Träningsmatcher Damer (2018/19)

Övriga matcher
Träningsmatcher Damer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-08-18 14:00 143000014 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - Boxholms IBK (D1) Inst. Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-19 18:00 143000004 Sävsjö IBK (D1) - Fagerhult Habo IBK (D1) 8 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-08-21 18:30 143000027 Jönköpings IK (SSLD) - Hovslätts IK (DA) 11 - 1 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-08-25 15:00 143000026 FBC Kalmarsund (DA) - Fröjereds IF (DA) 4 - 4 Johan Söderman, Jonny Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-08-26 13:00 143000025 FBC Kalmarsund (DA) - Jönköpings IK (SSLD) 2 - 4 Gustav Jarnegren, Claes Axelsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-08-26 14:00 143000024 FBC Karlskrona (D2) - Olofströms IBK (D1) 5 - 2 Michell Rohde, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A
2018-08-26 15:00 143000003 Sävsjö IBK (D1) - Växjö IBK (D1) 3 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2018-09-02 13:00 143000015 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - IBF Linköping (DA) 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-02 15:00 143000037 Vetlanda IBF B (D2) - Hovslätts IK B (D2) 0 - 0 Mattias Tokic, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-02 15:15 143000016 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - IBF Linköping (D1) 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-07 19:00 143000010 Ryds SK (D1) - FBC Karlskrona (D2) 1 - 10 Therese Lindquist, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-09-08 13:30 143000032 Mullsjö AIS (D1) - Sävsjö IBK (D1) 0 - 0 Claes Axelsson, Jens Axelsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-08 14:00 143000023 FBC Karlskrona (D2) - FBC Kalmarsund U (D2) 0 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2018-09-08 15:15 143000042 IBF Tranås D1 - Hovslätts IK (DJAS) 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2018-09-08 16:45 143000007 Hovslätts IK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Fredrik Fältskog, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-09 12:00 143000017 Växjö IBK (D1) - IBK Lund Elit (DA) Inst. Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-09 13:30 143000002 Värnamo IK (D1) - Fagerhult Habo IBK (D1) 0 - 0 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2018-09-09 15:00 143000033 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Vetlanda IBF B (D2) 0 - 0 Oskar Lööke, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2018-09-09 15:00 143000013 Sävsjö IBK (D1) - Boxholms IBK (D1) 4 - 1 Jonny Nilsson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2018-09-09 17:00 143000036 Gransholms IF (D1) - Vimmerby IBK (D2) 0 - 0 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-09-14 19:30 143000018 Växjö IBK (D1) - CL98IC (D1) 7 - 5 Kjell Persson, Therese Lindquist Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-14 19:45 143000008 Hovslätts IK (DA) - Fröjereds IF (DA) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-15 10:00 143000028 Värnamo IK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 2 - 3 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-15 13:00 143000029 Mullsjö AIS (D1) - Falkenbergs IBK (D1) 0 - 0 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-15 14:00 143000012 FBC Kalmarsund (DA) - Telge SIBK (DA) Inst. Färjehallen
2018-09-15 14:00 143000009 Hovslätts IK (DA) - Lindome IBK (DA) 0 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-15 14:00 143000001 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSL) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Bökensved Sporthall
2018-09-15 14:45 143000041 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Hovshaga AIF (D2) 5 - 4 Nässjö Sporthall
2018-09-15 16:00 143000030 Falkenbergs IBK (D1) - Värnamo IK (D1) 3 - 4 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-16 14:00 143000021 Vimmerby IBK (D2) - Sävsjö IBK (D1) 1 - 10 Dawan Mofak, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2018-09-16 16:00 143000039 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) - FBC Kalmarsund U (D2) 0 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2018-09-17 19:00 143000038 Carlshamns IBK (D2) - Lönsboda IBK (D2) 7 - 3 Jesper Grönblad, Therese Lindquist AAK-Hallen
2018-09-19 19:00 143000022 Ryds SK (D1) - Carlshamns IBK (D2) Inst. Ryds Sporthall
2018-09-20 19:30 143000043 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Vetlanda IBF B (D2) 0 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2018-09-21 19:00 143000046 FBC Kalmarsund (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Anders Stenberg, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-09-21 19:00 143000044 Lagan IBK (D2) - Gransholms IF (D1) 0 - 0 Leif Johansson, Senad Hamula Sunnerbohallen
2018-09-21 19:00 143000011 Ryds SK (D1) - Willands IBK (D1) 0 - 0 Therese Lindquist, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-09-23 14:00 143000045 Värnamo IK (D1) - Gransholms IF (D1) 10 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2018-09-24 18:45 143000034 Carlshamns IBK (D2) - Ryds SK (D1) 7 - 6 Michéll Borgström, Therese Lindquist AAK-Hallen
2018-09-29 12:00 143000035 Carlshamns IBK (D2) - Ryds SK (D1) 4 - 2 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2018-09-29 12:00 143000019 Växjö IBK (D1) - FBC Karlskrona (D2) 0 - 0 Leif Johansson, Daniel Pettersson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-29 14:00 143000005 Sävsjö IBK (D1) - Mullsjö AIS (D1) Inst. Sävsjö Sporthall
2018-09-30 13:00 143000031 Värnamo IK (D1) - Halmstads IBK (D1) 12 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2018-09-30 15:00 143000006 Sävsjö IBK (D1) - Vimmerby IBK (D2) 0 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Sävsjö Sporthall
2018-10-07 13:00 143000048 IBK Svala - Nässjö IBF / IBK Husar (D2) 4 - 9 Muhidin Bahtanovic, Gabriel Adolfsson Mörlunda Sporthall
2018-10-30 19:30 143000049 Småland F16 - Stockholm P15 0 - 0 Thomas K:h Andersson, Jonas Olsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-29 13:30 143000050 FBC Kalmarsund (DA) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 0 - 0 Bengt Andersson, Malou Hallström Färjehallen
2019-06-10 12:30 143000047 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (D1) 8 - 1 Anders Stenberg, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis