Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 12:00 150002005 Sundbybergs IK - Sickla IBK 3 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2018-09-22 17:00 150002002 Högalids IF - Vaxholms IBF (A) 9 - 5 Fadi Saffo, Rasmus Jansson Skanstullshallen
2018-09-22 18:45 150002003 IS Bar Central Nytorget - Vallentuna IBK (A) 6 - 3 Rasmus Jansson, Fadi Saffo Skanstullshallen
2018-09-30 15:30 150002001 Bro IK - Åkersberga IBF (B) 8 - 5 Ricky Bagge, Ken Johansson Bro Sporthall
2018-10-06 15:45 150002006 Sickla IBK - Rotebro IS IBK (B) 9 - 6 Magnus Johansson, Stefano Bianque Järla Sporthall
2018-10-06 18:00 150002009 Vaxholms IBF (A) - Bro IK 4 - 4 William Albrecht, Daniel Karlsson Vaxholm innebandyhallen
2018-10-07 16:30 150002008 Vallentuna IBK (A) - Högalids IF 8 - 3 William Albrecht, Magnus Johansson Hammarbackens Sporthall
2018-10-07 17:30 150002010 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Åkersberga Sporthall A
2018-10-20 10:30 150002014 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK 5 - 9 Roger Zahnér, Martin Åkesson Sollentuna sim och sporthall
2018-10-21 15:00 150002015 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 5 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2018-10-21 16:30 150002011 Bro IK - Vallentuna IBK (A) 2 - 25 Amanda Törner, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2018-10-28 16:00 150002013 IS Bar Central Nytorget - Sickla IBK 6 - 5 Per Rosén, Johannes Ekenberg Vintervikshallen
2018-11-03 11:00 150002020 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (B) 6 - 6 Martin Johansson, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2018-11-03 12:15 150002016 Sundbybergs IK - IS Bar Central Nytorget 4 - 7 Fredrik Landin, Jonas Edström Hallonbergshallen
2018-11-03 16:15 150002017 Sickla IBK - Högalids IF 5 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-11-04 16:30 150002019 Vallentuna IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 4 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-11-10 15:30 150002023 IS Bar Central Nytorget - Rotebro IS IBK (B) 8 - 4 Kenny Ly, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2018-11-10 17:15 150002022 Högalids IF - Sundbybergs IK 9 - 2 Kenny Ly, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2018-11-10 18:30 150002024 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Janne Ahonen, Rainer Pekkinen Hammarbackens Sporthall
2018-11-11 16:30 150002021 Bro IK - Sickla IBK 7 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Magnus Berg Bro Sporthall
2018-11-17 10:30 150002026 Rotebro IS IBK (B) - Högalids IF 4 - 5 William Albrecht, Daniel Enkulla Sollentuna sim och sporthall
2018-11-17 15:30 150002028 Sickla IBK - Vaxholms IBF (A) 6 - 2 Tim Sandström, Magnus Johansson Järla Sporthall
2018-11-18 13:30 150002027 Sundbybergs IK - Bro IK 9 - 5 Jacob Leijon, Thomas Gjutarenäfve Hallonbergshallen
2018-11-18 14:30 150002030 Åkersberga IBF (B) - IS Bar Central Nytorget 3 - 6 Jonas Edström, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2018-12-01 15:00 150002035 Vaxholms IBF (A) - Sundbybergs IK 8 - 6 Dennis Svensson, Martin Svensson Vaxholm innebandyhallen
2018-12-01 15:30 150002032 Högalids IF - IS Bar Central Nytorget 3 - 7 Magnus Nordahl, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2018-12-01 18:00 150002034 Vallentuna IBK (A) - Sickla IBK 7 - 5 Daniel Karlsson, Alexander Hellström Hammarbackens Sporthall
2018-12-02 15:15 150002031 Bro IK - Rotebro IS IBK (B) 5 - 7 Daniel Karlsson, William Albrecht Bro Sporthall
2018-12-08 13:00 150002038 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK (A) 3 - 7 Christoffer Markovski, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2018-12-08 15:00 150002037 Rotebro IS IBK (B) - Vaxholms IBF (A) 3 - 8 Alexander Mattsson, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2018-12-08 15:15 150002040 Åkersberga IBF (B) - Högalids IF 5 - 7 Christian Högberg, Martin Johansson Åkersberga Sporthall A
2018-12-08 15:30 150002036 IS Bar Central Nytorget - Bro IK 9 - 3 Alexander Hellström, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2018-12-15 15:30 150002042 Sickla IBK - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 Kenny Ly, Tim Sandström Järla Sporthall
2018-12-16 15:45 150002041 Bro IK - Högalids IF 3 - 5 Ken Johansson, Thomas Gjutarenäfve Bro Sporthall
2018-12-16 17:15 150002045 Vaxholms IBF (A) - IS Bar Central Nytorget 2 - 6 Jonas Edström, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2019-01-12 18:30 150002044 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK (B) 8 - 5 Jonas Edström, Daniel Karlsson Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 14:30 150002048 Vallentuna IBK (A) - IS Bar Central Nytorget 10 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 15:30 150002046 Sickla IBK - Sundbybergs IK 7 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Järla Sporthall
2019-01-19 16:30 150002049 Vaxholms IBF (A) - Högalids IF 7 - 12 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Vaxholm innebandyhallen
2019-01-20 16:30 150002050 Åkersberga IBF (B) - Bro IK 7 - 3 Stefano Bianque, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2019-01-26 13:45 150002055 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2019-01-26 15:00 150002054 Rotebro IS IBK (B) - Sickla IBK 5 - 8 Michael Selg, Martin Åkesson Silverdalshallen
2019-01-26 17:15 150002052 Högalids IF - Vallentuna IBK (A) 8 - 8 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-01-27 15:30 150002051 Bro IK - Vaxholms IBF (A) 7 - 6 Michael Selg, Ken Johansson Bro Sporthall
2019-02-09 13:45 150002056 Sundbybergs IK - Rotebro IS IBK (B) 7 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Hallonbergshallen
2019-02-09 15:15 150002060 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 7 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Åkersberga Sporthall A
2019-02-09 15:30 150002057 Sickla IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 4 Daniel Karlsson, Alexander Hellström Järla Sporthall
2019-02-10 16:30 150002059 Vallentuna IBK (A) - Bro IK 20 - 2 Jonas Edström, Ulf Jonsson Hammarbackens Sporthall
2019-02-16 12:15 150002064 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 9 - 9 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Sollentuna sim och sporthall
2019-02-16 15:30 150002063 IS Bar Central Nytorget - Sundbybergs IK 7 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Skanstullshallen
2019-02-16 17:15 150002062 Högalids IF - Sickla IBK 2 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Skanstullshallen
2019-02-17 15:30 150002065 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 5 - 10 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2019-01-11 20:15 150002066 Rotebro IS IBK (B) - IS Bar Central Nytorget 3 - 7 Kenny Ly, Rasmus Jansson Rotebrohallen (Nya)
2019-02-23 13:45 150002067 Sundbybergs IK - Högalids IF 9 - 3 Håkan Taxén, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2019-02-23 14:45 150002068 Sickla IBK - Bro IK 10 - 3 Emilia Tuomela, Martin Johansson Järla Sporthall
2019-02-24 13:30 150002070 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 17 Alexander Hellström, Daniel Karlsson Åkersberga Sporthall A
2019-02-02 15:30 150002073 IS Bar Central Nytorget - Åkersberga IBF (B) 9 - 3 Aarre Hietanen, Andreas Bengtsson Skanstullshallen
2019-03-02 15:30 150002072 Högalids IF - Rotebro IS IBK (B) 7 - 4 Kari Malmros, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-03-03 13:00 150002075 Vaxholms IBF (A) - Sickla IBK 11 - 5 Daniel Karlsson, Alexander Hellström Vaxholm innebandyhallen
2019-03-03 13:15 150002071 Bro IK - Sundbybergs IK 2 - 6 Michael Selg, Christian Högberg Bro Sporthall
2019-03-16 13:00 150002077 Rotebro IS IBK (B) - Bro IK 11 - 12 Linus Warrenstein, Daniel Karlsson Sollentuna sim och sporthall
2019-03-16 13:30 150002078 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF (A) 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Hallonbergshallen
2019-03-16 16:30 150002076 IS Bar Central Nytorget - Högalids IF 8 - 5 Linus Löfstedt, Roland Nester Skanstullshallen
2019-03-16 16:30 150002079 Sickla IBK - Vallentuna IBK (A) 8 - 9 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-03-23 15:30 150002082 Högalids IF - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Skanstullshallen
2019-03-24 14:00 150002085 Vaxholms IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) 5 - 4 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2019-03-24 15:30 150002081 Bro IK - IS Bar Central Nytorget 3 - 13 Johan Jäderlund, Ken Johansson Bro Sporthall
2019-03-24 16:30 150002084 Vallentuna IBK (A) - Sundbybergs IK 7 - 2 Kari Malmros, Michael Selg Hammarbackens Sporthall
2019-03-30 11:45 150002088 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 6 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Sollentuna sim och sporthall
2019-03-30 15:30 150002087 IS Bar Central Nytorget - Vaxholms IBF (A) 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Skanstullshallen
2019-03-30 15:30 150002090 Åkersberga IBF (B) - Sickla IBK 5 - 7 Michael Selg, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2019-03-30 17:15 150002086 Högalids IF - Bro IK 13 - 8 Magnus Johansson, Tim Sandström Skanstullshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget 16 15 0 1 110-62 48 45
2. Vallentuna IBK (A) 16 12 3 1 155-66 89 39
3. Högalids IF 16 9 2 5 103-94 9 29
4. Sickla IBK 16 7 4 5 100-84 16 25
5. Sundbybergs IK 16 5 4 7 87-93 -6 19
6. Vaxholms IBF (A) 16 5 4 7 87-95 -8 19
7. Bro IK 16 3 2 11 77-157 -80 11
8. Åkersberga IBF (B) 16 2 3 11 74-112 -38 9
9. Rotebro IS IBK (B) 16 1 4 11 89-119 -30 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-21 19:30 150003003 Boo KFUM IA - Sörskogens IF 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Ormingehallen
2018-09-22 15:00 150003002 Bedarö BK - Tungelsta IF (A) 7 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Gröndalshallen
2018-09-23 14:45 150003001 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Västerhaninge IBK (A) 2 - 5 Daniel Karlsson, William Albrecht Tyresöhallen
2018-09-23 15:45 150003005 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2018-09-23 17:15 150003004 Vendelsö IK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 8 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Torvalla Sporthall
2018-10-06 13:00 150003010 Västerhaninge IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 6 Håkan Taxén, Fredrik Berglund Sonesson Söderbymalmskolan
2018-10-06 13:30 150003009 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2018-10-06 17:00 150003006 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) 6 - 2 Kenny Ly, Håkan Taxén Tullingehallen
2018-10-07 13:00 150003007 Skogås/Trångsunds IBK - Boo KFUM IA 4 - 5 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2018-10-07 16:15 150003008 Sörskogens IF - Bedarö BK 4 - 6 Håkan Taxén, Johannes Ekenberg Stuvstahallen
2018-10-19 19:30 150003013 Boo KFUM IA - FBI Tullinge (B) 5 - 8 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Ormingehallen
2018-10-20 15:00 150003012 Bedarö BK - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 1 Magnus Johansson, Tim Sandström Gröndalshallen
2018-10-21 13:15 150003011 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sörskogens IF 3 - 6 Kari Malmros, John Awabdeh Tyresöhallen
2018-10-21 14:15 150003015 Tungelsta IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 1 - 1 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2018-10-21 17:15 150003014 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 8 Daniel Karlsson, William Albrecht Torvalla Sporthall
2018-11-03 16:15 150003017 FBI Tullinge (B) - Bedarö BK 7 - 2 Petra Dynesius, Daniel Karlsson Tullingehallen
2018-11-04 12:45 150003018 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 6 William Albrecht, Daniel Karlsson Skogåshallen
2018-11-04 14:30 150003016 Älvsjö AIK IBF (B) - Boo KFUM IA 2 - 4 Johannes Ekenberg, Håkan Augustsson Västertorpshallen
2018-11-04 16:15 150003019 Sörskogens IF - Tungelsta IF (A) 5 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen
2019-01-16 19:15 150003020 Västerhaninge IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Johan Jäderlund, Kari Malmros Torvalla Sporthall
2018-11-10 15:00 150003022 Bedarö BK - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Erik Nyman, Johan Larsson Gröndalshallen
2018-11-11 11:15 150003021 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 6 Ola Bigestans, Anders Westerberg Tyresöhallen
2018-11-11 14:00 150003023 Boo KFUM IA - Vendelsö IK (A) 5 - 2 Ken Johansson, Alexander Hellström Ormingehallen
2018-11-11 16:15 150003024 Sörskogens IF - Västerhaninge IBK (A) 4 - 5 Arne Brovig, Johannes Ekenberg Stuvstahallen
2018-11-25 14:15 150003025 Tungelsta IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 8 Arash Sohrevardi, Kari Karke Tungelsta Sporthall
2018-11-17 12:45 150003029 Skogås/Trångsunds IBK - Sörskogens IF 4 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Skogåshallen
2018-11-17 16:15 150003028 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 8 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2018-11-18 14:30 150003030 Västerhaninge IBK (A) - Boo KFUM IA 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Söderbymalmskolan
2018-11-18 19:45 150003027 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 1 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2019-01-12 14:00 150003026 Vendelsö IK (A) - Bedarö BK 6 - 3 Elis Erbing, Kari Malmros Torvalla Sporthall
2018-12-01 12:45 150003033 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK (A) 2 - 3 Aldin Imamovic, Alexander Hellström Skogåshallen
2018-12-01 15:00 150003032 Bedarö BK - Boo KFUM IA 4 - 2 Håkan Taxén, Johan Larsson Gröndalshallen
2018-12-02 14:15 150003035 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 9 Jonas Holm, Elin Holm Tungelsta Sporthall
2018-12-02 17:00 150003034 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Daniel Mårtensson, Thomas Gjutarenäfve Stuvstahallen
2018-12-02 17:15 150003031 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2018-12-08 14:00 150003040 Västerhaninge IBK (A) - Bedarö BK 2 - 4 Aldin Imamovic, Johan Larsson Söderbymalmskolan
2018-12-08 16:00 150003039 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 6 Kenny Ly, Håkan Taxén Tullingehallen
2018-12-09 14:15 150003037 Vendelsö IK (A) - Tungelsta IF (A) 4 - 8 Aldin Imamovic, Christoffer Markovski Torvalla Sporthall
2018-12-09 16:45 150003036 Boo KFUM IA - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 7 Elin Holm, Jonas Holm Ormingehallen
2018-12-09 17:15 150003038 Älvsjö AIK IBF (B) - Sörskogens IF 3 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Västertorpshallen
2018-12-15 16:30 150003042 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK (A) 7 - 10 Fredrik Hallenberg, Aarre Hietanen Tullingehallen
2018-12-16 11:15 150003041 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bedarö BK 2 - 6 Daniel Karlsson, Stefano Bianque Tyresöhallen
2018-12-16 12:15 150003043 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 6 Jonas Edström, Christoffer Markovski Skogåshallen
2018-12-16 14:00 150003045 Tungelsta IF (A) - Boo KFUM IA 8 - 1 Aldin Imamovic, Roger Zahnér Tungelsta Sporthall
2018-12-16 16:00 150003044 Sörskogens IF - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Stuvstahallen
2019-01-19 13:45 150003049 Tungelsta IF (A) - Bedarö BK 5 - 4 Roland Nester, Björn Landin Tungelsta Sporthall
2019-01-19 17:45 150003046 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2019-01-20 12:00 150003050 Västerhaninge IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 6 Emilia Tuomela, Elin Holm Söderbymalmskolan
2019-01-20 13:15 150003047 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK (A) 12 - 7 Kenny Ly, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2019-01-20 17:15 150003048 Sörskogens IF - Boo KFUM IA 9 - 6 Christoffer Markovski, William Albrecht Stuvstahallen
2019-01-25 19:00 150003054 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) 5 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2019-01-26 10:30 150003052 Bedarö BK - Sörskogens IF 4 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Gröndalshallen
2019-01-27 11:00 150003051 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 5 Fredrik Hallenberg, Alexander Hellström Tyresöhallen
2019-01-27 17:15 150003055 Älvsjö AIK IBF (B) - Västerhaninge IBK (A) 4 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Västertorpshallen
2019-01-27 17:45 150003053 Boo KFUM IA - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 Elis Erbing, Aldin Imamovic Ormingehallen
2019-02-09 12:45 150003058 Skogås/Trångsunds IBK - Bedarö BK 5 - 6 Alexander Hellström, Sebastian Öhman Skogåshallen
2019-02-09 16:30 150003057 FBI Tullinge (B) - Boo KFUM IA 3 - 6 Håkan Taxén, Björn Landin Tullingehallen
2019-02-10 12:30 150003056 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 8 - 2 Stefano Bianque, Therese Jensen Västertorpshallen
2019-02-10 12:45 150003060 Västerhaninge IBK (A) - Tungelsta IF (A) 2 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2019-02-10 17:00 150003059 Sörskogens IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 2 Erik Nyman, Daniel Karlsson Stuvstahallen
2019-02-16 15:00 150003062 Bedarö BK - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Gröndalshallen
2019-02-16 15:30 150003063 Boo KFUM IA - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 3 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Ormingehallen
2019-02-17 11:00 150003061 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 0 - 6 Christian Högberg, Martin Johansson Tyresöhallen
2019-02-17 12:15 150003064 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 6 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Torvalla Sporthall
2019-02-17 14:15 150003065 Tungelsta IF (A) - Sörskogens IF 6 - 6 Alexander Hellström, Lars Sundlöf Tungelsta Sporthall
2019-02-23 11:45 150003070 Västerhaninge IBK (A) - Sörskogens IF 7 - 9 Sebastian Öhman, Johan Larsson Söderbymalmskolan
2019-02-23 16:15 150003068 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Tullingehallen
2019-02-24 12:15 150003066 Vendelsö IK (A) - Boo KFUM IA 5 - 9 Roger Zahnér, William Albrecht Torvalla Sporthall
2019-02-24 12:30 150003067 Älvsjö AIK IBF (B) - Bedarö BK 5 - 2 Marko Maikkunen, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-02-24 12:45 150003069 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF (A) 11 - 4 Aldin Imamovic, Johan Jäderlund Skogåshallen
2019-03-02 13:15 150003075 Tungelsta IF (A) - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Emil Glenngård, Alexander Hellström Tungelsta Sporthall
2019-03-02 15:00 150003072 Bedarö BK - Vendelsö IK (A) 7 - 3 Daniel Mårtensson, Daniel Karlsson Gröndalshallen
2019-03-03 13:00 150003071 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 3 Kenny Ly, Rasmus Jansson Tyresöhallen
2019-03-03 13:00 150003073 Boo KFUM IA - Västerhaninge IBK (A) 4 - 5 Fadi Saffo, Aarre Hietanen Ormingehallen
2019-03-03 16:00 150003074 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 3 Fredrik Landin, Stefano Bianque Stuvstahallen
2019-03-16 18:00 150003079 FBI Tullinge (B) - Sörskogens IF 4 - 6 Aldin Imamovic, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2019-03-17 12:15 150003077 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 7 Johan Jäderlund, Sebastian Öhman Torvalla Sporthall
2019-03-17 13:15 150003080 Västerhaninge IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK 12 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Söderbymalmskolan
2019-03-17 15:30 150003076 Boo KFUM IA - Bedarö BK 9 - 5 Mattias Lönnborg, Christoffer Markovski Ormingehallen
2019-03-17 17:30 150003078 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 2 - 5 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-03-23 15:00 150003082 Bedarö BK - Västerhaninge IBK (A) 0 - 4 Johan Larsson, Rasmus Jansson Gröndalshallen
2019-03-24 13:45 150003083 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Skogåshallen
2019-03-24 14:15 150003085 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tungelsta Sporthall
2019-03-24 17:15 150003081 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Boo KFUM IA 5 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Tyresöhallen
2019-03-24 18:45 150003084 Sörskogens IF - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Daniel Karlsson, Stefano Bianque Stuvstahallen
2019-03-30 15:00 150003086 Bedarö BK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 5 Johan Jäderlund, Johan Larsson Gröndalshallen
2019-03-31 12:00 150003088 Vendelsö IK (A) - Sörskogens IF 7 - 11 Björn Landin, Roland Nester Torvalla Sporthall
2019-03-31 12:00 150003089 Älvsjö AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 2 William Albrecht, Johannes Ekenberg Västertorpshallen
2019-03-31 14:30 150003087 Boo KFUM IA - Tungelsta IF (A) 5 - 8 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Ormingehallen
2019-03-31 14:30 150003090 Västerhaninge IBK (A) - FBI Tullinge (B) 10 - 7 Emilia Tuomela, Elin Holm Söderbymalmskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sörskogens IF 18 12 3 3 102-73 29 39
2. Älvsjö AIK IBF (B) 18 11 2 5 78-62 16 35
3. Västerhaninge IBK (A) 18 11 1 6 98-72 26 34
4. Bedarö BK 18 10 0 8 80-74 6 30
5. Tungelsta IF (A) 18 9 3 6 85-86 -1 30
6. Skogås/ Trångsunds IBK 18 8 0 10 97-91 6 24
7. Boo KFUM IA 18 7 2 9 87-95 -8 23
8. FBI Tullinge (B) 18 6 2 10 83-89 -6 20
9. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 4 5 9 66-83 -17 17
10. Vendelsö IK (A) 18 3 0 15 75-126 -51 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis