Pantamera Juniorer Division 1 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-24 20:00 150033003 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Fadi Saffo, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-09-28 17:30 150033001 Bele Barkarby IF IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 4 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Björkebyhallen
2019-09-29 19:30 150033002 Värmdö IF - AIK IBF (A) 7 - 4 Arash Sohrevardi, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2019-10-02 20:15 150033008 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF 1 - 4 Anders Asp, Kari Karke Tomtbergahallen
2019-10-03 19:15 150033009 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 3 Martin Eriksson, Nicklas Sundgren Ulriksdalshallen
2020-01-12 18:15 150033007 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 12 - 3 Ken Johansson, Fadi Saffo K-Rauta Arena
2020-01-25 17:45 150033010 Hammarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 6 Petra Dynesius, Patrik Larsson Sjöstadshallen
2019-10-13 16:30 150033011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 1 Fredrik Hallenberg, Roland Nester Björkebyhallen
2019-10-13 18:00 150033015 AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 3 Daniel Karlsson, Patrik Larsson Ulriksdalshallen
2019-10-26 18:00 150033012 Värmdö IF - Täby FC (A) 2 - 6 Kerin Maclean Mitchell, Ken Johansson Värmdö sporthall
2019-10-16 18:00 150033016 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 5 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-16 20:15 150033019 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (A) 5 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2019-10-19 14:15 150033018 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 5 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2019-10-23 20:15 150033024 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Ståhl Tomtbergahallen
2019-10-24 19:15 150033025 AIK IBF (A) - Täby FC (A) 6 - 2 Daniel Mårtensson, Niklas Forsman Ulriksdalshallen
2019-11-02 12:00 150033022 Värmdö IF - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Värmdö sporthall
2019-11-09 11:45 150033029 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 9 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes K-Rauta Arena
2019-11-09 16:15 150033030 Hammarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Niklas Forsman, Osama Abaied Sjöstadshallen
2019-11-10 15:00 150033027 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 0 Fredrik Bokström, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-16 15:45 150033033 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 1 Lucas Werelius, Can Asal K-Rauta Arena
2019-11-17 11:15 150033035 AIK IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
2020-02-16 19:30 150033032 Värmdö IF - Rotebro IS IBK (A) 7 - 1 Fredrik Hallenberg, Nicklas Sundgren Värmdö sporthall
2019-11-23 12:30 150033040 Hammarby IF IBF (A) - Värmdö IF 2 - 7 Petra Dynesius, Kim Svedberg Sjöstadshallen
2019-11-24 15:30 150033038 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 4 Fabian Fahimi, Martin Johansson Åkersberga Sporthall A
2019-11-26 20:30 150033036 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 3 Niklas Forsman, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2019-12-08 16:15 150033041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF 7 - 3 Jacob Leijon, Kerin Maclean Mitchell Björkebyhallen
2019-12-09 20:30 150033045 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 4 Patrik Larsson, Ken Johansson Solnahallen
2019-12-14 11:30 150033043 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 2 Magnus Eriksson, Alexander Hellström K-Rauta Arena
2019-12-11 20:15 150033048 Huddinge IBS (A) - Rotebro IS IBK (A) 4 - 2 Magnus Eriksson, Magnus Johansson Tomtbergahallen
2019-12-14 19:15 150033050 Hammarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 5 - 2 Ken Johansson, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2019-12-18 19:15 150033049 AIK IBF (A) - Värmdö IF 4 - 3 Magnus Eriksson, Roland Nester Ulriksdalshallen
2019-10-09 19:15 150033053 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 2 Patrik Larsson, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 18:15 150033055 Åkersberga IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 5 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 12:00 150033052 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) 2 - 0 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2020-01-13 21:00 150033051 Bele Barkarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 4 - 4 Erik Hellgren, Roland Nester Björkebyhallen
2020-01-18 15:30 150033058 Täby FC (A) - Värmdö IF 5 - 3 Roger Nyström, Björn Söderström K-Rauta Arena
2020-01-18 17:45 150033060 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF (A) 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Johan Hessing Sjöstadshallen
2020-01-21 19:15 150033059 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Fleminghallen
2020-01-26 15:00 150033061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Anton Fritshammar, Totte Hallgren Björkebyhallen
2020-01-26 16:00 150033065 AIK IBF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 0 Daniel Bäckner, Magnus Eriksson Ulriksdalshallen
2020-01-28 20:15 150033063 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 7 Roland Nester, William Albrecht Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 19:15 150033070 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 7 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sjöstadshallen
2020-02-02 15:00 150033069 Täby FC (A) - AIK IBF (A) 10 - 7 Patrik Larsson, Anders Asp K-Rauta Arena
2020-02-02 16:00 150033067 Åkersberga IBF (A) - Värmdö IF 9 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2020-02-04 20:30 150033073 Rotebro IS IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 6 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Rotebrohallen (Nya)
2020-02-05 20:15 150033074 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Magnus Eriksson, Roland Nester Tomtbergahallen
2020-02-09 20:15 150033071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 1 Petra Dynesius, Niklas Forsman Björkebyhallen
2020-02-15 13:30 150033076 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF 2 - 6 Jonatan Svahn, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2020-02-15 16:30 150033080 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 7 - 9 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Sjöstadshallen
2020-03-10 19:45 150033078 Åkersberga IBF (A) - AIK IBF (A) 5 - 4 Anders Haag, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2020-03-04 20:15 150033084 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 3 Max Hellström, Erik Nyman Tomtbergahallen
2020-03-08 12:00 150033082 Värmdö IF - Hammarby IF IBF (A) 2 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Värmdö sporthall
2020-03-08 17:00 150033081 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 6 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Aldin Imamovic Björkebyhallen
150033086 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF (A)
150033087 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF (A)
150033089 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 13 9 1 3 73-52 21 28
2. Åkersberga IBF (A) 13 8 1 4 57-46 11 25
3. Bele Barkarby IF IBF (A) 13 6 3 4 47-41 6 21
4. Hammarby IF IBF (A) 14 7 0 7 60-56 4 21
5. Värmdö IF 13 7 0 6 54-50 4 21
6. AIK IBF (A) 13 5 2 6 53-54 -1 17
7. Huddinge IBS (A) 14 5 1 8 41-53 -12 16
8. Rotebro IS IBK (A) 13 2 0 11 38-71 -33 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis