Damjunior Svart A (2018/19)

Gruppspel
Damjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:15 231100001 Solfjäderstaden IBK - Katrineholms IBF 3 - 5 Oskar Åblad, Martin Palmqvist Motala Sporthall
2018-10-06 15:10 231100002 Linköping IBK Ungdom - IFK Gnesta 4 - 5 Malin Gelin, Claes Waernholm Kärnahallen
2018-10-07 13:30 231100005 Strängnäs IBK /IK Standard - Bergs IK 1 - 8 Christian Engfors, Mikael Samuelsson Karinslundshallen
2018-10-07 14:00 231100004 Trosa Edanö IBK - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 2 Göran Engfors, Jan Berg Hedebyhallen
2018-10-13 14:30 231100010 Strängnäs IBK /IK Standard - Trosa Edanö IBK 1 - 7 Christian Engfors, Mikko Mäkelä Thomas Arena
2018-10-13 16:15 231100008 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom 2 - 5 Sonny Weideborg, Jimmy Lindell Rydshallen
2018-10-14 13:45 231100009 Bergs IK - FBC Katrineholm 4 - 4 e.förl. Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Ljungsbro Sporthall
2018-11-24 13:00 231100006 IFK Gnesta - Solfjäderstaden IBK 0 - 9 Dennis Wagermark, Anton Carlsson Frejahallen
2018-10-19 19:30 231100013 Katrineholms IBF - Bergs IK 6 - 8 Martin Dalsgard, Filip Broström Duveholmshallen A
2018-10-20 14:00 231100012 IFK Gnesta - IBF Linköping /Hjulsbro IK 7 - 11 Mikael Celik, Christian Johnsson Frejahallen
2018-10-21 14:00 231100014 Linköping IBK Ungdom - Strängnäs IBK /IK Standard 2 - 3 Johan Wiggur, Emil Glenngård Kärnahallen
2018-10-21 17:30 231100015 FBC Katrineholm - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Christian Engfors, Filip Broström Duveholmshallen A
2018-10-26 19:00 231100020 FBC Katrineholm - Linköping IBK Ungdom 6 - 4 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2018-10-27 15:20 231100019 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 4 - 1 Emil Moberg, Daniel Pettersson Hedebyhallen
2018-10-28 13:15 231100016 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK 3 - 3 e.förl. Emil Glenngård, Emil Magnusson Rydshallen
2018-11-09 19:00 231100018 Strängnäs IBK /IK Standard - IFK Gnesta 6 - 3 Jan Berg, Göran Engfors Thomas Arena
2018-11-09 19:15 231100021 Solfjäderstaden IBK - Bergs IK 3 - 12 Martin Palmqvist, Oskar Åblad Motala Sporthall
2018-11-10 15:00 231100025 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom 0 - 5 Christian Engfors, Anton Carlsson Duveholmshallen A
2018-11-11 14:30 231100024 IFK Gnesta - FBC Katrineholm 6 - 7 Niclas Andersson, Mathias Lindvall Frejahallen
2019-02-04 19:30 231100022 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Strängnäs IBK /IK Standard 10 - 1 Magnus Jakobsson, Peter Ström Rydshallen
2018-11-16 19:00 231100027 Trosa Edanö IBK - Bergs IK 10 - 12 Sigge Maurer, Niclas Andersson Hedebyhallen
2018-11-16 19:00 231100028 FBC Katrineholm - IBF Linköping /Hjulsbro IK 9 - 3 Karl-Gustav Bergström, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2018-11-17 12:00 231100026 Strängnäs IBK /IK Standard - Solfjäderstaden IBK 1 - 6 Niclas Andersson, Robin Hynninen Thomas Arena
2018-11-18 16:15 231100030 Katrineholms IBF - IFK Gnesta 2 - 4 Karl-Gustav Bergström, Michael Amberg Duveholmshallen A
2018-11-24 11:15 231100032 Strängnäs IBK /IK Standard - FBC Katrineholm 2 - 8 Mattias Lönnborg, Stefan Öberg Thomas Arena
2018-11-24 15:00 231100034 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Katrineholms IBF 4 - 1 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Rydshallen
2018-11-24 18:45 231100033 Bergs IK - Linköping IBK Ungdom 7 - 6 Vincent Svenmar, Pierre Hultsten Ljungsbro Sporthall
2018-12-09 15:15 231100031 Solfjäderstaden IBK - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2018-12-01 16:00 231100037 Linköping IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Rågher Godin, Tomas Edstrand Folkungahallen
2018-12-01 16:00 231100039 IFK Gnesta - Bergs IK 8 - 9 Göran Engfors, Niclas Andersson Frejahallen
2018-12-02 18:30 231100036 FBC Katrineholm - Solfjäderstaden IBK 7 - 0 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2018-12-03 19:30 231100038 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK /IK Standard 5 - 2 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2018-12-07 19:40 231100045 Bergs IK - IBF Linköping /Hjulsbro IK 0 - 8 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2018-12-15 17:30 231100043 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 4 - 7 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2018-12-16 18:00 231100042 FBC Katrineholm - Katrineholms IBF 6 - 4 Sigge Maurer, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-02-13 19:15 231100041 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom 2 - 6 Håkan Karlsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2019-01-11 19:30 231100047 IFK Gnesta - Linköping IBK Ungdom 7 - 5 Viktor Taavitsainen, Emil Moberg Frejahallen
2019-01-12 12:45 231100050 Bergs IK - Strängnäs IBK /IK Standard 13 - 1 Agnieszka Kozanecka, Henric Lundeborg Kärnahallen
2019-01-13 16:00 231100049 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Trosa Edanö IBK 3 - 6 Fredrik Wass, Jonatan Eriksson Kärnahallen
2019-02-18 19:30 231100046 Katrineholms IBF - Solfjäderstaden IBK WO (5 - 0) Duveholmshallen A
2019-01-15 19:30 231100054 FBC Katrineholm - Bergs IK 6 - 7 Håkan Rask, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-01-19 14:30 231100055 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK /IK Standard 6 - 2 Admir Brkic, Göran Engfors Hedebyhallen
2019-01-19 15:00 231100051 Solfjäderstaden IBK - IFK Gnesta 3 - 5 Jonatan Eriksson, Fredrik Wass Motala Sporthall
2019-01-20 18:00 231100053 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping /Hjulsbro IK 2 - 6 Peter Persson, Roger Balogh Folkungahallen
2019-01-26 12:00 231100059 Strängnäs IBK /IK Standard - Linköping IBK Ungdom 2 - 7 Göran Engfors, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-01-26 18:30 231100060 Trosa Edanö IBK - FBC Katrineholm 1 - 3 Stefan Öberg, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2019-01-27 16:30 231100058 Bergs IK - Katrineholms IBF 12 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Skäggetorpshallen
2019-03-03 12:00 231100057 IBF Linköping /Hjulsbro IK - IFK Gnesta 5 - 3 Christian Jarl, Markus Hilmerson Rydshallen
2019-02-01 19:15 231100061 Solfjäderstaden IBK - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 3 e.förl. Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Motala Sporthall
2019-02-02 18:30 231100065 Linköping IBK Ungdom - FBC Katrineholm 4 - 10 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2019-02-23 11:15 231100063 IFK Gnesta - Strängnäs IBK /IK Standard 9 - 2 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Frejahallen
2019-03-06 19:30 231100064 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 4 - 7 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-02-08 19:00 231100069 FBC Katrineholm - IFK Gnesta 5 - 4 Aarre Hietanen, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2019-02-09 14:00 231100066 Bergs IK - Solfjäderstaden IBK 6 - 2 Toivo Andersson, Alexander Johansson Ljungsbro Sporthall
2019-02-09 16:30 231100067 Strängnäs IBK /IK Standard - IBF Linköping /Hjulsbro IK 0 - 8 Daniel Jävergren, Göran Karlsson Karinslundshallen
2019-02-10 11:15 231100070 Linköping IBK Ungdom - Katrineholms IBF 5 - 5 e.förl. Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-02-16 12:00 231100075 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 9 - 2 Stefan Öberg, Håkan Rask Frejahallen
2019-02-16 14:30 231100073 IBF Linköping /Hjulsbro IK - FBC Katrineholm 4 - 5 Markus Hilmerson, Andreas A Karlsson Kärnahallen
2019-03-03 11:00 231100072 Bergs IK - Trosa Edanö IBK 6 - 7 e.förl. Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Ljungsbro Sporthall
2019-03-03 14:00 231100071 Solfjäderstaden IBK - Strängnäs IBK /IK Standard 3 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2019-02-24 14:00 231100076 Trosa Edanö IBK - Solfjäderstaden IBK WO (5 - 0) Niclas Andersson, Sigge Maurer Hedebyhallen
2019-02-25 19:30 231100079 Katrineholms IBF - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 8 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2019-02-26 19:00 231100077 FBC Katrineholm - Strängnäs IBK /IK Standard 7 - 0 Håkan Rask, Göran Engfors Duveholmshallen A
2019-03-05 18:30 231100078 Linköping IBK Ungdom - Bergs IK 7 - 5 William Wengelin, Johan Nordlander Rydshallen
2019-03-02 11:00 231100083 Strängnäs IBK /IK Standard - Katrineholms IBF 2 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-03-02 12:45 231100082 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom 9 - 4 Robin Hynninen, Rasmus Widén Hedebyhallen
2019-03-02 15:30 231100084 Bergs IK - IFK Gnesta 7 - 7 e.förl. David Björketun, Jesper Jonsson Ljungsbro Sporthall
2019-03-02 18:45 231100081 Solfjäderstaden IBK - FBC Katrineholm 1 - 8 Håkan Karlsson, Markus Hilmerson Motala Sporthall
2019-03-08 19:30 231100090 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Bergs IK 6 - 2 Malin Gelin, Claes Waernholm Rydshallen
2019-03-09 12:00 231100087 Katrineholms IBF - FBC Katrineholm 4 - 9 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Duveholmshallen A
2019-03-09 16:00 231100086 Linköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 2 - 7 Malin Gelin, Claes Waernholm Rydshallen
2019-03-10 13:00 231100088 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 5 - 6 e.förl. Viktor Taavitsainen, Richard Himberg Frejahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Katrineholm 16 13 1 (0) 2 102-53 49 40
2. Trosa Edanö IBK 16 11 2 (2) 3 88-54 34 37
3. Bergs IK 16 10 3 (0) 3 118-84 34 33
4. IBF Linköping / Hjulsbro IK 16 9 2 (0) 5 86-53 33 29
5. IFK Gnesta 16 7 2 (0) 7 89-87 2 23
6. Linköping IBK Ungdom 16 5 1 (0) 10 69-82 -13 16
7. Katrineholms IBF 16 4 1 (0) 11 52-88 -36 13
8. Solfjäderstaden IBK 16 3 2 (0) 11 46-74 -28 11
9. Strängnäs IBK / IK Standard 16 3 0 (0) 13 30-105 -75 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis