Flickor B (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 11:00 132021003 Palmstaden IK F03-05 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 0 - 6 Johan Andersson, Joel Sundblad Serresjöskolan
2019-10-05 12:30 132021005 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - FBC Engelholm F04 3 - 5 Nikita Augustsson, Emil Wande Åstorps Sporthall
2019-10-05 14:00 132021002 Lönsboda IBK F04-05 - Malmö FBC F04 1 - 0 Simon Delfin, Marcus Book Lönsboda Sporthall
2019-10-06 13:30 132021001 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - IBK Höllviken F04 4 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Slättängshallen
2019-10-19 13:00 132021006 IBK Höllviken F04 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 4 - 2 Claus Pettersson, Ahmad Homsi Halörhallen
2019-10-19 15:30 132021009 Bjärreds IBK F04/05 Gul - Lönsboda IBK F04-05 5 - 3 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Bjärehovhallen
2019-10-19 15:45 132021008 IK Stanstad F04/05 - Palmstaden IK F03-05 10 - 0 Johan Andersson, Joel Sundblad Bråhögshallen
2019-10-19 17:00 132021010 Malmö FBC F04 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 2 - 3 Tobias Garhem, Johannes Svensson Kirsebergs Sporthall
2019-10-13 14:00 132021011 IBK Höllviken F04 - Malmö FBC F04 2 - 2 Kevin Svensson, Claus Pettersson Gyahallen
2019-10-26 11:30 132021013 Lönsboda IBK F04-05 - IK Stanstad F04/05 1 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Lönsboda Sporthall
2019-10-26 13:00 132021014 Palmstaden IK F03-05 - FBC Engelholm F04 1 - 4 Casper Johansson, Claus Pettersson Serresjöskolan
2019-11-04 19:00 132021012 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 2 - 1 Pontus Paulsson, Kjell-Åke Olsson Slättängshallen
132021016 Lönsboda IBK F04-05 - IBK Höllviken F04 Inst.
2019-11-09 10:00 132021017 Palmstaden IK F03-05 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 0 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Serresjöskolan
2019-11-09 15:30 132021019 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 8 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Åstorps Sporthall
2019-11-10 12:30 132021020 FBC Engelholm F04 - IK Stanstad F04/05 6 - 4 Nikita Augustsson, Ola Nilsson Ängelholms Idrottshall
2019-11-15 19:30 132021021 IBK Höllviken F04 - FBC Engelholm F04 3 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Gyahallen
2019-11-16 09:30 132021024 Malmö FBC F04 - Palmstaden IK F03-05 3 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Kirsebergs Sporthall
2019-11-16 12:30 132021025 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - Lönsboda IBK F04-05 6 - 2 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Slättängshallen
2019-11-16 15:45 132021022 IK Stanstad F04/05 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 2 - 4 Joel Nihlgränd, Kevin Karlsson Bråhögshallen
2019-11-23 10:45 132021028 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 1 - 0 Ronja Ottosson, Alex Andersson Åstorps Sporthall
2019-11-23 12:00 132021026 Palmstaden IK F03-05 - IBK Höllviken F04 2 - 6 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Serresjöskolan
2019-11-24 12:30 132021029 FBC Engelholm F04 - Malmö FBC F04 6 - 2 Linn Farken Ericsson, Ellinor Udd Ängelholms Idrottshall
2019-11-24 13:30 132021030 IK Stanstad F04/05 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 2 - 4 Lucas Nilsson-Norlin, Casper Johansson Bråhögshallen
2019-11-30 12:00 132021033 Malmö FBC F04 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 3 - 1 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kirsebergs Sporthall
2019-11-30 15:00 132021035 Lönsboda IBK F04-05 - Palmstaden IK F03-05 4 - 1 Adam Jivegård, Adam Johnsson Lönsboda Sporthall
2019-12-01 10:30 132021032 Bjärreds IBK F04/05 Gul - FBC Engelholm F04 0 - 6 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-02-09 10:00 132021031 IBK Höllviken F04 - IK Stanstad F04/05 1 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Gyahallen
2019-12-07 14:30 132021037 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - Palmstaden IK F03-05 4 - 1 Alex Andersson, Pontus Paulsson Kvidinge Sporthall
2019-12-08 12:00 132021040 Bjärreds IBK F04/05 Gul - Malmö FBC F04 2 - 6 Simon Björkman Rydnemalm, Mikael Björkqvist Bjärehovhallen
2019-12-08 12:30 132021038 FBC Engelholm F04 - Lönsboda IBK F04-05 11 - 1 Alicia Persson, Ellinor Udd Ängelholms Idrottshall
2019-12-09 18:00 132021039 IK Stanstad F04/05 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 2 - 2 Bengt Syrén, Kevin Härstedt Bråhögshallen
2019-12-14 13:30 132021043 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - FBC Engelholm F04 0 - 4 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Slättängshallen
2019-12-14 14:00 132021044 Lönsboda IBK F04-05 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 2 - 4 Malena Björnlund, Anders Jaensson Lönsboda Sporthall
2019-12-14 15:00 132021041 IBK Höllviken F04 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 6 - 5 Claus Pettersson, Magnus Svensson Halörhallen
2019-12-14 15:30 132021042 Malmö FBC F04 - IK Stanstad F04/05 3 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kirsebergs Sporthall
2020-01-11 14:30 132021047 Malmö FBC F04 - Lönsboda IBK F04-05 3 - 2 Casper Johansson, Linus Dahlström-Nilsson Kirsebergs Sporthall
2020-01-12 12:00 132021048 Bjärreds IBK F04/05 Gul - Palmstaden IK F03-05 1 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-01-12 12:30 132021050 FBC Engelholm F04 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 5 - 6 Ronja Ottosson, Mårten Högblom Ängelholms Idrottshall
2020-01-21 19:15 132021046 IBK Höllviken F04 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 5 - 4 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Herrestorpshallen
2020-01-17 18:00 132021051 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - IBK Höllviken F04 3 - 2 Stig Andersson, Pontus Paulsson Åstorps Sporthall
2020-01-18 12:00 132021053 Palmstaden IK F03-05 - IK Stanstad F04/05 2 - 7 Leon Fuchs, Petter Niklasson Serresjöskolan
2020-01-18 13:00 132021054 Lönsboda IBK F04-05 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 2 - 2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2020-01-19 15:00 132021055 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - Malmö FBC F04 0 - 4 Casper Johansson, Linus Dahlström-Nilsson Slättängshallen
2020-02-01 15:45 132021056 Malmö FBC F04 - IBK Höllviken F04 3 - 6 Kevin Härstedt, Mikael Härstedt Kirsebergs Sporthall
2020-02-01 15:45 132021058 IK Stanstad F04/05 - Lönsboda IBK F04-05 4 - 1 Casper Johansson, Seth Möllebäck Bråhögshallen
2020-02-02 12:30 132021059 FBC Engelholm F04 - Palmstaden IK F03-05 7 - 0 Linn Farken Ericsson, Nikita Augustsson Ängelholms Idrottshall
2020-02-02 16:00 132021057 Bjärreds IBK F04/05 Gul - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 1 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-02-02 14:00 132021061 IBK Höllviken F04 - Lönsboda IBK F04-05 7 - 7 Johan Andersson, Joel Sundblad Gyahallen
2020-02-06 18:15 132021065 IK Stanstad F04/05 - FBC Engelholm F04 5 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Staffanshallen
2020-02-08 14:00 132021064 Bjärreds IBK F04/05 Gul - Åstorp/Kvidinge IBS F04 1 - 7 Johan Andersson, Joel Sundblad Bjärehovhallen
2020-02-10 19:15 132021062 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - Palmstaden IK F03-05 8 - 4 Iulia Cismaru, William Nilsson Slättängshallen
2020-01-26 15:00 132021066 FBC Engelholm F04 - IBK Höllviken F04 7 - 6 Adam Johnsson, Adam Jivegård Ängelholms Idrottshall
2020-02-12 19:00 132021069 Palmstaden IK F03-05 - Malmö FBC F04 1 - 2 Lucas Nilsson-Norlin, Linus Dahlström-Nilsson Serresjöskolan
2020-02-28 18:00 132021067 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - IK Stanstad F04/05 7 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2020-02-29 12:00 132021070 Lönsboda IBK F04-05 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 4 - 8 Alexander Westfal Nilsson, Alex Andersson Lönsboda Sporthall
2020-02-29 13:00 132021071 IBK Höllviken F04 - Palmstaden IK F03-05 5 - 3 Emil Stenmark Rasmussen, Marcus Rundström Halörhallen
2020-03-01 15:00 132021075 Bjärreds IBK F04/05 Gul - IK Stanstad F04/05 0 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bjärehovhallen
2020-03-01 16:55 132021073 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 2 - 5 Andreas Ljunggren, Robert Persson Slättängshallen
2020-03-01 17:15 132021074 Malmö FBC F04 - FBC Engelholm F04 2 - 3 Claus Pettersson, Iulia Cismaru Kirsebergs Sporthall
2020-03-05 18:15 132021076 IK Stanstad F04/05 - IBK Höllviken F04 4 - 9 Linus Dahlström-Nilsson, Lucas Nilsson-Norlin Staffanshallen
2020-03-06 19:00 132021077 FBC Engelholm F04 - Bjärreds IBK F04/05 Gul 12 - 0 Alexander Westfal Nilsson, Simon Delfin Ängelholms Idrottshall
2020-03-07 15:00 132021080 Palmstaden IK F03-05 - Lönsboda IBK F04-05 1 - 4 Magnus Svensson, Claus Pettersson Serresjöskolan
2020-03-08 16:00 132021078 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - Malmö FBC F04 6 - 1 Andreas Ekstrand, Pontus Paulsson Åstorps Sporthall
132021082 Palmstaden IK F03-05 - Åstorp/Kvidinge IBS F04 Inst.
132021083 Lönsboda IBK F04-05 - FBC Engelholm F04 Inst.
132021085 Malmö FBC F04 - Bjärreds IBK F04/05 Gul Inst.
2020-03-09 19:00 132021084 Lomma FBC/Hofterups IBF F04 - IK Stanstad F04/05 2 - 2 Benjamin Bornéus, Joel Nihlgränd Slättängshallen
132021086 Bjärreds IBK F04/05 Gul - IBK Höllviken F04 Inst.
132021087 IK Stanstad F04/05 - Malmö FBC F04 Inst.
132021088 FBC Engelholm F04 - Lomma FBC/Hofterups IBF F04 Inst.
132021089 Åstorp/Kvidinge IBS F04 - Lönsboda IBK F04-05 Inst.
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm F04 14 12 0 2 83-33 50 36
2. Åstorp/ Kvidinge IBS F04 14 11 0 3 61-36 25 33
3. IK Stanstad F04/ 05 15 7 3 5 62-44 18 24
4. IBK Höllviken F04 14 7 2 5 65-56 9 23
5. Lomma FBC/ Hofterups IBF F04 15 6 4 5 42-40 2 22
6. Malmö FBC F04 14 6 2 6 36-36 0 20
7. Bjärreds IBK F04/ 05 Gul 14 3 3 8 31-60 -29 12
8. Lönsboda IBK F04-05 13 3 2 8 34-55 -21 11
9. Palmstaden IK F03-05 15 0 2 13 17-71 -54 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis