Damer division 1 (2018/19)

Gruppspel
Damer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 19:30 162020005 Boxholms IBK - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 7 - 4 Martin Dahl, Rågher Godin Boxholm Sporthall
2018-09-30 16:45 162020001 Linköpings Universitets AIF IBK - BK Vingen /IBF Norrköping 10 - 3 Pierre Hultsten, Jimmy Lindell Folkungahallen
2018-10-26 19:30 162020003 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - Nykvarns IBF Ungdom 7 - 11 Malin Gelin, Claes Waernholm Rydshallen
2018-10-06 16:00 162020010 Telge SIBK U-lag - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2018-10-07 12:30 162020006 BK Vingen /IBF Norrköping - Boxholms IBK 3 - 10 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Billbäcks Arena
2018-10-07 17:00 162020007 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - FBC Nyköping 2 - 5 Robin Andersson, Rågher Godin Motala Sporthall
2018-10-12 19:30 162020015 Boxholms IBK - FBC Nyköping 6 - 6 e.förl. Malin Gelin, Claes Waernholm Boxholm Sporthall
2018-10-13 14:00 162020014 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 7 - 5 Sonny Weideborg, Jimmy Lindell Rydshallen
2018-10-13 15:45 162020012 Linköpings Universitets AIF IBK - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 3 Jimmy Eliasson, Jesper Jonsson Kärnahallen
2018-10-21 12:00 162020011 BK Vingen /IBF Norrköping - Telge SIBK U-lag 4 - 14 William Wengelin, Andreas A Karlsson Billbäcks Arena
2018-10-20 11:30 162020018 FBC Nyköping - Telge SIBK U-lag 7 - 3 Emil Lindhe, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2018-10-22 20:00 162020017 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - Linköpings Universitets AIF IBK 10 - 0 Oscar Bard, Johan Wiggur Rydshallen
2018-11-03 15:00 162020019 Boxholms IBK - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Boxholm Sporthall
2018-10-27 11:30 162020023 Nykvarns IBF Ungdom - FBC Nyköping 3 - 6 Mikael Celik, Josef Celik Björkestahallen
2018-10-28 16:30 162020024 Telge SIBK U-lag - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 2 - 9 Robin Hynninen, Mats Jernmo Västergård Arena A
2019-02-16 15:00 162020025 BK Vingen /IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 4 - 10 Patricio Boiardt, Peter Persson Billbäcks Arena
2018-11-10 14:15 162020028 Boxholms IBK - Linköpings Universitets AIF IBK 6 - 8 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Boxholm Sporthall
2018-11-11 11:00 162020026 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - BK Vingen /IBF Norrköping 9 - 0 Markus Hilmerson, Håkan Karlsson Kärnahallen
2018-11-11 15:00 162020029 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - Telge SIBK U-lag 3 - 2 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Motala Sporthall
2018-11-18 11:45 162020034 Telge SIBK U-lag - Boxholms IBK 11 - 6 Admir Brkic, Camilla Örnebro Västergård Arena A
2018-11-18 14:30 162020033 Nykvarns IBF Ungdom - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 6 - 1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Björkestahallen
2018-11-18 15:00 162020031 Linköpings Universitets AIF IBK - FBC Nyköping 4 - 7 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2018-11-24 15:00 162020037 Boxholms IBK - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 2 - 6 Oscar Bard, Hampus Larsson Boxholm Sporthall
2018-11-25 12:00 162020036 FBC Nyköping - BK Vingen /IBF Norrköping 7 - 1 Sigge Maurer, Daniel Pettersson Nyköpings Sporthall
2018-11-25 15:15 162020040 Nykvarns IBF Ungdom - Telge SIBK U-lag 4 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Björkestahallen
2018-11-29 20:30 162020041 Linköpings Universitets AIF IBK - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 6 - 2 Peter Ström, Thomas Nystrand Friidrottshallen
2018-11-30 19:30 162020043 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - FBC Nyköping 1 - 6 Oskar Åblad, Martin Palmqvist Rydshallen
2018-12-01 10:15 162020045 BK Vingen /IBF Norrköping - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 5 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Mässhallen A
2018-12-15 10:15 162020050 BK Vingen /IBF Norrköping - Linköpings Universitets AIF IBK 9 - 17 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Mässhallen A
2018-12-16 13:45 162020048 Nykvarns IBF Ungdom - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 6 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Björkestahallen
2018-12-16 14:00 162020046 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - Boxholms IBK 1 - 2 Robin Andersson, Thomas Nystrand Motala Sporthall
2018-12-16 12:00 162020051 Linköpings Universitets AIF IBK - Telge SIBK U-lag 6 - 7 Jimmy Eliasson, Daniel Lindbom-Rydell Rydshallen
2019-01-12 15:00 162020055 Boxholms IBK - BK Vingen /IBF Norrköping 7 - 2 Roger Balogh, Peter Persson Boxholm Sporthall
2019-01-13 15:30 162020054 FBC Nyköping - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 3 - 0 Robin Hynninen, Mats Jernmo Nyköpings Sporthall
2019-01-19 14:00 162020056 FBC Nyköping - Boxholms IBK 7 - 2 Bemir Brkic, Stefan Öberg Nyköpings Sporthall
2019-01-19 16:00 162020059 Nykvarns IBF Ungdom - Linköpings Universitets AIF IBK 13 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Björkestahallen
2019-01-20 16:30 162020060 Telge SIBK U-lag - BK Vingen /IBF Norrköping 7 - 4 Jesper Asplund, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-02-07 19:00 162020057 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 0 - 12 Håkan Karlsson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2019-01-25 19:30 162020064 Telge SIBK U-lag - FBC Nyköping 3 - 4 e.förl. Christer Avasjö, Jonas Holm Västergård Arena A
2019-01-27 16:15 162020063 Nykvarns IBF Ungdom - Boxholms IBK 6 - 3 Bemir Brkic, Daniel Pettersson Björkestahallen
2019-02-24 17:45 162020061 Linköpings Universitets AIF IBK - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 4 - 8 Tom Nilsson, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-02-01 19:30 162020067 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - Telge SIBK U-lag 3 - 3 e.förl. Rågher Godin, Ellen Brunnström Rydshallen
2019-02-02 11:30 162020068 FBC Nyköping - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 0 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Nyköpings Sporthall
2019-02-14 19:45 162020070 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - BK Vingen /IBF Norrköping 7 - 0 Agnieszka Kozanecka, Rågher Godin Motala Sporthall
2019-02-09 17:15 162020075 BK Vingen /IBF Norrköping - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 5 - 21 Emil Glenngård, Martin Eriksson Borgsmohallen
2019-02-10 13:30 162020071 Linköpings Universitets AIF IBK - Boxholms IBK 4 - 7 Johan Wiggur, Henric Lundeborg Kärnahallen
2019-03-02 16:30 162020074 Telge SIBK U-lag - Solfjäderstaden IBK/Bergs IK 3 - 1 Patrik Andersén, Sigge Maurer Västergård Arena A
2019-01-20 14:00 162020079 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - Nykvarns IBF Ungdom 1 - 3 Emil Glenngård, Martin Eriksson Motala Sporthall
2019-02-16 13:00 162020078 Boxholms IBK - Telge SIBK U-lag 3 - 8 Agnieszka Kozanecka, Daniel Hermansson Lagmanshallen
2019-02-16 14:15 162020077 FBC Nyköping - Linköpings Universitets AIF IBK 5 - 3 Arne Brattehag, Christer Avasjö Nyköpings Sporthall
2019-03-03 10:15 162020085 BK Vingen /IBF Norrköping - FBC Nyköping 2 - 12 Sonny Weideborg, Tom Nilsson Mässhallen A
2019-03-03 13:00 162020084 Telge SIBK U-lag - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 0 Mattias Lönnborg, Daniel Pettersson Västergård Arena A
2019-03-03 14:15 162020083 IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag - Boxholms IBK 6 - 5 e.förl. William Wengelin, Tim Andersson Rydshallen
2019-03-10 15:00 162020086 FBC Nyköping - IBK Åtvidaberg/IBF Linköping U-lag 6 - 5 e.förl. Bemir Brkic, Rasmus Widén Nyköpings Sporthall
2019-03-10 15:00 162020088 Solfjäderstaden IBK/Bergs IK - Linköpings Universitets AIF IBK 4 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Motala Sporthall
2019-03-10 15:00 162020090 Nykvarns IBF Ungdom - BK Vingen /IBF Norrköping 10 - 5 Robin Hynninen, Mats Jernmo Björkestahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Nyköping 14 11 3 (2) 0 87-35 52 38
2. Telge SIBK U-lag 14 9 2 (0) 3 76-59 17 29
3. IBK Åtvidaberg/ IBF Linköping U-lag 14 8 3 (1) 3 109-55 54 28
4. Nykvarns IBF Ungdom 14 9 0 (0) 5 77-57 20 27
5. Linköpings Universitets AIF IBK 14 6 0 (0) 8 79-90 -11 18
6. Boxholms IBK 14 5 2 (0) 7 71-79 -8 17
7. Solfjäderstaden IBK/ Bergs IK 14 3 0 (0) 11 41-65 -24 9
8. BK Vingen / IBF Norrköping 14 0 0 (0) 14 46-146 -100 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis