Pantamera Pojkar 14 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar 14 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 09:30 201800003 Skövde IBF - IBK Lidköping 2 9 - 7 Kevin Karlsson, Christoffer Danielsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-12 12:30 201800002 Fagerhult Habo IBK 1 - IBK Vänersborg 8 - 3 Linus Svensson, Iza Hederdahl Habo Sporthall C
2019-10-12 14:45 201800004 Skara IBK P14 - IBK Lockerud Mariestad 4 - 6 Erik Haglund, Christoffer Danielsson Vilanhallen, Skara
2019-10-13 14:00 201800001 Grästorps IBK - Tibro IBK 9 - 1 Magnus Jansson, Johan Gripestam Åse/Vistehallen Grästorp
2019-10-19 13:15 201800006 IBK Lidköping 2 - Skara IBK P14 7 - 5 David Karlsson, Alma Ernstsson Idrottens hus T2, Lidköping
2019-10-19 13:30 201800005 Fröjereds IF - Grästorps IBK 5 - 0 Alexander Rydqvist, Johan Thaning Sparbankshallen, T-holm
2019-10-19 15:00 201800008 Tibro IBK - Fagerhult Habo IBK 1 3 - 4 Kevin Karlsson, Jim Nilsson Sporthallen, Tibro
2019-10-19 15:30 201800007 IBK Vänersborg - Skövde IBF 5 - 6 , Fredric Nilsson Fyrkanten, Vargön
2019-10-25 19:30 201800012 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 2 5 - 5 Martin Söderström, Linus Svensson LF-hallen, Mariestad
2019-10-26 13:00 201800009 Fagerhult Habo IBK 1 - Fröjereds IF 19 - 2 Richard Claesson, Dan Pettersson Habo Sporthall A-hall
2019-10-26 14:30 201800010 Skövde IBF - Tibro IBK 6 - 3 Jim Nilsson, Daniel Larm Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-26 17:00 201800011 Skara IBK P14 - IBK Vänersborg 5 - 3 Johan Gripestam, Jim Nilsson Vilanhallen, Skara
2019-11-09 14:30 201800015 IBK Vänersborg - IBK Lockerud Mariestad 8 - 4 Fredric Nilsson Fyrkanten, Vargön
2019-11-10 14:00 201800016 Skara IBK P14 - Tibro IBK 10 - 3 Linus Svensson, Jim Nilsson Viktoriaskolan, Skara
2019-11-10 15:00 201800013 Fröjereds IF - Skövde IBF 2 - 4 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sparbankshallen, T-holm
2020-01-11 14:00 201800014 Grästorps IBK - Fagerhult Habo IBK 1 0 - 11 Jim Nilsson, Alexander Rydqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2019-11-16 11:15 201800020 IBK Lidköping 2 - IBK Vänersborg 2 - 9 Kevin Karlsson, Jim Nilsson Idrottens hus T2, Lidköping
2019-11-16 12:00 201800017 Skövde IBF - Grästorps IBK 8 - 5 Martin Söderström, Daniel Envall Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-16 17:00 201800018 Skara IBK P14 - Fröjereds IF 9 - 7 Daniel Larm, Alexander Rydqvist Vilanhallen, Skara
2019-11-17 15:00 201800019 IBK Lockerud Mariestad - Tibro IBK 8 - 2 Martin Söderström, Per Johansson LF-hallen, Mariestad
2019-11-23 10:00 201800024 Tibro IBK - IBK Lidköping 2 6 - 7 Erik Haglund, Kevin Karlsson Sporthallen, Tibro
2019-11-23 11:00 201800021 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 6 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Sparbankshallen, T-holm
2019-11-24 09:45 201800023 Fagerhult Habo IBK 1 - Skövde IBF 21 - 5 Magnus Jansson, Johan Gripestam Habo Sporthall A-hall
2019-11-24 11:00 201800022 Grästorps IBK - Skara IBK P14 6 - 4 Mattias Furbo, Alexander Rydqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2019-11-30 11:15 201800027 IBK Lidköping 2 - Fröjereds IF 8 - 6 Christoffer Danielsson, Alexander Rydqvist Idrottens hus T2, Lidköping
2019-11-30 12:30 201800026 IBK Lockerud Mariestad - Grästorps IBK 5 - 5 Erik Haglund, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2019-11-30 12:45 201800025 Skara IBK P14 - Fagerhult Habo IBK 1 4 - 14 Pedram Koublani, Johan Gripestam Vilanhallen, Skara
2019-11-30 13:00 201800028 IBK Vänersborg - Tibro IBK 10 - 1 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-12-07 13:30 201800032 Skövde IBF - Skara IBK P14 5 - 4 Martin Söderström, Erik Haglund Kavelbro Arena, Skövde
2019-12-07 14:15 201800031 Fagerhult Habo IBK 1 - IBK Lockerud Mariestad 16 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall
2019-12-07 15:30 201800029 Fröjereds IF - IBK Vänersborg 7 - 7 Richard Claesson, Dan Pettersson Sparbankshallen, T-holm
2019-12-08 10:00 201800030 Grästorps IBK - IBK Lidköping 2 1 - 1 Daniel Larm, Alexander Rydqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2019-12-14 12:30 201800033 IBK Lockerud Mariestad - Skövde IBF 7 - 5 Erik Haglund, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2019-12-14 13:00 201800036 Tibro IBK - Fröjereds IF 1 - 4 Sebastian Åberg, Jim Nilsson Sporthallen, Tibro
2019-12-15 12:00 201800034 IBK Lidköping 2 - Fagerhult Habo IBK 1 2 - 6 Daniel Larm, Jim Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2020-02-08 15:30 201800035 IBK Vänersborg - Grästorps IBK 5 - 8 Alma Ernstsson, Kenth Lindquist Idrottshuset, Vänersborg
2019-12-21 11:00 201800037 Grästorps IBK - Fröjereds IF 4 - 5 Patrik Augustsson, Daniel Larm Åse/Vistehallen Grästorp
2020-01-18 13:30 201800039 Skövde IBF - IBK Vänersborg 4 - 8 Erik Haglund, Iza Hederdahl Kavelbro Arena, Skövde
2020-01-18 13:30 201800040 Fagerhult Habo IBK 1 - Tibro IBK 17 - 2 Linus Svensson, Kevin Karlsson Habo Sporthall A
2020-01-19 16:30 201800038 Skara IBK P14 - IBK Lidköping 2 5 - 1 Mattias Furbo, Alma Ernstsson Vilanhallen, Skara
2020-01-25 10:30 201800044 IBK Lockerud Mariestad - Skara IBK P14 6 - 2 Martin Söderström, Alma Ernstsson LF-hallen, Mariestad
2020-01-26 10:30 201800043 IBK Lidköping 2 - Skövde IBF 8 - 5 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Idrottens hus i Lidköping
2020-01-26 11:30 201800042 IBK Vänersborg - Fagerhult Habo IBK 1 1 - 7 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2020-01-26 12:30 201800041 Tibro IBK - Grästorps IBK 0 - 8 Alma Ernstsson, Johan Thaning Sporthallen, Tibro
2020-02-01 13:00 201800045 Fröjereds IF - Fagerhult Habo IBK 1 6 - 5 Jim Nilsson, Alexander Rydqvist Sparbankshallen, T-holm
2020-02-02 11:00 201800046 Tibro IBK - Skövde IBF 1 - 7 Martin Söderström, Daniel Envall Sporthallen, Tibro
2020-02-02 11:30 201800047 IBK Vänersborg - Skara IBK P14 7 - 12 Patrik Augustsson, Daniel Larm Idrottshuset, Vänersborg
2020-03-13 19:00 201800048 IBK Lidköping 2 - IBK Lockerud Mariestad Idrottens hus T2, Lidköping
2020-01-31 19:00 201800051 IBK Lockerud Mariestad - IBK Vänersborg 7 - 6 Erik Haglund, Martin Söderström UW-Elasthallen, Mariestad
2020-02-02 13:30 201800050 Fagerhult Habo IBK 1 - Grästorps IBK 13 - 3 Erik Haglund, Kalle Svensson Alléhallen, Habo
2020-02-08 13:30 201800049 Skövde IBF - Fröjereds IF 7 - 11 Sebastian Åberg, Johan Thaning Kavelbro Arena, Skövde
2020-03-13 19:30 201800052 Tibro IBK - Skara IBK P14 Sporthallen B, Tibro
2020-02-22 10:30 201800055 Tibro IBK - IBK Lockerud Mariestad 8 - 2 Martin Söderström, Kevin Karlsson Sporthallen, Tibro
2020-02-22 11:00 201800054 Fröjereds IF - Skara IBK P14 10 - 6 Christoffer Danielsson, Kalle Svensson Sparbankshallen, T-holm
2020-02-22 12:00 201800053 Grästorps IBK - Skövde IBF 2 - 9 Jim Nilsson, Alexander Rydqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2020-02-22 13:30 201800056 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 2 10 - 4 , Kenth Lindquist Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-29 12:30 201800057 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 8 - 6 Daniel Envall, Eino Vuoluterä LF-hallen, Mariestad
2020-02-29 13:00 201800060 IBK Lidköping 2 - Tibro IBK 8 - 1 Martin Johansson, Alexander Rydqvist Idrottens hus i Lidköping
2020-02-29 13:30 201800059 Skövde IBF - Fagerhult Habo IBK 1 5 - 3 Jim Nilsson, Christoffer Danielsson Kavelbro Arena, Skövde
2020-03-01 17:00 201800058 Skara IBK P14 - Grästorps IBK 3 - 4 Pedram Koublani, Johan Gripestam Vilanhallen, Skara
2020-03-07 10:00 201800063 Fröjereds IF - IBK Lidköping 2 9 - 6 Erik Haglund, Daniel Envall Sparbankshallen, T-holm
2020-03-07 15:00 201800064 Tibro IBK - IBK Vänersborg 2 - 8 Alma Ernstsson, Kevin Karlsson Sporthallen, Tibro
2020-03-07 15:30 201800061 Fagerhult Habo IBK 1 - Skara IBK P14 14 - 3 David Karlsson, Henrik Sjöberg Habo Sporthall A
2020-03-08 12:00 201800062 Grästorps IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 9 Jim Nilsson, Alexander Rydqvist Åse/Vistehallen Grästorp
2020-03-14 12:30 201800065 IBK Vänersborg - Fröjereds IF Idrottshuset, Vänersborg
2020-03-15 14:00 201800068 Skara IBK P14 - Skövde IBF Vilanhallen, Skara
2020-03-15 15:00 201800067 IBK Lockerud Mariestad - Fagerhult Habo IBK 1 LF-hallen, Mariestad
2020-03-15 15:45 201800066 IBK Lidköping 2 - Grästorps IBK Idrottens hus i Lidköping
2020-03-21 14:30 201800069 Skövde IBF - IBK Lockerud Mariestad Kavelbro Arena, Skövde
2020-03-21 14:30 201800070 Fagerhult Habo IBK 1 - IBK Lidköping 2 Habo Sporthall C
2020-03-22 11:00 201800072 Fröjereds IF - Tibro IBK Sparbankshallen, T-holm
2020-03-22 15:00 201800071 Grästorps IBK - IBK Vänersborg Åse/Vistehallen Grästorp
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 1 14 12 0 2 158-45 113 36
2. Skövde IBF 14 9 0 5 85-87 -2 27
3. IBK Lockerud Mariestad 13 7 3 3 79-76 3 24
4. Fröjereds IF 14 7 2 5 86-90 -4 23
5. IBK Vänersborg 14 6 1 7 90-77 13 19
6. IBK Lidköping 2 13 5 2 6 66-77 -11 17
7. Grästorps IBK 14 5 2 7 58-79 -21 17
8. Skara IBK P14 14 5 0 9 76-93 -17 15
9. Tibro IBK 14 1 0 13 34-108 -74 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar 14 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 09:30 201801003 IBK Alingsås - Falköpings IBK 13 - 1 Johan Gripestam, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-12 10:30 201801002 Vara IBK - Fagerhult Habo IBK 2 2 - 6 Daniel Larm, Magnus Jansson Alléhallen, Vara
2019-10-13 12:00 201801001 IBK Lidköping 1 - Tranemo IBK 1 - 7 Kronoslav Kis, Jim Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2019-10-19 13:30 201801007 Fagerhult Habo IBK 2 - IBK Alingsås 7 - 5 Dan Pettersson, Patrik Augustsson Habo Sporthall A-hall
2019-10-19 14:00 201801008 Tranemo IBK - Vara IBK 6 - 4 Pavle Velcov, Bengt Stadig Idrottshallen, Tranemo
2019-10-20 10:00 201801006 Falköpings IBK - Sandareds IBS 16 - 1 Linus Svensson, David Karlsson Frejahallen, Falköping
2019-10-26 12:00 201801011 Sandareds IBS - Fagerhult Habo IBK 2 2 - 11 Robin Töth, Niclas Hultgren Sandaredshallen
2019-10-26 17:15 201801075 Svenljunga IBK - IBK Lidköping 1 7 - 4 Mikael Blom, Alexander Blom Mogahallen, Svenljunga
2019-12-29 11:30 201801010 IBK Alingsås - Tranemo IBK 12 - 5 Johan Gripestam, Pedram Koublani Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-06 19:30 201801016 Tranemo IBK - Sandareds IBS 9 - 0 Richard Claesson, Christer Abrahamsson Idrottshallen, Tranemo
2019-11-10 10:00 201801076 Falköpings IBK - Svenljunga IBK 12 - 4 Johan Gripestam, Daniel Larm Frejahallen, Falköping
2019-11-10 14:30 201801014 IBK Lidköping 1 - Vara IBK 5 - 4 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2019-11-16 15:00 201801077 Svenljunga IBK - Vara IBK 3 - 9 Arto Keckman, Robin Töth Mogahallen, Svenljunga
2019-11-17 15:15 201801017 IBK Alingsås - IBK Lidköping 1 9 - 1 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-17 18:00 201801020 Falköpings IBK - Fagerhult Habo IBK 2 3 - 10 Patrik Augustsson, Dan Pettersson Frejahallen, Falköping
2019-11-23 10:00 201801023 Vara IBK - IBK Alingsås 5 - 7 Patrik Augustsson, Johan Gripestam Alléhallen, Vara
2019-11-23 12:15 201801022 IBK Lidköping 1 - Sandareds IBS 9 - 4 Daniel Larm, Jim Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2019-11-23 15:00 201801078 Fagerhult Habo IBK 2 - Svenljunga IBK 5 - 3 Mikael Blom, Alexander Blom Habo Sporthall C
2019-11-24 13:00 201801024 Tranemo IBK - Falköpings IBK 7 - 8 Richard Claesson, Nebojsa Stefanovski Idrottshallen, Tranemo
2019-11-30 12:45 201801028 Fagerhult Habo IBK 2 - Tranemo IBK 3 - 7 Sebastian Åberg, Johan Thaning Habo Sporthall C
2019-11-30 15:00 201801079 Svenljunga IBK - IBK Alingsås 3 - 17 Pavle Velcov, Arto Keckman Mogahallen, Svenljunga
2019-11-30 16:00 201801025 Sandareds IBS - Vara IBK 5 - 6 Mikael Blom, Alexander Blom Sandaredshallen
2019-12-06 18:30 201801032 IBK Alingsås - Sandareds IBS 21 - 1 Johan Gripestam, Patrik Augustsson Östlyckehallen, Alingsås
2019-12-07 15:15 201801030 IBK Lidköping 1 - Falköpings IBK 4 - 3 Alma Ernstsson Idrottens hus T2, Lidköping
2019-12-07 16:00 201801080 Tranemo IBK - Svenljunga IBK 5 - 2 Harri Tjäder, Erling Josefsson Idrottshallen, Tranemo
2019-12-14 13:00 201801081 Svenljunga IBK - Sandareds IBS 8 - 5 Erling Josefsson, Robin Töth Mogahallen, Svenljunga
2019-12-15 10:45 201801035 Fagerhult Habo IBK 2 - IBK Lidköping 1 9 - 4 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A-hall
2019-12-15 12:00 201801034 Falköpings IBK - Vara IBK 7 - 7 Pavle Velcov, Bengt Stadig Frejahallen, Falköping
2020-01-18 17:30 201801038 Sandareds IBS - Falköpings IBK 6 - 9 Pavle Velcov, Niclas Hultgren Sandaredshallen
2020-01-19 13:00 201801040 Vara IBK - Tranemo IBK 3 - 5 Johan Gripestam, Dan Pettersson Alléhallen, Vara
2020-01-19 15:15 201801039 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK 2 11 - 4 David Karlsson, Henrik Sjöberg Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-24 19:00 201801043 Falköpings IBK - IBK Alingsås 4 - 10 Alexander Rydqvist, Jim Nilsson Odenhallen,Falköping
2020-01-24 20:00 201801041 Tranemo IBK - IBK Lidköping 1 8 - 2 Arto Keckman, Bengt Stadig Idrottshallen, Tranemo
2020-01-26 11:00 201801042 Fagerhult Habo IBK 2 - Vara IBK 5 - 7 Linus Svensson, Kronoslav Kis Habo Sporthall A-hall
2020-02-01 12:00 201801047 Fagerhult Habo IBK 2 - Sandareds IBS 10 - 2 David Karlsson, Henrik Sjöberg Habo Sporthall A-hall
2020-02-16 14:00 201801084 IBK Lidköping 1 - Svenljunga IBK 3 - 7 Mattias Furbo, Christoffer Danielsson Idrottens hus T2, Lidköping
2020-03-20 19:00 201801046 Tranemo IBK - IBK Alingsås Idrottshallen, Tranemo
2020-02-05 19:30 201801052 Sandareds IBS - Tranemo IBK 3 - 10 Harri Tjäder, Alexander Blom Sandaredshallen
2020-02-07 19:30 201801085 Svenljunga IBK - Falköpings IBK 7 - 12 Pavle Velcov, Niclas Hultgren Mogahallen, Svenljunga
2020-02-08 10:30 201801050 Vara IBK - IBK Lidköping 1 5 - 4 Patrik Augustsson, Daniel Larm Alléhallen, Vara
201801086 Vara IBK - Svenljunga IBK Alléhallen, Vara
2020-02-22 13:00 201801053 IBK Lidköping 1 - IBK Alingsås 4 - 10 Iza Hederdahl, Johan Thaning Idrottens hus T2, Lidköping
2020-02-22 15:15 201801056 Fagerhult Habo IBK 2 - Falköpings IBK 7 - 10 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall C
2020-02-28 18:30 201801059 IBK Alingsås - Vara IBK 18 - 4 Johan Gripestam, Henrik Carlsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-02-29 16:00 201801087 Svenljunga IBK - Fagerhult Habo IBK 2 6 - 14 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Mogahallen, Svenljunga
2020-03-01 17:00 201801058 Sandareds IBS - IBK Lidköping 1 2 - 9 Niclas Hultgren, David Persson Sandaredshallen
2020-03-01 17:45 201801060 Falköpings IBK - Tranemo IBK 3 - 4 Patrik Augustsson, Daniel Larm Ållebergshallen, Falköping
2020-03-07 10:30 201801061 Vara IBK - Sandareds IBS 10 - 2 Patrik Augustsson, Daniel Larm Alléhallen, Vara
2020-03-07 11:30 201801064 Tranemo IBK - Fagerhult Habo IBK 2 5 - 4 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Idrottshallen, Tranemo
2020-03-08 10:00 201801088 IBK Alingsås - Svenljunga IBK 10 - 3 David Karlsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-13 19:00 201801089 Svenljunga IBK - Tranemo IBK Mogahallen, Svenljunga
2020-03-14 14:30 201801068 Sandareds IBS - IBK Alingsås Sandaredshallen
2020-03-15 12:00 201801066 Falköpings IBK - IBK Lidköping 1 Odenhallen,Falköping
2020-03-20 19:15 201801070 Vara IBK - Falköpings IBK Alléhallen, Vara
2020-03-22 13:00 201801090 Sandareds IBS - Svenljunga IBK Sandaredshallen
2020-03-22 14:45 201801071 IBK Lidköping 1 - Fagerhult Habo IBK 2 Idrottens hus i Lidköping
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås 12 11 0 1 143-42 101 33
2. Tranemo IBK 12 10 0 2 78-45 33 30
3. Fagerhult Habo IBK 2 13 8 0 5 95-67 28 24
4. Falköpings IBK 12 6 1 5 88-80 8 19
5. Vara IBK 12 5 1 6 66-73 -7 16
6. IBK Lidköping 1 12 4 0 8 50-75 -25 12
7. Svenljunga IBK 11 3 0 8 53-96 -43 9
8. Sandareds IBS 12 0 0 12 33-128 -95 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis