Skånemästerskapen Damer (2019/20)

Gruppspel
Skånemästerskapen Damer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-10 20:00 135001002 IBK Landskrona - IBK Lund 5 - 1 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall
2019-09-20 20:00 135001001 Gårdarike IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Herrestorpshallen
2019-08-22 20:00 135001003 FBC Engelholm - Gårdarike IBK 5 - 0 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Kungsgårdshallen
2019-09-21 14:00 135001004 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Landskrona 0 - 13 Tojje Sildén-Glemark, Roger Jönsson Munkahallen
2019-09-14 14:00 135001006 Gårdarike IBK - IBK Landskrona 1 - 16 Erik Höst, Wiktor Kentander Herrestorpshallen
2019-09-19 20:00 135001005 IBK Lund - FBC Engelholm 1 - 4 William Nilsson, Marcus Rundström Vipeholmshallen
2019-09-12 20:00 135001007 FBC Engelholm - Munka Ljungby IBK Akademi 8 - 1 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kungsgårdshallen
2019-09-22 16:30 135001008 IBK Lund - Gårdarike IBK 10 - 1 Marcus Hedlund, Erik Höst Vipeholmshallen
2019-09-17 20:00 135001009 IBK Landskrona - FBC Engelholm 5 - 2 Svante Svensson, Christian Olofsson Landskrona Idrottshall
2019-09-29 18:30 135001010 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund 1 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Munkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Landskrona 4 4 0 0 39-4 35 12
2. FBC Engelholm 4 3 0 1 19-7 12 9
3. IBK Lund 4 2 0 2 16-11 5 6
4. Munka Ljungby IBK Akademi 4 1 0 3 5-27 -22 3
5. Gårdarike IBK 4 0 0 4 4-34 -30 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Damer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-25 13:00 135002001 IK Stanstad - Emmaljunga GOIF 10 - 0 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bråhögshallen
2019-09-14 15:00 135002002 FC Helsingborg - Lomma FBC 8 - 0 Måns Gilén, Ali Tourabi Västergårdshallen
2019-09-01 13:00 135002004 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg 1 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2019-09-13 20:00 135002003 Munka-Ljungby IBK - IK Stanstad 5 - 0 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Munkahallen
2019-09-15 15:00 135002005 Lomma FBC - Munka-Ljungby IBK OW (0 - 5) Slättängshallen
2019-09-19 20:00 135002006 IK Stanstad - FC Helsingborg 5 - 3 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Staffanshallen
2019-09-06 20:00 135002007 Munka-Ljungby IBK - Emmaljunga GOIF 13 - 0 Martin Morén, Fredrik Pramberg Munkahallen
2019-09-18 20:15 135002008 Lomma FBC - IK Stanstad 0 - 8 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Slättängshallen
2019-08-25 13:00 135002009 FC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK 1 - 5 Mårten Högblom, Per-Ivar Kullman Helsingborg Arena B
2019-09-20 19:30 135002010 Emmaljunga GOIF - Lomma FBC 3 - 1 Andreas Ljunggren, Robert Persson Vittsjö Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK 4 4 0 0 28-1 27 12
2. IK Stanstad 4 3 0 1 23-8 15 9
3. FC Helsingborg 4 2 0 2 15-11 4 6
4. Emmaljunga GOIF 4 1 0 3 4-27 -23 3
5. Lomma FBC 4 0 0 4 1-24 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Damer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-08-28 19:00 135003001 Skurups IBK - Malmhaug IBF 5 - 5 Mikael Björkqvist, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2019-09-13 19:30 135003002 Höllvikens IBF - Häljarps SK 4 - 0 Erik Höst, Wiktor Kentander Halörhallen
2019-09-01 13:15 135003004 Malmhaug IBF - Höllvikens IBF 0 - 3 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Kulladals Sporthall
2019-09-20 20:00 135003003 Häljarps SK - Skurups IBK 1 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Häljarps Idrottshall
2019-09-04 20:00 135003005 Häljarps SK - Malmhaug IBF 6 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Häljarps Idrottshall
2019-09-11 19:00 135003006 Skurups IBK - Höllvikens IBF 2 - 9 Petter Niklasson, Marcus Rundström Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Höllvikens IBF 3 3 0 0 16-2 14 9
2. Skurups IBK 3 1 1 1 9-15 -6 4
3. Häljarps SK 3 1 0 2 7-7 0 3
4. Malmhaug IBF 3 0 1 2 6-14 -8 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Damer Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Kvartsfinal 2 135004006 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS WO (5 - 0)
Final 135004011 IBK Landskrona - Malmö FBC
2019-10-31 20:00 1/8-final 2 135004002 Munka-Ljungby IBK - Skurups IBK 10 - 2 Wiktor Kentander, Erik Höst Munkahallen
2019-10-31 20:00 1/8-final 3 135004003 IBK Landskrona - FC Helsingborg 9 - 4 Martin Morén, Fredrik Pramberg Landskrona Idrottshall
2019-11-06 20:00 1/8-final 1 135004001 FBC Engelholm - IK Stanstad 1 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-11-10 18:45 1/8-final 4 135004004 Höllvikens IBF - IBK Lund 8 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2019-12-09 20:00 Kvartsfinal 1 135004005 IK Stanstad - Malmö FBC 3 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bråhögshallen
2019-12-15 18:45 Kvartsfinal 4 135004008 Höllvikens IBF - IBK Lund Elit 2 - 11 Leon Fuchs, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2019-12-18 20:00 Kvartsfinal 3 135004007 IBK Landskrona - Röke IBK 13 - 4 Martin Morén, Fredrik Pramberg Borstahusens Idrottshall
2020-01-28 19:00 Semifinal 1 135004009 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 5 - 8 Tony Olsson, Jens Staaf Munkahallen
2020-01-30 20:00 Semifinal 2 135004010 IBK Landskrona - IBK Lund Elit 5 - 4 e.förl. Roger Persson, Klas Sjölin Landskrona Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis