Herrsenior (2018/19)

Gruppspel
Div2 Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:00 201200001 Rydboholms SK - Sandareds IBS 5 - 8 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2018-09-21 19:30 201200002 IBK Tygriket 99 - Vara IBK 9 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2018-09-21 20:00 201200003 Tranemo IBK - Stöpen IBK 7 - 4 Harri Tjäder, David Persson Idrottshall, Tranemo
2018-09-21 20:00 201200006 BK Halna - Wårgårda IBK 6 - 7 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2018-09-22 14:00 201200004 IBK Vänersborg - Fröjereds IF 8 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshuset, Vänersborg
2018-09-23 15:00 201200005 Skövde IBF - Borås IBF 9 - 1 Harri Tjäder, David Persson Arena C, Skövde
2018-09-28 19:30 201200009 Fröjereds IF - Tranemo IBK 2 - 6 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2018-09-29 15:00 201200008 Borås IBF - IBK Vänersborg 8 - 7 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
2018-11-18 15:00 201200010 Stöpen IBK - IBK Tygriket 99 3 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stöpenhallen, Skövde
2018-10-05 20:00 201200013 Rydboholms SK - Stöpen IBK 5 - 9 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Viskafors
2018-10-06 15:00 201200017 Skövde IBF - BK Halna 7 - 8 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Arena C, Skövde
2018-10-06 16:00 201200015 Tranemo IBK - Borås IBF 2 - 3 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Idrottshall, Tranemo
2018-10-19 20:00 201200019 BK Halna - IBK Vänersborg 1 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Töreboda
2018-10-20 16:00 201200022 Fröjereds IF - Rydboholms SK 8 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Sparbankshallen, T-holm
2018-10-20 16:00 201200024 Sandareds IBS - Skövde IBF 7 - 9 Harri Tjäder, David Persson Almåshallen - Borås
2018-10-20 17:00 201200023 Stöpen IBK - Vara IBK 4 - 8 Sven Persson, Mattias Furbo Stöpenhallen, Skövde
2018-10-21 18:00 201200020 Wårgårda IBK - Tranemo IBK 2 - 2 e.förl. Sven Persson, Mattias Furbo Sporthallen, Vårgårda
2018-10-24 19:30 201200028 IBK Vänersborg - Skövde IBF 2 - 10 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2018-10-26 19:00 201200025 Rydboholms SK - Borås IBF 3 - 5 Sven Persson, Mattias Furbo Idrottshallen, Viskafors
2018-10-27 15:00 201200026 IBK Tygriket 99 - Wårgårda IBK 9 - 3 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Kungabergshallen, Fritsla
2018-10-27 16:00 201200027 Tranemo IBK - BK Halna 11 - 3 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshall, Tranemo
2018-10-30 19:00 201200031 Skövde IBF - Tranemo IBK 8 - 3 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Arena C, Skövde
2018-11-02 19:00 201200035 Fröjereds IF - Stöpen IBK 2 - 10 Mattias Furbo, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2018-11-03 15:00 201200034 Borås IBF - Vara IBK 3 - 3 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Magnus Jansson Daltorphallen, Borås
2018-11-04 14:00 201200033 Wårgårda IBK - Rydboholms SK 4 - 3 Harri Tjäder, David Persson Sporthallen, Vårgårda
2019-02-02 15:00 201200036 Sandareds IBS - IBK Vänersborg 8 - 7 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Almåshallen - Borås
2018-11-08 20:00 201200037 Rydboholms SK - BK Halna 4 - 14 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2018-11-10 16:00 201200039 Tranemo IBK - IBK Vänersborg 6 - 3 Erling Josefsson, Sven Persson Idrottshall, Tranemo
2018-11-10 16:00 201200040 Fröjereds IF - Sandareds IBS 2 - 20 Harri Tjäder, David Persson Sparbankshallen, T-holm
2018-11-10 17:00 201200041 Stöpen IBK - Borås IBF 7 - 6 Kenth Lindqvist, Mattias Furbo Stöpenhallen, Skövde
2018-10-12 19:30 201200046 Wårgårda IBK - Stöpen IBK 8 - 7 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sporthallen, Vårgårda
2018-11-14 19:30 201200043 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 10 - 8 Magnus Jansson, Pedram Koublani Idrottshuset, Vänersborg
2018-11-15 19:30 201200045 BK Halna - Vara IBK 6 - 7 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshallen, Töreboda
2018-11-17 15:00 201200048 Sandareds IBS - Tranemo IBK 4 - 11 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2019-02-19 19:30 201200047 Borås IBF - Fröjereds IF 9 - 9 e.förl. Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Daltorphallen, Borås
2018-11-22 20:00 201200052 Fröjereds IF - Wårgårda IBK 3 - 4 Harri Tjäder, Magnus Jansson Sparbankshallen, T-holm
2018-11-23 19:30 201200050 IBK Tygriket 99 - Tranemo IBK 12 - 6 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2018-11-23 20:00 201200049 Rydboholms SK - IBK Vänersborg 5 - 9 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2018-11-28 19:00 201200055 Tranemo IBK - Rydboholms SK 7 - 2 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshall, Tranemo
2018-11-28 19:00 201200056 IBK Vänersborg - Vara IBK 7 - 6 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2018-11-28 19:00 201200057 Skövde IBF - Stöpen IBK 6 - 4 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Arena A, Skövde
2018-11-28 19:30 201200058 BK Halna - Fröjereds IF 12 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2018-11-28 19:30 201200060 Sandareds IBS - IBK Tygriket 99 6 - 8 Harri Tjäder, David Persson Almåshallen - Borås
2018-12-12 20:00 201200059 Wårgårda IBK - Borås IBF 10 - 4 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Sporthallen, Vårgårda
2018-11-30 19:00 201200061 Rydboholms SK - IBK Tygriket 99 4 - 11 Henrik Carlsson, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2018-12-01 16:00 201200064 Fröjereds IF - Skövde IBF 2 - 16 Mattias Furbo, Sven Persson Sparbankshallen, T-holm
2018-12-01 18:30 201200063 BK Halna - Borås IBF 7 - 8 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Töreboda
2018-12-19 20:00 201200062 Wårgårda IBK - Sandareds IBS 2 - 3 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Sporthallen, Vårgårda
2018-12-07 19:30 201200068 Vara IBK - IBK Tygriket 99 7 - 4 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Alléhallen, Vara
2018-12-08 15:00 201200067 Sandareds IBS - Rydboholms SK 14 - 3 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2018-12-08 15:00 201200071 Borås IBF - Skövde IBF 1 - 9 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2018-12-08 16:00 201200070 Fröjereds IF - IBK Vänersborg 2 - 7 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Sparbankshallen, T-holm
2018-12-08 18:00 201200069 Stöpen IBK - Tranemo IBK 6 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2018-12-09 18:00 201200072 Wårgårda IBK - BK Halna 5 - 4 Mattias Furbo, Sven Persson Sporthallen, Vårgårda
2018-12-14 19:30 201200077 Rydboholms SK - Vara IBK 3 - 5 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Viskafors
2018-12-14 20:00 201200076 IBK Tygriket 99 - Stöpen IBK 7 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Öxabäckshallen
2018-12-14 20:00 201200078 BK Halna - Sandareds IBS 5 - 8 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2018-12-15 14:00 201200074 IBK Vänersborg - Borås IBF 13 - 10 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshuset, Vänersborg
2018-12-15 15:00 201200073 Skövde IBF - Wårgårda IBK 6 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Arena C, Skövde
2018-12-15 16:00 201200075 Tranemo IBK - Fröjereds IF 8 - 1 Ola Forsberg, Bjarne Wesenlund Idrottshall, Tranemo
2019-01-11 20:00 201200083 BK Halna - Skövde IBF 7 - 9 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2019-01-12 13:00 201200082 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 5 - 10 Harri Tjäder, David Persson Sporthallen, Vårgårda
2019-01-12 15:00 201200081 Borås IBF - Tranemo IBK 8 - 7 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2019-01-12 16:00 201200080 Fröjereds IF - IBK Tygriket 99 1 - 13 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Sparbankshallen, T-holm
2019-01-12 16:00 201200084 Sandareds IBS - Vara IBK 5 - 4 e.förl. Sven Persson, Mattias Furbo Almåshallen - Borås
2019-01-18 20:00 201200085 IBK Vänersborg - BK Halna 6 - 2 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-01-18 20:00 201200088 Rydboholms SK - Fröjereds IF 11 - 5 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshallen, Viskafors
2019-01-19 15:00 201200087 IBK Tygriket 99 - Borås IBF 7 - 2 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2019-01-19 16:00 201200086 Tranemo IBK - Wårgårda IBK 7 - 5 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshall, Tranemo
2019-01-20 11:00 201200090 Skövde IBF - Sandareds IBS 3 - 7 Sven Persson, Mattias Furbo Arena C, Skövde
2019-01-24 19:30 201200093 BK Halna - Tranemo IBK 6 - 9 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshallen, Töreboda
2019-01-26 13:00 201200092 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 3 - 7 Harri Tjäder, David Persson Sporthallen, Vårgårda
2019-01-26 15:00 201200091 Borås IBF - Rydboholms SK 10 - 9 Pedram Koublani, Kronoslav Kis Daltorphallen, Borås
2019-01-26 15:00 201200094 Skövde IBF - IBK Vänersborg 10 - 3 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Arena C, Skövde
2019-01-26 15:00 201200095 Sandareds IBS - Stöpen IBK 6 - 7 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Almåshallen - Borås
2019-01-26 16:00 201200096 Fröjereds IF - Vara IBK 3 - 6 Erling Josefsson, Magnus Jansson Sparbankshallen, T-holm
2018-11-03 14:00 201200102 IBK Vänersborg - Sandareds IBS 14 - 5 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-02-01 19:00 201200099 Rydboholms SK - Wårgårda IBK 6 - 10 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshallen, Viskafors
2019-02-01 20:00 201200098 IBK Tygriket 99 - BK Halna 10 - 1 Henrik Carlsson, Harri Tjäder Öxabäckshallen
2019-02-02 16:00 201200097 Tranemo IBK - Skövde IBF 5 - 10 Harri Tjäder, David Persson Idrottshall, Tranemo
2019-02-08 19:30 201200108 Wårgårda IBK - Vara IBK 6 - 7 e.förl. Erling Josefsson, Joakim Mattsson Sporthallen, Vårgårda
2019-02-08 20:00 201200103 BK Halna - Rydboholms SK 3 - 6 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshallen, Töreboda
2019-02-09 14:00 201200105 IBK Vänersborg - Tranemo IBK 5 - 3 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2019-02-09 15:00 201200104 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 5 - 6 Harri Tjäder, David Persson Arena C, Skövde
2019-02-09 15:00 201200106 Sandareds IBS - Fröjereds IF 10 - 3 Mattias Furbo, Sven Persson Almåshallen - Borås
2019-02-09 15:00 201200107 Borås IBF - Stöpen IBK 6 - 5 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2019-02-13 20:00 201200109 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 10 - 4 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2019-02-15 19:30 201200114 Tranemo IBK - Sandareds IBS 4 - 6 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshall, Tranemo
2019-02-15 20:00 201200110 Rydboholms SK - Skövde IBF 5 - 14 Magnus Jansson, Erling Josefsson Idrottshallen, Viskafors
2019-02-16 16:00 201200112 Stöpen IBK - Wårgårda IBK 6 - 6 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Stöpenhallen, Skövde
2019-02-19 19:00 201200120 Skövde IBF - Vara IBK 6 - 7 Mattias Furbo, Sven Persson Arena C, Skövde
2019-02-22 20:00 201200119 BK Halna - Stöpen IBK 4 - 5 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Töreboda
2019-02-23 14:00 201200115 IBK Vänersborg - Rydboholms SK 11 - 9 Harri Tjäder, David Persson Idrottshuset, Vänersborg
2019-02-23 15:00 201200117 Sandareds IBS - Borås IBF 10 - 5 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Almåshallen - Borås
2019-02-23 16:00 201200116 Tranemo IBK - IBK Tygriket 99 4 - 10 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Idrottshall, Tranemo
2019-02-26 19:00 201200121 Rydboholms SK - Tranemo IBK 9 - 5 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Idrottshallen, Viskafors
2019-02-27 19:00 201200123 Stöpen IBK - Skövde IBF 5 - 4 e.förl. Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2019-02-27 19:30 201200125 Borås IBF - Wårgårda IBK 10 - 4 Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
2019-02-27 19:30 201200126 IBK Tygriket 99 - Sandareds IBS 10 - 5 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Öxabäckshallen
2019-03-03 15:00 201200127 IBK Tygriket 99 - Rydboholms SK 11 - 2 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2019-03-03 15:00 201200128 Sandareds IBS - Wårgårda IBK 11 - 4 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Almåshallen - Borås
2019-03-03 15:00 201200129 Borås IBF - BK Halna 3 - 7 Richard Claesson, Dan Pettersson Daltorphallen, Borås
2019-03-03 15:00 201200130 Skövde IBF - Fröjereds IF 12 - 4 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Arena A, Skövde
2019-03-03 15:00 201200131 IBK Vänersborg - Stöpen IBK 7 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Idrottshuset, Vänersborg
2019-03-03 15:00 201200132 Tranemo IBK - Vara IBK 5 - 4 Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Tranemo
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Tygriket 99 18 15 1 (1) 2 156-79 77 47
2. Skövde IBF 18 13 1 (0) 4 153-79 74 40
3. IBK Vänersborg 19 12 2 (1) 5 140-116 24 39
4. Sandareds IBS 18 10 3 (2) 5 143-106 37 35
5. Tranemo IBK 21 10 1 (0) 10 119-113 6 31
6. Wårgårda IBK 18 7 4 (0) 7 90-111 -21 25
7. Borås IBF 18 6 4 (2) 8 102-128 -26 24
8. Vara IBK 12 6 3 (1) 3 71-61 10 22
9. Stöpen IBK 16 5 5 (2) 6 94-87 7 22
10. BK Halna 17 4 1 (0) 12 96-113 -17 13
11. Rydboholms SK 19 3 0 (0) 16 96-163 -67 9
12. Fröjereds IF 16 1 1 (0) 14 50-154 -104 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div3 Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 201201006 IBF Horsby - Fritsla IF 6 - 5 Richard Claesson, Henrik Carlsson Idrottshallen, Herrljunga
2018-09-21 19:45 201201005 FBC Hjälmared - IBK Elfhög 3 - 4 Ola Forsberg, Carl Larsson Hjälmared, Alingsås
2018-10-03 19:30 201201002 Skara IBK - Smedjans IF 7 - 1 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl Vilanhallen, Skara
2018-10-12 19:30 201201001 Tibro IBK - Trollhättans FF HA 13 - 5 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sporthallen, Tibro
2018-09-28 19:30 201201007 Fritsla IF - FBC Hjälmared 8 - 4 Erling Josefsson, Richard Claesson Kungabergshallen, Fritsla
2018-09-28 19:30 201201010 Sävens BK - Skara IBK 2 - 8 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-09-28 19:30 201201012 Trollhättans FF HA - IBF Horsby 5 - 10 Magnus Jansson, Pedram Koublani Torsbohallen, Trollhättan
2018-09-28 19:45 201201008 IBK Elfhög - Falköpings IBK 3 - 5 Sven Persson, Daniel Rudquist Älvhögsborg, Entréhallen
2018-09-29 16:00 201201011 Smedjans IF - Tibro IBK 11 - 7 Henrik Carlsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2018-10-05 19:30 201201013 Tibro IBK - Sävens BK 6 - 5 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sporthallen, Tibro
2018-10-05 19:30 201201016 Falköpings IBK - Fritsla IF 2 - 5 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl Odenhallen,Falköping
2018-10-05 19:30 201201018 Smedjans IF - Trollhättans FF HA 7 - 4 Daniel Rudquist, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2018-10-05 19:45 201201017 FBC Hjälmared - IBF Horsby 5 - 3 Pedram Koublani, Magnus Jansson Hjälmared, Alingsås
2018-10-19 19:30 201201019 IBF Horsby - Falköpings IBK 8 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Herrljunga
2018-10-19 19:30 201201023 Sävens BK - Smedjans IF 7 - 4 Carl Larsson, Richard Claesson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-10-19 19:30 201201024 Trollhättans FF HA - FBC Hjälmared 8 - 10 Dan Pettersson, Mattias Furbo Torsbohallen, Trollhättan
2018-10-19 19:45 201201021 IBK Elfhög - Skara IBK 3 - 8 Sven Persson, Kenth Lindqvist Älvhögsborg, Entréhallen
2018-10-26 19:30 201201026 Skara IBK - Fritsla IF 8 - 4 Pedram Koublani, Dan Pettersson Vilanhallen, Skara
2018-10-26 19:30 201201028 Falköpings IBK - FBC Hjälmared 11 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä Odenhallen,Falköping
2018-10-26 19:30 201201029 Sävens BK - Trollhättans FF HA 2 - 6 Carl Larsson, Ola Forsberg Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-10-28 14:00 201201025 Tibro IBK - IBK Elfhög 10 - 8 Christoffer Danielsson, Mikael Magnusson Sporthallen, Tibro
2018-10-29 19:30 201201032 IBF Horsby - Skara IBK 4 - 10 Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Herrljunga
2018-11-02 19:30 201201033 Fritsla IF - Tibro IBK 5 - 5 e.förl. Carl Larsson, Ola Forsberg Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-02 19:30 201201036 Trollhättans FF HA - Falköpings IBK 5 - 8 Pedram Koublani, Magnus Jansson Torsbohallen, Trollhättan
2018-11-04 17:45 201201034 IBK Elfhög - Smedjans IF 1 - 3 Kenth Lindqvist, Sven Persson Älvhögsborg, Entréhallen
2018-11-09 19:30 201201041 Sävens BK - IBK Elfhög 4 - 6 Richard Claesson, Henrik Carlsson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-11-09 19:30 201201042 Smedjans IF - Fritsla IF 5 - 6 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2018-11-09 19:45 201201038 Skara IBK - FBC Hjälmared 14 - 2 Per Johansson, Eino Vuoluterä Vilanhallen, Skara
2018-11-10 14:00 201201037 Tibro IBK - IBF Horsby 12 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Sporthallen, Tibro
2018-11-15 19:45 201201043 Falköpings IBK - Skara IBK 3 - 10 Pedram Koublani, Magnus Jansson Frejahallen, Falköping
2018-11-16 19:30 201201045 IBF Horsby - Smedjans IF 8 - 6 Richard Claesson, David Persson Idrottshallen, Herrljunga
2018-11-16 19:30 201201046 Fritsla IF - Sävens BK 3 - 2 Carl Larsson, Ola Forsberg Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-16 19:45 201201044 FBC Hjälmared - Tibro IBK 5 - 8 Sven Persson, Kenth Lindqvist Hjälmared, Alingsås
2018-11-21 19:30 201201049 Tibro IBK - Falköpings IBK 3 - 6 Christoffer Danielsson, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2018-11-21 19:30 201201053 Sävens BK - IBF Horsby 2 - 7 Carl Larsson, Pedram Koublani Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-11-21 19:45 201201051 IBK Elfhög - Trollhättans FF HA 3 - 6 Henrik Carlsson, Dan Pettersson Älvhögsborg, Entréhallen
2018-11-21 20:00 201201054 Smedjans IF - FBC Hjälmared 8 - 5 Sven Persson, Kenth Lindqvist Stadsskogshallen, Alingsås
2018-11-24 11:40 201201060 Trollhättans FF HA - Skara IBK 1 - 16 Carl Larsson, Ola Forsberg Torsbohallen, Trollhättan
2018-11-24 12:00 201201057 FBC Hjälmared - Sävens BK 4 - 5 e.förl. Pedram Koublani, Bjarne Wesenlund Hjälmared, Alingsås
2018-11-24 15:00 201201059 Fritsla IF - IBK Elfhög 7 - 13 Richard Claesson, Joakim Mattsson Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-25 19:00 201201056 Falköpings IBK - Smedjans IF 6 - 5 e.förl. Christoffer Danielsson, Kronoslav Kis Frejahallen, Falköping
2018-11-30 19:30 201201062 Fritsla IF - Trollhättans FF HA 7 - 1 Carl Larsson, Joakim Mattsson Kungabergshallen, Fritsla
2018-11-30 19:30 201201065 Sävens BK - Falköpings IBK 6 - 7 e.förl. Richard Claesson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2018-11-30 19:45 201201063 IBK Elfhög - IBF Horsby 4 - 3 e.förl. Mattias Furbo, Kenth Lindqvist Älvhögsborg, Entréhallen
2018-12-02 17:00 201201061 Tibro IBK - Skara IBK 5 - 6 Harri Tjäder, Daniel Dimitrovski Sporthallen, Tibro
2018-12-07 19:30 201201067 Trollhättans FF HA - Tibro IBK 4 - 16 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Torsbohallen, Trollhättan
2018-12-07 19:30 201201068 Smedjans IF - Skara IBK 5 - 7 Peter Axelsson, Ola Forsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2018-12-07 19:30 201201072 Fritsla IF - IBF Horsby 7 - 4 Richard Claesson, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2018-12-07 19:45 201201071 IBK Elfhög - FBC Hjälmared 10 - 3 Dan Pettersson, Alma Ernstsson Älvhögsborg, Entréhallen
2018-12-14 19:30 201201074 Falköpings IBK - IBK Elfhög 5 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Odenhallen,Falköping
2018-12-14 19:30 201201076 Skara IBK - Sävens BK 16 - 2 Carl Larsson, Ola Forsberg Vilanhallen, Skara
2018-12-14 19:30 201201078 IBF Horsby - Trollhättans FF HA 10 - 4 Richard Claesson, Erling Josefsson Idrottshallen, Herrljunga
2018-12-14 19:45 201201073 FBC Hjälmared - Fritsla IF 8 - 2 Dan Pettersson, Daniel Dimitrovski Hjälmared, Alingsås
2018-12-16 14:00 201201077 Tibro IBK - Smedjans IF 11 - 8 Per Johansson, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
2019-01-11 19:30 201201079 Sävens BK - Tibro IBK 2 - 9 Pedram Koublani, Magnus Jansson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2019-01-11 19:30 201201082 Fritsla IF - Falköpings IBK 3 - 2 Richard Claesson, Dan Pettersson Kungabergshallen, Fritsla
2019-01-11 19:30 201201083 IBF Horsby - FBC Hjälmared 8 - 7 Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Herrljunga
2019-01-11 19:30 201201084 Trollhättans FF HA - Smedjans IF 6 - 7 Mattias Furbo, Kenth Lindqvist Torsbohallen, Trollhättan
2019-01-18 19:30 201201085 Falköpings IBK - IBF Horsby 9 - 5 Per Johansson, Eino Vuoluterä Odenhallen,Falköping
2019-01-18 19:30 201201087 Skara IBK - IBK Elfhög 10 - 6 Carl Larsson, Ola Forsberg Vilanhallen, Skara
2019-01-18 19:30 201201089 Smedjans IF - Sävens BK 10 - 7 Richard Claesson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-01-18 19:45 201201090 FBC Hjälmared - Trollhättans FF HA 5 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Hjälmared, Alingsås
2019-01-25 19:30 201201092 Fritsla IF - Skara IBK 6 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Erling Josefsson Kungabergshallen, Fritsla
2019-01-25 19:30 201201095 Trollhättans FF HA - Sävens BK 5 - 8 Nebojsa Stefanovski, Kenth Lindqvist Torsbohallen, Trollhättan
2019-01-25 19:45 201201091 IBK Elfhög - Tibro IBK 4 - 9 David Persson, Ola Forsberg Älvhögsborg, Entréhallen
2019-01-25 19:45 201201094 FBC Hjälmared - Falköpings IBK 8 - 12 Richard Claesson, Dan Pettersson Hjälmared, Alingsås
2019-02-01 19:30 201201098 Skara IBK - IBF Horsby 4 - 3 Mattias Furbo, Pedram Koublani Vilanhallen, Skara
2019-02-01 19:30 201201100 Smedjans IF - IBK Elfhög 10 - 9 Richard Claesson, Dan Pettersson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-02-01 19:30 201201102 Falköpings IBK - Trollhättans FF HA 8 - 9 Per Johansson, Iza Hederdahl Odenhallen,Falköping
2019-02-02 14:00 201201099 Tibro IBK - Fritsla IF 7 - 2 Pedram Koublani, Bjarne Wesenlund Sporthallen, Tibro
2019-02-08 19:30 201201103 IBF Horsby - Tibro IBK 7 - 10 Harri Tjäder, David Persson Idrottshallen, Herrljunga
2019-02-08 19:30 201201108 Fritsla IF - Smedjans IF 2 - 3 e.förl. Richard Claesson, Dan Pettersson Kungabergshallen, Fritsla
2019-02-08 19:45 201201104 FBC Hjälmared - Skara IBK 5 - 18 Carl Larsson, Ola Forsberg Hjälmared, Alingsås
2019-02-08 19:45 201201107 IBK Elfhög - Sävens BK 12 - 7 Pedram Koublani, Christoffer Danielsson Älvhögsborg, Entréhallen
2019-02-15 19:30 201201111 Smedjans IF - IBF Horsby 5 - 7 Harri Tjäder, David Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-02-15 19:30 201201112 Sävens BK - Fritsla IF 7 - 6 Richard Claesson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2019-02-17 14:00 201201109 Skara IBK - Falköpings IBK 5 - 2 Pedram Koublani, Magnus Jansson Vilanhallen, Skara
2019-02-17 15:00 201201110 Tibro IBK - FBC Hjälmared 5 - 6 e.förl. Mikael Magnusson, Christoffer Danielsson Sporthallen, Tibro
2019-02-20 19:40 201201117 Trollhättans FF HA - IBK Elfhög 3 - 9 Sven Persson, Kenth Lindqvist Syltehallen, Trollhättan
2019-02-20 19:45 201201115 Falköpings IBK - Tibro IBK 10 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Frejahallen, Falköping
2019-02-20 19:45 201201120 FBC Hjälmared - Smedjans IF 3 - 6 Carl Larsson, Harri Tjäder Hjälmared, Alingsås
2019-02-22 19:30 201201119 IBF Horsby - Sävens BK 7 - 5 Richard Claesson, Dan Pettersson Idrottshallen, Herrljunga
2019-02-22 19:30 201201122 Smedjans IF - Falköpings IBK 5 - 10 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-02-23 14:00 201201126 Skara IBK - Trollhättans FF HA 5 - 0 Pedram Koublani, Johan Thaning Vilanhallen, Skara
2019-02-24 14:00 201201123 Sävens BK - FBC Hjälmared 8 - 7 Richard Claesson, Dan Pettersson Nårunga Sporthall, Vårgårda
2019-02-24 17:45 201201125 IBK Elfhög - Fritsla IF 3 - 4 Carl Larsson, Ola Forsberg Älvhögsborg, Entréhallen
2019-03-02 13:00 201201127 Skara IBK - Tibro IBK 10 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Viktoriaskolan, Skara
2019-03-02 13:00 201201128 Trollhättans FF HA - Fritsla IF 5 - 9 Carl Larsson, Ola Forsberg Syltehallen, Trollhättan
2019-03-02 13:00 201201129 IBF Horsby - IBK Elfhög 8 - 7 Kenth Lindqvist, Mattias Furbo Idrottshallen, Herrljunga
2019-03-02 13:00 201201131 Falköpings IBK - Sävens BK 10 - 6 Pedram Koublani, Sven Persson Odenhallen,Falköping
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Skara IBK 18 17 1 (0) 0 168-55 113 52
2. Tibro IBK 18 11 2 (0) 5 144-111 33 35
3. Falköpings IBK 18 9 2 (2) 7 118-102 16 31
4. IBF Horsby 18 10 1 (0) 7 115-109 6 31
5. Fritsla IF 18 8 4 (1) 6 91-91 0 29
6. Smedjans IF 18 8 3 (1) 7 109-113 -4 28
7. IBK Elfhög 18 7 1 (1) 10 111-108 3 23
8. Sävens BK 18 4 2 (1) 12 87-133 -46 15
9. FBC Hjälmared 18 4 2 (1) 12 93-142 -49 15
10. Trollhättans FF HA 18 3 0 (0) 15 81-153 -72 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Div4 Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-03 20:00 201202002 Lockerud Ungdom - Fristad GOIF U 5 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2018-10-05 19:00 201202004 Nossebro IBK - IBK Elfhög U 9 - 1 Sven Persson, Kenth Lindqvist Idrottshallen, Nossebro
2018-10-06 15:00 201202003 Grästorps IBK - Falköpings IBK U 9 - 10 e.förl. David Karlsson, Lars Vindroth Åse/Vistehallen Grästorp
2018-10-07 14:00 201202001 IBK Vänersborg U - Stöpen IBK U 8 - 2 David Karlsson, Lars Vindroth Idrottshuset, Vänersborg
2019-03-15 19:30 201202005 Borås IBF U - Varnhems IF 12 - 9 David Karlsson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2018-10-19 19:00 201202010 Fristad GOIF U - IBK Vänersborg U 17 - 2 Bengt Stadig, Pavle Velcov Fristadhallen, Fristad
2018-10-20 12:00 201202009 Falköpings IBK U - Lockerud Ungdom 2 - 3 Sebastian Åberg, Johan Thaning Odenhallen,Falköping
2018-10-20 14:45 201202008 IBK Elfhög U - Grästorps IBK 3 - 5 Esko Leppimaa, Lars Vindroth Älvhögsborg, Entréhallen
2018-10-21 16:00 201202006 Stöpen IBK U - Borås IBF U 3 - 7 Eino Vuoluterä, Per Johansson Stöpenhallen, Skövde
2018-10-21 17:00 201202007 Varnhems IF - Nossebro IBK 6 - 8 Johan Thaning, Linus Svensson Varnhemshallen
2018-10-26 20:00 201202012 Lockerud Ungdom - IBK Elfhög U 7 - 6 Sebastian Åberg, Johan Thaning LF-hallen, Mariestad
2018-10-27 15:00 201202013 Grästorps IBK - Varnhems IF 15 - 6 Dan Pettersson, Henrik Sjöberg Åse/Vistehallen Grästorp
2018-10-28 17:00 201202015 Fristad GOIF U - Stöpen IBK U 10 - 7 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2018-10-28 17:30 201202011 IBK Vänersborg U - Falköpings IBK U 8 - 7 Mattias Furbo, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2018-11-02 19:00 201202014 Nossebro IBK - Borås IBF U 21 - 4 Nebojsa Stefanovski, Henrik Sjöberg Idrottshallen, Nossebro
2018-10-31 19:00 201202017 Stöpen IBK U - Nossebro IBK 11 - 14 Sebastian Åberg, Johan Thaning Stöpenhallen, Skövde
2018-11-04 14:00 201202016 Falköpings IBK U - Fristad GOIF U 4 - 10 Linus Svensson, Johan Thaning Odenhallen,Falköping
2018-11-04 14:45 201202020 IBK Elfhög U - IBK Vänersborg U 2 - 9 Kenth Lindqvist, Sven Persson Älvhögsborg, Entréhallen
2018-11-04 17:00 201202018 Borås IBF U - Grästorps IBK 7 - 15 David Karlsson, Daniel Dimitrovski Almåshallen - Borås
2018-11-04 17:00 201202019 Varnhems IF - Lockerud Ungdom 4 - 10 Iza Hederdahl, Christoffer Danielsson Varnhemshallen
2018-11-09 19:00 201202023 Nossebro IBK - Grästorps IBK 8 - 3 David Karlsson, Lars Vindroth Idrottshallen, Nossebro
2018-11-10 12:00 201202024 Falköpings IBK U - Stöpen IBK U 11 - 12 Sebastian Åberg, Johan Thaning Odenhallen,Falköping
2018-11-11 12:30 201202021 IBK Vänersborg U - Varnhems IF 13 - 2 Carl Larsson, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2018-11-11 14:00 201202022 Lockerud Ungdom - Borås IBF U 19 - 1 Christoffer Danielsson, Linus Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-02-01 19:00 201202025 Fristad GOIF U - IBK Elfhög U 10 - 9 e.förl. Carl Larsson, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2018-11-16 19:00 201202029 Nossebro IBK - Lockerud Ungdom 5 - 6 Henrik Sjöberg, Magnus Jansson Idrottshallen, Nossebro
2018-11-17 12:15 201202027 IBK Elfhög U - Falköpings IBK U 6 - 5 e.förl. Dan Pettersson, Henrik Sjöberg Älvhögsborg, Entréhallen
2018-11-17 17:00 201202028 Stöpen IBK U - Grästorps IBK 11 - 6 Kalle Svensson, Sebastian Åberg Stöpenhallen, Skövde
2018-11-17 17:00 201202030 Borås IBF U - IBK Vänersborg U 8 - 13 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Daltorphallen, Borås
2018-11-18 17:00 201202026 Varnhems IF - Fristad GOIF U 7 - 11 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Varnhemshallen
2018-11-23 19:00 201202034 Falköpings IBK U - Varnhems IF 2 - 5 Christoffer Danielsson, Iza Hederdahl Odenhallen,Falköping
2018-11-23 19:30 201202032 Lockerud Ungdom - Grästorps IBK 15 - 4 Mikael Magnusson, Alma Ernstsson UW-Elasthallen, Mariestad
2018-11-25 12:30 201202031 IBK Vänersborg U - Nossebro IBK 6 - 3 Mattias Furbo, Esko Leppimaa Idrottshuset, Vänersborg
2018-11-25 17:00 201202035 Fristad GOIF U - Borås IBF U 9 - 5 Pavle Velcov, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2019-03-17 17:45 201202033 IBK Elfhög U - Stöpen IBK U 6 - 15 Lars Vindroth, Sven Persson Älvhögsborg, Entréhallen
2018-11-28 19:00 201202037 Borås IBF U - Falköpings IBK U 12 - 6 Carl Larsson, Pedram Koublani Daltorphallen, Borås
2018-11-30 19:00 201202036 Nossebro IBK - Fristad GOIF U 9 - 10 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Nossebro
2018-12-01 15:00 201202040 Grästorps IBK - IBK Vänersborg U 10 - 2 Henrik Sjöberg, David Karlsson Åse/Vistehallen Grästorp
2018-12-02 14:00 201202039 Stöpen IBK U - Lockerud Ungdom 6 - 12 Johan Thaning, Kronoslav Kis Stöpenhallen, Skövde
2018-12-02 17:00 201202038 Varnhems IF - IBK Elfhög U 8 - 5 Dan Pettersson, Henrik Sjöberg Varnhemshallen
2018-12-08 14:45 201202043 IBK Elfhög U - Borås IBF U 9 - 4 Henrik Sjöberg, Mattias Furbo Älvhögsborg, Entréhallen
2018-12-09 12:30 201202041 IBK Vänersborg U - Lockerud Ungdom 7 - 9 David Karlsson, Kenth Lindqvist Idrottshuset, Vänersborg
2018-12-09 15:30 201202044 Falköpings IBK U - Nossebro IBK 4 - 17 Linus Svensson, Johan Thaning Dotorpshallen, Falköping
2018-12-09 17:00 201202042 Varnhems IF - Stöpen IBK U 7 - 12 Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2019-03-09 17:00 201202045 Fristad GOIF U - Grästorps IBK 9 - 7 Pavle Velcov, Christer Abrahamsson Fristadhallen, Fristad
2018-12-14 19:00 201202047 Nossebro IBK - Varnhems IF 7 - 9 Henrik Sjöberg, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Nossebro
2018-12-14 19:30 201202048 Grästorps IBK - IBK Elfhög U 3 - 9 Christoffer Danielsson, Lars Vindroth Åse/Vistehallen Grästorp
2018-12-14 19:30 201202049 Lockerud Ungdom - Falköpings IBK U 22 - 2 Linus Svensson, Kalle Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2018-12-16 12:00 201202046 Borås IBF U - Stöpen IBK U 2 - 17 Carl Larsson, Ola Forsberg Daltorphallen, Borås
2018-12-16 12:30 201202050 IBK Vänersborg U - Fristad GOIF U 11 - 10 e.förl. Pedram Koublani, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2019-01-11 19:00 201202052 Fristad GOIF U - Lockerud Ungdom 4 - 9 Pavle Velcov, Arto Keckman Fristadhallen, Fristad
2019-01-13 12:30 201202051 Stöpen IBK U - IBK Vänersborg U 10 - 5 Linus Svensson, Alma Ernstsson Stöpenhallen, Skövde
2019-01-13 13:45 201202054 IBK Elfhög U - Nossebro IBK 12 - 2 David Karlsson, Lars Vindroth Älvhögsborg, Entréhallen
2019-01-13 14:00 201202053 Falköpings IBK U - Grästorps IBK 3 - 14 Per Johansson, Eino Vuoluterä Dotorpshallen, Falköping
2019-01-13 17:00 201202055 Varnhems IF - Borås IBF U 8 - 2 Mikael Magnusson, Christoffer Danielsson Varnhemshallen
201202059 Borås IBF U - Nossebro IBK OW (0 - 5)
2019-01-19 13:45 201202057 IBK Elfhög U - Lockerud Ungdom 6 - 7 Henrik Carlsson, Henrik Sjöberg Syltehallen, Trollhättan
2019-01-20 14:00 201202056 Falköpings IBK U - IBK Vänersborg U 6 - 8 Johan Thaning, Henrik Sjöberg Frejahallen, Falköping
2019-01-20 14:00 201202060 Stöpen IBK U - Fristad GOIF U 13 - 15 Christoffer Danielsson, Linus Svensson Stöpenhallen, Skövde
2019-01-20 17:00 201202058 Varnhems IF - Grästorps IBK 7 - 9 Per Johansson, Eino Vuoluterä Varnhemshallen
2019-01-23 20:00 201202065 IBK Vänersborg U - IBK Elfhög U 11 - 10 Lars Vindroth, Kenth Lindqvist Idrottshuset, Vänersborg
2019-01-24 20:30 201202064 Lockerud Ungdom - Varnhems IF 10 - 3 Johan Thaning, Christoffer Danielsson LF-hallen, Mariestad
2019-01-25 19:00 201202062 Nossebro IBK - Stöpen IBK U 4 - 12 David Karlsson, Lars Vindroth Idrottshallen, Nossebro
2019-01-26 15:00 201202063 Grästorps IBK - Borås IBF U 13 - 3 Lars Vindroth, Kenth Lindqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2019-01-27 17:00 201202061 Fristad GOIF U - Falköpings IBK U 13 - 3 Richard Claesson, Dan Pettersson Fristadhallen, Fristad
2018-11-10 14:45 201202070 IBK Elfhög U - Fristad GOIF U 3 - 5 Dan Pettersson, Henrik Sjöberg Älvhögsborg, Entréhallen
2019-02-01 19:30 201202068 Grästorps IBK - Nossebro IBK 10 - 10 e.förl. Lars Vindroth, Henrik Sjöberg Åse/Vistehallen Grästorp
2019-02-03 13:00 201202069 Stöpen IBK U - Falköpings IBK U 8 - 11 Per Johansson, Eino Vuoluterä Stöpenhallen, Skövde
2019-02-03 17:00 201202066 Varnhems IF - IBK Vänersborg U 9 - 10 e.förl. Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Varnhemshallen
2019-03-17 10:30 201202067 Borås IBF U - Lockerud Ungdom 7 - 13 Arto Keckman, Pedram Koublani Daltorphallen, Borås
2019-02-08 19:00 201202071 Fristad GOIF U - Varnhems IF 12 - 13 e.förl. Pavle Velcov, Bengt Stadig Fristadhallen, Fristad
2019-02-08 19:30 201202072 Falköpings IBK U - IBK Elfhög U 13 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä Odenhallen,Falköping
2019-02-09 15:00 201202073 Grästorps IBK - Stöpen IBK U WO (5 - 0) Lars Vindroth, Henrik Sjöberg Åse/Vistehallen Grästorp
2019-02-10 14:00 201202074 Lockerud Ungdom - Nossebro IBK 12 - 9 Iza Hederdahl, Linus Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-03-31 15:30 201202075 IBK Vänersborg U - Borås IBF U 11 - 3 Kenth Lindqvist, Mattias Furbo Idrottshuset, Vänersborg
201202076 Nossebro IBK - IBK Vänersborg U WO (5 - 0) Idrottshallen, Nossebro
2019-02-23 15:00 201202077 Grästorps IBK - Lockerud Ungdom 5 - 6 Sven Persson, Kenth Lindqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2019-02-24 11:00 201202080 Borås IBF U - Fristad GOIF U 3 - 18 David Karlsson, Henrik Sjöberg Daltorphallen, Borås
2019-02-24 16:00 201202078 Stöpen IBK U - IBK Elfhög U 15 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä Stöpenhallen, Skövde
2019-02-24 17:00 201202079 Varnhems IF - Falköpings IBK U 10 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Varnhemshallen
2019-03-02 16:00 201202084 Lockerud Ungdom - Stöpen IBK U 7 - 6 e.förl. Kalle Svensson, Erik Haglund LF-hallen, Mariestad
2019-03-03 12:00 201202082 Falköpings IBK U - Borås IBF U 16 - 4 Pedram Koublani, Emil Lindén Odenhallen,Falköping
2019-03-03 12:30 201202085 IBK Vänersborg U - Grästorps IBK 3 - 6 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-03-03 16:15 201202083 IBK Elfhög U - Varnhems IF 5 - 3 Sven Persson, Kenth Lindqvist Älvhögsborg, Entréhallen
2019-03-03 17:00 201202081 Fristad GOIF U - Nossebro IBK 11 - 1 David Karlsson, Lars Vindroth Fristadhallen, Fristad
2019-03-08 19:00 201202089 Nossebro IBK - Falköpings IBK U 9 - 7 David Karlsson, Lars Vindroth Idrottshallen, Nossebro
2019-03-10 14:00 201202087 Stöpen IBK U - Varnhems IF 9 - 3 Kronoslav Kis, Christoffer Danielsson Stöpenhallen, Skövde
2019-03-10 15:00 201202090 Grästorps IBK - Fristad GOIF U 8 - 7 David Karlsson, Lars Vindroth Åse/Vistehallen Grästorp
2019-03-21 19:45 201202086 Lockerud Ungdom - IBK Vänersborg U 14 - 5 Per Johansson, Linus Svensson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2019-03-28 19:00 201202088 Borås IBF U - IBK Elfhög U 8 - 3 Erling Josefsson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lockerud Ungdom 18 17 1 (1) 0 186-85 101 53
2. Fristad GOIF U 18 11 4 (2) 3 184-119 65 39
3. Grästorps IBK 18 10 2 (0) 6 147-119 28 32
4. IBK Vänersborg U 18 9 2 (2) 7 132-133 -1 31
5. Nossebro IBK 18 9 2 (0) 7 146-124 22 29
6. Stöpen IBK U 18 9 1 (0) 8 169-136 33 28
7. Varnhems IF 18 5 2 (1) 11 119-152 -33 18
8. IBK Elfhög U 18 4 2 (1) 12 101-139 -38 15
9. Falköpings IBK U 18 3 2 (1) 13 112-173 -61 12
10. Borås IBF U 18 4 0 (0) 14 92-208 -116 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis