 - 4 Öxabäckshallen
2017-01-21 11:30 202001063 Kinna IBK - IBK Alingsås 5 - 14 Ängshallen, Skene
2017-01-21 12:00 202001061 Fritsla IF - Rydboholms SK 8 - 3 Kungabergshallen, Fritsla
2017-01-27 19:00 202001068 Svenljunga IBK - IBK Vänersborg 9 - 9 Mogahallen, Svenljunga
2017-01-28 10:00 202001069 Kinna IBK - Sandareds IBS 10 - 5 Ängshallen, Skene
2017-01-28 12:00 202001070 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 5 - 4 Sporthallen, Vårgårda
2017-01-29 16:00 202001066 IBK Elfhög - Fristads GoIF 9 - 7 Entréhallen, Trollhättan
2017-03-12 12:00 202001067 Fritsla IF - IBK Alingsås 6 - 10 Kungabergshallen, Fritsla
2017-02-04 10:00 202001073 IBK Tygriket 99 - Kinna IBK 2 - 12 Öxabäckshallen
2017-02-04 13:30 202001074 Sandareds IBS - Svenljunga IBK 2 - 24 Sandaredshallen
2017-02-05 10:15 202001071 IBK Alingsås - IBK Elfhög 2 - 8 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-02-05 13:00 202001075 IBK Vänersborg - Fritsla IF 9 - 4 Fyrkanten, Vargön
2017-02-05 18:30 202001072 Fristads GoIF - Rydboholms SK 12 - 2 Fristadhallen, Fristad
2016-10-22 12:00 202001080 Kinna IBK - Wårgårda IBK 8 - 3 Ängshallen, Skene
2017-02-09 18:00 202001077 IBK Elfhög - IBK Vänersborg 3 - 12 Entréhallen, Trollhättan
2017-02-11 12:00 202001078 Fritsla IF - Sandareds IBS 19 - 3 Kungabergshallen, Fritsla
2017-02-11 14:00 202001079 Svenljunga IBK - IBK Tygriket 99 20 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2017-02-11 16:15 202001076 Rydboholms SK - IBK Alingsås 4 - 14 Idrottshallen, Viskafors
2017-02-25 10:00 202001084 Wårgårda IBK - Svenljunga IBK 7 - 9 Sporthallen, Vårgårda
2017-02-25 10:00 202001085 IBK Tygriket 99 - Fritsla IF 2 - 13 Öxabäckshallen
2017-02-25 11:30 202001083 IBK Alingsås - Fristads GoIF 17 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-02-25 12:30 202001081 Sandareds IBS - IBK Elfhög 0 - 19 Sandaredshallen
2017-02-25 13:30 202001082 IBK Vänersborg - Rydboholms SK 5 - 8 Fyrkanten, Vargön
2017-03-04 10:00 202001087 Rydboholms SK - Sandareds IBS 15 - 1 Idrottshallen, Viskafors
2017-03-04 14:00 202001089 Fritsla IF - Wårgårda IBK 4 - 5 Kungabergshallen, Fritsla
2017-03-04 16:00 202001090 Svenljunga IBK - Kinna IBK 5 - 3 Mogahallen, Svenljunga
2017-03-05 13:30 202001086 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 6 - 9 Fristadhallen, Fristad
2017-03-05 16:00 202001088 IBK Elfhög - IBK Tygriket 99 22 - 2 Entréhallen, Trollhättan
2017-03-11 10:30 202001091 Wårgårda IBK - IBK Elfhög 4 - 7 Sporthallen, Vårgårda
2017-03-11 13:30 202001093 Sandareds IBS - Fristads GoIF 3 - 9 Sandaredshallen
2017-03-11 15:00 202001094 IBK Vänersborg - IBK Alingsås 2 - 7 Gymnasiehallen, Vänersborg
2017-03-12 10:30 202001092 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 7 - 5 Öxabäckshallen
2017-03-21 18:30 202001095 Kinna IBK - Fritsla IF 1 - 3 Kungabergshallen, Fritsla
2017-03-18 10:30 202001098 Rydboholms SK - Wårgårda IBK 4 - 5 Idrottshallen, Viskafors
2017-03-18 12:00 202001100 Fritsla IF - Svenljunga IBK 8 - 16 Kungabergshallen, Fritsla
2017-03-18 12:30 202001097 Fristads GoIF - IBK Tygriket 99 9 - 1 Fristadhallen, Fristad
2017-03-18 17:45 202001099 IBK Elfhög - Kinna IBK 10 - 4 Torsbohallen, Trollhättan
2017-03-19 10:30 202001096 IBK Alingsås - Sandareds IBS 26 - 2 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-03-25 11:00 202001103 Wårgårda IBK - Fristads GoIF 13 - 3 Sporthallen, Vårgårda
2017-03-25 13:30 202001104 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 3 - 8 Öxabäckshallen
2017-03-25 14:00 202001101 Svenljunga IBK - IBK Elfhög 3 - 9 Mogahallen, Svenljunga
2017-03-25 15:30 202001105 Sandareds IBS - IBK Vänersborg 1 - 28 Sandaredshallen
2017-03-29 19:00 202001102 Kinna IBK - Rydboholms SK 6 - 5 Ängshallen, Skene
2017-03-31 17:40 202001107 IBK Alingsås - Wårgårda IBK 6 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-04-01 10:30 202001109 Rydboholms SK - Svenljunga IBK 0 - 4 Idrottshallen, Viskafors
2017-04-01 11:00 202001106 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 18 - 3 Idrottshuset, Vänersborg
2017-04-01 12:00 202001108 Fristads GoIF - Kinna IBK 1 - 9 Fristadhallen, Fristad
2017-04-02 13:30 202001110 IBK Elfhög - Fritsla IF 10 - 4 Entréhallen, Trollhättan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Elfhög 20 16 2 2 238-89 149 50
2. Svenljunga IBK 20 15 1 4 214-108 106 46
3. IBK Alingsås 20 14 1 5 200-98 102 43
4. IBK Vänersborg 20 13 1 6 213-112 101 40
5. Fritsla IF 20 11 1 8 160-112 48 34
6. Kinna IBK 20 11 1 8 135-135 0 34
7. Wårgårda IBK 20 10 0 10 134-140 -6 30
8. Fristads GoIF 20 7 0 13 125-147 -22 21
9. Rydboholms SK 20 6 0 14 120-140 -20 18
10. IBK Tygriket 99 20 3 0 17 85-251 -166 9
11. Sandareds IBS 20 0 1 19 55-347 -292 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis