Skolmästerskapen F7-9 (2018/19)

Gruppspel
Åk 7-9 grupp D flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 09:15 171730001 Gottsundaskolan - Kunskapsskolan 0 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 09:30 171730002 Nannaskolan - Palmbladsskolan 1 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 09:45 171730003 Raoul Wallenbergskolan - Valsätraskolan 0 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 10:00 171730004 Gottsundaskolan - Nannaskolan 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 10:15 171730005 Kunskapsskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 10:30 171730006 Palmbladsskolan - Valsätraskolan 2 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 10:45 171730007 Gottsundaskolan - Raoul Wallenbergskolan 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 11:00 171730008 Kunskapsskolan - Palmbladsskolan 1 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 11:15 171730009 Nannaskolan - Valsätraskolan 0 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 11:30 171730010 Gottsundaskolan - Palmbladsskolan 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 11:45 171730011 Nannaskolan - Raoul Wallenbergskolan 0 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 12:30 171730012 Kunskapsskolan - Valsätraskolan 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 12:45 171730013 Palmbladsskolan - Raoul Wallenbergskolan 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 13:15 171730014 Gottsundaskolan - Valsätraskolan 0 - 1 , Erik Palmertz IFU Arena A
2019-04-10 13:15 171730015 Kunskapsskolan - Nannaskolan 2 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kunskapsskolan 5 3 2 0 5-2 3 11
2. Gottsundaskolan 5 3 1 1 3-1 2 10
3. Valsätraskolan 5 2 1 2 3-3 0 7
4. Raoul Wallenbergskolan 5 2 1 2 2-2 0 7
5. Palmbladsskolan 5 1 2 2 4-5 -1 5
6. Nannaskolan 5 0 1 4 2-6 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp E flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 09:15 171731001 von Bahrs skola - Uppsala Musikklasser Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 09:30 171731002 Gåvsta skola - Tiundaskolan 0 - 3 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 09:45 171731003 Tunabergsskolan - Ärentunaskolan 0 - 2 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 10:00 171731004 von Bahrs skola - Gåvsta skola 2 - 0 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 10:15 171731005 Uppsala Musikklasser - Tunabergsskolan 0 - 1 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 10:30 171731006 Tiundaskolan - Ärentunaskolan 2 - 0 Isak Norén, Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 10:45 171731007 von Bahrs skola - Tunabergsskolan 0 - 1 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 11:00 171731008 Uppsala Musikklasser - Tiundaskolan 1 - 1 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 11:15 171731009 Gåvsta skola - Ärentunaskolan 0 - 0 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 11:30 171731010 von Bahrs skola - Tiundaskolan 0 - 2 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 11:45 171731011 Gåvsta skola - Tunabergsskolan 0 - 2 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 12:15 171731012 Uppsala Musikklasser - Ärentunaskolan 0 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 12:15 171731013 Tiundaskolan - Tunabergsskolan 0 - 0 Isak Norén, Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 12:45 171731014 von Bahrs skola - Ärentunaskolan 0 - 2 Ej offentliggjord, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 13:15 171731015 Uppsala Musikklasser - Gåvsta skola 0 - 0 Ej offentliggjord, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tiundaskolan 5 3 2 0 8-1 7 11
2. Ärentunaskolan 5 3 1 1 5-2 3 10
3. Tunabergsskolan 5 3 1 1 4-2 2 10
4. von Bahrs skola 4 1 0 3 2-5 -3 3
5. Uppsala Musikklasser 4 0 2 2 1-3 -2 2
6. Gåvsta skola 5 0 2 3 0-7 -7 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Åk 7-9 grupp F flickor
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 09:45 171732001 Margarethaskolan - Adolfsbergsskolan 0 - 3 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 10:00 171732002 Almunge skola - Björkvallsskolan 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 10:15 171732003 Frösåkersskolan - Örsundsbroskolan 1 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 10:30 171732004 Margarethaskolan - Almunge skola 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 10:45 171732005 Adolfsbergsskolan - Frösåkersskolan 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 11:00 171732006 Björkvallsskolan - Örsundsbroskolan 1 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 11:15 171732007 Margarethaskolan - Frösåkersskolan 1 - 2 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 11:30 171732008 Adolfsbergsskolan - Björkvallsskolan 0 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 11:45 171732009 Almunge skola - Örsundsbroskolan 0 - 1 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 12:00 171732010 Margarethaskolan - Björkvallsskolan 1 - 4 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 12:15 171732011 Almunge skola - Frösåkersskolan 2 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 12:45 171732012 Adolfsbergsskolan - Örsundsbroskolan 1 - 2 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 12:45 171732013 Björkvallsskolan - Frösåkersskolan 2 - 0 , Egon Bärgård IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 13:15 171732014 Margarethaskolan - Örsundsbroskolan 1 - 4 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 13:15 171732015 Adolfsbergsskolan - Almunge skola 1 - 0 , Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Björkvallsskolan 5 3 2 0 8-2 6 11
2. Örsundsbroskolan 5 3 2 0 9-4 5 11
3. Adolfsbergsskolan 5 2 1 2 6-4 2 7
4. Frösåkersskolan 5 2 1 2 5-7 -2 7
5. Almunge skola 5 2 0 3 3-3 0 6
6. Margarethaskolan 5 0 0 5 3-14 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Åk 7-9 flickor slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-04-10 14:00 1/8-final 5 171729005 Björkvallsskolan - Nannaskolan 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 14:00 1/8-final 8 171729008 Örsundsbroskolan - Valsätraskolan 1 - 0 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 14:20 1/8-final 1 171729001 Kunskapsskolan - von Bahrs skola 0 - 1 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 14:20 1/8-final 2 171729002 Tunabergsskolan - Frösåkersskolan 1 - 0 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 14:20 1/8-final 4 171729004 Adolfsbergsskolan - Uppsala Musikklasser 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 14:20 1/8-final 6 171729006 Gottsundaskolan - Almunge skola 1 - 0 Egon Bärgård, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-04-10 14:20 1/8-final 7 171729007 Ärentunaskolan - Raoul Wallenbergskolan 0 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 14:40 1/8-final 3 171729003 Tiundaskolan - Palmbladsskolan 3 - 0 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 15:00 Kvartsfinal 1 171729009 Tunabergsskolan - von Bahrs skola 1 - 0 Arvid Englund, Daniel Bäckner IFU Arena – DHinox
2019-04-10 15:00 Kvartsfinal 2 171729010 Adolfsbergsskolan - Tiundaskolan 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 15:00 Kvartsfinal 3 171729011 Gottsundaskolan - Björkvallsskolan 0 - 4 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 15:00 Kvartsfinal 4 171729012 Örsundsbroskolan - Raoul Wallenbergskolan 5 - 0 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-10 15:20 Semifinal 1 171729013 Adolfsbergsskolan - Tunabergsskolan 1 - 0 Bo Pettersson Loklint, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-04-10 15:20 Semifinal 2 171729014 Örsundsbroskolan - Björkvallsskolan 0 - 2 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A
2019-04-10 16:00 Final 171729015 Björkvallsskolan - Adolfsbergsskolan 0 - 1 Erik Palmertz, Adam Lowén IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis