Pantamera Juniorer Division 1 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 17:15 150033001 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK 3 - 2 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2016-10-08 17:45 150033005 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 2 Jesper Wahlund, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2016-10-09 12:15 150033002 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IK (A) 2 - 4 Daniel Kölborn, Patrik Cullander Västertorpshallen
2016-10-16 14:45 150033010 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (A) 2 - 4 Daniel Mårtensson, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
2016-10-16 17:30 150033008 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 3 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Björkebyhallen
2016-11-14 20:15 150033009 Huddinge IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 7 Aldin Imamovic, Johannes Ekenberg Storängshallen
2016-10-23 13:15 150033012 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 7 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Västertorpshallen
2016-10-25 20:30 150033011 Nacka Wallenstam IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 3 David Berger, Martin Johansson Ormingehallen
2016-12-10 15:15 150033015 Hässelby SK IBK - Huddinge IK (A) 10 - 3 Peter Larsson, Hampus Fändrik Riddersvik
2016-11-12 15:30 150033017 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 1 - 11 Gustav Persson, Marcus Grapne Torvalla Träningshall
2016-11-13 15:45 150033018 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 1 Johan Larsson, Tobias Ekmark Grindtorpshallen
2016-11-24 19:25 150033019 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK (A) 7 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Björkebyhallen
2016-11-15 19:45 150033021 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Björn Larsson, Daniel Kölborn Ormingehallen
2016-11-19 20:30 150033024 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK 4 - 3 Jan Lingemark, Fadi Saffo Björkebyhallen
2016-11-20 10:45 150033025 Huddinge IK (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Vilhelm Nordström, Sebastian Öhman Tomtbergahallen
2016-11-29 19:30 150033022 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Aldin Imamovic, Tero Airaksinen Sätrahallen
2016-11-26 18:45 150033028 Vendelsö IK (A) - Huddinge IK (A) 4 - 3 Aarre Hietanen, Johan Hessing Torvalla Träningshall
2016-11-27 17:30 150033029 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 3 Ulf Jonsson, Simon Bernhardsson Grindtorpshallen
2016-11-27 19:10 150033027 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 7 Tobias Berger, David Berger Tullingehallen
2016-12-04 11:45 150033033 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK 4 - 3 Per Calmén, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-12-04 17:30 150033034 Bele Barkarby IF IBF (A) - Vendelsö IK (A) 5 - 6 Jacob Leijon, Niklas Forsman Björkebyhallen
2016-12-07 20:15 150033035 Huddinge IK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 7 Björn Larsson, Christian Ljunggren Storängshallen
2016-12-15 20:00 150033039 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Aldin Imamovic, Jacob Leijon Torvalla Träningshall
2016-12-15 20:15 150033040 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 3 Niklas Forsman, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2016-12-19 19:40 150033038 FBI Tullinge (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 David Berger, Madelene Westerberg Tullingehallen
2017-01-15 14:15 150033043 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Grindtorpshallen
2017-01-15 18:00 150033042 Hässelby SK IBK - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2017-02-07 20:30 150033041 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 2 Daniel Kölborn, Arne Brovig Ormingehallen
2017-01-17 19:30 150033046 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 7 - 3 David Berger, Tobias Berger Söderbymalmskolan
2017-01-22 14:15 150033049 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 9 Johan Larsson, Kent Kastell Storängshallen
2017-02-14 20:15 150033050 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2017-01-28 15:30 150033051 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IK (A) 4 - 3 Vilhelm Nordström, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2017-01-29 19:00 150033055 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK 3 - 6 David Berger, Vilhelm Nordström Tullingehallen
2017-01-31 19:30 150033052 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 5 Patric Terelius, Daniel Kölborn Sätrahallen
2017-02-04 17:15 150033059 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 2 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Herresta Sporthall
2017-02-05 13:45 150033060 Huddinge IK (A) - Hässelby SK IBK 1 - 8 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Storängshallen
2017-02-14 20:35 150033058 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 12 - 7 Ulf Jonsson, Daniel Mårtensson Grindtorpshallen
2017-02-11 15:30 150033061 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) 8 - 3 Nihada Cenanovic, Elis Erbing Ormingehallen
2017-02-12 12:15 150033062 Älvsjö AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Västertorpshallen
2017-02-16 19:25 150033065 Huddinge IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 11 Nihada Cenanovic, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2017-02-18 18:15 150033067 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 5 - 5 Martin Åkesson, Peter Larsson Tullingehallen
2017-02-19 20:30 150033070 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Jan Lingemark, Arne Brovig Hässelbyhallen
2017-02-21 18:30 150033068 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 10 Roland Nester, Aldin Imamovic Söderbymalmskolan
2017-03-14 20:35 150033069 Täby FC (A) - Huddinge IK (A) 11 - 6 Ulf Jonsson, Daniel Mårtensson Grindtorpshallen
2017-03-11 19:15 150033074 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 8 - 0 Peter Gustafsson Saliba, Daniel Mårtensson Björkebyhallen
2017-03-12 15:30 150033071 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge (A) WO (5 - 0) Magnus Westerberg, John Awabdeh Ormingehallen
2017-03-12 15:45 150033075 Huddinge IK (A) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 Johan Hessing, Anders Asp Huddingehallen
2017-03-18 15:00 150033078 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (A) 3 - 5 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Tullingehallen
2017-03-18 19:00 150033079 Vendelsö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 7 Sebastian Öhman, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2017-03-19 17:30 150033080 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 2 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Hässelbyhallen
2017-03-26 12:45 150033082 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK 0 - 8 Jessika Forsberg, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2017-03-26 16:00 150033083 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 9 - 4 Per Calmén, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-03-26 18:00 150033084 Bele Barkarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 11 - 2 Ulf Jonsson, Magnus Westerberg Björkebyhallen
2017-04-04 19:30 150033086 Älvsjö AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 15 Roland Nester, Aldin Imamovic Sätrahallen
2017-04-04 19:30 150033090 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK 6 - 7 Christoffer Markovski, Tobias Berger Söderbymalmskolan
2017-04-08 18:30 150033089 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 3 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Håmark Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (A) 14 12 1 1 82-29 53 37
2. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 11 0 3 78-36 42 33
3. Täby FC (A) 14 10 1 3 71-55 16 31
4. Hässelby SK IBK 14 6 2 6 65-46 19 20
5. Vendelsö IK (A) 14 6 1 7 53-73 -20 19
6. FBI Tullinge (A) 14 2 3 9 43-69 -26 9
7. Älvsjö AIK IBF (A) 14 2 2 10 53-84 -31 8
8. Huddinge IK (A) 14 2 0 12 43-96 -53 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis