Herrar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 13:00 191132003 IK Rutin - FBC Moröbacke /Utv 12 - 8 Micael Holmbom, Patrik Häggström Lejonströmshallen
2018-10-14 20:15 191132001 Alhem FF - BK Solbacken 6 - 5 Ville Hedsberg, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2018-10-14 20:15 191132002 Guldstaden IBK - Citykamraterna BK 2 - 5 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-10-21 18:30 191132004 BK Solbacken - IK Rutin 3 - 4 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Balderhallen B
2018-10-21 19:30 191132006 FBC Moröbacke /Utv - Guldstaden IBK 3 - 9 Elias Bark Pettersson, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-10-21 20:15 191132005 Citykamraterna BK - Alhem FF 4 - 1 Joakim Broman, Johan Rönnberg Balderhallen B
2018-10-24 21:25 191132008 BK Solbacken - Citykamraterna BK 4 - 7 Jens Marklund, Andreas Åström Anderstorpshallen
2018-10-28 19:00 191132009 IK Rutin - Guldstaden IBK 8 - 10 Daniel Degerman, Andreas Åström Balderhallen B
2018-10-28 19:30 191132007 Alhem FF - FBC Moröbacke /Utv 16 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2018-10-31 21:25 191132011 FBC Moröbacke /Utv - BK Solbacken 4 - 13 Andreas Åström, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2018-11-04 18:15 191132012 Guldstaden IBK - Alhem FF 3 - 5 Andreas Åström, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2018-11-04 19:30 191132010 Citykamraterna BK - IK Rutin 5 - 8 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen B
2018-11-13 21:15 191132015 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke /Utv 12 - 1 Johan Rönnberg, David Jonsson Morö Backe A
2018-11-18 18:15 191132013 Alhem FF - IK Rutin 12 - 6 Andreas Åström, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2018-11-18 19:15 191132014 BK Solbacken - Guldstaden IBK 4 - 7 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2018-11-25 18:15 191132016 IK Rutin - Alhem FF 7 - 14 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2018-11-25 20:00 191132018 FBC Moröbacke /Utv - Citykamraterna BK 1 - 16 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-11-25 20:15 191132017 Guldstaden IBK - BK Solbacken 7 - 7 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2018-12-02 18:00 191132020 BK Solbacken - FBC Moröbacke /Utv 13 - 1 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2018-12-02 18:15 191132019 IK Rutin - Citykamraterna BK 4 - 2 Andreas Åström, Patrik Häggström Balderhallen A
2018-12-02 20:00 191132021 Alhem FF - Guldstaden IBK 5 - 5 Patrik Häggström, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-12-09 18:00 191132023 Citykamraterna BK - BK Solbacken 6 - 1 Johan Rönnberg, Andreas Åström Balderhallen A
2018-12-09 18:15 191132024 Guldstaden IBK - IK Rutin 5 - 3 Joakim Broman, Patrik Häggström Balderhallen B
2018-12-20 20:40 191132022 FBC Moröbacke /Utv - Alhem FF 5 - 5 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Eddahallen
2018-12-16 17:30 191132026 Alhem FF - Citykamraterna BK 7 - 5 Andreas Åström, Ville Hedsberg Balderhallen A
2018-12-16 19:20 191132027 Guldstaden IBK - FBC Moröbacke /Utv 17 - 1 Joakim Broman, Micael Holmbom Balderhallen B
2018-12-16 19:30 191132025 IK Rutin - BK Solbacken 6 - 12 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-01-13 18:00 191132028 BK Solbacken - Alhem FF 5 - 12 Lasse Ekesryd, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2019-01-13 19:15 191132029 Citykamraterna BK - Guldstaden IBK 7 - 2 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2019-01-15 21:15 191132030 FBC Moröbacke /Utv - IK Rutin 16 - 8 Andreas Åström, Patrik Häggström Morö Backe A
2019-01-20 18:15 191132031 Alhem FF - FBC Moröbacke /Utv 19 - 6 Daniel Degerman, Joakim Broman Balderhallen A
2019-01-20 18:30 191132033 IK Rutin - Guldstaden IBK 6 - 11 Andreas Åström, Jens Marklund Balderhallen B
2019-01-22 21:20 191132032 BK Solbacken - Citykamraterna BK 2 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-01-29 21:15 191132035 FBC Moröbacke /Utv - BK Solbacken 5 - 15 Andreas Åström, Daniel Degerman Morö Backe A
2019-01-30 21:15 191132034 Citykamraterna BK - IK Rutin 12 - 2 Andreas Åström, Daniel Degerman Lejonströmshallen
2019-01-31 21:25 191132036 Guldstaden IBK - Alhem FF 8 - 9 David Jonsson, Andreas Åström Anderstorpshallen
2019-02-03 18:00 191132038 BK Solbacken - Guldstaden IBK 9 - 4 Jens Marklund, Micael Holmbom Balderhallen A
2019-02-03 18:15 191132037 IK Rutin - Alhem FF 4 - 5 Daniel Degerman, Andreas Åström Balderhallen B
2019-02-05 21:15 191132039 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke /Utv 11 - 5 Daniel Degerman, David Jonsson Morö Backe A
2019-02-10 19:00 191132040 Alhem FF - BK Solbacken 7 - 4 Joakim Broman, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-02-10 20:15 191132041 Guldstaden IBK - Citykamraterna BK 4 - 6 Alvin Gustavsson, Lasse Ekesryd Balderhallen B
2019-02-12 21:15 191132042 IK Rutin - FBC Moröbacke /Utv 15 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A
2019-02-17 16:00 191132043 BK Solbacken - IK Rutin 11 - 5 Johan Rönnberg, Jens Marklund Balderhallen B
2019-02-17 18:00 191132044 Citykamraterna BK - Alhem FF 6 - 11 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen B
2019-02-17 20:00 191132045 FBC Moröbacke /Utv - Guldstaden IBK 3 - 11 Andreas Åström, Micael Holmbom Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Alhem FF 15 12 2 1 134-76 58 38
2. Citykamraterna BK 15 11 0 4 110-55 55 33
3. Guldstaden IBK 15 7 2 6 105-81 24 23
4. BK Solbacken 15 6 1 8 108-87 21 19
5. IK Rutin 15 5 0 10 98-133 -35 15
6. FBC Moröbacke / Utv 15 1 1 13 69-192 -123 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis