Skolmästerskapen F4-6 (2017/18)

Gruppspel
Åk 4-6 grupp E flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 09:15 171721001 Vänge skola - Bergaskolan 2 - 0 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 09:30 171721002 Årstaskolan - Storvretaskolan 0 - 2 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 09:45 171721004 Bergaskolan - Almtunaskolan 0 - 1 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 10:00 171721005 Vänge skola - Årstaskolan 1 - 0 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 10:45 171721007 Vänge skola - Almtunaskolan 2 - 0 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 11:00 171721008 Bergaskolan - Storvretaskolan 0 - 0 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 11:15 171721010 Vänge skola - Storvretaskolan 0 - 0 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 12:45 171721011 Årstaskolan - Almtunaskolan 1 - 0 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 13:00 171721013 Storvretaskolan - Almtunaskolan 2 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 13:15 171721015 Bergaskolan - Årstaskolan 0 - 2 Adam Lowén IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vänge skola 4 3 1 0 5-0 5 10
2. Storvretaskolan 4 2 2 0 4-0 4 8
3. Årstaskolan 4 2 0 2 3-3 0 6
4. Almtunaskolan 4 1 0 3 1-5 -4 3
5. Bergaskolan 4 0 1 3 0-5 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp F flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 09:15 171722001 Palmbladsskolan - Ångelstaskolan 1 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 09:30 171722003 Östra Stenhagenskolan - Ärentunaskolan 0 - 2 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 09:45 171722004 Palmbladsskolan - Bälingeskola 5 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 10:00 171722005 Ångelstaskolan - Östra Stenhagenskolan 2 - 0 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 10:15 171722007 Bälingeskola - Ärentunaskolan 0 - 3 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 11:15 171722009 Ångelstaskolan - Ärentunaskolan 0 - 3 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 11:30 171722011 Bälingeskola - Östra Stenhagenskolan 3 - 1 Christoffer Wallenborg IFU Arena E
2018-05-23 12:15 171722012 Palmbladsskolan - Östra Stenhagenskolan 10 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 13:30 171722014 Palmbladsskolan - Ärentunaskolan 1 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 13:30 171722015 Ångelstaskolan - Bälingeskola 2 - 1 Ej offentliggjord IFU Arena C
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Palmbladsskolan 4 4 0 0 17-0 17 12
2. Ärentunaskolan 4 3 0 1 8-1 7 9
3. Ångelstaskolan 4 2 0 2 4-5 -1 6
4. Bälingeskola 4 1 0 3 4-11 -7 3
5. Östra Stenhagenskolan 4 0 0 4 1-17 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp G flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 10:15 171723001 Örsundsbroskolan - Kristinelundsskolan 0 - 1 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 10:30 171723003 Pluggparadiset - Almunge skola 2 - 3 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 10:45 171723005 Örsundsbroskolan - Björkvallsskolan 0 - 0 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 11:00 171723006 Kristinelundsskolan - Pluggparadiset 1 - 0 Stefan Öberg IFU Arena C
2018-05-23 12:00 171723007 Örsundsbroskolan - Almunge skola 3 - 0 Adam Lowén IFU Arena A
2018-05-23 12:15 171723008 Kristinelundsskolan - Björkvallsskolan 2 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 12:30 171723010 Örsundsbroskolan - Pluggparadiset 4 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 12:45 171723012 Almunge skola - Björkvallsskolan 0 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 13:30 171723013 Björkvallsskolan - Pluggparadiset 2 - 0 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 13:30 171723014 Kristinelundsskolan - Almunge skola 1 - 1 Nick Kyller IFU Arena E
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kristinelundsskolan 4 3 1 0 5-1 4 10
2. Örsundsbroskolan 4 2 1 1 7-1 6 7
3. Björkvallsskolan 4 1 2 1 2-2 0 5
4. Almunge skola 4 1 2 1 4-6 -2 5
5. Pluggparadiset 4 0 0 4 2-10 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp H flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 10:15 171724001 Edsskolan - Sunnerstaskolan 3 - 0 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 10:30 171724003 Högåsskolan - Österbyskolan 0 - 2 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 10:45 171724005 Edsskolan - Ramsta skola 1 - 1 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 11:00 171724006 Sunnerstaskolan - Österbyskolan 2 - 0 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 11:30 171724007 Edsskolan - Högåsskolan 5 - 0 Nick Kyller IFU Arena D
2018-05-23 11:45 171724008 Sunnerstaskolan - Ramsta skola 0 - 2 Ej offentliggjord IFU Arena D
2018-05-23 12:30 171724010 Ramsta skola - Österbyskolan 1 - 0 Marcus Gozzi IFU Arena B
2018-05-23 13:00 171724012 Ramsta skola - Högåsskolan 4 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 13:15 171724013 Edsskolan - Österbyskolan 3 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 13:30 171724014 Sunnerstaskolan - Högåsskolan 4 - 1 Stefan Öberg IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Edsskolan 4 3 1 0 12-1 11 10
2. Ramsta skola 4 3 1 0 8-1 7 10
3. Sunnerstaskolan 4 2 0 2 6-6 0 6
4. Österbyskolan 4 1 0 3 2-6 -4 3
5. Högåsskolan 4 0 0 4 1-15 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel flickor åk 4-6
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-05-23 14:20 1/8-final 1 171729001 Örsundsbroskolan - Ångelstaskolan 1 - 0 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 14:20 1/8-final 2 171729002 Edsskolan - Almtunaskolan 2 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 14:40 1/8-final 3 171729003 Ramsta skola - Årstaskolan 0 - 1 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 14:40 1/8-final 4 171729004 Kristinelundsskolan - Bälingeskola 2 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 14:40 1/8-final 5 171729005 Storvretaskolan - Sunnerstaskolan 3 - 2 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 14:40 1/8-final 6 171729006 Palmbladsskolan - Almunge skola 2 - 1 Marcus Gozzi IFU Arena D
2018-05-23 14:40 1/8-final 7 171729007 Ärentunaskolan - Björkvallsskolan 0 - 1 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 15:00 1/8-final 8 171729008 Vänge skola - Österbyskolan 1 - 0 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 15:20 Kvartsfinal 1 171729009 Edsskolan - Örsundsbroskolan 0 - 1 Stefan Öberg IFU Arena A
2018-05-23 15:20 Kvartsfinal 2 171729010 Kristinelundsskolan - Årstaskolan 1 - 0 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 15:20 Kvartsfinal 3 171729011 Palmbladsskolan - Storvretaskolan 4 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 15:20 Kvartsfinal 4 171729012 Vänge skola - Björkvallsskolan 0 - 2 Nick Kyller IFU Arena E
2018-05-23 15:40 Semifinal 1 171729013 Kristinelundsskolan - Örsundsbroskolan 0 - 3 Adam Lowén IFU Arena B
2018-05-23 15:40 Semifinal 2 171729014 Björkvallsskolan - Palmbladsskolan 1 - 0 Erik Christiansen IFU Arena C
2018-05-23 16:20 Final 171729015 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 0 - 2 Stefan Öberg IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis