Skolmästerskapen P7-9 (2018/19)

Gruppspel
Åk 7-9 grupp A pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 09:15 171726001 Kunskapsskolan Uppsala Norra - von Bahrs skola 0 - 3 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 09:15 171726002 Adolfsbergsskolan - Gottsundaskolan 2 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 09:30 171726003 Tunabergsskolan - Ärentunaskolan 1 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 09:30 171726004 Kunskapsskolan Uppsala Norra - Adolfsbergsskolan 0 - 5 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 09:45 171726005 von Bahrs skola - Tunabergsskolan 1 - 2 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 10:00 171726006 Gottsundaskolan - Ärentunaskolan 2 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 10:15 171726007 Kunskapsskolan Uppsala Norra - Tunabergsskolan 0 - 4 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 10:30 171726008 von Bahrs skola - Gottsundaskolan 4 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 10:45 171726009 Adolfsbergsskolan - Ärentunaskolan 0 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 12:00 171726010 Kunskapsskolan Uppsala Norra - Gottsundaskolan 0 - 4 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 12:00 171726011 Adolfsbergsskolan - Tunabergsskolan 0 - 3 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 12:30 171726012 von Bahrs skola - Ärentunaskolan 0 - 2 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 12:30 171726013 Gottsundaskolan - Tunabergsskolan 0 - 4 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 13:00 171726014 Kunskapsskolan Uppsala Norra - Ärentunaskolan 1 - 4 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 13:00 171726015 von Bahrs skola - Adolfsbergsskolan 0 - 1 Isak Norén, Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tunabergsskolan 5 4 1 0 14-2 12 13
2. Adolfsbergsskolan 5 3 1 1 8-4 4 10
3. Ärentunaskolan 5 2 2 1 8-4 4 8
4. von Bahrs skola 5 2 0 3 8-6 2 6
5. Gottsundaskolan 5 2 0 3 8-11 -3 6
6. Kunskapsskolan Uppsala Norra 5 0 0 5 1-20 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp B pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 09:15 171727001 Uppsala Musikklasser - Glunten 0 - 1 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 09:30 171727002 Palmbladsskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 09:45 171727003 Tiundaskolan - Valsätraskolan 1 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 10:00 171727004 Uppsala Musikklasser - Palmbladsskolan 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 10:15 171727005 Glunten - Tiundaskolan 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 10:30 171727006 Raoul Wallenbergskolan - Valsätraskolan 1 - 0 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 10:45 171727007 Uppsala Musikklasser - Tiundaskolan 1 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 11:00 171727008 Glunten - Raoul Wallenbergskolan 0 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 11:15 171727009 Palmbladsskolan - Valsätraskolan 1 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 11:30 171727010 Uppsala Musikklasser - Raoul Wallenbergskolan 1 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 11:45 171727011 Palmbladsskolan - Tiundaskolan 1 - 1 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 12:00 171727012 Glunten - Valsätraskolan 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 12:15 171727013 Raoul Wallenbergskolan - Tiundaskolan 0 - 0 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 12:30 171727014 Uppsala Musikklasser - Valsätraskolan 1 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 13:00 171727015 Glunten - Palmbladsskolan 1 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Raoul Wallenbergskolan 5 4 1 0 10-2 8 13
2. Valsätraskolan 5 3 1 1 10-4 6 10
3. Tiundaskolan 5 2 2 1 10-5 5 8
4. Palmbladsskolan 5 1 1 3 8-11 -3 4
5. Uppsala Musikklasser 5 1 1 3 7-12 -5 4
6. Glunten 5 1 0 4 2-13 -11 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp C pojkar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 11:00 171728001 Almunge skola - Björkvallsskolan 0 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 11:15 171728002 Frösåkersskolan - Gåvsta skola 2 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 11:30 171728003 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 0 - 5 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 11:45 171728004 Almunge skola - Frösåkersskolan 3 - 4 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 12:00 171728005 Björkvallsskolan - Gåvsta skola 1 - 3 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 12:15 171728006 Almunge skola - Örsundsbroskolan 0 - 3 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 12:30 171728007 Frösåkersskolan - Örsundsbroskolan 0 - 4 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 12:45 171728008 Almunge skola - Gåvsta skola 2 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 13:00 171728009 Björkvallsskolan - Frösåkersskolan 0 - 3 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 13:00 171728010 Gåvsta skola - Örsundsbroskolan 1 - 1 , Adam Lowén IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örsundsbroskolan 4 3 1 0 13-1 12 10
2. Frösåkersskolan 4 3 0 1 9-7 2 9
3. Gåvsta skola 4 1 1 2 5-6 -1 4
4. Almunge skola 4 1 1 2 5-8 -3 4
5. Björkvallsskolan 4 0 1 3 1-11 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Åk 7-9 pojkar slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 13:40 1/8-final 2 171725002 Tiundaskolan - Almunge skola 3 - 0 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 13:40 1/8-final 4 171725004 Gåvsta skola - Palmbladsskolan 0 - 2 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 13:40 1/8-final 5 171725005 Örsundsbroskolan - Kunskapsskolan Uppsala Norra 6 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 13:40 1/8-final 7 171725007 Valsätraskolan - von Bahrs skola 0 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 13:40 1/8-final 8 171725008 Frösåkersskolan - Ärentunaskolan 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 14:00 1/8-final 1 171725001 Tunabergsskolan - Uppsala Musikklasser 7 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 14:00 1/8-final 3 171725003 Raoul Wallenbergskolan - Gottsundaskolan 0 - 2 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 14:00 1/8-final 6 171725006 Adolfsbergsskolan - Björkvallsskolan 3 - 0 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 14:40 Kvartsfinal 1 171725009 Tiundaskolan - Tunabergsskolan 2 - 4 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 14:40 Kvartsfinal 2 171725010 Palmbladsskolan - Gottsundaskolan 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 14:40 Kvartsfinal 3 171725011 Adolfsbergsskolan - Örsundsbroskolan 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 14:40 Kvartsfinal 4 171725012 Ärentunaskolan - von Bahrs skola 2 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 15:20 Semifinal 1 171725013 Gottsundaskolan - Tunabergsskolan 0 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 15:20 Semifinal 2 171725014 Ärentunaskolan - Adolfsbergsskolan 3 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 15:40 Final 171725015 Ärentunaskolan - Tunabergsskolan 2 - 3 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis