Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Herrar veteraner division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150019004 IK Malmen - Hammarby IF IBF (A) Söderbymalmskolan
2019-09-21 16:00 150019002 FBI Tullinge (A) - Västerhaninge IBK 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2019-09-22 13:00 150019005 Töjnan IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 9 Michael Leimer, Lars Sundlöf Arena Satelliten
2019-09-22 15:45 150019001 Nacka Wallenstam IBK - IBF Offensiv Lidingö 7 - 5 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Ormingehallen
2020-02-23 13:30 150019003 Täby FC (A) - Nyboda IBK 8 - 7 Alexander Hellström, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
150019006 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IK Malmen Skogåshallen
2019-10-02 20:45 150019010 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 5 - 7 Johan Eklund, Anton Fritshammar Bodals Bollhall
2019-10-05 17:00 150019009 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK 11 - 3 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Åbyhallen - Stockholm
2019-10-05 19:30 150019007 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 5 Didrik Axen, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2019-10-06 11:30 150019008 Nyboda IBK - FBI Tullinge (A) 7 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Palmertz Råstaparkhallen
150019014 IK Malmen - Töjnan IBK Söderbymalmskolan
2019-10-13 18:00 150019013 Täby FC (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 3 Imtiaz Karim, Sampo Friberg Grindtorpshallen
2019-10-13 20:00 150019012 FBI Tullinge (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2019-10-20 19:15 150019011 Nacka Wallenstam IBK - Nyboda IBK 5 - 13 Osama Abaied, Zana Guzel Ormingehallen
2019-11-30 17:00 150019015 Västerhaninge IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 5 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Åbyhallen - Stockholm
150019020 IBF Offensiv Lidingö - IK Malmen Bodals Bollhall
2019-10-27 11:30 150019017 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Karl-Johan Leijon, Martin Claësson Skogåshallen
2019-10-27 12:15 150019018 Hammarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 6 Sadjad Nima, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2019-10-27 12:15 150019019 Nyboda IBK - Västerhaninge IBK 6 - 5 Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2019-10-27 16:30 150019016 Töjnan IBK - Täby FC (A) 7 - 6 Martin Eriksson, Magnus Johansson Arena Satelliten
150019023 Täby FC (A) - IK Malmen K-Rauta Arena
2019-11-02 17:00 150019025 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Sampo Friberg, Daniel Karlsson Åbyhallen - Stockholm
2019-11-02 17:30 150019022 FBI Tullinge (A) - Töjnan IBK 5 - 4 Mikael Ferneback, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2019-11-03 11:30 150019024 Nyboda IBK - IBF Offensiv Lidingö 12 - 8 Johan Eklund, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2019-11-03 15:00 150019021 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 8 Stefano Bianque, Fredrik Landin Ormingehallen
150019026 IK Malmen - FBI Tullinge (A) Söderbymalmskolan
2019-11-09 17:45 150019029 Hammarby IF IBF (A) - Nyboda IBK 5 - 9 Osama Abaied, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2019-11-13 20:45 150019030 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) 9 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Bodals Bollhall
2019-11-17 15:30 150019027 Töjnan IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Arena Satelliten
2019-11-17 15:30 150019028 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogåshallen
150019031 Nacka Wallenstam IBK - IK Malmen Ormingehallen
2019-11-23 15:15 150019035 Västerhaninge IBK - Töjnan IBK 7 - 2 Magnus Berg, Lars Sundlöf Åbyhallen - Stockholm
2019-11-23 19:15 150019033 Hammarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö 10 - 11 Sezgin Youmer, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2019-11-24 11:30 150019034 Nyboda IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 8 - 4 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2019-11-24 20:00 150019032 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
150019037 IK Malmen - Västerhaninge IBK Söderbymalmskolan
2019-11-27 20:45 150019040 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Jonas Jatko, Peter Lassfolk Bodals Bollhall
2019-11-29 18:45 150019036 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2019-11-30 15:00 150019039 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 4 Gustav Levin, Magnus Eriksson Skogåshallen
2019-12-01 15:00 150019038 Töjnan IBK - Nyboda IBK 5 - 4 Nihada Cenanovic, Erik Palmertz Arena Satelliten
150019044 Nyboda IBK - IK Malmen Råstaparkhallen
2019-12-07 12:45 150019042 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 8 Johan Hessing, Sadjad Nima Skogåshallen
2019-12-07 15:15 150019043 Hammarby IF IBF (A) - Töjnan IBK 3 - 9 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2019-12-07 15:45 150019045 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 5 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Åbyhallen - Stockholm
2019-12-08 18:30 150019041 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (A) 2 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
150019047 Hammarby IF IBF (A) - IK Malmen Sjöstadshallen
2020-01-08 20:45 150019050 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK 8 - 4 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Bodals Bollhall
2020-01-11 14:00 150019049 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (A) 7 - 2 Jonas Jatko, Sezgin Youmer Åbyhallen - Stockholm
2020-01-12 10:00 150019048 Nyboda IBK - Täby FC (A) 5 - 0 Kevin Neemé, Christian Neemé Råstaparkhallen
2020-01-12 13:15 150019046 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Töjnan IBK 7 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
150019054 IK Malmen - Skogås/Trångsunds IBK (A) Söderbymalmskolan
2020-01-19 17:30 150019055 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Arena Satelliten
2020-01-19 18:00 150019053 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) 6 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm K-Rauta Arena
2020-01-19 19:30 150019051 Nacka Wallenstam IBK - Västerhaninge IBK 6 - 9 Mauricio Castillo, Martin Claësson Ormingehallen
2020-01-19 20:00 150019052 FBI Tullinge (A) - Nyboda IBK 3 - 5 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Tullingehallen
150019056 Töjnan IBK - IK Malmen Arena Satelliten
2020-01-29 20:45 150019060 IBF Offensiv Lidingö - Västerhaninge IBK 4 - 3 Peter Lassfolk, Johan Nima Bodals Bollhall
2020-02-01 17:45 150019058 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 7 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sjöstadshallen
2020-02-02 11:15 150019057 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 11 Alexander Hellström, Martin Claësson Skogåshallen
2020-02-02 11:30 150019059 Nyboda IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 4 Ken Johansson, Fadi Saffo Råstaparkhallen
150019064 IK Malmen - IBF Offensiv Lidingö Söderbymalmskolan
2020-02-08 16:00 150019061 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF (A) 2 - 6 Felix Fernström, Johan Engvall Myrsjöskolan
2020-02-08 16:00 150019065 Västerhaninge IBK - Nyboda IBK 11 - 4 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åbyhallen - Stockholm
2020-02-08 19:30 150019062 FBI Tullinge (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 1 - 4 Fredrik Hallenberg, Zana Guzel Tullingehallen
2020-02-09 17:45 150019063 Täby FC (A) - Töjnan IBK 4 - 5 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
150019066 IK Malmen - Täby FC (A) Söderbymalmskolan
2020-02-19 20:45 150019070 IBF Offensiv Lidingö - Nyboda IBK 7 - 8 Sadjad Nima, Alexander Löfgren Bodals Bollhall
2020-02-22 17:15 150019069 Hammarby IF IBF (A) - Västerhaninge IBK 2 - 5 Kevin Neemé, Christian Neemé Sjöstadshallen
2020-02-23 12:30 150019068 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 2 Johan Nima, Mattias Nordlund Skogåshallen
2020-02-23 18:00 150019067 Töjnan IBK - FBI Tullinge (A) 8 - 3 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Arena Satelliten
150019072 FBI Tullinge (A) - IK Malmen Tullingehallen
2020-02-29 13:15 150019075 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Åbyhallen - Stockholm
2020-03-01 11:30 150019074 Nyboda IBK - Hammarby IF IBF (A) 11 - 5 Imtiaz Karim, Johan Nima Råstaparkhallen
2020-03-01 16:00 150019073 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 10 - 5 Johnn Wahlgren, Alexander Hellström K-Rauta Arena
2020-03-01 16:30 150019071 Nacka Wallenstam IBK - Töjnan IBK 4 - 8 Zana Guzel, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
150019077 IK Malmen - Nacka Wallenstam IBK Söderbymalmskolan
2020-03-04 20:45 150019080 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF (A) 6 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Bodals Bollhall
2020-03-08 14:00 150019079 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nyboda IBK 7 - 7 Sadjad Nima, Johan Hessing Skogåshallen
2020-03-08 17:15 150019078 Töjnan IBK - Västerhaninge IBK 3 - 5 Kevin Neemé, Christian Neemé Arena Satelliten
2020-03-08 17:45 150019076 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 8 - 4 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
150019081 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) Myrsjöskolan
150019082 FBI Tullinge (A) - IBF Offensiv Lidingö Tullingehallen
150019083 Hammarby IF IBF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) Sjöstadshallen
150019084 Nyboda IBK - Töjnan IBK Råstaparkhallen
150019085 Västerhaninge IBK - IK Malmen Åbyhallen - Stockholm
150019086 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK Tullingehallen
150019087 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK K-Rauta Arena
150019088 IK Malmen - Nyboda IBK Söderbymalmskolan
150019089 Töjnan IBK - Hammarby IF IBF (A) Arena Satelliten
150019090 IBF Offensiv Lidingö - Skogås/Trångsunds IBK (A) Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerhaninge IBK 15 11 1 3 95-59 36 34
2. Nyboda IBK 15 11 1 3 114-81 33 34
3. Täby FC (A) 14 9 1 4 80-65 15 28
4. Töjnan IBK 14 8 0 6 71-67 4 24
5. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 14 7 2 5 76-71 5 23
6. IBF Offensiv Lidingö 14 7 1 6 90-84 6 22
7. FBI Tullinge (A) 14 4 2 8 55-71 -16 14
8. Hammarby IF IBF (A) 14 1 1 12 59-96 -37 4
9. Nacka Wallenstam IBK 14 1 1 12 51-97 -46 4
10. IK Malmen 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis