Pojkar Röd 12-16 år (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Div 1 Gävleborg (-04-05)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-13 09:45 054593003 Gävle GIK P04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 5 - 2 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2019-10-19 11:00 054593005 Hudik/Björkberg IBK 04 - Storviks IF P03/04 13 - 4 Mats Sjöqvist, Joel Johansson Håstaholmen
2019-10-27 11:30 054593002 Forsbacka IK -04 - Söderhamns IBF P04/05 8 - 2 Pär Hedlund, Albin Norring Forsbackahallen
2020-01-05 10:30 054593001 FBC Bollnäs P03-04 - Skutskärs IBK P04 6 - 11 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2020-01-18 14:00 054593007 IBK Runsten P04 - IK Ljusdal P04-05 2 - 5 Pär Hedlund, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-10-20 13:00 054593008 Söderhamns IBF P04/05 - FBC Bollnäs P03-04 8 - 4 Mats Sjöqvist, Joel Johansson Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-20 14:15 054593011 Storviks IF P03/04 - Gävle GIK P04 5 - 6 Roger Morin, Anders Löfgren Parkhallen
2019-10-20 14:45 054593013 IK Ljusdal P04-05 - Hudik/Björkberg IBK 04 3 - 7 Anders Fernlund, Mats Fernlund Giganten
2019-10-20 15:00 054593009 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Skutskärs IBK P04 3 - 9 Rikard Karlsson, Torbjörn Ström Träffen Arena
2019-11-28 18:45 054593012 Sandvikens AIK - Gävle GIK P05 Blå 8 - 5 Gustav Johansson, Reine Schröder Arena Jernvallen
2019-10-23 18:00 054593018 Forsbacka IK -04 - Sandvikens AIK 5 - 12 Oliver Parment, Magnus Undén Forsbackahallen
2019-10-27 09:45 054593020 Gävle GIK P05 Blå - IBK Runsten P04 5 - 4 Gustav Johansson, Rikard Karlsson Nynäshallen
2019-10-27 11:30 054593019 Gävle GIK P04 - IK Ljusdal P04-05 7 - 3 Alfons Eriksson, Anton Rapp Novahallen - Gavlehov
2019-10-27 13:15 054593017 Skutskärs IBK P04 - Storviks IF P03/04 13 - 3 Conny Carlsson, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-27 15:30 054593015 FBC Bollnäs P03-04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 4 - 10 Reine Schröder, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
054593028 Hudik/Björkberg IBK 04 - Gävle GIK P05 Blå Håstaholmen
2019-11-02 15:45 054593024 Sandvikens AIK - Söderhamns IBF P04/05 13 - 2 Imre Mattsson-Åkerlund, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2019-11-03 11:45 054593026 IBK Runsten P04 - Forsbacka IK -04 3 - 2 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2019-11-27 19:00 054593023 Storviks IF P03/04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 10 - 7 Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2020-01-05 15:00 054593025 IK Ljusdal P04-05 - Skutskärs IBK P04 7 - 4 Mikael Wiberg, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-11-09 16:15 054593034 Forsbacka IK -04 - Hudik/Björkberg IBK 04 3 - 6 Martin Stenberg, Gustav Johansson Forsbackahallen
2019-11-10 11:30 054593035 Gävle GIK P04 - Gävle GIK P05 Blå 3 - 11 Mats Fernlund, Karim Boudiaf Nynäshallen
2019-11-10 14:00 054593029 FBC Bollnäs P03-04 - Storviks IF P03/04 1 - 8 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-29 10:00 054593032 Söderhamns IBF P04/05 - IBK Runsten P04 1 - 2 Jimmy Löfgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-08 16:00 054593031 Valbo AIF/IK Sätra P04 - IK Ljusdal P04-05 2 - 3 Jaad Abou Chaaya, Celine Pettersson, Ej offentliggjord Valbo Sportcenter
2019-11-16 15:45 054593036 Sandvikens AIK - FBC Bollnäs P03-04 5 - 3 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Bessemerhallen
2019-11-17 09:45 054593041 Gävle GIK P05 Blå - Skutskärs IBK P04 4 - 7 Magnus Undén, Imre Mattsson-Åkerlund Alfahallen - Gavlehov
2019-11-17 13:30 054593037 IK Ljusdal P04-05 - Storviks IF P03/04 8 - 4 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Giganten
2019-11-17 14:30 054593042 Gävle GIK P04 - Forsbacka IK -04 10 - 7 Roger Morin, Mats Fernlund Testebo Arena
2019-11-17 17:00 054593040 Hudik/Björkberg IBK 04 - Söderhamns IBF P04/05 5 - 3 Robert Mårtensson, Joel Johansson Håstaholmen
2019-11-23 13:15 054593044 Sandvikens AIK - IBK Runsten P04 8 - 3 Benny Grönblad, Thomas Sterner Arena Jernvallen
2019-11-24 13:15 054593049 Skutskärs IBK P04 - Forsbacka IK -04 9 - 1 Conny Carlsson, Alfons Eriksson Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-24 15:00 054593043 FBC Bollnäs P03-04 - IK Ljusdal P04-05 3 - 12 Johnny Sundberg, Moa Thorsén Bollnäs Sporthall A
2019-11-24 15:30 054593048 Söderhamns IBF P04/05 - Gävle GIK P04 3 - 8 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-24 16:15 054593047 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Gävle GIK P05 Blå 3 - 10 Benny Grönblad, Thomas Sterner Träffen Arena
2019-11-03 13:30 054593052 Hudik/Björkberg IBK 04 - Sandvikens AIK 4 - 6 Christoffer Johansson, Joel Johansson Håstaholmen
2019-11-30 17:15 054593053 Gävle GIK P05 Blå - Storviks IF P03/04 4 - 5 e.förl. Benny Grönblad, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2019-12-01 11:30 054593055 Forsbacka IK -04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 5 - 1 Martin Stenberg, Benny Grönblad Forsbackahallen
2019-12-01 13:30 054593056 Skutskärs IBK P04 - Söderhamns IBF P04/05 6 - 4 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-23 17:00 054593050 IBK Runsten P04 - FBC Bollnäs P03-04 5 - 3 Mattias Dahlqvist, Jaad Abou Chaaya, Ej offentliggjord Nynäshallen
2019-12-15 10:00 054593058 IBK Runsten P04 - Hudik/Björkberg IBK 04 2 - 5 Jonas Tidsjö, Albin Norring Nynäshallen
2019-12-15 12:30 054593059 IK Ljusdal P04-05 - Gävle GIK P05 Blå 6 - 5 e.förl. Patric Jonsson, Per-Olov Nilsson Giganten
2019-12-15 14:00 054593063 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Söderhamns IBF P04/05 4 - 5 Torbjörn Ström, Albin Norring Träffen Arena
2019-12-15 15:00 054593060 Sandvikens AIK - Gävle GIK P04 10 - 3 Imre Mattsson-Åkerlund, Pär Hedlund Bessemerhallen
2019-12-15 16:30 054593061 Storviks IF P03/04 - Forsbacka IK -04 7 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen
2019-12-21 12:30 054593064 Hudik/Björkberg IBK 04 - FBC Bollnäs P03-04 11 - 1 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2019-12-22 11:30 054593067 Forsbacka IK -04 - IK Ljusdal P04-05 7 - 4 Martin Stenberg, Roger Morin Forsbackahallen
2020-01-18 054593069 Söderhamns IBF P04/05 - Storviks IF P03/04 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-07 10:00 054593066 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 4 - 6 Karim Boudiaf, Imre Mattsson-Åkerlund Alfahallen - Gavlehov
2020-03-14 12:45 054593068 Skutskärs IBK P04 - Sandvikens AIK Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-13 14:00 054593074 IBK Runsten P04 - Skutskärs IBK P04 5 - 5 e.str. Karim Boudiaf, Magnus Undén Träffen Arena
2020-01-11 12:00 054593072 Hudik/Björkberg IBK 04 - Gävle GIK P04 6 - 5 Michael Hoek, Robert Mårtensson Håstaholmen
2020-01-11 13:30 054593076 Sandvikens AIK - Valbo AIF/IK Sätra P04 15 - 4 Erik Lindberg, Anton Rapp Bessemerhallen
2020-01-12 054593075 IK Ljusdal P04-05 - Söderhamns IBF P04/05 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Giganten
2020-01-12 12:00 054593071 FBC Bollnäs P03-04 - Gävle GIK P05 Blå 3 - 8 Patric Jonsson, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-01-19 11:00 054593080 Skutskärs IBK P04 - Hudik/Björkberg IBK 04 9 - 6 Conny Carlsson, Robin Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-19 11:30 054593079 Forsbacka IK -04 - Gävle GIK P05 Blå 4 - 10 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Forsbackahallen
2020-01-19 12:00 054593078 Gävle GIK P04 - FBC Bollnäs P03-04 10 - 2 Gustav Johansson, Anders Löfgren Nynäshallen
2020-01-19 12:30 054593082 Valbo AIF/IK Sätra P04 - IBK Runsten P04 2 - 6 Torbjörn Ström, Albin Norring Träffen Arena
2020-01-19 16:30 054593084 Storviks IF P03/04 - Sandvikens AIK 2 - 10 Sean Norouz, Daniel Ahlin Parkhallen
2020-01-25 12:00 054593085 FBC Bollnäs P03-04 - Forsbacka IK -04 1 - 9 Tomas Eriksson, Joel Johansson Bollnäs Sporthall A
2020-01-26 11:30 054593090 IBK Runsten P04 - Storviks IF P03/04 8 - 6 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
2020-01-26 13:30 054593087 Gävle GIK P05 Blå - Söderhamns IBF P04/05 5 - 4 Benny Grönblad, Thomas Sterner Nynäshallen
2020-01-26 15:00 054593091 IK Ljusdal P04-05 - Sandvikens AIK 4 - 12 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Giganten
2020-01-26 17:30 054593086 Gävle GIK P04 - Skutskärs IBK P04 7 - 4 Mattias Dahlqvist, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2020-03-14 19:00 054593088 Hudik/Björkberg IBK 04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 Håstaholmen
2020-02-02 11:15 054593094 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Gävle GIK P04 2 - 6 Benny Grönblad, Karim Boudiaf Träffen Arena
2020-02-02 14:00 054593092 Skutskärs IBK P04 - FBC Bollnäs P03-04 7 - 2 Conny Carlsson, Anton Hanstorp Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-02 15:00 054593098 IK Ljusdal P04-05 - IBK Runsten P04 6 - 4 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2020-02-02 15:30 054593096 Storviks IF P03/04 - Hudik/Björkberg IBK 04 2 - 7 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Parkhallen
2020-02-02 17:30 054593093 Söderhamns IBF P04/05 - Forsbacka IK -04 4 - 7 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-09 09:45 054593102 Gävle GIK P04 - Storviks IF P03/04 10 - 3 Karim Boudiaf, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2020-02-09 10:00 054593100 Skutskärs IBK P04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 7 - 2 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-09 10:30 054593104 Hudik/Björkberg IBK 04 - IK Ljusdal P04-05 4 - 7 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2020-02-18 20:00 054593099 FBC Bollnäs P03-04 - Söderhamns IBF P04/05 1 - 3 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-20 17:30 054593103 Gävle GIK P05 Blå - Sandvikens AIK 4 - 8 Roger Collin, Pär Hedlund Novahallen - Gavlehov
054593110 IK Ljusdal P04-05 - Gävle GIK P04 Giganten
2020-02-15 13:15 054593109 Sandvikens AIK - Forsbacka IK -04 10 - 1 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2020-02-15 15:30 054593106 Valbo AIF/IK Sätra P04 - FBC Bollnäs P03-04 11 - 5 Anders Löfgren, Martin Stenberg Valbo Sportcenter
2020-02-16 11:30 054593111 IBK Runsten P04 - Gävle GIK P05 Blå 1 - 6 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Nynäshallen
2020-02-16 16:15 054593108 Storviks IF P03/04 - Skutskärs IBK P04 1 - 12 Daniel Ahlin, Erik Lindberg Parkhallen
2020-02-19 18:15 054593117 Forsbacka IK -04 - IBK Runsten P04 7 - 7 e.förl. Magnus Nordahl, Martin Stenberg Forsbackahallen
2020-02-21 20:00 054593114 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Storviks IF P03/04 10 - 7 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2020-02-22 17:00 054593119 Gävle GIK P05 Blå - Hudik/Björkberg IBK 04 3 - 11 Imre Mattsson-Åkerlund, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2020-02-23 12:00 054593116 Skutskärs IBK P04 - IK Ljusdal P04-05 4 - 9 Conny Carlsson, Gustav Johansson Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-23 17:00 054593115 Söderhamns IBF P04/05 - Sandvikens AIK 2 - 12 Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
054593126 Gävle GIK P05 Blå - Gävle GIK P04 Novahallen - Gavlehov
2019-11-15 19:30 054593123 IBK Runsten P04 - Söderhamns IBF P04/05 3 - 4 Roger Collin, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2020-02-29 054593120 Storviks IF P03/04 - FBC Bollnäs P03-04 Parkhallen
2020-03-07 11:30 054593125 Hudik/Björkberg IBK 04 - Forsbacka IK -04 9 - 5 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Håstaholmen
2020-03-22 15:00 054593122 IK Ljusdal P04-05 - Valbo AIF/IK Sätra P04 Giganten
2020-03-08 10:30 054593131 Söderhamns IBF P04/05 - Hudik/Björkberg IBK 04 3 - 5 Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-08 11:30 054593128 Storviks IF P03/04 - IK Ljusdal P04-05 2 - 7 Andreas Sjöberg, Martin Stenberg Parkhallen
2020-03-08 11:30 054593133 Forsbacka IK -04 - Gävle GIK P04 7 - 7 e.förl. Benny Grönblad, Thomas Sterner Forsbackahallen
2020-03-08 12:00 054593127 FBC Bollnäs P03-04 - Sandvikens AIK 1 - 13 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2020-03-13 17:45 054593132 Skutskärs IBK P04 - Gävle GIK P05 Blå Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-08 10:15 054593138 Gävle GIK P05 Blå - Valbo AIF/IK Sätra P04 13 - 3 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Alfahallen - Gavlehov
2020-03-15 054593134 IK Ljusdal P04-05 - FBC Bollnäs P03-04 Giganten
2020-03-15 054593135 IBK Runsten P04 - Sandvikens AIK Nynäshallen
2020-03-15 11:30 054593140 Forsbacka IK -04 - Skutskärs IBK P04 Forsbackahallen
2020-03-15 15:30 054593139 Gävle GIK P04 - Söderhamns IBF P04/05 Alfahallen - Gavlehov
2020-02-14 18:30 054593147 Söderhamns IBF P04/05 - Skutskärs IBK P04 6 - 4 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-05 20:00 054593146 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Forsbacka IK -04 8 - 13 Pär Hedlund, Johan Andersson Valbo Sportcenter
2020-03-21 17:30 054593143 Sandvikens AIK - Hudik/Björkberg IBK 04 Arena Jernvallen
2020-03-22 14:00 054593144 Storviks IF P03/04 - Gävle GIK P05 Blå Parkhallen
2020-03-22 16:00 054593141 FBC Bollnäs P03-04 - IBK Runsten P04 Bollnäs Sporthall A
2020-03-01 11:00 054593150 Gävle GIK P05 Blå - IK Ljusdal P04-05 8 - 7 Karim Boudiaf, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov
2020-03-18 18:15 054593152 Forsbacka IK -04 - Storviks IF P03/04 Forsbackahallen
2020-03-19 18:30 054593151 Gävle GIK P04 - Sandvikens AIK Alfahallen - Gavlehov
2020-03-20 19:00 054593149 Hudik/Björkberg IBK 04 - IBK Runsten P04 Håstaholmen
2020-03-20 19:00 054593154 Söderhamns IBF P04/05 - Valbo AIF/IK Sätra P04 Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-29 16:00 054593158 IK Ljusdal P04-05 - Forsbacka IK -04 10 - 4 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Giganten
2020-03-01 10:00 054593155 FBC Bollnäs P03-04 - Hudik/Björkberg IBK 04 3 - 6 Leif Sundberg, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-03-01 12:00 054593159 Sandvikens AIK - Skutskärs IBK P04 8 - 5 Oliver Parment, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2020-03-01 16:30 054593160 Storviks IF P03/04 - Söderhamns IBF P04/05 4 - 5 e.förl. Daniel Ahlin, Mattias Dahlqvist Parkhallen
2020-03-13 19:30 054593157 IBK Runsten P04 - Gävle GIK P04 Alfahallen - Gavlehov
054593166 Söderhamns IBF P04/05 - IK Ljusdal P04-05 Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-13 17:45 054593165 Skutskärs IBK P04 - IBK Runsten P04 5 - 4 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-13 19:45 054593167 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Sandvikens AIK Träffen Arena
2020-04-04 11:45 054593162 Gävle GIK P05 Blå - FBC Bollnäs P03-04 Novahallen - Gavlehov
2020-04-04 14:15 054593163 Gävle GIK P04 - Hudik/Björkberg IBK 04 Novahallen - Gavlehov
054593169 FBC Bollnäs P03-04 - Gävle GIK P04 Bollnäs Sporthall A
2019-11-02 10:30 054593171 Hudik/Björkberg IBK 04 - Skutskärs IBK P04 4 - 4 e.förl. Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Håstaholmen
2019-11-06 17:15 054593170 Gävle GIK P05 Blå - Forsbacka IK -04 12 - 4 Benny Grönblad, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2020-03-31 19:30 054593175 Sandvikens AIK - Storviks IF P03/04 Arena Jernvallen
2020-04-05 11:00 054593173 IBK Runsten P04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 Nynäshallen
2019-12-01 09:50 054593177 Skutskärs IBK P04 - Gävle GIK P04 9 - 7 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-10 19:45 054593178 Söderhamns IBF P04/05 - Gävle GIK P05 Blå 5 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-11 16:15 054593176 Forsbacka IK -04 - FBC Bollnäs P03-04 9 - 3 Mattias Dahlqvist, Albin Norring Forsbackahallen
2020-01-12 10:15 054593179 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Hudik/Björkberg IBK 04 4 - 9 Mats Fernlund, Roger Morin Träffen Arena
2020-01-12 10:45 054593182 Sandvikens AIK - IK Ljusdal P04-05 9 - 6 Andreas Sjöberg, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2020-01-27 19:00 054593181 Storviks IF P03/04 - IBK Runsten P04 3 - 2 Anders Löfgren, Benny Grönblad Parkhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK 16 16 0 (0) 0 159-54 105 48
2. Hudik/ Björkberg IBK 04 17 13 1 (0) 3 118-67 51 40
3. Skutskärs IBK P04 19 12 2 (0) 5 134-89 45 38
4. Gävle GIK P05 Blå 17 10 2 (0) 5 116-86 30 32
5. IK Ljusdal P04-05 17 10 1 (1) 6 107-88 19 32
6. Gävle GIK P04 15 9 1 (0) 5 98-80 18 28
7. Forsbacka IK -04 20 7 2 (0) 11 114-135 -21 23
8. IBK Runsten P04 17 6 2 (0) 9 67-77 -10 20
9. Söderhamns IBF P04/ 05 17 6 1 (1) 10 64-94 -30 20
10. Storviks IF P03/ 04 17 4 2 (1) 11 76-129 -53 15
11. Valbo AIF/ IK Sätra P04 17 3 0 (0) 14 78-132 -54 9
12. FBC Bollnäs P03-04 17 0 0 (0) 17 46-146 -100 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Div 2 Gävleborg (-05-06)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 20:00 054594004 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Strömsbro IF P05 4 - 6 Sean Norouz, Daniel Ahlin Träffen Arena
2019-10-13 11:45 054594001 Gävle GIK P05 Röd - Alfta IBK 05-06 4 - 2 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2020-03-14 14:30 054594002 Hofors IBK P05-06 - Söderhamns IBF P05/06 Hoforshallen
2019-10-19 09:30 054594008 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Högbo AIK P05 9 - 10 e.förl. Anders Löfgren, Celine Pettersson Träffen Arena
2019-10-20 10:30 054594007 Strömsbro IF P05 - Hofors IBK P05-06 7 - 5 Jaad Abou Chaaya, Anton Hanstorp Testebo Arena
2019-10-20 16:00 054594005 Söderhamns IBF P05/06 - Gävle GIK P05 Röd 2 - 4 Mats Sjöqvist, Joel Johansson Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-25 18:30 054594010 Söderhamns IBF P05/06 - Strömsbro IF P05 4 - 7 Jimmy Löfgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-26 15:00 054594011 Alfta IBK 05-06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 17 - 5 Anders Fernlund, Mattias Dahlqvist Alfta Sporthall
2019-10-27 16:00 054594012 Hofors IBK P05-06 - Högbo AIK P05 0 - 7 Andreas Sjöberg, Nicoline David-Engbrink Hoforshallen
2019-11-01 19:30 054594013 Strömsbro IF P05 - Gävle GIK P05 Röd 2 - 8 Roger Morin, Karim Boudiaf Testebo Arena
2019-11-03 14:15 054594015 Högbo AIK P05 - Söderhamns IBF P05/06 7 - 2 Magnus Undén, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2019-11-10 15:00 054594016 Hofors IBK P05-06 - Alfta IBK 05-06 4 - 17 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2019-11-08 19:30 054594017 Gävle GIK P05 Röd - IK Sätra/ValboAIF P05-06 5 - 4 Daniel Ahlin, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-11-09 16:30 054594020 Söderhamns IBF P05/06 - Alfta IBK 05-06 6 - 9 Pär Hedlund, Erik Lindberg Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-10 10:30 054594018 Strömsbro IF P05 - Högbo AIK P05 6 - 5 e.förl. Mattias Dahlqvist, Hampus Andersson Testebo Arena
2019-11-16 10:15 054594023 Alfta IBK 05-06 - Strömsbro IF P05 11 - 8 Moa Thorsén, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-11-17 12:30 054594021 Högbo AIK P05 - Gävle GIK P05 Röd 5 - 10 Anders Löfgren, Thomas Sterner Bessemerhallen
2019-11-17 15:45 054594022 Hofors IBK P05-06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 8 - 5 Roger Collin, Anton Hanstorp Hoforshallen
2019-11-23 15:15 054594026 Högbo AIK P05 - Alfta IBK 05-06 8 - 8 e.förl. Benny Grönblad, Thomas Sterner Arena Jernvallen
2019-11-23 15:30 054594025 Gävle GIK P05 Röd - Hofors IBK P05-06 7 - 6 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2019-11-24 09:45 054594027 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Söderhamns IBF P05/06 3 - 4 Thomas Sterner, Benny Grönblad Träffen Arena
2019-11-29 19:15 054594032 Strömsbro IF P05 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 6 - 8 Anders Löfgren, Thomas Sterner Testebo Arena
2019-11-30 16:30 054594030 Söderhamns IBF P05/06 - Hofors IBK P05-06 10 - 9 Anders Fernlund, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-01 14:15 054594029 Alfta IBK 05-06 - Gävle GIK P05 Röd 7 - 9 Jimmy Löfgren, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2019-12-14 15:00 054594033 Gävle GIK P05 Röd - Söderhamns IBF P05/06 8 - 2 Anton Rapp, Markus Renström Nynäshallen
2019-12-15 12:30 054594035 Hofors IBK P05-06 - Strömsbro IF P05 11 - 4 Magnus Nordahl, Martin Stenberg Hoforshallen
2020-01-31 18:00 054594036 Högbo AIK P05 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 8 - 7 Roger Collin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2019-12-21 13:45 054594040 Högbo AIK P05 - Hofors IBK P05-06 12 - 5 Tuva Andersson, Ida Markusson Arena Jernvallen
2019-12-22 14:30 054594039 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Alfta IBK 05-06 6 - 11 Robin Andersson, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2020-03-07 10:30 054594038 Strömsbro IF P05 - Söderhamns IBF P05/06 5 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson, Ej offentliggjord Testebo Arena
2020-01-12 11:30 054594044 Alfta IBK 05-06 - Hofors IBK P05-06 15 - 5 Anders Fernlund, Anders Östlund Alfta Sporthall
2020-01-31 19:30 054594041 Gävle GIK P05 Röd - Strömsbro IF P05 5 - 0 Andreas Sjöberg, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2020-02-15 15:00 054594043 Söderhamns IBF P05/06 - Högbo AIK P05 2 - 3 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-17 20:00 054594045 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Gävle GIK P05 Röd 1 - 6 Roger Morin, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2020-01-18 09:45 054594046 Högbo AIK P05 - Strömsbro IF P05 6 - 8 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2020-01-19 11:30 054594048 Alfta IBK 05-06 - Söderhamns IBF P05/06 12 - 6 Anna Lindgren, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-01-24 19:00 054594049 Gävle GIK P05 Röd - Högbo AIK P05 14 - 2 Torbjörn Ström, Ida Markusson Testebo Arena
2020-01-24 20:00 054594050 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Hofors IBK P05-06 6 - 6 e.förl. Mattias Dahlqvist, Imre Mattsson-Åkerlund Träffen Arena
2020-01-26 10:30 054594051 Strömsbro IF P05 - Alfta IBK 05-06 3 - 11 Imre Mattsson-Åkerlund, Karim Boudiaf Testebo Arena
2020-01-26 17:15 054594055 Söderhamns IBF P05/06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 3 - 7 Jimmy Löfgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-02 12:15 054594054 Alfta IBK 05-06 - Högbo AIK P05 13 - 8 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-02 14:00 054594053 Hofors IBK P05-06 - Gävle GIK P05 Röd 4 - 11 Martin Stenberg, Daniel Ahlin Hoforshallen
2020-02-08 09:30 054594060 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Strömsbro IF P05 2 - 7 Anders Löfgren, Mats Fernlund Träffen Arena
2020-02-09 13:00 054594057 Gävle GIK P05 Röd - Alfta IBK 05-06 8 - 3 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2020-02-09 14:00 054594058 Hofors IBK P05-06 - Söderhamns IBF P05/06 7 - 4 Pär Hedlund, Martin Stenberg Hoforshallen
2020-02-15 15:15 054594063 Strömsbro IF P05 - Hofors IBK P05-06 5 - 4 e.förl. Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-02-16 09:30 054594064 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Högbo AIK P05 5 - 6 Jaad Abou Chaaya, Alfons Eriksson Träffen Arena
2020-02-16 18:00 054594061 Söderhamns IBF P05/06 - Gävle GIK P05 Röd 3 - 13 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-23 11:00 054594066 Söderhamns IBF P05/06 - Strömsbro IF P05 7 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-23 14:00 054594068 Hofors IBK P05-06 - Högbo AIK P05 8 - 13 Benny Grönblad, Thomas Sterner Hoforshallen
2020-02-29 12:30 054594067 Alfta IBK 05-06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 8 - 9 Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2020-03-01 10:30 054594069 Strömsbro IF P05 - Gävle GIK P05 Röd 3 - 5 Thomas Sterner, Jonas Tidsjö Testebo Arena
2020-03-01 12:15 054594072 Alfta IBK 05-06 - Hofors IBK P05-06 15 - 6 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Alfta Sporthall
2020-03-01 14:15 054594071 Högbo AIK P05 - Söderhamns IBF P05/06 7 - 4 Oliver Parment, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2020-03-07 13:45 054594073 Gävle GIK P05 Röd - IK Sätra/ValboAIF P05-06 22 - 3 Torbjörn Ström, Thomas Sterner Nynäshallen
2020-03-08 10:30 054594074 Strömsbro IF P05 - Högbo AIK P05 3 - 4 Daniel Ahlin, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2020-03-08 17:30 054594076 Söderhamns IBF P05/06 - Alfta IBK 05-06 4 - 7 Joakim Lindgren, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-14 17:15 054594079 Alfta IBK 05-06 - Strömsbro IF P05 Alfta Sporthall
2020-03-15 10:30 054594077 Högbo AIK P05 - Gävle GIK P05 Röd Arena Jernvallen
2020-03-15 14:00 054594078 Hofors IBK P05-06 - IK Sätra/ValboAIF P05-06 Hoforshallen
2020-03-20 19:30 054594081 Gävle GIK P05 Röd - Hofors IBK P05-06 Nynäshallen
2020-03-20 19:30 054594082 Högbo AIK P05 - Alfta IBK 05-06 Arena Jernvallen
2020-03-21 17:30 054594083 IK Sätra/ValboAIF P05-06 - Söderhamns IBF P05/06 Valbo Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK P05 Röd 16 16 0 (0) 0 139-49 90 48
2. Alfta IBK 05-06 16 11 1 (0) 4 166-99 67 34
3. Högbo AIK P05 16 9 3 (1) 4 111-104 7 31
4. Strömsbro IF P05 17 6 2 (2) 9 84-104 -20 22
5. IK Sätra/ ValboAIF P05-06 16 3 2 (0) 11 84-133 -49 11
6. Hofors IBK P05-06 15 3 2 (0) 10 88-138 -50 11
7. Söderhamns IBF P05/ 06 16 3 0 (0) 13 67-112 -45 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Div 3 Gävleborg (-06-07)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 11:00 054595002 Gluggens IF P06-07 - Håsta IBK P06-07 4 - 1 Jimmy Löfgren, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-13 09:30 054595005 IK Huge P06 - Valbo AIF Vit P06 11 - 7 Anton Hanstorp, Imre Mattsson-Åkerlund Sjöängsskolan
2019-10-13 09:30 054595007 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Strömsbro IF Blå P06 11 - 10 Sean Norouz, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2019-10-13 11:15 054595008 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Storviks IF P05/06 6 - 10 Mattias Dahlqvist, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-13 12:00 054595006 Valbo AIF Grön P06 - IK Ljusdal P06 2 - 2 Anton Hanstorp, Imre Mattsson-Åkerlund Ludvigbergsskolan
2019-10-13 13:45 054595003 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 9 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2019-10-19 10:30 054595013 Valbo AIF Grön P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 7 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Hampus Andersson Ludvigbergsskolan
2019-10-19 10:30 054595014 Strömsbro IF Blå P06 - IK Huge P06 12 - 6 Anton Hanstorp, Anton Rapp Testebo Arena
2019-10-19 12:00 054595015 Storviks IF P05/06 - IK Ljusdal P06 5 - 9 Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2019-10-19 12:30 054595012 Valbo AIF Vit P06 - Gävle GIK P06 7 - 10 Imre Mattsson-Åkerlund, Hampus Andersson Ludvigbergsskolan
2019-10-19 14:00 054595010 IBK Runsten P07 - FBC Bollnäs P05 8 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2019-10-19 16:00 054595016 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 6 - 2 Daniel Ahlin, Almedina Sörell Arena Jernvallen
2019-10-26 09:00 054595021 Gävle GIK P06 - Strömsbro IF Blå P06 15 - 9 Martin Stenberg, Reine Schröder Nynäshallen
2019-10-26 10:40 054595019 FBC Bollnäs P05 - Valbo AIF Vit P06 10 - 8 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Bollnäs Sporthall B
2019-10-26 11:15 054595023 IK Huge P06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 6 - 5 Alfons Eriksson, Anton Rapp Sjöängsskolan
2019-10-26 11:30 054595024 IK Ljusdal P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 2 - 6 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Giganten
2019-10-26 12:00 054595020 Gluggens IF P06-07 - Valbo AIF Grön P06 3 - 4 Anders Östlund, Robert Mårtensson Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-26 14:30 054595017 Andersbergs IBK P06 - Håsta IBK P06-07 11 - 4 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Vallbackskolan
2019-10-27 13:00 054595022 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Storviks IF P05/06 2 - 8 Michael Hoek, Mikael Wiberg Håstaholmen
2019-11-02 10:30 054595028 Strömsbro IF Blå P06 - FBC Bollnäs P05 9 - 6 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-11-02 11:30 054595030 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Gävle GIK P06 2 - 8 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-02 13:45 054595031 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 9 - 4 Imre Mattsson-Åkerlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-11-02 14:15 054595029 Storviks IF P05/06 - Gluggens IF P06-07 6 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Parkhallen
2019-11-03 17:45 054595025 IBK Runsten P07 - Andersbergs IBK P06 8 - 9 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-02-08 16:00 054595032 IK Ljusdal P06 - IK Huge P06 3 - 3 Mats Sjöqvist, Christoffer Johansson Giganten
2019-11-09 11:30 054595040 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - IK Huge P06 8 - 3 Adam Hoek, Anders Östlund Håstaholmen
2019-11-10 09:30 054595034 IBK Runsten P07 - Valbo AIF Vit P06 9 - 6 Mats Fernlund, Karim Boudiaf Nynäshallen
2019-11-10 12:30 054595035 Håsta IBK P06-07 - Valbo AIF Grön P06 4 - 5 Mats Sjöqvist, Michael Hoek Håstaholmen
2019-11-10 13:30 054595039 Gävle GIK P06 - IK Ljusdal P06 6 - 3 Karim Boudiaf, Mats Fernlund Nynäshallen
2020-01-18 16:00 054595037 FBC Bollnäs P05 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 9 - 3 Joakim Lindgren, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2020-03-29 15:15 054595038 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Gluggens IF P06-07 Bessemerhallen
2019-11-16 10:15 054595043 Strömsbro IF Blå P06 - IBK Runsten P07 6 - 4 Pontus Grönberg, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2019-11-16 11:15 054595047 IK Huge P06 - Gluggens IF P06-07 5 - 3 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Sjöängsskolan
2019-11-17 13:00 054595048 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Gävle GIK P06 1 - 7 Robert Mårtensson, Joel Johansson Håstaholmen
2019-11-17 13:30 054595041 Valbo AIF Vit P06 - Andersbergs IBK P06 7 - 14 Tuva Andersson, Rikard Karlsson Ludvigbergsskolan
2019-11-17 14:30 054595044 Storviks IF P05/06 - Håsta IBK P06-07 15 - 5 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Parkhallen
2020-03-21 10:00 054595046 IK Ljusdal P06 - FBC Bollnäs P05 Giganten
2019-11-24 10:00 054595049 Andersbergs IBK P06 - Valbo AIF Grön P06 17 - 6 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-11-24 10:15 054595050 Valbo AIF Vit P06 - Strömsbro IF Blå P06 5 - 16 Tuva Andersson, Celine Pettersson Ludvigbergsskolan
2019-11-24 10:40 054595055 FBC Bollnäs P05 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 8 - 8 Johnny Sundberg, Moa Thorsén Bollnäs Sporthall A
2019-11-24 12:00 054595056 Gävle GIK P06 - Gluggens IF P06-07 11 - 2 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-11-24 13:30 054595053 Håsta IBK P06-07 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 1 - 10 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2019-11-24 14:30 054595052 IBK Runsten P07 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 7 - 3 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-11-30 11:00 054595061 IK Ljusdal P06 - IBK Runsten P07 8 - 9 Mikael Wiberg, Christoffer Johansson Giganten
2019-11-30 11:00 054595064 Gluggens IF P06-07 - FBC Bollnäs P05 6 - 8 Anders Fernlund, Michael Hoek Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-30 11:15 054595062 IK Huge P06 - Håsta IBK P06-07 4 - 7 Mats Fernlund, Alfons Eriksson Sjöängsskolan
2019-11-30 13:30 054595058 Storviks IF P05/06 - Valbo AIF Grön P06 9 - 4 Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2019-12-01 11:30 054595059 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Valbo AIF Vit P06 6 - 4 Conny Carlsson, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-06 17:30 054595057 Strömsbro IF Blå P06 - Andersbergs IBK P06 5 - 4 Faraz Arabshoorabi, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2019-12-13 19:30 054595065 Andersbergs IBK P06 - Storviks IF P05/06 12 - 3 Imre Mattsson-Åkerlund, Karim Boudiaf Träffen Arena
2019-12-15 10:30 054595067 Valbo AIF Grön P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 7 - 6 Celine Pettersson, Anton Hanstorp Ludvigbergsskolan
2019-12-15 12:00 054595071 Håsta IBK P06-07 - Gävle GIK P06 3 - 13 Anders Östlund, Adam Hoek Håstaholmen
2019-12-15 12:30 054595066 Strömsbro IF Blå P06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 12 - 4 Jaad Abou Chaaya, Emil Sanderfors Testebo Arena
2019-12-15 12:30 054595068 Valbo AIF Vit P06 - IK Ljusdal P06 4 - 5 Celine Pettersson, Anton Hanstorp Ludvigbergsskolan
2019-12-15 16:45 054595070 IBK Runsten P07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 9 - 4 Jaad Abou Chaaya, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2019-10-18 18:00 054595073 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Andersbergs IBK P06 6 - 12 Roger Morin, Karim Boudiaf Rotskärsskolans Sporthall
2019-12-21 10:40 054595080 FBC Bollnäs P05 - Håsta IBK P06-07 9 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2019-12-21 11:30 054595075 IK Ljusdal P06 - Strömsbro IF Blå P06 4 - 11 Mikael Wiberg, Christoffer Johansson Giganten
2019-12-21 11:30 054595076 IK Huge P06 - Valbo AIF Grön P06 9 - 4 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Sjöängsskolan
2019-12-21 11:45 054595074 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Storviks IF P05/06 10 - 3 Tuva Andersson, Ida Markusson Arena Jernvallen
2019-12-21 12:00 054595079 Gluggens IF P06-07 - IBK Runsten P07 5 - 8 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2019-12-21 15:00 054595077 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Valbo AIF Vit P06 7 - 4 Anders Östlund, Joel Johansson Håstaholmen
2020-01-11 10:30 054595084 Strömsbro IF Blå P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 10 - 2 Gustav Johansson, Oliver Parment Testebo Arena
2020-01-11 10:30 054595085 Valbo AIF Grön P06 - Gävle GIK P06 4 - 7 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2020-01-11 15:30 054595083 Storviks IF P05/06 - IK Huge P06 13 - 6 Pontus Grönberg, Nicoline David-Engbrink Parkhallen
2020-01-11 16:30 054595086 Valbo AIF Vit P06 - Gluggens IF P06-07 4 - 3 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2020-01-12 09:30 054595081 Andersbergs IBK P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 7 - 11 Imre Mattsson-Åkerlund, Anton Hanstorp Alfahallen - Gavlehov
2020-01-12 13:15 054595082 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - IK Ljusdal P06 6 - 9 Karim Boudiaf, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-18 09:40 054595091 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 5 - 3 Anders Östlund, Alfred Rundgren Håstaholmen
2020-01-18 11:30 054595089 IK Ljusdal P06 - Andersbergs IBK P06 9 - 17 Anders Fernlund, Anna Lindgren Giganten
2020-01-18 11:30 054595090 IK Huge P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 4 - 10 Imre Mattsson-Åkerlund, Mattias Dahlqvist Sjöängsskolan
2020-01-18 12:00 054595093 Gluggens IF P06-07 - Strömsbro IF Blå P06 4 - 3 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-18 12:10 054595094 FBC Bollnäs P05 - Valbo AIF Grön P06 12 - 3 Joakim Lindgren, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2020-01-18 16:30 054595092 Gävle GIK P06 - Storviks IF P05/06 2 - 2 Imre Mattsson-Åkerlund, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-01-18 16:30 054595096 Håsta IBK P06-07 - IBK Runsten P07 5 - 14 Anders Östlund, Gustav Bergshem Håstaholmen
2020-01-25 10:00 054595098 IK Ljusdal P06 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 5 - 3 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Giganten
2020-01-26 10:30 054595103 Valbo AIF Vit P06 - Håsta IBK P06-07 16 - 4 Anton Rapp, Kevin Wijk Valbo Sportcenter
2020-01-26 11:15 054595100 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Gluggens IF P06-07 3 - 2 Conny Carlsson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-26 11:30 054595101 Storviks IF P05/06 - FBC Bollnäs P05 6 - 5 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Parkhallen
2020-01-26 17:30 054595097 Andersbergs IBK P06 - IK Huge P06 13 - 1 Torbjörn Ström, Celine Pettersson Nynäshallen
2020-03-14 09:30 054595099 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Gävle GIK P06 Bessemerhallen
2020-02-01 09:30 054595111 IBK Runsten P07 - Valbo AIF Grön P06 6 - 5 Imre Mattsson-Åkerlund, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2020-02-01 10:15 054595107 Gluggens IF P06-07 - IK Ljusdal P06 3 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-02-01 11:10 054595108 FBC Bollnäs P05 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 1 - 5 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall B
2020-02-01 13:00 054595106 Gävle GIK P06 - IK Huge P06 8 - 4 Torbjörn Ström, Celine Pettersson Nynäshallen
2020-02-01 14:00 054595110 Håsta IBK P06-07 - Strömsbro IF Blå P06 2 - 8 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Håstaholmen
2020-02-02 12:00 054595105 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Andersbergs IBK P06 4 - 11 Anders Östlund, Alfred Rundgren Håstaholmen
2020-02-07 19:30 054595113 Andersbergs IBK P06 - Gävle GIK P06 11 - 7 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-02-08 09:00 054595114 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Gluggens IF P06-07 3 - 6 Anders Östlund, Gustav Bergshem Håstaholmen
2020-02-08 13:30 054595120 Valbo AIF Grön P06 - Valbo AIF Vit P06 8 - 7 Imre Mattsson-Åkerlund, Anton Hanstorp Valbo Sportcenter
2020-02-08 14:00 054595118 Storviks IF P05/06 - IBK Runsten P07 4 - 7 Anders Löfgren, Benny Grönblad Parkhallen
2020-02-09 11:30 054595115 IK Huge P06 - FBC Bollnäs P05 6 - 13 Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Sjöängsskolan
2020-03-07 15:00 054595117 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Håsta IBK P06-07 1 - 11 Conny Carlsson, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2020-02-15 10:30 054595128 Valbo AIF Grön P06 - Strömsbro IF Blå P06 4 - 8 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Valbo Sportcenter
2020-02-15 11:10 054595122 FBC Bollnäs P05 - Gävle GIK P06 4 - 10 , Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall B
2020-02-15 11:30 054595125 IBK Runsten P07 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 5 - 5 Anders Löfgren, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2020-02-15 12:00 054595124 Håsta IBK P06-07 - IK Ljusdal P06 3 - 10 Anders Östlund, Mats Sjöqvist Håstaholmen
2020-02-15 12:30 054595127 Valbo AIF Vit P06 - Storviks IF P05/06 5 - 8 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Valbo Sportcenter
2020-02-16 09:15 054595121 Gluggens IF P06-07 - Andersbergs IBK P06 2 - 9 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Ljusne Idrottshall
2020-02-22 09:45 054595134 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Valbo AIF Vit P06 11 - 3 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2020-02-23 11:30 054595129 Andersbergs IBK P06 - FBC Bollnäs P05 8 - 10 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2020-02-23 11:30 054595132 IK Huge P06 - IBK Runsten P07 3 - 11 Gabriel Hermansson, Celine Pettersson Sjöängsskolan
2020-02-23 12:30 054595135 Valbo AIF Grön P06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 9 - 2 Martin Stenberg, Reine Schröder Valbo Sportcenter
2020-02-23 18:30 054595131 Håsta IBK P06-07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 8 - 6 Mats Sjöqvist, Joel Johansson Håstaholmen
2020-02-28 19:00 054595136 Strömsbro IF Blå P06 - Storviks IF P05/06 10 - 6 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2020-02-22 14:40 054595141 FBC Bollnäs P05 - Gluggens IF P06-07 7 - 7 Anders Fernlund, Jimmy Löfgren Bollnäs Sporthall A
2020-02-29 16:30 054595140 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 8 - 12 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Alfahallen - Gavlehov
2020-03-01 09:15 054595138 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Storviks IF P05/06 10 - 3 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Arena Jernvallen
2020-03-01 13:00 054595139 Valbo AIF Grön P06 - IK Huge P06 5 - 9 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
2020-03-01 13:15 054595137 Andersbergs IBK P06 - Strömsbro IF Blå P06 9 - 14 Torbjörn Ström, Ludvig Hermansson Novahallen - Gavlehov
2020-03-01 15:00 054595143 Valbo AIF Vit P06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 12 - 2 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
2020-03-08 18:00 054595144 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - Håsta IBK P06-07 8 - 4 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2020-03-08 16:00 054595142 IK Ljusdal P06 - FBC Bollnäs P05 5 - 6 Mats Sjöqvist, Mikael Wiberg Giganten
2020-03-11 19:15 054595145 Gluggens IF P06-07 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 6 - 9 Joakim Lindgren, Jimmy Löfgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-14 12:00 054595152 Strömsbro IF Blå P06 - Valbo AIF Vit P06 Testebo Arena
2020-03-15 13:00 054595154 IK Huge P06 - IBK Runsten P07 Sjöängsskolan
2020-03-15 14:00 054595153 Storviks IF P05/06 - Andersbergs IBK P06 Parkhallen
2020-03-15 14:30 054595156 Valbo AIF Grön P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 Valbo Sportcenter
2020-03-15 15:30 054595155 Gävle GIK P06 - Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 Nynäshallen
2020-03-07 14:15 054595157 Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 - Valbo AIF Vit P06 9 - 2 Magnus Nordahl, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2020-03-08 12:15 054595161 Strömsbro IF Blå P06 - Valbo AIF Grön P06 9 - 7 Anton Rapp, Daniel Ahlin Testebo Arena
2020-03-08 13:30 054595158 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - IBK Runsten P07 5 - 8 Conny Carlsson, Pontus Grönberg Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-08 13:30 054595160 Gävle GIK P06 - Andersbergs IBK P06 11 - 12 Mattias Dahlqvist, Markus Renström Novahallen - Gavlehov
2020-03-08 14:00 054595162 Storviks IF P05/06 - IK Huge P06 2 - 5 Andreas Sjöberg, Martin Stenberg Parkhallen
2020-03-14 14:45 054595147 FBC Bollnäs P05 - Hudik/Björkberg IBK P05-06 Bollnäs Sporthall B
2020-03-15 054595146 Håsta IBK P06-07 - IK Ljusdal P06 Håstaholmen
2020-03-15 054595151 IK Ljusdal P06 - Gluggens IF P06-07 Giganten
054595166 Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/06 - Strömsbro IF Blå P06 Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-20 19:00 054595164 Valbo AIF Vit P06 - Storviks IF P05/06 Valbo Sportcenter
2020-03-21 054595149 Gluggens IF P06-07 - Håsta IBK P06-07 Ljusne Idrottshall
2020-03-21 16:30 054595159 IBK Runsten P07 - Valbo AIF Grön P06 Nynäshallen
2020-03-22 054595148 Håsta IBK P06-07 - FBC Bollnäs P05 Håstaholmen
2020-03-22 11:00 054595150 Hudik/Björkberg IBK P05-06 - IK Ljusdal P06 Håstaholmen
2020-03-22 11:30 054595163 IK Huge P06 - Gävle GIK P06 Sjöängsskolan
2020-03-22 13:30 054595165 Andersbergs IBK P06 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 Vallbackskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strömsbro IF Blå P06 16 13 0 3 152-93 59 39
2. Sandvikens AIK P06/ IBK Bruket P07 14 12 1 1 119-54 65 37
3. Gävle GIK P06 15 12 1 2 136-77 59 37
4. Andersbergs IBK P06 16 12 0 4 176-108 68 36
5. IBK Runsten P07 16 11 1 4 126-94 32 34
6. FBC Bollnäs P05 15 8 2 5 113-98 15 26
7. Storviks IF P05/ 06 16 8 1 7 103-103 0 25
8. Valbo AIF Grön P06 16 6 1 9 84-115 -31 19
9. IK Huge P06 16 6 1 9 85-124 -39 19
10. IK Ljusdal P06 14 5 3 6 77-84 -7 18
11. Hudik/ Björkberg IBK P05-06 16 5 1 10 79-108 -29 16
12. Gluggens IF P06-07 15 3 2 10 61-84 -23 11
13. Valbo AIF Vit P06 16 3 0 13 101-133 -32 9
14. Håsta IBK P06-07 15 3 0 12 68-134 -66 9
15. Skutskärs IBK Div 3 Röd P05/ 06 16 2 0 14 59-130 -71 6
16. Vakant 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd Div 4 Gävleborg (-07-08)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:45 054596002 Gävle GIK P07 - Söderhamns IBF P07/08 21 - 5 Jonathan Boudiaf, Gustav Johansson Nynäshallen
2019-10-13 12:30 054596003 Hudik/Björkberg IBK P07 - Valbo AIF 07 6 - 8 Mats Sjöqvist, Joel Johansson Håstaholmen
2019-11-16 12:15 054596001 Andersbergs IBK P06-08 - Alfta IBK 07/08 17 - 4 Kevin Wijk, Anton Rapp Novahallen - Gavlehov
2020-03-07 054596006 IK Bruket Sandviken Blå - IK Ljusdal P07 Bessemerhallen
054596008 Söderhamns IBF P07/08 - Andersbergs IBK P06-08 Idrottshallen, Söderhamn
2019-10-17 18:45 054596014 IK Bruket Sandviken Vit - IK Bruket Sandviken Blå 4 - 4 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bessemerhallen
2019-10-19 09:00 054596010 Strömsbro IF P07 - Gävle GIK P07 13 - 2 Mats Fernlund, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2019-10-20 11:00 054596009 Valbo AIF 07 - Alfta IBK 07/08 15 - 4 Ida Markusson, Imre Mattsson-Åkerlund Ludvigbergsskolan
2019-10-20 12:00 054596011 Storviks IF P07 - Hudik/Björkberg IBK P07 9 - 7 Roger Morin, Anders Löfgren Parkhallen
2019-10-26 13:00 054596017 Alfta IBK 07/08 - Storviks IF P07 4 - 15 Anders Fernlund, Mattias Dahlqvist Alfta Sporthall
2019-10-27 13:30 054596015 Andersbergs IBK P06-08 - Valbo AIF 07 10 - 4 Alfons Eriksson, Anton Rapp Träffen Arena
2019-11-09 11:00 054596016 Söderhamns IBF P07/08 - Strömsbro IF P07 2 - 24 Niklas Jansson, Moa Thorsén Idrottshallen, Söderhamn
2020-03-21 11:00 054596018 Gävle GIK P07 - IK Ljusdal P07 Vallbackskolan
2019-10-20 12:30 054596024 IK Ljusdal P07 - Söderhamns IBF P07/08 11 - 6 Anders Fernlund, Mats Fernlund Giganten
2019-11-03 09:00 054596026 IK Bruket Sandviken Vit - Gävle GIK P07 9 - 5 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2019-11-03 10:30 054596022 Strömsbro IF P07 - Andersbergs IBK P06-08 2 - 8 Markus Renström, Albin Norring Testebo Arena
2019-11-03 10:45 054596027 IK Bruket Sandviken Blå - Hudik/Björkberg IBK P07 10 - 4 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Bessemerhallen
2019-11-03 15:00 054596023 Storviks IF P07 - Valbo AIF 07 8 - 9 Pär Hedlund, Benny Grönblad Parkhallen
2019-11-23 12:00 054596029 Andersbergs IBK P06-08 - Storviks IF P07 4 - 4 , Markus Renström Vallbackskolan
2019-12-01 10:45 054596033 Alfta IBK 07/08 - IK Bruket Sandviken Blå 2 - 15 Joakim Lindgren, Niklas Jansson Alfta Sporthall
2020-01-25 10:30 054596030 Strömsbro IF P07 - IK Ljusdal P07 11 - 5 Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Testebo Arena
2020-03-15 16:30 054596032 Söderhamns IBF P07/08 - IK Bruket Sandviken Vit Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-17 09:00 054596038 IK Bruket Sandviken Vit - Strömsbro IF P07 4 - 7 Anders Löfgren, Thomas Sterner Bessemerhallen
2019-11-17 10:45 054596039 IK Bruket Sandviken Blå - Valbo AIF 07 5 - 4 Anders Löfgren, Thomas Sterner Bessemerhallen
2019-11-17 11:00 054596042 Hudik/Björkberg IBK P07 - Gävle GIK P07 6 - 8 Adam Hoek, Anders Östlund Håstaholmen
2020-02-02 054596036 IK Ljusdal P07 - Andersbergs IBK P06-08 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Giganten
2019-11-09 13:30 054596045 Storviks IF P07 - IK Bruket Sandviken Blå 2 - 8 Daniel Ahlin, Anton Hanstorp Parkhallen
2019-11-24 11:00 054596048 Söderhamns IBF P07/08 - Hudik/Björkberg IBK P07 8 - 18 Tomas Eriksson, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-24 11:30 054596044 IK Ljusdal P07 - IK Bruket Sandviken Vit 6 - 15 Emilia Åsén, Anna Lindgren Giganten
2020-01-26 11:30 054596049 Alfta IBK 07/08 - Gävle GIK P07 3 - 6 Anna Lindgren, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2019-11-30 10:00 054596055 Gävle GIK P07 - Valbo AIF 07 12 - 8 Anton Rapp, Kevin Wijk Nynäshallen
2019-11-30 15:00 054596056 Alfta IBK 07/08 - Söderhamns IBF P07/08 10 - 3 Joakim Lindgren, Niklas Jansson Alfta Sporthall
2019-12-01 14:30 054596054 Hudik/Björkberg IBK P07 - Strömsbro IF P07 2 - 7 Anders Östlund, Kristin Jonsson Håstaholmen
2020-02-20 18:30 054596050 IK Bruket Sandviken Vit - Andersbergs IBK P06-08 10 - 15 Magnus Nordahl, Anders Löfgren Bessemerhallen
2019-12-14 10:00 054596060 IK Ljusdal P07 - Hudik/Björkberg IBK P07 5 - 5 Adam Hoek, Gustav Bergshem Giganten
2019-12-15 14:00 054596061 Storviks IF P07 - Gävle GIK P07 11 - 2 Thomas Sterner, Anders Löfgren Parkhallen
2019-12-15 14:45 054596057 Andersbergs IBK P06-08 - IK Bruket Sandviken Blå 7 - 11 Jaad Abou Chaaya, Emil Sanderfors Testebo Arena
2019-12-15 15:45 054596062 Strömsbro IF P07 - Alfta IBK 07/08 14 - 1 Torbjörn Ström, Albin Norring Träffen Arena
2020-01-19 10:30 054596063 Valbo AIF 07 - Söderhamns IBF P07/08 26 - 6 Tuva Andersson, Ida Markusson Valbo Sportcenter
2019-10-26 13:30 054596066 Hudik/Björkberg IBK P07 - IK Bruket Sandviken Vit 5 - 25 Adam Hoek, Niklas Jansson Aktivitetshallen
2019-11-23 09:30 054596070 Valbo AIF 07 - Strömsbro IF P07 8 - 7 Alfons Eriksson, Albin Norring Nynäshallen
2019-12-21 15:00 054596068 Alfta IBK 07/08 - IK Ljusdal P07 8 - 7 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Alfta Sporthall
2019-12-22 13:00 054596069 Söderhamns IBF P07/08 - Storviks IF P07 5 - 11 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-11 11:30 054596076 IK Ljusdal P07 - Valbo AIF 07 7 - 11 Christoffer Johansson, Mikael Wiberg Giganten
2020-01-11 11:45 054596073 IK Bruket Sandviken Blå - Gävle GIK P07 7 - 5 Anton Rapp, Kevin Wijk Bessemerhallen
2020-01-11 13:30 054596077 Storviks IF P07 - Strömsbro IF P07 7 - 14 Pontus Grönberg, Nicoline David-Engbrink Parkhallen
2020-02-23 11:30 054596074 IK Bruket Sandviken Vit - Alfta IBK 07/08 15 - 2 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Bessemerhallen
2020-01-12 12:30 054596082 Valbo AIF 07 - IK Bruket Sandviken Vit 3 - 16 Anton Rapp, Hugo Jonsson Ludvigbergsskolan
2020-01-18 14:00 054596084 Storviks IF P07 - IK Ljusdal P07 19 - 6 Daniel Ahlin, Sebastian Söderström Parkhallen
2020-02-02 16:15 054596078 Hudik/Björkberg IBK P07 - Andersbergs IBK P06-08 6 - 8 Anders Östlund, Per-Olov Nilsson Håstaholmen
2020-02-22 14:30 054596081 Söderhamns IBF P07/08 - IK Bruket Sandviken Blå 2 - 9 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Ljusne Idrottshall
2019-12-06 18:30 054596085 Andersbergs IBK P06-08 - Gävle GIK P07 11 - 6 Mattias Dahlqvist, Imre Mattsson-Åkerlund Novahallen - Gavlehov
2020-01-18 18:00 054596089 IK Bruket Sandviken Blå - Strömsbro IF P07 6 - 2 Roger Morin, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-01-19 12:00 054596090 IK Bruket Sandviken Vit - Storviks IF P07 10 - 3 Roger Morin, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2020-01-19 12:30 054596086 Hudik/Björkberg IBK P07 - Alfta IBK 07/08 19 - 2 Alfred Rundgren, Joel Johansson Håstaholmen
2019-11-24 14:30 054596097 IK Ljusdal P07 - IK Bruket Sandviken Blå 2 - 13 Emilia Åsén, Anna Lindgren Giganten
2020-01-25 17:00 054596093 Söderhamns IBF P07/08 - Gävle GIK P07 6 - 7 Anna Lindgren, Joakim Lindgren Idrottshallen, Söderhamn
2020-01-26 12:30 054596094 Valbo AIF 07 - Hudik/Björkberg IBK P07 13 - 6 Anton Rapp, Kevin Wijk Valbo Sportcenter
2020-02-15 12:30 054596092 Alfta IBK 07/08 - Andersbergs IBK P06-08 6 - 7 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2020-01-30 18:45 054596105 IK Bruket Sandviken Blå - IK Bruket Sandviken Vit 3 - 3 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Bessemerhallen
2020-02-01 12:00 054596102 Hudik/Björkberg IBK P07 - Storviks IF P07 5 - 6 Mikael Wiberg, Adam Hoek Håstaholmen
2020-02-01 15:00 054596101 Gävle GIK P07 - Strömsbro IF P07 5 - 7 Torbjörn Ström, Celine Pettersson Nynäshallen
2020-02-02 10:30 054596100 Alfta IBK 07/08 - Valbo AIF 07 11 - 13 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-02-22 054596099 Andersbergs IBK P06-08 - Söderhamns IBF P07/08 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
054596106 Valbo AIF 07 - Andersbergs IBK P06-08 Ludvigbergsskolan
2019-11-17 15:45 054596109 IK Ljusdal P07 - Gävle GIK P07 11 - 7 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Giganten
2020-03-07 15:00 054596108 Storviks IF P07 - Alfta IBK 07/08 12 - 5 Erik Lindberg, Andreas Sjöberg Parkhallen
2020-03-28 16:00 054596107 Strömsbro IF P07 - Söderhamns IBF P07/08 Imre Mattsson-Åkerlund, Celine Pettersson Testebo Arena
054596113 Andersbergs IBK P06-08 - Strömsbro IF P07 Nynäshallen
2019-10-26 11:30 054596118 Hudik/Björkberg IBK P07 - IK Bruket Sandviken Blå 3 - 12 Adam Hoek, Niklas Jansson Aktivitetshallen
2020-02-14 19:45 054596117 Gävle GIK P07 - IK Bruket Sandviken Vit 4 - 6 Pontus Grönberg, Faraz Arabshoorabi Nynäshallen
2020-02-16 12:30 054596114 Valbo AIF 07 - Storviks IF P07 9 - 14 Thomas Sterner, Anders Löfgren Valbo Sportcenter
2020-02-16 15:30 054596115 Söderhamns IBF P07/08 - IK Ljusdal P07 11 - 17 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-23 13:00 054596121 IK Ljusdal P07 - Strömsbro IF P07 4 - 6 Per-Olov Nilsson, Mikael Wiberg Giganten
2020-02-23 15:00 054596124 IK Bruket Sandviken Blå - Alfta IBK 07/08 14 - 3 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Bessemerhallen
2020-03-15 16:00 054596120 Storviks IF P07 - Andersbergs IBK P06-08 Parkhallen
2020-03-22 16:45 054596123 IK Bruket Sandviken Vit - Söderhamns IBF P07/08 Bessemerhallen
2020-02-09 054596127 Andersbergs IBK P06-08 - IK Ljusdal P07 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2020-02-15 13:00 054596133 Gävle GIK P07 - Hudik/Björkberg IBK P07 11 - 6 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-03-01 10:30 054596130 Valbo AIF 07 - IK Bruket Sandviken Blå 8 - 5 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
2020-03-15 17:30 054596129 Strömsbro IF P07 - IK Bruket Sandviken Vit Nynäshallen
2020-02-23 09:30 054596139 Hudik/Björkberg IBK P07 - Söderhamns IBF P07/08 11 - 5 Anders Östlund, Alfred Rundgren Håstaholmen
2020-03-07 054596135 IK Bruket Sandviken Vit - IK Ljusdal P07 Bessemerhallen
2020-03-07 09:30 054596136 IK Bruket Sandviken Blå - Storviks IF P07 7 - 7 Arvid Sågström, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2020-03-07 09:30 054596140 Gävle GIK P07 - Alfta IBK 07/08 13 - 6 Alfons Eriksson, Benny Grönblad Nynäshallen
054596147 Söderhamns IBF P07/08 - Alfta IBK 07/08 Idrottshallen, Söderhamn
2020-02-15 17:30 054596145 Strömsbro IF P07 - Hudik/Björkberg IBK P07 14 - 4 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2020-03-07 14:30 054596146 Valbo AIF 07 - Gävle GIK P07 10 - 12 Elias Parment, Vincent Lietoff Ludvigbergsskolan
2020-03-21 13:30 054596141 Andersbergs IBK P06-08 - IK Bruket Sandviken Vit Vallbackskolan
2020-02-01 13:00 054596148 IK Bruket Sandviken Blå - Andersbergs IBK P06-08 12 - 11 Andreas Sjöberg, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2020-03-14 12:00 054596151 Hudik/Björkberg IBK P07 - IK Ljusdal P07 Håstaholmen
2020-03-14 14:30 054596152 Gävle GIK P07 - Storviks IF P07 Alfahallen - Gavlehov
2020-03-14 15:20 054596153 Alfta IBK 07/08 - Strömsbro IF P07 Alfta Sporthall
2020-03-15 10:00 054596154 Söderhamns IBF P07/08 - Valbo AIF 07 Idrottshallen, Söderhamn
2019-11-03 14:10 054596157 IK Bruket Sandviken Vit - Hudik/Björkberg IBK P07 8 - 6 Tuva Andersson, Ida Markusson Bessemerhallen
2020-03-20 19:30 054596161 Strömsbro IF P07 - Valbo AIF 07 Testebo Arena
2020-03-22 10:30 054596159 IK Ljusdal P07 - Alfta IBK 07/08 Giganten
2020-03-22 12:00 054596160 Storviks IF P07 - Söderhamns IBF P07/08 Parkhallen
2019-12-01 12:30 054596165 Alfta IBK 07/08 - IK Bruket Sandviken Vit 4 - 8 Joakim Lindgren, Niklas Jansson Alfta Sporthall
2020-02-08 10:45 054596164 Gävle GIK P07 - IK Bruket Sandviken Blå 5 - 9 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Alfahallen - Gavlehov
2020-02-29 15:30 054596167 Valbo AIF 07 - IK Ljusdal P07 8 - 4 Erik Lindberg, Imre Mattsson-Åkerlund Valbo Sportcenter
2020-04-03 19:00 054596168 Strömsbro IF P07 - Storviks IF P07 Testebo Arena
054596175 IK Ljusdal P07 - Storviks IF P07 Giganten
2020-02-09 10:45 054596169 Andersbergs IBK P06-08 - Hudik/Björkberg IBK P07 5 - 4 Mats Fernlund Nynäshallen
2020-02-09 11:45 054596173 IK Bruket Sandviken Vit - Valbo AIF 07 4 - 11 Pär Hedlund, Martin Stenberg Bessemerhallen
2020-04-04 10:30 054596172 IK Bruket Sandviken Blå - Söderhamns IBF P07/08 Bessemerhallen
2020-02-08 12:00 054596181 Storviks IF P07 - IK Bruket Sandviken Vit 9 - 17 Anders Löfgren, Benny Grönblad Parkhallen
2020-02-08 16:00 054596177 Alfta IBK 07/08 - Hudik/Björkberg IBK P07 5 - 6 Anders Fernlund, Adam Hoek Alfta Sporthall
2020-02-16 17:00 054596180 Strömsbro IF P07 - IK Bruket Sandviken Blå 5 - 3 Oliver Parment, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2020-02-22 16:45 054596176 Gävle GIK P07 - Andersbergs IBK P06-08 10 - 6 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Bruket Sandviken Blå 18 13 3 2 153-79 74 42
2. Strömsbro IF P07 14 11 0 3 133-61 72 33
3. Valbo AIF 07 17 11 0 6 168-137 31 33
4. IK Bruket Sandviken Vit 15 10 2 3 154-87 67 32
5. Gävle GIK P07 18 9 0 9 141-140 1 27
6. Storviks IF P07 15 8 2 5 137-112 25 26
7. Andersbergs IBK P06-08 12 8 1 3 109-79 30 25
8. Hudik/ Björkberg IBK P07 19 4 1 14 129-169 -40 13
9. IK Ljusdal P07 12 3 1 8 85-120 -35 10
10. Alfta IBK 07/ 08 17 2 0 15 80-199 -119 6
11. Söderhamns IBF P07/ 08 11 0 0 11 59-165 -106 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis