Damer Division 2 (2019/20)

Gruppspel
Damer division 2 Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:30 162031001 Borensberg IBC - Katrineholms IBF 5 - 3 Andreas A Karlsson, Emil Magnusson Hällaskolan
2019-10-13 18:00 162031008 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom U-lag 3 - 8 Fredrik Strandlund, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2020-02-09 15:00 162031012 IBK Åtvidaberg - Katrineholms IBF Åtvidaberg Sporthall
2019-10-26 14:00 162031015 Linköping IBK Ungdom U-lag - Kolpenäs IBF 10 - 1 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Folkungahallen
2019-10-27 15:00 162031013 IBK Åtvidaberg - Strängnäs IBK 9 - 3 Roger Balogh, Henric Lundeborg Åtvidaberg Sporthall
2019-10-27 16:00 162030015 IFK Gnesta - IBF Linköping/Hjulsbro IK 9 - 4 Karl-Gustav Bergström, Camilla Örnebro Frejahallen
2019-11-16 14:15 162030013 Endre IF U-lag - Borensberg IBC 2 - 6 Patrik Andersén, Aarre Hietanen Pershagens Sporthall
2019-12-01 11:30 162031014 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 12 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Duveholmshallen A
2019-11-03 12:30 162030020 IK Standard U-lag - Borensberg IBC 0 - 9 Mats Jernmo, Mattias Lönnborg Vilsta Sporthall
2019-11-03 15:00 162030018 FBC Katrineholm U-lag - IBF Linköping/Hjulsbro IK 11 - 2 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2019-11-03 15:00 162031017 IBK Åtvidaberg - Onyx IBS 5 - 9 Daniel Lindbom-Rydell, Jan Wentzell Åtvidaberg Sporthall
2019-11-03 15:00 162031019 Linköping IBK Ungdom U-lag - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Tomas Edstrand, Thomas Nystrand Folkungahallen
2019-11-03 17:30 162031018 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 5 - 3 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-11-09 12:30 162031028 Borensberg IBC - IBF Linköping U-lag 8 - 2 Rågher Godin, Martin Dahl Hällaskolan
2019-11-10 15:00 162031027 IBK Åtvidaberg - Linköping IBK Ungdom U-lag 9 - 4 Ellen Brunnström, Henric Lundeborg Åtvidaberg Sporthall
2019-11-17 14:30 162031022 Katrineholms IBF - IBF Linköping U-lag 5 - 3 Sigge Maurer, Arne Brattehag Duveholmshallen A
2019-11-24 09:30 162031032 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBF Linköping U-lag 2 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Folkungahallen
2019-11-24 15:00 162031031 IBK Åtvidaberg - Borensberg IBC 11 - 5 Christian Hagström, Thomas Nystrand Åtvidaberg Sporthall
2019-11-30 12:00 162030035 Strängnäs IBK - Linköping IBK Ungdom U-lag 2 - 5 Stefan Öberg, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2019-11-30 12:15 162030033 Kolpenäs IBF - IBK Åtvidaberg 7 - 9 Mats Jernmo, Magnus Berg Wasa Sporthall
2019-11-30 13:00 162030034 Onyx IBS - Katrineholms IBF 8 - 1 Camilla Örnebro, Admir Brkic Rosvalla A
2019-11-30 17:15 162031035 IBF Linköping U-lag - Endre IF U-lag 7 - 8 Daniel Hermansson, Patricio Boiardt Folkungahallen
2020-02-07 19:40 162031033 Borensberg IBC - IFK Gnesta Hällaskolan
2019-12-06 19:30 162031037 Borensberg IBC - FBC Katrineholm U-lag 4 - 7 Christian Jarl, Pontus Lönn Hällaskolan
2019-12-06 19:30 162031039 IBF Linköping U-lag - IK Standard U-lag 9 - 0 Emil Magnusson, Roger Balogh Rydshallen
2019-12-07 13:30 162030040 Trosa Edanö IBK - IBK Åtvidaberg 2 - 5 Arne Brattehag, Ivan Wahlström Hedebyhallen
2019-12-07 15:00 162030038 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom U-lag 11 - 3 Admir Brkic, Dennis Wagermark Rosvalla A
2019-12-08 16:15 162030037 Kolpenäs IBF - Katrineholms IBF 2 - 7 Christian Johnsson, Viktor Taavitsainen Wasa Sporthall
2019-12-13 19:30 162031043 IBF Linköping U-lag - IBK Åtvidaberg 6 - 15 Robin Fahlén, Tim Andersson Rydshallen
2019-12-14 12:30 162031044 Borensberg IBC - Linköping IBK Ungdom U-lag 6 - 7 Anton Nilsson, Elvis Ogresevic Hällaskolan
2020-01-10 19:30 162031048 Katrineholms IBF - Borensberg IBC 4 - 3 Karl-Gustav Bergström, Håkan Rask Duveholmshallen A
2020-01-12 14:00 162030049 Endre IF U-lag - IBK Åtvidaberg 5 - 3 Mats Hällgren, Elin Holm Wasa Sporthall
2020-01-16 20:00 162030050 FBC Katrineholm U-lag - Katrineholms IBF 6 - 0 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2020-01-18 14:00   Uppskj. 162031052 Borensberg IBC - Strängnäs IBK Uppskj. Hällaskolan
2020-01-18 18:00 162031050 IBF Linköping U-lag - Kolpenäs IBF Oscar Bard, Hampus Larsson Folkungahallen
2020-01-18 18:30 162030051 IFK Gnesta - Linköping IBK Ungdom U-lag Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2020-01-24 19:30 162031056 Borensberg IBC - Onyx IBS Hällaskolan
2020-01-26 11:45 162031054 IBF Linköping U-lag - Trosa Edanö IBK Folkungahallen
2020-01-26 12:30 162030056 IK Standard U-lag - IBK Åtvidaberg Christian Engfors, Anton Carlsson Stiga Sports Arena A2
2020-01-26 14:00 162030053 Endre IF U-lag - Katrineholms IBF , Mattias Lönnborg Wasa Sporthall
2020-01-26 15:00 162030054 FBC Katrineholm U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2020-02-01 16:15 162031060 Linköping IBK Ungdom U-lag - Katrineholms IBF Folkungahallen
2019-10-19 12:30 162031063 Katrineholms IBF - IBK Åtvidaberg 5 - 2 Karl-Gustav Bergström, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2020-02-15 12:30 162031066 IBF Linköping U-lag - Katrineholms IBF Folkungahallen
2019-12-01 15:00 162031069 Linköping IBK Ungdom U-lag - Endre IF U-lag 3 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2020-02-22 14:00 162030069 Kolpenäs IBF - Borensberg IBC Wasa Sporthall
2020-02-22 14:30 162031072 Katrineholms IBF - IK Standard U-lag Duveholmshallen A
2020-02-22 15:00 162030071 Strängnäs IBK - IBF Linköping/Hjulsbro IK Thomas Arena
2020-02-23 15:00 162031071 IBK Åtvidaberg - IFK Gnesta Åtvidaberg Sporthall
2020-02-29 13:00 162030074 Onyx IBS - IBF Linköping/Hjulsbro IK Rosvalla A
2020-02-29 13:30 162030076 Trosa Edanö IBK - Borensberg IBC Hedebyhallen
2020-03-01 14:00 162031075 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Duveholmshallen A
2020-03-01 15:00 162031076 Linköping IBK Ungdom U-lag - IK Standard U-lag Folkungahallen
2020-03-01 15:30 162031074 IBK Åtvidaberg - FBC Katrineholm U-lag Åtvidaberg Sporthall
2020-03-06 19:30 162031077 IBF Linköping U-lag - Borensberg IBC Rydshallen
2020-03-08 09:30 162031078 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBK Åtvidaberg Folkungahallen
2020-03-14 14:00 162031081 Borensberg IBC - IBK Åtvidaberg Hällaskolan
2020-03-15 09:30 162031082 IBF Linköping U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag Folkungahallen
2020-03-21 16:00 162031086 IBK Åtvidaberg - IBF Linköping U-lag Åtvidaberg Sporthall
2020-03-21 17:15 162031085 Linköping IBK Ungdom U-lag - Borensberg IBC Kärnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Åtvidaberg 9 6 0 (0) 3 68-46 22 18
2. Katrineholms IBF 10 5 0 (0) 5 36-52 -16 15
3. Borensberg IBC 8 4 0 (0) 4 46-36 10 12
4. Linköping IBK Ungdom U-lag 9 4 0 (0) 5 43-47 -4 12
5. IBF Linköping U-lag 8 2 0 (0) 6 38-58 -20 6
6. Vakant plats 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis