Skolmästerskapen P4-6 (2018/19)

Gruppspel
Åk 4-6 grupp A pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 09:15 171717001 Björkvallskolan - Bälingeskola 0 - 2 Anton Ceder, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 09:30 171717002 Pluggparadiset - Storvretaskolan 1 - 1 Anton Ceder, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 09:45 171717003 Ärentunaskolan - Örsundsbroskolan 5 - 0 Anton Ceder, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 10:00 171717004 Björkvallskolan - Pluggparadiset 3 - 3 Anton Ceder, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 10:15 171717005 Bälingeskola - Ärentunaskolan 0 - 4 Anton Ceder, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 10:30 171717006 Storvretaskolan - Örsundsbroskolan 0 - 0 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 10:45 171717007 Björkvallskolan - Ärentunaskolan 0 - 5 , Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 11:00 171717008 Bälingeskola - Storvretaskolan 1 - 6 , Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 11:15 171717009 Pluggparadiset - Örsundsbroskolan 3 - 1 , Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 11:30 171717010 Björkvallskolan - Storvretaskolan 0 - 2 Anton Ceder, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 11:45 171717011 Pluggparadiset - Ärentunaskolan 1 - 4 Egon Bärgård, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 12:00 171717012 Bälingeskola - Örsundsbroskolan 1 - 2 Egon Bärgård, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 12:15 171717013 Storvretaskolan - Ärentunaskolan 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 12:30 171717014 Björkvallskolan - Örsundsbroskolan 1 - 1 Jan-Olov Cederholm, Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 12:45 171717015 Bälingeskola - Pluggparadiset 0 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ärentunaskolan 5 5 0 0 22-1 21 15
2. Storvretaskolan 5 2 2 1 9-6 3 8
3. Pluggparadiset 5 1 3 1 8-9 -1 6
4. Örsundsbroskolan 5 1 2 2 4-10 -6 5
5. Bälingeskola 5 1 1 3 4-12 -8 4
6. Björkvallskolan 5 0 2 3 4-13 -9 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp B pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 10:00 171718001 Österbyskolan - Vattholmaskolan 4 - 1 , Egon Bärgård IFU Arena – DHinox
2019-04-09 10:15 171718002 Edsskolan - Raoul Wallenbergskolan 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena – DHinox
2019-04-09 10:30 171718003 Tiundaskolan - Vänge skola 3 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena – DHinox
2019-04-09 10:45 171718004 Österbyskolan - Edsskolan 1 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena – DHinox
2019-04-09 11:00 171718005 Vattholmaskolan - Tiundaskolan 1 - 4 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 11:15 171718006 Raoul Wallenbergskolan - Vänge skola 0 - 1 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 11:30 171718007 Österbyskolan - Tiundaskolan 0 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 11:45 171718008 Vattholmaskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 3 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 12:00 171718009 Edsskolan - Vänge skola 0 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 12:15 171718010 Österbyskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 1 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 12:30 171718011 Edsskolan - Tiundaskolan 0 - 5 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 12:30 171718012 Vattholmaskolan - Vänge skola 1 - 1 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 12:45 171718013 Raoul Wallenbergskolan - Tiundaskolan 0 - 2 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 13:00 171718014 Österbyskolan - Vänge skola 0 - 1 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 13:15 171718015 Vattholmaskolan - Edsskolan 1 - 5 , Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tiundaskolan 5 4 1 0 14-1 13 13
2. Österbyskolan 5 2 2 1 6-3 3 8
3. Vänge skola 5 2 2 1 3-4 -1 8
4. Edsskolan 5 2 1 2 7-7 0 7
5. Raoul Wallenbergskolan 5 1 1 3 4-7 -3 4
6. Vattholmaskolan 5 0 1 4 5-17 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 4-6 grupp C pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 09:15 171719001 Almtunaskolan - Östra Stenhagenskolan 0 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 09:15 171719002 Gottsundaskolan - Årstaskolan 0 - 2 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 09:30 171719003 Palmbladsskolan - Ångelstaskolan 0 - 0 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 09:30 171719004 Östra Stenhagenskolan - Valsätraskolan 1 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 09:45 171719006 Palmbladsskolan - Gottsundaskolan 0 - 2 , Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 10:00 171719005 Ångelstaskolan - Almtunaskolan 2 - 0 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 09:45 171719007 Valsätraskolan - Årstaskolan 0 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 10:15 171719008 Östra Stenhagenskolan - Ångelstaskolan 0 - 4 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 10:30 171719009 Almtunaskolan - Gottsundaskolan 0 - 2 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 10:45 171719010 Ångelstaskolan - Valsätraskolan 2 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 11:00 171719011 Palmbladsskolan - Årstaskolan 0 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 11:15 171719012 Gottsundaskolan - Östra Stenhagenskolan 2 - 0 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 11:30 171719013 Valsätraskolan - Palmbladsskolan 0 - 2 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 11:45 171719014 Ångelstaskolan - Gottsundaskolan 4 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 12:00 171719015 Årstaskolan - Almtunaskolan 3 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 12:15 171719016 Gottsundaskolan - Valsätraskolan 3 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-09 12:30 171719017 Almtunaskolan - Palmbladsskolan 0 - 2 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 12:45 171719018 Östra Stenhagenskolan - Årstaskolan 0 - 2 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 12:45 171719019 Valsätraskolan - Almtunaskolan 2 - 1 Per-Olof Svensson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 13:15 171719020 Palmbladsskolan - Östra Stenhagenskolan 1 - 1 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-09 13:15 171719021 Ångelstaskolan - Årstaskolan 0 - 1 Per-Olof Svensson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Årstaskolan 6 6 0 0 10-0 10 18
2. Ångelstaskolan 6 4 1 1 12-2 10 13
3. Gottsundaskolan 6 4 0 2 9-6 3 12
4. Palmbladsskolan 6 2 2 2 5-4 1 8
5. Östra Stenhagenskolan 6 1 2 3 3-10 -7 5
6. Valsätraskolan 6 1 1 4 4-10 -6 4
7. Almtunaskolan 6 0 0 6 1-12 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Åk 4-6 pojkar slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-09 14:00 1/8-final 1 171720001 Ärentunaskolan - Valsätraskolan 3 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 14:00 1/8-final 2 171720002 Vänge skola - Palmbladsskolan 0 - 1 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 14:00 1/8-final 4 171720004 Gottsundaskolan - Edsskolan 2 - 3 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 14:00 1/8-final 7 171720007 Österbyskolan - Örsundsbroskolan 4 - 0 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 14:00 1/8-final 8 171720008 Ångelstaskolan - Pluggparadiset 1 - 2 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 14:20 1/8-final 3 171720003 Tiundaskolan - Bälingeskola 4 - 0 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 14:20 1/8-final 5 171720005 Årstaskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 14:20 1/8-final 6 171720006 Storvretaskolan - Östra Stenhagenskolan 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-09 15:00 Kvartsfinal 1 171720009 Palmbladsskolan - Ärentunaskolan 0 - 3 Ej offentliggjord, Arvid Englund IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-09 15:00 Kvartsfinal 2 171720010 Edsskolan - Tiundaskolan 1 - 0 Adam Lowén, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-09 15:00 Kvartsfinal 3 171720011 Storvretaskolan - Årstaskolan 0 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 15:00 Kvartsfinal 4 171720012 Pluggparadiset - Österbyskolan 3 - 2 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 15:20 Semifinal 2 171720014 Pluggparadiset - Årstaskolan 3 - 0 , Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-04-09 15:40 Semifinal 1 171720013 Edsskolan - Ärentunaskolan 0 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2019-04-09 16:00 Final 171720015 Pluggparadiset - Ärentunaskolan 0 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis