H5 (2018/19)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:00 170005004 Tobo/Örbyhus FF - Fjärdhundra SK 8 - 5 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Örbyhus Sporthall
2018-09-22 10:10 170005006 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Väddö IF 4 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-09-22 11:50 170005003 Löjte IBK - Midas IBK U 3 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-09-22 12:45 170005002 Stenhagens KK U - IS Saga U 1 - 8 Anton Wärm, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2018-09-22 12:45 170005005 Enköpings IBK U - IBK Östhammar U 10 - 3 Per-Olof Svensson, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-09-22 15:00 170005001 IBF Roslagsalliansen U - IBS Nabla 5 - 3 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum
2018-09-27 20:45 170005014 Fyrislunds BK - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 1 - 4 Georgios Papadakis, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-09-28 20:00 170005011 IBK Östhammar U - Löjte IBK 5 - 2 Thomas Tanskanen, Maximilian Halvarsson Frösåkersskolan
2018-09-29 11:10 170005008 IS Saga U - IBF Roslagsalliansen U 4 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2018-09-29 14:00 170005009 Midas IBK U - IBS Nabla 9 - 8 Maximilian Halvarsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2018-09-29 14:00 170005010 Fjärdhundra SK - Stenhagens KK U 4 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2018-11-27 20:00 170005012 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF 5 - 4 Erik Palmertz, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2018-10-05 19:00 170005020 Tobo/Örbyhus FF - Fyrislunds BK 5 - 2 Maximilian Halvarsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-10-06 10:10 170005017 IBS Nabla - IBK Östhammar U 2 - 6 Jonas Nordqvist, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-10-06 14:45 170005018 Stenhagens KK U - Väddö IF 2 - 7 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2018-10-06 15:10 170005016 IS Saga U - Fjärdhundra SK 6 - 4 Erik Palmertz, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2018-10-07 13:00 170005021 Enköpings IBK U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 8 - 7 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-10-07 15:00 170005015 IBF Roslagsalliansen U - Midas IBK U 3 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Sparbankshallen
2018-10-12 20:00 170005023 IBK Östhammar U - Midas IBK U 3 - 5 Anton Wärm, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2018-10-12 20:00 170005028 Enköpings IBK U - Tobo/Örbyhus FF 2 - 9 Christoffer Stenlund, Thomas Larsson S:t Ilianshallen
2018-10-13 08:30 170005027 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Löjte IBK 7 - 0 Fabian Fahimi, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-10-13 10:10 170005026 Fyrislunds BK - Stenhagens KK U 4 - 3 Isak Norén, Ronnie Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-10-14 13:00 170005024 Väddö IF - IS Saga U 8 - 1 Mikael Rosenius, Per-Olof Svensson Vikingahallen
2018-10-14 14:00 170005022 Fjärdhundra SK - IBF Roslagsalliansen U 2 - 6 Georgios Papadakis, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2018-10-20 14:00 170005030 Fjärdhundra SK - Väddö IF 5 - 10 Johan Öberg, Johan Lanzaro Fjärdhundra Sporthall
2018-10-21 15:00 170005035 Löjte IBK - Tobo/Örbyhus FF 3 - 11 Lars Halvarsson, Tony Nyberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-22 20:30 170005034 Stenhagens KK U - Enköpings IBK U 10 - 4 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2018-10-22 21:15 170005033 IBS Nabla - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 4 - 9 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2018-10-24 19:00 170005029 IBF Roslagsalliansen U - IBK Östhammar U 6 - 3 Fabian Fahimi, Tony Nyberg Sportcentrum
2018-10-25 20:15 170005032 IS Saga U - Fyrislunds BK 4 - 4 Maximilian Halvarsson, Mikael Rosenius IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-23 20:45 170005038 Fyrislunds BK - Fjärdhundra SK 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-25 20:00 170005036 Väddö IF - IBF Roslagsalliansen U 4 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2018-10-26 19:00 170005041 Tobo/Örbyhus FF - IBS Nabla 21 - 1 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2018-10-27 15:10 170005039 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Midas IBK U 7 - 3 Jörgen Olsson, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-10-28 11:50 170005042 Löjte IBK - Stenhagens KK U 2 - 5 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2018-10-28 13:00 170005040 Enköpings IBK U - IS Saga U 2 - 11 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-11-09 18:00 170005048 IS Saga U - Löjte IBK 10 - 4 Fabian Fahimi, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-09 19:00 170005047 Midas IBK U - Tobo/Örbyhus FF 3 - 7 Georgios Papadakis, Per Ericsson Hallstaviks Sporthall
2018-11-09 19:40 170005049 IBS Nabla - Stenhagens KK U 4 - 11 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-09 20:00 170005045 IBK Östhammar U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 6 - 4 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2018-11-10 14:00 170005046 Fjärdhundra SK - Enköpings IBK U 2 - 2 Johan Öberg, Johan Lanzaro Fjärdhundra Sporthall
2018-11-11 13:00 170005044 Väddö IF - Fyrislunds BK 7 - 3 Thomas Larsson, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2018-11-12 20:30 170005055 Stenhagens KK U - Midas IBK U 9 - 11 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2018-11-12 21:15 170005056 IBS Nabla - IS Saga U 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2018-11-13 19:30 170005053 Tobo/Örbyhus FF - IBK Östhammar U 11 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Örbyhus Sporthall
2018-11-15 20:45 170005050 Fyrislunds BK - IBF Roslagsalliansen U 6 - 1 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-16 20:00 170005052 Enköpings IBK U - Väddö IF 3 - 3 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-12-02 09:00 170005054 Löjte IBK - Fjärdhundra SK 3 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena A
2018-11-17 12:45 170005061 IBK Östhammar U - Stenhagens KK U 1 - 12 Olle Isacsson, Christian Brundin Frösåkersskolan
2018-11-17 14:00 170005062 Fjärdhundra SK - IBS Nabla 11 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2018-11-17 15:00 170005057 IBF Roslagsalliansen U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 3 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Sportcentrum
2018-11-17 15:20 170005063 Midas IBK U - IS Saga U 7 - 6 Olof Berggren, Tony Nyberg Hallstaviks Sporthall
2018-11-18 11:50 170005058 Fyrislunds BK - Enköpings IBK U 7 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-18 14:30 170005060 Väddö IF - Löjte IBK 11 - 3 Arvid Englund, Rikard Ohlström Vikingahallen
2018-11-23 19:33 170005065 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 9 - 3 Erik Palmertz, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-11-24 13:10 170005070 Midas IBK U - Fjärdhundra SK 0 - 4 Per-Olof Svensson, Christoffer Wallenborg Hallstaviks Sporthall
2018-11-24 15:30 170005066 Löjte IBK - Fyrislunds BK 4 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-25 11:50 170005069 IS Saga U - IBK Östhammar U 1 - 10 Victor Flemström, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2018-11-25 13:00 170005064 Enköpings IBK U - IBF Roslagsalliansen U 6 - 1 Frida Lanzaro, Handrin Thunkvist S:t Ilianshallen
2018-11-25 13:30 170005068 IBS Nabla - Väddö IF 3 - 19 Victor Flemström, Jörgen Olsson IFU Arena – DHinox
2018-11-29 20:00 170005076 Väddö IF - Midas IBK U 6 - 6 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2018-11-29 20:45 170005074 Fyrislunds BK - IBS Nabla 11 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-30 20:00 170005077 IBK Östhammar U - Fjärdhundra SK 5 - 2 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2018-12-02 17:00 170005071 IBF Roslagsalliansen U - Tobo/Örbyhus FF 3 - 11 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sparbankshallen
2018-12-02 18:00 170005073 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Stenhagens KK U 5 - 5 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-03 19:45 170005072 Enköpings IBK U - Löjte IBK 8 - 1 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2018-12-08 13:40 170005078 Löjte IBK - IBF Roslagsalliansen U 2 - 5 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2018-12-08 14:20 170005079 Stenhagens KK U - Tobo/Örbyhus FF 2 - 5 Olof Berggren, Oscar Ryen Stenhagen BoKC
2018-12-08 15:20 170005080 IBS Nabla - Enköpings IBK U 2 - 9 Jonas Nordqvist, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2018-12-08 15:30 170005082 Midas IBK U - Fyrislunds BK 3 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Hallstaviks Sporthall
2018-12-08 17:00 170005081 IS Saga U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 4 - 0 Fabian Fahimi, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2018-12-09 13:00 170005084 Väddö IF - IBK Östhammar U 5 - 4 Georgios Papadakis, Per Ericsson Vikingahallen
2018-12-14 18:30 170005087 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga U 8 - 4 Per Ericsson, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2018-12-15 13:30 170005090 Fyrislunds BK - IBK Östhammar U 8 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena – DHinox
2018-12-15 15:00 170005085 IBF Roslagsalliansen U - Stenhagens KK U 3 - 10 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2018-12-15 16:50 170005086 Löjte IBK - IBS Nabla 7 - 8 Fabian Fahimi, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-12-16 11:15 170005088 Enköpings IBK U - Midas IBK U 5 - 9 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-12-16 13:30 170005089 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Fjärdhundra SK 3 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-11 20:00 170005096 IBK Östhammar U - Enköpings IBK U 5 - 5 Lars Halvarsson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-01-12 13:30 170005093 IS Saga U - Stenhagens KK U 5 - 8 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2019-01-12 14:00 170005095 Fjärdhundra SK - Tobo/Örbyhus FF 3 - 7 Johan Öberg, Per Ericsson Fjärdhundra Sporthall
2019-01-12 15:10 170005092 IBS Nabla - IBF Roslagsalliansen U 4 - 7 Victor Flemström, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2019-01-12 15:10 170005094 Midas IBK U - Löjte IBK 5 - 3 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-01-13 15:00 170005097 Väddö IF - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 8 - 5 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Vikingahallen
2019-01-19 15:30 170005100 IBS Nabla - Midas IBK U 5 - 17 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena – DHinox
2019-01-19 16:20 170005101 Stenhagens KK U - Fjärdhundra SK 9 - 6 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2019-01-19 17:10 170005105 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Fyrislunds BK 4 - 5 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-01-19 18:50 170005102 Löjte IBK - IBK Östhammar U 8 - 5 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-01-20 13:00 170005103 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 3 - 3 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-01-20 14:30 170005099 IBF Roslagsalliansen U - IS Saga U 4 - 9 Tony Nyberg, Georgios Papadakis Sparbankshallen
2019-01-24 20:45 170005111 Fyrislunds BK - Tobo/Örbyhus FF 2 - 2 Fabian Fahimi, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-25 20:00 170005108 IBK Östhammar U - IBS Nabla 12 - 2 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2019-01-26 10:10 170005112 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Enköpings IBK U 7 - 5 Frida Lanzaro, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2019-01-26 13:00 170005107 Fjärdhundra SK - IS Saga U 5 - 9 Linus Isberg, Leo Holmström Fjärdhundra Sporthall
2019-01-26 16:00 170005106 Midas IBK U - IBF Roslagsalliansen U 5 - 7 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-01-27 13:00 170005109 Väddö IF - Stenhagens KK U 7 - 7 Henrik Ramborg, Lars Halvarsson Vikingahallen
2019-01-28 20:30 170005117 Stenhagens KK U - Fyrislunds BK 6 - 1 Felix Pettersson, Erik Andersson Stenhagen BoKC
2019-01-29 19:15 170005115 IS Saga U - Väddö IF 4 - 13 Isak Norén, Michaela Pålsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-29 19:30 170005119 Tobo/Örbyhus FF - Enköpings IBK U 17 - 9 Olle Isacsson, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2019-01-30 20:00 170005113 IBF Roslagsalliansen U - Fjärdhundra SK 1 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson Sparbankshallen
2019-01-30 20:45 170005118 Löjte IBK - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 4 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-02-01 19:00 170005114 Midas IBK U - IBK Östhammar U 7 - 5 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2019-02-01 20:00 170005126 Tobo/Örbyhus FF - Löjte IBK 7 - 1 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-02-01 20:15 170005125 Enköpings IBK U - Stenhagens KK U 9 - 3 Johan Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-02-02 11:50 170005123 Fyrislunds BK - IS Saga U 8 - 1 Arvid Englund, Thomas Tanskanen IFU Arena – DHinox
2019-02-02 15:15 170005120 IBK Östhammar U - IBF Roslagsalliansen U 5 - 1 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2019-02-03 11:50 170005124 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - IBS Nabla 12 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena A
2019-02-03 13:00 170005121 Väddö IF - Fjärdhundra SK 11 - 2 Mikael Abrahamsson, Olle Isacsson Vikingahallen
2019-02-09 13:10 170005130 Midas IBK U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 7 - 1 Olle Isacsson, Thomas Larsson Hallstaviks Sporthall
2019-02-09 13:20 170005131 IS Saga U - Enköpings IBK U 4 - 4 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg IFU Arena – DHinox
2019-02-09 14:00 170005129 Fjärdhundra SK - Fyrislunds BK 7 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2019-02-09 14:30 170005127 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF 4 - 7 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2019-02-09 16:20 170005133 Stenhagens KK U - Löjte IBK 11 - 1 Handrin Thunkvist, Thomas Tanskanen Stenhagen BoKC
2019-02-10 14:00 170005132 IBS Nabla - Tobo/Örbyhus FF 2 - 14 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-02-15 20:15 170005137 Enköpings IBK U - Fjärdhundra SK 7 - 3 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-02-16 11:50 170005136 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - IBK Östhammar U 2 - 6 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-02-16 12:45 170005140 Stenhagens KK U - IBS Nabla 11 - 0 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2019-02-17 08:30 170005139 Löjte IBK - IS Saga U 6 - 11 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-02-19 20:00 170005138 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK U 8 - 6 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-03-17 16:20 170005135 Fyrislunds BK - Väddö IF 5 - 4 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-23 12:00 170005147 IS Saga U - IBS Nabla 13 - 5 Marko Spasic, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2019-02-23 12:30 170005144 IBK Östhammar U - Tobo/Örbyhus FF 8 - 10 Ronnie Eriksson, Per Ericsson Frösåkersskolan
2019-02-23 14:00 170005145 Fjärdhundra SK - Löjte IBK 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2019-02-24 13:00 170005143 Väddö IF - Enköpings IBK U 6 - 4 Jörgen Olsson, Mikael Abrahamsson Vikingahallen
2019-02-24 15:00 170005141 IBF Roslagsalliansen U - Fyrislunds BK 12 - 5 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Sparbankshallen
2019-03-05 19:30 170005146 Midas IBK U - Stenhagens KK U 3 - 3 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-03-01 19:45 170005149 Enköpings IBK U - Fyrislunds BK 4 - 2 Johan Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-03-03 11:50 170005148 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - IBF Roslagsalliansen U 3 - 2 Mikael Abrahamsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2019-03-03 13:30 170005151 Löjte IBK - Väddö IF 3 - 8 Mikael Abrahamsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2019-03-03 15:10 170005153 IBS Nabla - Fjärdhundra SK 6 - 7 Bo Pettersson Loklint, Mikael Abrahamsson IFU Arena – DHinox
2019-03-04 20:30 170005152 Stenhagens KK U - IBK Östhammar U 9 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Stenhagen BoKC
2019-03-07 20:20 170005154 IS Saga U - Midas IBK U 12 - 10 Isak Norén, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-09 08:30 170005157 Fyrislunds BK - Löjte IBK 3 - 2 Per-Olof Svensson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-03-09 12:45 170005160 IBK Östhammar U - IS Saga U 6 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2019-03-09 14:30 170005155 IBF Roslagsalliansen U - Enköpings IBK U 4 - 5 Anders Holm, Jörgen Olsson Sportcentrum
2019-03-10 11:50 170005156 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - Tobo/Örbyhus FF 2 - 10 Arvid Englund, Arvid Englund IFU Arena – DHinox
2019-03-10 13:00 170005159 Väddö IF - IBS Nabla 12 - 0 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Vikingahallen
2019-03-10 14:00 170005161 Fjärdhundra SK - Midas IBK U 7 - 6 Frida Lanzaro, Erik Rosvall Fjärdhundra Sporthall
2019-03-14 19:45 170005167 Midas IBK U - Väddö IF 6 - 9 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Hallstaviks Sporthall
2019-03-14 20:45 170005165 IBS Nabla - Fyrislunds BK 6 - 8 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-15 20:00 170005162 Tobo/Örbyhus FF - IBF Roslagsalliansen U 7 - 4 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-03-16 14:00 170005168 Fjärdhundra SK - IBK Östhammar U 4 - 4 Emil Gustavsson, Jan-Olov Cederholm Fjärdhundra Sporthall
2019-03-16 15:10 170005163 Löjte IBK - Enköpings IBK U 3 - 9 Jörgen Olsson, Anders Holm IFU Arena – DHinox
2019-03-18 20:30 170005164 Stenhagens KK U - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 8 - 3 Anton Ceder, Robin Rosendal Stenhagen BoKC
2019-03-22 20:15 170005171 Enköpings IBK U - IBS Nabla 14 - 7 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson S:t Ilianshallen
2019-03-23 11:50 170005172 Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) - IS Saga U 3 - 6 Per-Olof Svensson, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-03-23 13:30 170005173 Fyrislunds BK - Midas IBK U 2 - 11 Per-Olof Svensson, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2019-03-23 17:30 170005170 Tobo/Örbyhus FF - Stenhagens KK U 8 - 5 Olle Isacsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-03-23 18:00 170005175 IBK Östhammar U - Väddö IF 2 - 13 Petter Lundgren, Pontus Orebrand Frösåkersskolan
2019-03-24 14:00 170005169 IBF Roslagsalliansen U - Löjte IBK 5 - 3 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Sparbankshallen
2019-03-29 20:00 170005181 IBK Östhammar U - Fyrislunds BK 3 - 10 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-03-30 11:00 170005177 IBS Nabla - Löjte IBK 6 - 7 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-30 11:50 170005178 IS Saga U - Tobo/Örbyhus FF 1 - 7 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-03-30 14:15 170005180 Fjärdhundra SK - Storvreta AIK (Avstår kval/uppflyttning) 6 - 6 Elias Brode, Johan Lanzaro Fjärdhundra Sporthall
2019-03-30 14:20 170005176 Stenhagens KK U - IBF Roslagsalliansen U 5 - 3 Anders Holm, Jonas Nordqvist Stenhagen BoKC
2019-03-30 15:10 170005179 Midas IBK U - Enköpings IBK U 8 - 7 Arvid Englund, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tobo/ Örbyhus FF 24 22 2 0 210-82 128 68
2. Väddö IF 24 17 5 2 194-88 106 56
3. Stenhagens KK U 24 14 3 7 161-110 51 45
4. Fyrislunds BK 24 14 2 8 117-111 6 44
5. Midas IBK U 24 13 2 9 159-135 24 41
6. IS Saga U 24 13 2 9 146-131 15 41
7. Enköpings IBK U 24 11 4 9 146-134 12 37
8. Storvreta AIK (Avstår kval/ uppflyttning) 24 9 3 12 111-125 -14 30
9. IBK Östhammar U 24 9 2 13 120-143 -23 29
10. Fjärdhundra SK 24 8 3 13 114-130 -16 27
11. IBF Roslagsalliansen U 24 8 2 14 97-124 -27 26
12. Löjte IBK 24 2 0 22 80-175 -95 6
13. IBS Nabla 24 1 0 23 93-260 -167 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis