Division 2 Herrar GUD (2018/19)

Gruppspel
Division 2 Herrar GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 170002002 IBF Gagnef - Södra Tolvfors IF 6 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Mockfjärds Sporthall
2018-10-06 11:00 170002003 IBF Borlänge - Strömsbro IF 7 - 3 Joacim Svensson, Fredrik Andersson Maserhallen
2018-10-06 13:00 170002001 KFUM Falun - IBK Östhammar 4 - 3 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Lugnet C
2018-10-06 16:00 170002006 Insjöns BK - Livets Ord IF 11 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Larsson Leksandshallen
2018-10-07 11:00 170002005 IK Sirius FBC - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-07 13:30 170002004 Björklinge BK - Skutskärs IBK 9 - 1 Peter Astner, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-13 13:00 170002007 Södra Tolvfors IF - KFUM Falun 7 - 6 Jörgen Andersson, Mattias Hedberg Hedviglundshallen
2018-10-13 15:00 170002009 Skutskärs IBK - IBF Gagnef 2 - 7 Jonathan Blank, Erik Lindberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-13 16:00 170002012 Insjöns BK - IK Sirius FBC 10 - 7 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
2018-10-14 13:00 170002010 Lokomotiv Grillby IBK - IBF Borlänge 7 - 8 Peter Astner, Bo Pettersson Loklint Enahallen
2018-10-14 14:00 170002011 Livets Ord IF - Björklinge BK 5 - 6 Arvid Englund, Michaela Pålsson Uppsala Life Arena
2018-10-14 16:00 170002008 Strömsbro IF - IBK Östhammar 3 - 8 Erik Lindberg, Mattias Hedberg Testebo Arena
2018-10-18 20:00 170002018 Björklinge BK - IK Sirius FBC 8 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-19 20:00 170002015 IBK Östhammar - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 5 e.str. Bo Pettersson Loklint, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2018-10-19 20:00 170002016 IBF Gagnef - Livets Ord IF 12 - 11 e.förl. Linus Isberg, Leo Holmström Mockfjärds Sporthall
2018-10-20 12:30 170002017 IBF Borlänge - Insjöns BK 6 - 5 Linus Isberg, Leo Holmström Maserhallen
2018-10-20 14:00 170002014 Södra Tolvfors IF - Skutskärs IBK 8 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Hedviglundshallen
2018-10-21 11:30 170002013 KFUM Falun - Strömsbro IF 4 - 2 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Lugnet C
2018-10-26 20:00 170002019 Skutskärs IBK - KFUM Falun 7 - 8 e.str. Magnus Undén, Erik Lindberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-27 16:00 170002020 Lokomotiv Grillby IBK - Strömsbro IF 7 - 4 Arvid Englund, Michaela Pålsson Enahallen
2018-10-27 16:00 170002022 Insjöns BK - IBK Östhammar 7 - 9 Amir Zilic, Daniel Larsson Leksandshallen
2018-10-27 16:00 170002024 Björklinge BK - IBF Borlänge 7 - 3 Erik Lindberg, Jonathan Blank IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-28 14:00 170002021 Livets Ord IF - Södra Tolvfors IF 7 - 4 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner Uppsala Life Arena
2018-10-28 15:00 170002023 IK Sirius FBC - IBF Gagnef 6 - 2 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-02 19:30 170002030 IBF Gagnef - IBF Borlänge 7 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Mockfjärds Sporthall
2018-11-02 20:00 170002029 IBK Östhammar - Björklinge BK 6 - 12 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2018-11-03 13:00 170002025 KFUM Falun - Lokomotiv Grillby IBK 4 - 2 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Lugnet D
2018-11-03 14:00 170002028 Södra Tolvfors IF - IK Sirius FBC 6 - 7 e.förl. Rikard Karlsson, Erik Lindberg Hedviglundshallen
2018-11-03 15:00 170002026 Skutskärs IBK - Livets Ord IF 1 - 8 Magnus Undén, Mattias Hedberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-11-04 14:00 170002027 Strömsbro IF - Insjöns BK 7 - 3 Jonathan Blank, Erik Lindberg Testebo Arena
2018-11-09 19:30 170002036 IBF Gagnef - IBK Östhammar 6 - 7 Leo Holmström, Linus Isberg Mockfjärds Sporthall
2018-11-10 16:15 170002032 Insjöns BK - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 10 Leo Holmström, Linus Isberg Leksandshallen
2018-11-10 17:30 170002033 IK Sirius FBC - Skutskärs IBK 10 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-11 15:30 170002035 IBF Borlänge - Södra Tolvfors IF 8 - 7 e.förl. Magnus Undén, Mattias Hedberg Maserhallen
2018-11-11 16:00 170002034 Björklinge BK - Strömsbro IF 8 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-11 18:30 170002031 Livets Ord IF - KFUM Falun 4 - 5 e.förl. Arvid Englund, Michaela Pålsson Uppsala Life Arena
2018-11-15 18:30 170002037 KFUM Falun - Insjöns BK 6 - 5 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Lugnet C
2018-11-16 20:00 170002040 Skutskärs IBK - IBF Borlänge 8 - 7 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2018-11-17 14:00 170002041 Strömsbro IF - IBF Gagnef 5 - 3 Magnus Undén, Mattias Hedberg Testebo Arena
2018-11-17 14:00 170002042 Södra Tolvfors IF - IBK Östhammar 9 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Hedviglundshallen
2018-11-17 16:00 170002039 Lokomotiv Grillby IBK - Björklinge BK 2 - 9 Arvid Englund, Michaela Pålsson Enahallen
2018-11-18 14:00 170002038 Livets Ord IF - IK Sirius FBC 5 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2018-11-23 20:00 170002046 IBF Gagnef - Lokomotiv Grillby IBK 6 - 11 Joacim Svensson, Viktor Snöborgs Mockfjärds Sporthall
2018-11-23 20:00 170002047 IBK Östhammar - Skutskärs IBK 6 - 14 Magnus Undén, Håkan Thunman Frösåkersskolan
2018-11-24 13:00 170002044 Björklinge BK - Insjöns BK 11 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-24 14:00 170002048 Södra Tolvfors IF - Strömsbro IF 5 - 4 Håkan Thunman, Mattias Hedberg Hedviglundshallen
2018-11-25 12:30 170002043 IK Sirius FBC - KFUM Falun 5 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2018-11-25 15:30 170002045 IBF Borlänge - Livets Ord IF 10 - 7 Erik Lindberg, Jonathan Blank Maserhallen
2018-11-30 20:00 170002051 Insjöns BK - IBF Gagnef 7 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
2018-11-30 20:00 170002054 Skutskärs IBK - Strömsbro IF 5 - 8 Magnus Undén, Mattias Hedberg Rotskärsskolans Sporthall
2018-12-01 16:00 170002053 Lokomotiv Grillby IBK - Södra Tolvfors IF 10 - 4 Arvid Englund, Andreas Svensson Enahallen
2018-12-02 14:00 170002052 Livets Ord IF - IBK Östhammar 6 - 3 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2018-12-02 15:00 170002049 KFUM Falun - Björklinge BK 3 - 5 Daniel Larsson, Viktor Snöborgs Lugnet C
2018-12-02 16:00 170002050 IK Sirius FBC - IBF Borlänge 8 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-11-26 20:00 170002060 Skutskärs IBK - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 6 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2018-12-07 20:00 170002057 IBK Östhammar - IK Sirius FBC 13 - 5 Jonathan Blank, Erik Lindberg Frösåkersskolan
2018-12-08 14:00 170002058 Södra Tolvfors IF - Insjöns BK 3 - 6 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Hedviglundshallen
2018-12-09 11:00 170002055 IBF Borlänge - KFUM Falun 5 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2018-12-09 14:00 170002059 Strömsbro IF - Livets Ord IF 1 - 7 Magnus Undén, Håkan Thunman Testebo Arena
2018-12-09 17:30 170002056 IBF Gagnef - Björklinge BK 4 - 10 Erik Lindberg, Jonathan Blank Mockfjärds Sporthall
2018-12-15 16:30 170002062 IBF Borlänge - IBK Östhammar 8 - 7 Magnus Undén, Daniel Larsson Maserhallen
2018-12-15 17:00 170002063 Björklinge BK - Södra Tolvfors IF 6 - 5 e.str. Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-16 14:00 170002061 KFUM Falun - IBF Gagnef 1 - 5 Leo Holmström, Linus Isberg Lugnet C
2018-12-16 14:00 170002066 Livets Ord IF - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 10 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2018-12-16 15:30 170002064 IK Sirius FBC - Strömsbro IF 9 - 7 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-05 13:00 170002065 Insjöns BK - Skutskärs IBK 21 - 7 Jörgen Andersson, Erik Lindberg Leksandshallen
2019-01-11 20:00 170002070 Skutskärs IBK - Björklinge BK 4 - 9 Arvid Englund, Michaela Pålsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-01-12 14:00 170002068 Södra Tolvfors IF - IBF Gagnef 9 - 4 Petter Lundgren, Erik Lindberg Hedviglundshallen
2019-01-12 14:30 170002067 IBK Östhammar - KFUM Falun 10 - 6 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Frösåkersskolan
2019-01-12 16:00 170002071 Lokomotiv Grillby IBK - IK Sirius FBC 9 - 10 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Enahallen
2019-01-13 14:00 170002072 Livets Ord IF - Insjöns BK 3 - 8 Michaela Pålsson, Arvid Englund Uppsala Life Arena
2019-01-13 14:45 170002069 Strömsbro IF - IBF Borlänge 4 - 13 Magnus Undén, Mattias Hedberg Testebo Arena
2019-01-18 20:00 170002074 IBK Östhammar - Strömsbro IF 8 - 4 Arvid Englund, Michaela Pålsson Frösåkersskolan
2019-01-18 20:00 170002075 IBF Gagnef - Skutskärs IBK 8 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Larsson Mockfjärds Sporthall
2019-01-19 13:30 170002076 IBF Borlänge - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 6 Mattias Hedberg, Daniel Larsson Maserhallen
2019-01-19 16:00 170002077 Björklinge BK - Livets Ord IF 11 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2019-01-20 13:00 170002078 IK Sirius FBC - Insjöns BK 5 - 4 Erik Lindberg, Magnus Undén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-28 19:30 170002073 KFUM Falun - Södra Tolvfors IF 5 - 4 e.förl. Amir Zilic, Daniel Larsson Lugnet C
2019-01-25 20:00 170002083 Insjöns BK - IBF Borlänge 8 - 12 Daniel Larsson, Mattias Hedberg Leksandshallen
2019-01-26 15:00 170002080 Skutskärs IBK - Södra Tolvfors IF 5 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Rotskärsskolans Sporthall
2019-01-26 16:00 170002081 Lokomotiv Grillby IBK - IBK Östhammar 7 - 6 Leo Holmström, Linus Isberg Enahallen
2019-01-27 14:00 170002079 Strömsbro IF - KFUM Falun 4 - 3 e.str. Amir Zilic, Daniel Larsson Testebo Arena
2019-01-27 14:00 170002082 Livets Ord IF - IBF Gagnef 6 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2019-01-27 16:30 170002084 IK Sirius FBC - Björklinge BK 4 - 3 e.förl. Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-01 20:00 170002089 IBF Gagnef - IK Sirius FBC 4 - 5 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Mockfjärds Sporthall
2019-02-02 11:00 170002090 IBF Borlänge - Björklinge BK 3 - 5 Daniel Larsson, Amir Zilic Maserhallen
2019-02-02 13:00 170002085 KFUM Falun - Skutskärs IBK 7 - 11 Leo Holmström, Linus Isberg Lugnet C
2019-02-02 17:30 170002088 IBK Östhammar - Insjöns BK 6 - 9 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint Frösåkersskolan
2019-02-03 16:15 170002086 Strömsbro IF - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 8 Roger Collin, Henrik Öberg Testebo Arena
2019-03-14 20:00 170002087 Södra Tolvfors IF - Livets Ord IF 10 - 8 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Hedviglundshallen
2019-02-09 12:00 170002096 IBF Borlänge - IBF Gagnef 5 - 4 Leo Holmström, Linus Isberg Maserhallen
2019-02-09 13:00 170002094 IK Sirius FBC - Södra Tolvfors IF 11 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-09 15:30 170002095 Björklinge BK - IBK Östhammar 9 - 1 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-09 16:00 170002091 Lokomotiv Grillby IBK - KFUM Falun 11 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Enahallen
2019-02-09 16:00 170002093 Insjöns BK - Strömsbro IF 10 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
2019-02-10 14:00 170002092 Livets Ord IF - Skutskärs IBK 5 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2019-02-15 20:00 170002099 Skutskärs IBK - IK Sirius FBC 3 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Rotskärsskolans Sporthall
2019-02-15 20:00 170002102 IBK Östhammar - IBF Gagnef 4 - 8 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2019-02-16 14:00 170002101 Södra Tolvfors IF - IBF Borlänge 8 - 9 Sean Norouz, Erik Lindberg Hedviglundshallen
2019-02-16 14:30 170002100 Strömsbro IF - Björklinge BK 5 - 11 Benny Grönblad, Jonas Tidsjö Testebo Arena
2019-02-16 16:00 170002098 Lokomotiv Grillby IBK - Insjöns BK 9 - 5 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Enahallen
2019-02-17 13:00 170002097 KFUM Falun - Livets Ord IF 10 - 2 Daniel Larsson, Amir Zilic Lugnet C
2019-02-22 20:00 170002103 Insjöns BK - KFUM Falun 9 - 8 Daniel Larsson, Amir Zilic Leksandshallen
2019-02-22 20:00 170002107 IBF Gagnef - Strömsbro IF 6 - 11 Leo Holmström, Linus Isberg Mockfjärds Sporthall
2019-02-22 20:00 170002108 IBK Östhammar - Södra Tolvfors IF 4 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson Frösåkersskolan
2019-02-23 10:00 170002105 Björklinge BK - Lokomotiv Grillby IBK 5 - 6 e.förl. Arvid Englund, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2019-02-23 11:15 170002106 IBF Borlänge - Skutskärs IBK 11 - 7 Mattias Hedberg, Magnus Undén Maserhallen
2019-02-23 15:00 170002104 IK Sirius FBC - Livets Ord IF 7 - 6 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena A
2019-03-02 12:30 170002109 KFUM Falun - IK Sirius FBC 4 - 7 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Lugnet C
2019-03-02 13:30 170002114 Strömsbro IF - Södra Tolvfors IF 4 - 10 Sean Norouz, Erik Lindberg Testebo Arena
2019-03-02 15:00 170002113 Skutskärs IBK - IBK Östhammar 6 - 7 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Rotskärsskolans Sporthall
2019-03-02 16:00 170002110 Insjöns BK - Björklinge BK 6 - 11 Mattias Hedberg, Magnus Undén Leksandshallen
2019-03-02 16:00 170002112 Lokomotiv Grillby IBK - IBF Gagnef 10 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Enahallen
2019-03-03 14:00 170002111 Livets Ord IF - IBF Borlänge 7 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2019-03-08 19:30 170002117 IBF Gagnef - Insjöns BK 5 - 11 Amir Zilic, Daniel Larsson Mockfjärds Sporthall
2019-03-08 20:00 170002118 IBK Östhammar - Livets Ord IF 7 - 9 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Frösåkersskolan
2019-03-09 13:30 170002116 IBF Borlänge - IK Sirius FBC 7 - 4 Mattias Hedberg, Magnus Undén Maserhallen
2019-03-09 14:00 170002119 Södra Tolvfors IF - Lokomotiv Grillby IBK 7 - 8 Andreas Svensson, Arvid Englund Hedviglundshallen
2019-03-09 17:30 170002115 Björklinge BK - KFUM Falun 7 - 0 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-10 17:00 170002120 Strömsbro IF - Skutskärs IBK 6 - 5 e.förl. Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Testebo Arena
2019-03-16 14:00 170002122 Björklinge BK - IBF Gagnef 8 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-16 15:30 170002121 KFUM Falun - IBF Borlänge 6 - 7 Erik Lindberg, Sean Norouz Guide Arena 1
2019-03-16 16:00 170002124 Insjöns BK - Södra Tolvfors IF 15 - 2 Viktor Snöborgs, Joacim Svensson Leksandshallen
2019-03-16 16:00 170002126 Lokomotiv Grillby IBK - Skutskärs IBK 14 - 0 Arvid Englund, Handrin Thunkvist Enahallen
2019-03-16 17:30 170002123 IK Sirius FBC - IBK Östhammar 11 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund IFU Arena – DHinox
2019-03-17 14:00 170002125 Livets Ord IF - Strömsbro IF 7 - 8 Michaela Pålsson, Arvid Englund Uppsala Life Arena
2019-03-22 19:30 170002127 IBF Gagnef - KFUM Falun 6 - 8 Amir Zilic, Daniel Larsson Mockfjärds Sporthall
2019-03-23 14:00 170002129 Södra Tolvfors IF - Björklinge BK 5 - 10 Mattias Hedberg, Magnus Undén Hedviglundshallen
2019-03-23 15:30 170002128 IBK Östhammar - IBF Borlänge 4 - 6 Pontus Orebrand, Petter Lundgren Frösåkersskolan
2019-03-23 16:00 170002132 Lokomotiv Grillby IBK - Livets Ord IF 6 - 9 Tony Nyberg, Bo Pettersson Loklint Enahallen
2019-03-23 17:00 170002130 Strömsbro IF - IK Sirius FBC 1 - 6 Mattias Hedberg, Magnus Undén Testebo Arena
2019-03-23 18:00 170002131 Skutskärs IBK - Insjöns BK 7 - 13 Erik Lindberg, Sean Norouz Rotskärsskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Björklinge BK 22 19 3 (1) 0 180-85 95 61
2. IK Sirius FBC 22 15 2 (2) 5 148-119 29 49
3. IBF Borlänge 22 15 1 (1) 6 159-133 26 47
4. Lokomotiv Grillby IBK 22 13 2 (1) 7 166-123 43 42
5. Insjöns BK 22 12 0 (0) 10 185-152 33 36
6. Södra Tolvfors IF 22 10 4 (0) 8 137-153 -16 34
7. KFUM Falun 22 7 4 (3) 11 113-128 -15 28
8. IBK Östhammar 22 7 1 (1) 14 135-161 -26 23
9. Livets Ord IF 22 6 2 (0) 14 142-159 -17 20
10. IBF Gagnef 22 6 1 (1) 15 120-155 -35 20
11. Strömsbro IF 22 5 2 (2) 15 104-153 -49 19
12. Skutskärs IBK 22 5 2 (0) 15 121-189 -68 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis