Röd Flickor (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-19 19:00 110400001 Öjebyns IBF F Röd 1 - Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) 7 - 1 Johan Svanold, Felix Roos Björklunda Sp
2016-10-21 19:00 110400002 Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) - Team Kalix IBK F Röd 1/2 2 - 5 Anton Håkansson, Fredric Fjellström Gammelstad Sp
2016-11-11 19:30 110400003 Team Kalix IBK F Röd 1/2 - Öjebyns IBF F Röd 1 9 - 2 Juha Pasma, Jari Korpi Sportcity Kalix
2016-12-02 19:00 110400004 Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) - Öjebyns IBF F Röd 1 8 - 7 e.förl. Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Gammelstad Sp
2016-12-16 19:00 110400005 Team Kalix IBK F Röd 1/2 - Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) 7 - 2 Josefin Höglund, Jari Korpi Sportcity Kalix
2017-01-13 19:30 110400006 Öjebyns IBF F Röd 1 - Team Kalix IBK F Röd 1/2 8 - 4 Jan Drugge, Johan Degerfalk Björklunda Sp
2017-01-27 20:15 110400007 Öjebyns IBF F Röd 1 - Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) 3 - 2 Fredric Fjellström, Anton Håkansson Björklunda Sp
2017-02-12 12:00 110400008 Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) - Team Kalix IBK F Röd 1/2 5 - 7 Josefin Höglund, Michaela Hogane Gammelstad Sp
2017-04-04 19:00 110400009 Team Kalix IBK F Röd 1/2 - Öjebyns IBF F Röd 1 6 - 2 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-03-10 19:00 110400010 Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) - Öjebyns IBF F Röd 1 5 - 11 Josefin Höglund, Michaela Hogane Gammelstad Sp
2017-03-24 19:30 110400011 Team Kalix IBK F Röd 1/2 - Gammelstads IF F Röd 1/2 (Röd) 2 - 3 e.förl. Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-04-01 12:00 110400012 Öjebyns IBF F Röd 1 - Team Kalix IBK F Röd 1/2 7 - 9 Dick Sandberg, Felix Roos Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK F Röd 1/ 2 8 6 1 1 49-31 18 19
2. Öjebyns IBF F Röd 1 8 4 1 3 47-44 3 13
3. Gammelstads IF F Röd 1/ 2 (Röd) 8 0 2 6 28-49 -21 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-13 18:30 110401001 Haparanda AIK F Röd 2/3 - Team Kalix IBK F Röd 1/2 (Röd) 6 - 4 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Idrottshuset Haparanda
2016-10-30 13:30 110401004 Haparanda AIK F Röd 2/3 - Gammelstads IF F Röd 1/2 11 - 1 Jan Drugge, Stefan Lundqvist Idrottshuset Haparanda
2016-11-20 12:00 110401005 Gammelstads IF F Röd 1/2 - Team Kalix IBK F Röd 1/2 (Röd) 2 - 4 Magnus Grahn, Fredric Fjellström Gammelstad Sp
2017-01-20 18:00 110401007 Team Kalix IBK F Röd 1/2 (Röd) - Haparanda AIK F Röd 2/3 5 - 3 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2017-01-08 12:00 110401010 Gammelstads IF F Röd 1/2 - Haparanda AIK F Röd 2/3 3 - 3 Christoffer Flemström, Josefin Höglund Gammelstad Sp
2017-02-24 19:30 110401011 Team Kalix IBK F Röd 1/2 (Röd) - Gammelstads IF F Röd 1/2 9 - 2 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK F Röd 1/ 2 (Röd) 4 3 0 1 22-13 9 9
2. Haparanda AIK F Röd 2/ 3 4 2 1 1 23-13 10 7
3. Gammelstads IF F Röd 1/ 2 4 0 1 3 8-27 -19 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-07 19:00 110402001 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - IBK Luleå F Röd 3/4 5 - 1 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2016-10-21 17:30 110402004 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - Haparanda AIK F Röd 2/3 0 - 4 Johan Nyström, Jörgen Eriksson Sportcity Kalix
2016-10-21 19:30 110402003 IBK Luleå F Röd 3/4 - IBK Boden F Röd 3/4 6 - 4 Wilma Wikberg, Juha Pasma Örnäsets Sp
2016-12-03 11:00 110402006 Haparanda AIK F Röd 2/3 - IBK Luleå F Röd 3/4 2 - 1 Dick Sandberg, Johan Nyström Idrottshuset Haparanda
2016-12-04 13:00 110402008 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - IBK Boden F Röd 3/4 12 - 0 Juha Pasma, Jan Drugge Sportcity Kalix
2016-12-17 13:00 110402010 IBK Boden F Röd 3/4 - Haparanda AIK F Röd 2/3 0 - 9 Jan Drugge, Johan Degerfalk Boden Arena
2017-01-15 12:30 110402011 IBK Luleå F Röd 3/4 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 2 - 3 Christoffer Flemström, Michaela Hogane Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-26 18:30 110402014 Haparanda AIK F Röd 2/3 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 5 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Idrottshuset Haparanda
2017-01-27 19:30 110402013 IBK Boden F Röd 3/4 - IBK Luleå F Röd 3/4 3 - 1 Kurt-Lennart Wass, Christoffer Flemström Boden Arena
2017-02-12 12:30 110402016 IBK Luleå F Röd 3/4 - Haparanda AIK F Röd 2/3 2 - 6 Petter Lindkvist, Alexander Pettersson Luleå Energi Arena B-hall
2017-03-04 16:00 110402018 IBK Boden F Röd 3/4 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 1 - 13 Christoffer Flemström, Josefin Höglund Boden Arena
2017-04-01 12:30 110402020 Haparanda AIK F Röd 2/3 - IBK Boden F Röd 3/4 10 - 0 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Haparanda AIK F Röd 2/ 3 6 6 0 0 36-6 30 18
2. Team Kalix IBK F Röd 3/ 4 6 4 0 2 36-13 23 12
3. IBK Luleå F Röd 3/ 4 6 1 0 5 13-23 -10 3
4. IBK Boden F Röd 3/ 4 6 1 0 5 8-51 -43 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-14 19:30 110403002 IBK Boden F Röd 3/4 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 1 - 7 Tony Karlsson, Juha Pasma Boden Arena
2016-10-15 10:30 110403001 IBK Luleå F Röd 3/4 - Sunderby SK F Röd 4/5 1 - 2 Sebastian Falk-Asplund, Stefan Lundqvist Örnäsets Sp
2016-10-28 19:45 110403003 Sunderby SK F Röd 4/5 - IBK Boden F Röd 3/4 5 - 0 Kurt-Lennart Wass, Christoffer Flemström Sunderby Sp
2016-10-30 12:30 110403004 IBK Luleå F Röd 3/4 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 5 - 8 Kurt-Lennart Wass, Johan Kemi Luleå Energi Arena B-hall
2016-11-18 19:30 110403005 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - Sunderby SK F Röd 4/5 3 - 0 Kurt-Lennart Wass, Jan Drugge Sportcity Kalix
2016-11-19 10:00 110403006 IBK Boden F Röd 3/4 - IBK Luleå F Röd 3/4 1 - 4 Josefin Höglund, Christoffer Flemström Boden Arena
2017-01-20 20:15 110403008 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - IBK Boden F Röd 3/4 6 - 2 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2017-02-17 19:30 110403007 Sunderby SK F Röd 4/5 - IBK Luleå F Röd 3/4 5 - 2 Wilma Wikberg, Michaela Hogane Sunderby Sp
2017-02-04 10:00 110403009 IBK Boden F Röd 3/4 - Sunderby SK F Röd 4/5 1 - 6 Christoffer Flemström, Jan Drugge Boden Arena
2017-02-05 11:00 110403010 Team Kalix IBK F Röd 3/4 - IBK Luleå F Röd 3/4 7 - 1 Jari Korpi, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-02-26 11:45 110403011 Sunderby SK F Röd 4/5 - Team Kalix IBK F Röd 3/4 3 - 3 Petter Lindkvist, Johan Degerfalk Sunderby Sp
2017-02-26 12:30 110403012 IBK Luleå F Röd 3/4 - IBK Boden F Röd 3/4 3 - 4 Johan Kemi, Alexander Pettersson Hälsans hus
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Kalix IBK F Röd 3/ 4 6 5 1 0 34-12 22 16
2. Sunderby SK F Röd 4/ 5 6 4 1 1 21-10 11 13
3. IBK Luleå F Röd 3/ 4 6 1 0 5 16-27 -11 3
4. IBK Boden F Röd 3/ 4 6 1 0 5 9-31 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 10:00 110404001 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 5 - 4 Simon Olofsson, Anton Håkansson Björklunda Sp
2016-10-22 11:00 110404002 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Sunderby SK F Röd 4/5 0 - 4 Johan Nyström, Gustaf Vallgren Arjeplog Sporthall
2016-11-13 13:30 110404003 Sunderby SK F Röd 4/5 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 3 - 1 Petter Lindkvist, Jörgen Eriksson Sunderby Sp
2017-02-11 15:00 110404004 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 3 - 4 Johan Degerfalk, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2017-01-14 11:45 110404005 Sunderby SK F Röd 4/5 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 7 - 1 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Sunderby Sp
2017-01-27 18:30 110404006 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - Sunderby SK F Röd 4/5 0 - 2 Rasmus Ekberg, Daniel Giornetti Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sunderby SK F Röd 4/ 5 4 4 0 0 16-2 14 12
2. Öjebyns IBF F Röd 5/ 6 4 2 0 2 10-12 -2 6
3. IBF Argentum 91 F Röd 5/ 6 4 0 0 4 8-20 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 15:00 110405002 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 4 - 2 Kurt-Lennart Wass, Rasmus Ekberg Hortlax Sp
2016-10-15 12:40 110405001 Luleå SK F Röd 6/7 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 7 - 1 Sebastian Falk-Asplund, Stefan Lundqvist Hertsö Sp
2016-10-26 19:10 110405004 Luleå SK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 5 - 4 Johan Kemi, Christer Uggla Hertsö Sp
2016-10-28 19:30 110405003 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 4 - 2 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2016-10-08 18:30 110405005 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 2 - 4 Kurt-Lennart Wass, Rasmus Ekberg Hortlax Sp
2016-11-19 14:00 110405006 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 14 - 0 Daniel Giornetti, Terje Skaugvold Hortlax Sp
2017-01-21 11:40 110405008 Luleå SK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 4 - 6 Wilma Wikberg, Juha Pasma Hertsö Sp
2017-01-22 11:00 110405007 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 3 - 3 Johan Degerfalk, Jesper Romberg Arjeplog Sporthall
2016-12-03 12:15 110405009 Luleå SK F Röd 6/7 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 4 - 4 Wilma Wikberg, Magnus Grahn Hertsö Sp
2017-02-03 18:30 110405010 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 1 - 3 Fredric Fjellström, Magnus Grahn Hortlax Sp
2017-02-10 18:30 110405011 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - Luleå SK F Röd 6/7 2 - 2 Pasi Ronkainen, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-02-11 11:00 110405012 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 1 - 7 Johan Degerfalk, Jens Stenberg Arjeplog Sporthall
2017-02-17 18:30 110405014 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - Luleå SK F Röd 6/7 4 - 3 Johan Kemi, Erik Hansson Björklunda Sp
2017-02-17 20:15 110405013 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 1 - 3 Erik Hansson, Johan Kemi Björklunda Sp
2017-02-25 14:30 110405016 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 5/6 1 - 5 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-02-26 13:00 110405015 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 1 - 3 Michaela Hogane, Josefin Höglund Arjeplog Sporthall
2017-03-03 18:00 110405018 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - Luleå SK F Röd 6/7 3 - 5 Erik Hansson, Martin Hallén Almroth Björklunda Sp
2017-03-04 11:00 110405017 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - IBF Argentum 91 F Röd 5/6 3 - 2 Juha Pasma, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
2017-03-12 13:00 110405019 IBF Argentum 91 F Röd 5/6 - Luleå SK F Röd 6/7 3 - 6 Johan Degerfalk, Jesper Romberg Arjeplog Sporthall
2017-03-12 13:00 110405020 Öjebyns IBF F Röd 5/6 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 12 - 2 Fredric Fjellström, Mattis Stanzé Björklunda Sp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Öjebyns IBF F Röd 5/ 6 8 7 0 1 53-15 38 21
2. Luleå SK F Röd 6/ 7 8 4 2 2 36-27 9 14
3. Team Kalix IBK F Röd 6/ 7 8 3 2 3 17-36 -19 11
4. Öjebyns IBF F Röd 6/ 7 8 2 0 6 20-36 -16 6
5. IBF Argentum 91 F Röd 5/ 6 8 1 2 5 20-32 -12 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-09 12:30 110406001 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 1 - 5 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2016-11-06 13:00 110406007 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - IBK Luleå F Röd 7 0 - 3 Pasi Ronkainen, Jan Drugge Sportcity Kalix
2016-11-13 14:30 110406008 Luleå SK F Röd 6/7 - IBK Luleå F Röd 7 3 - 6 Josefin Höglund, Michaela Hogane Hälsans hus
2016-11-20 15:00 110406002 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - Luleå SK F Röd 6/7 3 - 10 Daniel Giornetti, Rasmus Ekberg Hortlax Sp
2016-11-12 12:40 110406003 Luleå SK F Röd 6/7 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 4 - 2 Alexander Pettersson, Michaela Hogane Hertsö Sp
2016-12-18 13:30 110406009 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - IBK Luleå F Röd 7 2 - 4 Daniel Giornetti, Rasmus Ekberg Hortlax Sp
2016-12-04 12:00 110406004 Öjebyns IBF F Röd 6/7 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 4 - 2 Mattis Stanzé, Daniel Giornetti Björklunda Sp
2017-01-28 13:30 110406010 IBK Luleå F Röd 7 - Luleå SK F Röd 6/7 6 - 4 Josefin Höglund, Michaela Hogane Luleå Energi Arena B-hall
2017-01-14 12:40 110406005 Luleå SK F Röd 6/7 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 6 - 3 Johan Degerfalk, Juha Pasma Hertsö Sp
2017-02-11 11:30 110406011 IBK Luleå F Röd 7 - Team Kalix IBK F Röd 6/7 8 - 1 Christoffer Flemström, Sebastian Falk-Asplund Örnäsets Sp
2017-01-27 18:30 110406006 Team Kalix IBK F Röd 6/7 - Luleå SK F Röd 6/7 1 - 5 Jan Drugge, Juha Pasma Sportcity Kalix
2017-02-04 11:00 110406012 IBK Luleå F Röd 7 - Öjebyns IBF F Röd 6/7 6 - 4 Pasi Ronkainen, Magnus Grahn Luleå Energi Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Luleå F Röd 7 6 6 0 0 33-14 19 18
2. Luleå SK F Röd 6/ 7 6 4 0 2 32-21 11 12
3. Öjebyns IBF F Röd 6/ 7 6 2 0 4 21-29 -8 6
4. Team Kalix IBK F Röd 6/ 7 6 0 0 6 7-29 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis