Damer Division 1 (2018/19)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:00 141205004 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBF Tranås 2 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-06 14:00 141205006 Vetlanda IBF - Olofströms IBK 8 - 3 Daniel Pettersson, Gerhardt Borkowski ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-10-06 15:00 141205002 Sävsjö IBK - Östra SK 10 - 3 Anders Everstrand, Gustav Jarnegren Sävsjö Sporthall
2018-10-06 16:00 141205003 CL98IC - Värnamo IK 3 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Falkenbergshallen
2018-10-07 12:00 141205001 FBC Kalmarsund Ungdom - Ryds SK 8 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Torslundahallen
2018-10-07 13:00 141205005 Gransholms IF - Växjö IBK 3 - 13 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall
2018-10-12 19:30 141205008 IBF Tranås - Sävsjö IBK 2 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2018-10-13 12:00 141205009 Växjö IBK - CL98IC 9 - 4 Daniel Pettersson, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-13 14:00 141205012 Östra SK - Vetlanda IBF 2 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-10-13 16:00 141205007 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 9 Senad Hamula, Fredrik Billemark Värnamo Sporthall
2018-10-13 16:30 141205011 Ryds SK - Gransholms IF 5 - 6 Edo Sabanovic, Rolf Vatvedt Ryds Sporthall
2018-10-14 15:00 141205010 Olofströms IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2018-10-19 19:30 141205018 Vetlanda IBF - Växjö IBK 2 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-10-20 14:00 141205017 Gransholms IF - Olofströms IBK 7 - 6 e.förl. Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2018-10-20 15:00 141205013 FBC Kalmarsund Ungdom - Östra SK 4 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2018-10-20 16:00 141205015 CL98IC - IBF Tranås 4 - 3 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2018-10-20 17:00 141205016 Craftstadens IBK Oskarshamn - Värnamo IK 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-21 16:00 141205014 Sävsjö IBK - Ryds SK 6 - 0 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-10-26 19:30 141205024 IBF Tranås - Vetlanda IBF 5 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Tranås Idrottshall
2018-10-27 16:30 141205021 Ryds SK - CL98IC 2 - 4 Roger Gardell, Anders Stenberg Ryds Sporthall
2018-10-28 14:00 141205019 Växjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 4 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-28 14:00 141205020 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 3 - 16 Per Bratt, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2018-10-28 17:00 141205022 Östra SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 e.förl. Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-01 19:00 141205023 Värnamo IK - Gransholms IF 5 - 4 Anders Everstrand, Thomas Atting Värnamo Sporthall
2018-11-03 14:00 141205027 CL98IC - Östra SK 1 - 7 Per Elofsson, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2018-11-03 15:00 141205026 Sävsjö IBK - Växjö IBK 6 - 7 Anders Everstrand, Daniel Pettersson Sävsjö Sporthall
2018-11-03 15:00 141205029 Gransholms IF - IBF Tranås 3 - 3 e.förl. Roger Gardell, Per Bratt Gemla Sporthall
2018-11-03 17:00 141205028 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ryds SK 4 - 1 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-03 18:00 141205025 FBC Kalmarsund Ungdom - Olofströms IBK 14 - 2 Daniel Gyllander, Mikael Fransson Färjehallen
2018-11-21 19:30 141205030 Vetlanda IBF - Värnamo IK 1 - 3 Senad Hamula, Gustav Svensson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-09 20:00 141205036 Ryds SK - Vetlanda IBF 0 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2018-11-10 14:00 141205031 Värnamo IK - Sävsjö IBK 0 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2018-11-10 15:00 141205032 Olofströms IBK - CL98IC 3 - 7 Marcus Ingolf, Edo Sabanovic Olofströms Sporthall
2018-11-10 15:00 141205035 Gransholms IF - Östra SK 5 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Gemla Sporthall
2018-11-11 12:00 141205033 IBF Tranås - FBC Kalmarsund Ungdom 0 - 5 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2018-11-11 14:00 141205034 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-16 20:00 141205040 Ryds SK - Värnamo IK 1 - 3 Marcus Ingolf, Leif Johansson Ryds Sporthall
2018-11-17 15:00 141205042 IBF Tranås - Olofströms IBK 10 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Tranås Idrottshall
2018-11-17 16:30 141205037 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC 4 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2018-11-18 13:15 141205038 Sävsjö IBK - Gransholms IF 9 - 2 Anders Everstrand, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2018-11-18 14:00 141205041 Östra SK - Växjö IBK 8 - 6 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-18 15:00 141205039 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 4 Dawan Mofak, Jesper Rygert ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-24 13:00 141205043 Craftstadens IBK Oskarshamn - Sävsjö IBK 4 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-24 13:00 141205048 Värnamo IK - Olofströms IBK 5 - 5 e.förl. Anders Everstrand, Thomas Atting Värnamo Sporthall
2018-11-24 15:00 141205046 Växjö IBK - Ryds SK 9 - 3 Daniel Pettersson, Johnny Edh Fortnox Arena Nivika hallen
2018-11-24 16:00 141205045 CL98IC - Vetlanda IBF 3 - 4 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-25 12:00 141205044 Gransholms IF - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Gemla Sporthall
2018-11-25 17:00 141205047 Östra SK - IBF Tranås 9 - 2 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-30 19:30 141205051 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 4 - 5 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-12-01 13:00 141205050 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-12-01 14:30 141205049 CL98IC - Gransholms IF 7 - 4 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2018-12-01 15:00 141205054 Olofströms IBK - Östra SK 2 - 8 Anders Stenberg, Marcus Ingolf Olofströms Sporthall
2018-12-01 16:00 141205052 Ryds SK - IBF Tranås 5 - 3 Roger Gardell, Dragan Zaharijev Ryds Sporthall
2018-12-02 13:00 141205053 Värnamo IK - Växjö IBK 1 - 6 Daniel Pettersson, Johnny Edh Värnamo Sporthall
2018-12-07 19:30 141205056 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 9 - 0 Mathias Linde, Per Elofsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-07 19:45 141205060 Olofströms IBK - Växjö IBK 5 - 6 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2018-12-08 17:00 141205058 Östra SK - Ryds SK 7 - 2 Gustav Jarnegren, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-08 19:00 141205057 Vetlanda IBF - Gransholms IF 8 - 2 Fredrik Billemark, Magnus Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-12-09 14:00 141205055 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 5 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Vrigstad Sporthall
2018-12-09 15:00 141205059 IBF Tranås - Värnamo IK 3 - 5 Johan Nero Wikstrand, Thomas Atting Tranås Idrottshall
2018-12-14 19:30 141205064 Ryds SK - Olofströms IBK 2 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2018-12-15 14:00 141205062 CL98IC - Sävsjö IBK 0 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Falkenbergshallen
2018-12-15 14:00 141205063 Gransholms IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 6 Per Elofsson, Ulf Åberg Gemla Sporthall
2018-12-15 14:00 141205065 Värnamo IK - Östra SK 6 - 8 Anders Everstrand, Thomas Atting Värnamo Sporthall
2018-12-15 15:00 141205066 Växjö IBK - IBF Tranås 7 - 2 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-16 18:00 141205061 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF 6 - 2 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Färjehallen
2018-12-20 20:00 141205068 Östra SK - Sävsjö IBK 2 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-21 20:00 141205067 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom 0 - 4 Sean Norouz, Anders Stenberg Ryds Sporthall
2019-01-06 12:00 141205070 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 9 Anders Everstrand, Johnny Edh Tranås Idrottshall
2019-01-06 14:00 141205072 Olofströms IBK - Vetlanda IBF 5 - 4 Anders Stenberg, Per Elofsson Olofströms Sporthall
2019-01-06 15:00 141205071 Växjö IBK - Gransholms IF 8 - 6 Johan Palm, Jonas Widenstedt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-17 16:30 141205069 Värnamo IK - CL98IC 4 - 4 e.förl. Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Värnamo Sporthall
2019-01-11 19:30 141205074 Sävsjö IBK - IBF Tranås 5 - 0 Daniel Pettersson, Johnny Edh Sävsjö Sporthall
2019-01-12 13:00 141205076 Craftstadens IBK Oskarshamn - Olofströms IBK 11 - 2 Daniel Gyllander, Robert Risberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-12 15:00 141205077 Gransholms IF - Ryds SK 5 - 6 Magnus Widlund, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2019-01-12 16:00 141205075 CL98IC - Växjö IBK 1 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-12 16:30 141205073 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK 3 - 1 Bengt Andersson, Niklas Rosberg Färjehallen
2019-03-10 17:00 141205078 Vetlanda IBF - Östra SK 6 - 6 e.förl. Adam Nikolausson, Jens Bäcklin ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-18 20:00 141205080 Ryds SK - Sävsjö IBK 1 - 8 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2019-01-19 14:00 141205082 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 6 e.förl. Hani Mousaviyan-Utter, Adam Nikolausson Värnamo Sporthall
2019-01-19 15:00 141205084 Växjö IBK - Vetlanda IBF 12 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-20 12:00 141205081 IBF Tranås - CL98IC 3 - 4 e.förl. Magnus Widlund, Johan Ferm Tranås Idrottshall
2019-01-20 13:00 141205083 Olofströms IBK - Gransholms IF 13 - 2 Roger Gardell, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2019-01-20 14:00 141205079 Östra SK - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-01-26 13:00 141205088 Craftstadens IBK Oskarshamn - Östra SK 7 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-26 14:00 141205086 Sävsjö IBK - Olofströms IBK 9 - 1 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2019-01-26 14:00 141205087 CL98IC - Ryds SK 4 - 6 Anders Stenberg, Bengt Andersson Falkenbergshallen
2019-01-26 14:00 141205089 Gransholms IF - Värnamo IK 4 - 5 e.förl. Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Gemla Sporthall
2019-01-26 14:00 141205090 Vetlanda IBF - IBF Tranås 5 - 2 Johnny Edh, Adam Nikolausson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-27 13:00 141205085 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK 3 - 2 Henrik Carlsson, Bengt Andersson Färjehallen
2018-10-23 19:30 141205096 Värnamo IK - Vetlanda IBF 3 - 6 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2019-02-02 13:00 141205091 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2019-02-02 16:00 141205094 Ryds SK - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 6 Roger Gardell, Michell Rohde Ryds Sporthall
2019-02-03 12:00 141205095 IBF Tranås - Gransholms IF 2 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2019-02-03 15:00 141205092 Växjö IBK - Sävsjö IBK 3 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-03 17:00 141205093 Östra SK - CL98IC 2 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-08 19:30 141205097 Sävsjö IBK - Värnamo IK 7 - 3 Gustav Jarnegren, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2019-02-09 14:00 141205098 CL98IC - Olofströms IBK 7 - 2 Tomas Akthagen, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2019-02-09 14:00 141205102 Vetlanda IBF - Ryds SK 4 - 3 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-09 16:00 141205099 FBC Kalmarsund Ungdom - IBF Tranås 9 - 1 Bengt Andersson, Mathias Linde Färjehallen
2019-02-09 16:00 141205100 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK 3 - 3 e.förl. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-10 14:00 141205101 Östra SK - Gransholms IF 14 - 7 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-13 19:45 141205105 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF 8 - 3 Nicklas Hult, Niklas Rosberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-16 14:00 141205103 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 0 Johan Palm, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2019-02-16 15:00 141205107 Växjö IBK - Östra SK 5 - 2 Anders Everstrand, Thomas Atting Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-16 15:00 141205108 Olofströms IBK - IBF Tranås 8 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2019-02-17 13:30 141205104 Gransholms IF - Sävsjö IBK 1 - 12 Edo Sabanovic, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2019-02-19 20:00 141205106 Värnamo IK - Ryds SK 3 - 1 Anders A Nilsson, Nicklas Bard Värnamo Sporthall
2019-02-22 19:30 141205112 Ryds SK - Växjö IBK 3 - 10 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Ryds Sporthall
2019-02-22 19:30 141205113 IBF Tranås - Östra SK 4 - 10 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
2019-02-22 19:45 141205109 Sävsjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2019-02-23 14:00 141205111 Vetlanda IBF - CL98IC 6 - 1 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-23 16:30 141205110 FBC Kalmarsund Ungdom - Gransholms IF 10 - 6 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2019-02-24 14:00 141205114 Olofströms IBK - Värnamo IK 4 - 5 e.förl. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2019-03-01 19:30 141205116 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom 7 - 7 e.förl. Fredrik Billemark, Magnus Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-02 15:00 141205115 Gransholms IF - CL98IC 3 - 11 Jesper Grönblad, Michell Rohde Gemla Sporthall
2019-03-02 15:00 141205119 Växjö IBK - Värnamo IK 6 - 1 Gerhardt Borkowski, Johnny Edh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-03 15:00 141205117 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK 2 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-03 17:00 141205120 Östra SK - Olofströms IBK 13 - 1 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-03 17:30 141205118 IBF Tranås - Ryds SK 0 - 5 Adam Nikolausson, Jens Bäcklin Tranås Idrottshall
2019-03-01 20:00 141205124 Ryds SK - Östra SK 2 - 3 Michell Rohde, Jesper Grönblad Ryds Sporthall
2019-03-09 14:00 141205122 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Falkenbergshallen
2019-03-09 14:00 141205125 Värnamo IK - IBF Tranås 2 - 1 Jan Blohm, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2019-03-09 16:00 141205123 Gransholms IF - Vetlanda IBF 3 - 4 Anders A Nilsson, Johnny Edh Gemla Sporthall
2019-03-09 18:00 141205121 FBC Kalmarsund Ungdom - Sävsjö IBK 2 - 5 Rasmus Wirstam, Niklas Rosberg Färjehallen
2019-03-10 13:00 141205126 Växjö IBK - Olofströms IBK 14 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-17 16:00 141205127 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-17 16:00 141205128 Sävsjö IBK - CL98IC 4 - 3 Adam Nikolausson, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2019-03-17 16:00 141205129 Craftstadens IBK Oskarshamn - Gransholms IF 5 - 1 Johan Palm, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-17 16:00 141205130 Olofströms IBK - Ryds SK 4 - 5 e.förl. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2019-03-17 16:00 141205131 Östra SK - Värnamo IK 6 - 3 Anders Everstrand, Thomas Atting Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-17 16:00 141205132 IBF Tranås - Växjö IBK 2 - 5 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sävsjö IBK 22 18 0 (0) 4 145-52 93 54
2. Växjö IBK 22 17 1 (0) 4 151-69 82 52
3. Craftstadens IBK Oskarshamn 22 15 4 (2) 3 123-57 66 51
4. FBC Kalmarsund Ungdom 22 16 1 (0) 5 123-73 50 49
5. Östra SK 22 14 2 (0) 6 135-99 36 44
6. Vetlanda IBF 22 12 1 (0) 9 93-97 -4 37
7. CL98IC 22 9 2 (1) 11 82-88 -6 30
8. Värnamo IK 22 6 5 (2) 11 71-97 -26 25
9. Ryds SK 22 5 1 (1) 16 56-105 -49 17
10. Olofströms IBK 22 3 4 (0) 15 77-170 -93 13
11. Gransholms IF 22 2 3 (1) 17 86-163 -77 10
12. IBF Tranås 22 2 2 (0) 18 51-123 -72 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis