Herrar Utveckling (2019/20)

Gruppspel
Herrar Utveckling Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 15:30 142500001 FBC Karlskrona U - Moheda IBK U 10 - 6 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall A
2019-10-05 17:00 142500004 Lagan IBK U - Älmhults IBK U 10 - 5 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2019-10-05 18:00 142500003 Ingelstad IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 8 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Ingelstads Sporthall
2019-10-13 13:30 142500005 Moheda IBK U - Älmhults IBK U 7 - 9 Leif Johansson, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-10-13 17:00 142500006 Öjaby Sport IBK U - Lagan IBK U 4 - 5 Kjell Persson, Jamiro Liebe Pär Lagerkvistskolan
2019-10-18 19:00 142500011 Älmhults IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 6 Lars Hjelm, Annie Nordmark Haganäshallen
2019-10-19 18:00 142500009 Ingelstad IBK U - FBC Karlskrona U 12 - 4 Gustav Svensson, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-10-26 14:30 142500013 Moheda IBK U - Öjaby Sport IBK U 6 - 6 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Alvesta Sporthall
2019-10-26 16:00 142500016 FBC Karlskrona U - Lagan IBK U WO (5 - 0) Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2019-11-09 15:00 142500018 Älmhults IBK U - FBC Karlskrona U 12 - 2 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Haganäshallen
2019-11-10 13:00 142500017 Ingelstad IBK U - Moheda IBK U 8 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2019-11-16 16:30 142500022 FBC Karlskrona U - Öjaby Sport IBK U 9 - 7 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2019-11-17 13:00 142500024 Ingelstad IBK U - Lagan IBK U 7 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Ingelstads Sporthall
2019-11-23 19:00 142500025 Lagan IBK U - Moheda IBK U 7 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2019-11-24 14:00 142500026 Älmhults IBK U - Ingelstad IBK U 11 - 7 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2019-12-01 13:30 142500032 Älmhults IBK U - Lagan IBK U 9 - 5 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2019-12-01 17:00 142500029 Moheda IBK U - FBC Karlskrona U 4 - 4 Anders Perman, Gustav Perman Alvesta Sporthall
2019-12-01 17:00 142500031 Öjaby Sport IBK U - Ingelstad IBK U 4 - 10 Jan Blohm, Andreas Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2019-12-08 14:30 142500033 Älmhults IBK U - Moheda IBK U 7 - 0 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Haganäshallen
2019-12-08 15:00 142500034 Lagan IBK U - Öjaby Sport IBK U 5 - 8 Filip Karlsson, Kjell Persson Innebandyhallen
2019-12-11 19:30 142500040 Öjaby Sport IBK U - Älmhults IBK U 7 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Pär Lagerkvistskolan
2019-12-14 14:00 142500038 FBC Karlskrona U - Ingelstad IBK U 9 - 7 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2019-12-18 20:15 142500041 Öjaby Sport IBK U - Moheda IBK U 4 - 5 Annie Ankarberg, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2019-12-21 17:00 142500043 Lagan IBK U - FBC Karlskrona U 7 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2020-01-04 15:30 142500047 FBC Karlskrona U - Älmhults IBK U 14 - 6 Roger Gardell, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2020-01-05 16:00 142500045 Moheda IBK U - Ingelstad IBK U 11 - 13 Leif Johansson, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2020-01-10 19:00 142500050 Öjaby Sport IBK U - FBC Karlskrona U 8 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Pär Lagerkvistskolan
2020-01-11 19:00 142500052 Lagan IBK U - Ingelstad IBK U 20 - 3 Filip Karlsson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2020-01-19 13:00 142500054 Ingelstad IBK U - Älmhults IBK U 11 - 7 Filip Karlsson, Sam Najafizadeh Ingelstads Sporthall
2020-01-19 16:00 142500053 Moheda IBK U - Lagan IBK U 5 - 4 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2020-01-24 19:00 142500059 Öjaby Sport IBK U - Ingelstad IBK U 5 - 14 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Pär Lagerkvistskolan
2020-01-25 19:00 142500060 Lagan IBK U - Älmhults IBK U 5 - 7 Leif Johansson, Filip Karlsson Innebandyhallen
2020-01-26 14:00 142500057 FBC Karlskrona U - Moheda IBK U 13 - 3 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Vedeby Sporthall A
2020-01-31 19:45 142500062 Moheda IBK U - Älmhults IBK U 8 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Alvesta Sporthall
2020-02-02 17:00 142500061 Öjaby Sport IBK U - Lagan IBK U 9 - 6 Roger Gardell, Marcus Ingolf Pär Lagerkvistskolan
2020-02-15 18:00 142500066 Ingelstad IBK U - FBC Karlskrona U 15 - 4 Gustav Svensson, Dragan Zaharijev Ingelstads Sporthall
2020-03-04 19:15 142500068 Älmhults IBK U - Öjaby Sport IBK U 3 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Haganäshallen
2020-02-22 13:30 142500069 Moheda IBK U - Öjaby Sport IBK U 3 - 7 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2020-02-23 14:00 142500072 FBC Karlskrona U - Lagan IBK U 9 - 5 Roger Gardell, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A
2020-02-29 12:00 142500075 Älmhults IBK U - FBC Karlskrona U 5 - 4 Kristian Constantinescu, Lars Hjelm Haganäshallen
2020-02-29 18:00 142500074 Ingelstad IBK U - Moheda IBK U 12 - 2 Senad Hamula, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2020-03-07 16:00 142500078 FBC Karlskrona U - Öjaby Sport IBK U 4 - 3 Jesper Abrahamsson, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A
2020-03-07 18:00 142500080 Ingelstad IBK U - Lagan IBK U 7 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2020-03-14 00:00 142500081 Lagan IBK U - Moheda IBK U Innebandyhallen
2020-03-14 00:00 142500082 Älmhults IBK U - Ingelstad IBK U Haganäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingelstad IBK U 14 10 0 4 132-93 39 30
2. FBC Karlskrona U 15 8 1 6 104-100 4 25
3. Öjaby Sport IBK U 15 7 2 6 90-94 -4 23
4. Älmhults IBK U 14 7 1 6 99-90 9 22
5. Lagan IBK U 14 5 0 9 84-89 -5 15
6. Moheda IBK U 14 3 2 9 68-111 -43 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-19 13:30 142501003 Westerviks IBK U - Hovmantorps GOIF U 1 - 13 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-11-04 19:30 142501004 Sandbäckshults IBK U - Rottne IF U 3 - 10 Gabriel Adolfsson, Alexander Lagerström Krungårdshallen
2019-11-09 12:00 142501008 Sandbäckshults IBK U - Hovmantorps GOIF U 2 - 8 Bengt Bolander, Frans Bladh Krungårdshallen
2019-11-10 13:30 142501007 Rottne IF U - Westerviks IBK U 8 - 4 Senad Hamula, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2019-11-30 10:00 142501010 Hovmantorps GOIF U - Rottne IF U 12 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2019-11-23 11:00 142501015 Westerviks IBK U - Sandbäckshults IBK U 11 - 2 Torbjörn Klasson, Mikael Fransson Bökensved Sporthall
2019-12-07 15:00 142501018 Westerviks IBK U - Hovmantorps GOIF U 8 - 9 Alexander Lagerström, Frans Bladh Bökensved Sporthall
2019-12-15 13:30 142501019 Rottne IF U - Sandbäckshults IBK U 9 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Rottne Sporthall
2020-01-04 15:00 142501022 Westerviks IBK U - Rottne IF U 14 - 5 , Torbjörn Klasson Bökensved Sporthall
2020-01-04 16:00 142501023 Hovmantorps GOIF U - Sandbäckshults IBK U 11 - 2 Daniel Gyllander, Oskar Kedmalm Allhallen, Hovmantorp
2020-01-18 14:00 142501025 Rottne IF U - Hovmantorps GOIF U 3 - 14 Senad Hamula, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2020-01-19 14:00 142501030 Sandbäckshults IBK U - Westerviks IBK U 8 - 9 Mathias Linde, Johan Palm Krungårdshallen
2020-02-02 16:00 142501033 Hovmantorps GOIF U - Westerviks IBK U 10 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Allhallen, Hovmantorp
2020-02-17 19:15 142501034 Sandbäckshults IBK U - Rottne IF U 8 - 6 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Krungårdshallen
2020-02-23 14:30 142501038 Sandbäckshults IBK U - Hovmantorps GOIF U 13 - 11 Mikael Fransson, Torbjörn Klasson Krungårdshallen
2020-02-23 15:00 142501037 Rottne IF U - Westerviks IBK U WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Rottne Sporthall
2020-02-29 16:00 142501040 Hovmantorps GOIF U - Rottne IF U WO (5 - 0) Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Allhallen, Hovmantorp
2020-03-16 00:00 142501045 Westerviks IBK U - Sandbäckshults IBK U Skogshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovmantorps GOIF U 9 8 0 1 93-37 56 24
2. Rottne IF U 9 4 0 5 50-62 -12 12
3. Westerviks IBK U 8 3 0 5 51-60 -9 9
4. Sandbäckshults IBK U 8 2 0 6 40-75 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis