Damer Utvecklingsserie (2019/20)

Gruppspel
Damer Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 11:00 242301002 Jemtland IB Utveckling - IBK Ånge 8 - 5 Adrian Melin Näslund, Razmus Holmqvist Torvallaskolans sporthall
2019-10-19 17:00 242301001 Sundsvall FBC U - FBC Lo 10 - 2 Javier Castro, Fredrik Strese Hagahallen
2019-10-27 14:00 242301004 Sundsvall FBC U - IBK Ånge 12 - 2 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen
2019-11-10 15:00 242301003 FBC Lo - Jemtland IB Utveckling 5 - 7 Andreas Nyman, Fredrik Söderholm Bollstahallen
2019-11-23 12:00 242301006 Jemtland IB Utveckling - Sundsvall FBC U 1 - 9 Urban Larsson, Adrian Melin Näslund Fyrvallahallen
2019-11-23 14:00 242301005 IBK Ånge - FBC Lo 3 - 6 Sofie Öman, Thomas Eriksson Minervahallen
2019-11-30 13:30 242301007 Jemtland IB Utveckling - FBC Lo 5 - 3 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Östersunds sporthall
2019-11-30 14:00 242301008 IBK Ånge - Sundsvall FBC U 2 - 11 Jan Öberg, Thomas Eriksson Minervahallen
2019-12-08 13:00 242301009 FBC Lo - Sundsvall FBC U 2 - 8 Fredrik Söderholm, Göran Norberg Bollstahallen
2019-12-08 14:00 242301010 IBK Ånge - Jemtland IB Utveckling 2 - 10 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Minervahallen
2019-12-15 13:00 242301011 FBC Lo - IBK Ånge 5 - 1 Mikael Körning, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-12-15 13:00 242301012 Sundsvall FBC U - Jemtland IB Utveckling 2 - 2 Thomas Eriksson, Sofie Öman Hagahallen
2020-01-18 14:00 242301014 IBK Ånge - Jemtland IB Utveckling 4 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Minervahallen
2020-01-18 15:00 242301013 FBC Lo - Sundsvall FBC U 1 - 4 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Bollstahallen
2020-01-25 14:00 242301016 IBK Ånge - Sundsvall FBC U 4 - 10 Thomas Eriksson, Jan Öberg Minervahallen
2020-01-26 12:00 242301015 Jemtland IB Utveckling - FBC Lo 4 - 2 Robert Olofsson, Isak Wallin Torvallaskolans sporthall
2020-02-15 13:00 242301017 FBC Lo - IBK Ånge 5 - 0 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Bollstahallen
2020-02-15 13:00 242301018 Sundsvall FBC U - Jemtland IB Utveckling 4 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-02-23 11:00 242301019 FBC Lo - Jemtland IB Utveckling 6 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2020-02-23 13:00 242301020 Sundsvall FBC U - IBK Ånge 6 - 0 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-03-14 11:00 242301021 Sundsvall FBC U - FBC Lo Bollstahallen
2020-03-15 16:00 242301022 Jemtland IB Utveckling - IBK Ånge Torvallaskolans sporthall
2020-03-21 12:00 242301024 Jemtland IB Utveckling - Sundsvall FBC U Torvallaskolans sporthall
2020-03-21 14:00 242301023 IBK Ånge - FBC Lo Minervahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U 10 9 1 0 76-18 58 28
2. Jemtland IB Utveckling 10 6 1 3 51-42 9 19
3. FBC Lo 10 4 0 6 37-45 -8 12
4. IBK Ånge 10 0 0 10 23-82 -59 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-13 12:00 242302004 Vattjoms IK F04/05 - IBK Ånge 12 - 0 Teodor Lundgren, Fredrik Strese Matfors Sporthall
2019-10-13 13:00 242302001 FBC Lo - Sundsvalls IBF F03-04 0 - 5 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Bollstahallen
2019-12-13 18:30 242302002 Sundsvall FBC U - Sundsvall FBC U Svart 2 - 6 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-10-26 00:00 242302006 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvall FBC U Svart 0 - 4 Matfors Sporthall
2019-10-27 00:00 242302008 Sundsvall FBC U - IBK Ånge 12 - 2 Hagahallen
2019-11-10 00:00 242302007 FBC Lo - Jemtland IB Utveckling Bollstahallen
2019-11-17 13:00 242302009 FBC Lo - Sundsvall FBC U Svart 5 - 6 Mattias Karlsson, Javier Castro Bollstahallen
2019-11-17 13:30 242302010 Sundsvall FBC U - Sundsvalls IBF F03-04 8 - 2 Fredrik Strese, Pierre Björklund Hagahallen
2019-11-24 16:30 242302012 Vattjoms IK F04/05 - Jemtland IB Utveckling 8 - 3 Thomas Eriksson, Javier Castro Matfors Sporthall
2019-11-23 00:00 242302015 IBK Ånge - FBC Lo Minervahallen
2019-11-23 00:00 242302016 Jemtland IB Utveckling - Sundsvall FBC U 1 - 9 Östersunds sporthall
2019-12-01 11:30 242302020 Sundsvall FBC U Svart - IBK Ånge 5 - 7 Jan Öberg, Fredrik Strese Skönsbergshallen
2019-12-01 15:30 242302019 Jemtland IB Utveckling - Sundsvalls IBF F03-04 5 - 7 Fredrik Gullberg, Lars Nyström Östersunds sporthall
2019-12-01 16:30 242302018 Sundsvall FBC U - Vattjoms IK F04/05 1 - 5 Jan Öberg, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2019-12-08 00:00 242302014 Sundsvalls IBF F03-04 - Vattjoms IK F04/05 -1 - -1
2019-12-08 00:00 242302021 FBC Lo - Sundsvall FBC U 2 - 8 Bollstahallen
2019-12-08 00:00 242302022 IBK Ånge - Jemtland IB Utveckling Minervahallen
2019-12-08 00:00 242302023 Sundsvalls IBF F03-04 - Sundsvall FBC U Svart 4 - 0
2019-12-14 14:00 242302028 IBK Ånge - Sundsvalls IBF F03-04 2 - 6 Thomas Eriksson, Robert Lundqvist Minervahallen
2019-12-14 15:30 242302025 Vattjoms IK F04/05 - FBC Lo 10 - 2 Markus Helsing, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2019-12-21 12:00 242302027 Jemtland IB Utveckling - Sundsvall FBC U Svart 3 - 4 Börre Andreassen, Fredrik Gullberg Torvallaskolans sporthall
2020-01-12 16:00 242302029 Sundsvalls IBF F03-04 - FBC Lo 11 - 0 Patrick Cederblad, Anders Johansson Höglunda
2020-01-18 00:00 242302051 Sundsvall FBC U Svart - Sundsvalls IBF F03-04 2 - 3 Hagahallen
2020-03-01 00:00 242302032 IBK Ånge - Vattjoms IK F04/05 Minervahallen
2020-03-10 19:30 242302030 Sundsvall FBC U Svart - Sundsvall FBC U 1 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-01-25 00:00 242302034 Sundsvall FBC U Svart - Vattjoms IK F04/05 5 - 2 Hagahallen
2020-01-25 00:00 242302035 Jemtland IB Utveckling - FBC Lo Östersunds sporthall
2020-01-25 00:00 242302036 IBK Ånge - Sundsvall FBC U 4 - 10 Minervahallen
2020-02-08 11:30 242302040 Jemtland IB Utveckling - Vattjoms IK F04/05 4 - 1 Robert Olofsson, Isak Wallin Torvallaskolans sporthall
2020-02-08 12:30 242302038 Sundsvalls IBF F03-04 - Sundsvall FBC U 6 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-02-08 14:30 242302037 Sundsvall FBC U Svart - FBC Lo 5 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-02-15 00:00 242302042 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvalls IBF F03-04 Matfors Sporthall
2020-02-15 00:00 242302043 FBC Lo - IBK Ånge Bollstahallen
2020-02-15 00:00 242302044 Sundsvall FBC U - Jemtland IB Utveckling 4 - 2 Hagahallen
2020-02-29 12:30 242302047 Sundsvalls IBF F03-04 - Jemtland IB Utveckling 4 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2020-02-29 14:00 242302048 IBK Ånge - Sundsvall FBC U Svart 3 - 9 Isak Wallin, Robert Olofsson Minervahallen
2020-03-17 19:15 242302046 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvall FBC U Matfors Sporthall
2020-03-14 00:00 242302049 Sundsvall FBC U - FBC Lo Hagahallen
2020-03-14 00:00 242302050 Jemtland IB Utveckling - IBK Ånge Östersunds sporthall
2020-03-28 12:30 242302055 Sundsvall FBC U Svart - Jemtland IB Utveckling Skönsbergshallen
2020-03-28 13:00 242302053 FBC Lo - Vattjoms IK F04/05 Bollstahallen
2020-03-28 14:30 242302056 Sundsvalls IBF F03-04 - IBK Ånge Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F03-04 10 7 2 1 47-22 25 23
2. Sundsvall FBC U 10 7 0 3 63-31 32 21
3. Sundsvall FBC U Svart 11 6 1 4 47-41 6 19
4. Vattjoms IK F04/ 05 8 4 1 3 37-18 19 13
5. Jemtland IB Utveckling 7 1 1 5 22-37 -15 4
6. IBK Ånge 6 1 0 5 18-54 -36 3
7. FBC Lo 6 0 1 5 14-45 -31 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis