Herrar Junior 18 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Junior Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 142610003 Jönköping IK Ungdom HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 6 - 9 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-06 18:00 142610001 Nässjö IBF HJ - Värnamo IK HJ 7 - 6 Lars Östh, Michael Hellqvist Nässjö Sporthall
2019-10-12 13:00 142610004 Värnamo IK HJ - Alvesta IBK HJ 4 - 4 Jan Blohm, Ebba Bladh Värnamo Sporthall
2019-10-12 17:15 142610006 Jönköping IK Ungdom HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 7 - 3 Simon Fennsjö, Oscar Tjärnström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-13 13:00 142610005 Växjö IBK Utveckling HJ - Nässjö IBF HJ 2 - 6 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-10-20 11:00 142610008 Värnamo IK HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 6 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Värnamo Sporthall
2019-10-20 18:00 142610009 Nässjö IBF HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 4 - 1 Daniel Persson, Anders Everstrand Nässjö Sporthall
2019-10-26 13:30 142610010 Växjö IBK Utveckling HJ - Alvesta IBK HJ 8 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-20 19:30 142610012 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Värnamo IK HJ 4 - 12 Michael Johansson, Jonas Jägerby Vrigstad Sporthall
2019-11-08 19:45 142610013 Alvesta IBK HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 10 - 7 Jesper Rygert, Alexia Rasmussen Alvesta Sporthall
2020-03-08 17:15 142610014 Växjö IBK Utveckling HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 8 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Fortnox Arena Nivika hallen
2019-11-15 19:30 142610016 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Alvesta IBK HJ 3 - 7 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2019-11-16 15:00 142610017 Nässjö IBF HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 5 - 2 Fredrik Billemark, Gabriel Adolfsson Handskerydshallen
2019-11-23 16:00 142610019 Alvesta IBK HJ - Nässjö IBF HJ 4 - 3 Johan Oxenmyr, Kevin Andersson Alvesta Sporthall
2020-02-23 14:30 142610020 Jönköping IK Ungdom HJ - Värnamo IK HJ 9 - 13 Michael Johansson, Jonas Jägerby Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-30 11:00 142610022 Värnamo IK HJ - Nässjö IBF HJ 7 - 7 Josef Bard, Emil Lindén Värnamo Sporthall
2019-12-01 12:30 142610024 Växjö IBK Utveckling HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 5 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-07 14:00 142610025 Alvesta IBK HJ - Värnamo IK HJ 7 - 7 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Alvesta Sporthall
2019-12-08 15:45 142610027 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 5 - 5 Jonny Nilsson, Ebba Bladh Sävsjö Sporthall
2019-12-08 18:00 142610026 Nässjö IBF HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 6 - 2 Oskar Lööke, Josef Albertsson Nässjö Sporthall
2019-12-14 11:30 142610030 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Nässjö IBF HJ 2 - 8 Nicklas Bard, Lars Östh Sävsjö Sporthall
2019-12-14 12:15 142610029 Växjö IBK Utveckling HJ - Värnamo IK HJ 8 - 8 Lars Hjelm, Alexander Lagerström Fortnox Arena Nivika hallen
2019-12-22 14:00 142610031 Alvesta IBK HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 6 - 5 Filip Karlsson, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2020-01-22 20:00 142610033 Värnamo IK HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 6 - 6 Simon Fennsjö, Gustav Jarnegren Tinas Ö
2020-01-11 11:30 142610034 Jönköping IK Ungdom HJ - Alvesta IBK HJ 4 - 4 Lucas Rosén, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-12 12:30 142610035 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 7 - 8 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2020-01-18 17:00 142610038 Jönköping IK Ungdom HJ - Nässjö IBF HJ 3 - 11 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-14 17:00 142610037 Alvesta IBK HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 3 - 7 Filip Karlsson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2020-01-25 11:00 142610041 Värnamo IK HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 7 - 3 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2020-01-26 18:00 142610040 Nässjö IBF HJ - Alvesta IBK HJ 9 - 2 Josef Bard, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2020-01-31 19:30 142610043 Nässjö IBF HJ - Värnamo IK HJ 11 - 12 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Nässjö Sporthall
2020-02-02 17:00 142610045 Jönköping IK Ungdom HJ - Växjö IBK Utveckling HJ 9 - 8 Jonny Nilsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-08 11:00 142610048 Jönköping IK Ungdom HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 9 - 6 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-02-09 11:00 142610046 Värnamo IK HJ - Alvesta IBK HJ 6 - 5 Emil Lindén, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2020-02-09 15:00 142610047 Växjö IBK Utveckling HJ - Nässjö IBF HJ 2 - 4 Johan Oxenmyr, Wilhem Christensen Fortnox Arena Nivika hallen
2020-02-16 18:00 142610051 Nässjö IBF HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 8 - 5 Jonas Jägerby, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2020-03-13 19:45 142610050 Värnamo IK HJ - Växjö IBK Utveckling HJ Värnamo Sporthall
2020-02-22 14:00 142610054 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Värnamo IK HJ 4 - 8 Michael Hellqvist, Bjarne Olsen Sävsjö Sporthall
2020-02-23 18:30 142610052 Växjö IBK Utveckling HJ - Alvesta IBK HJ 6 - 3 Kevin Andersson, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-01 12:30 142610056 Växjö IBK Utveckling HJ - Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ 8 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen
2020-03-01 16:00 142610055 Alvesta IBK HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 9 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2020-03-07 16:00 142610058 Sävsjö IBK/SW2010/Bodafors HJ - Alvesta IBK HJ 4 - 9 Anders Perman, Josef Albertsson Sävsjö Sporthall
2020-03-08 18:00 142610059 Nässjö IBF HJ - Jönköping IK Ungdom HJ 11 - 4 Johan Söderman, Lars Östh Nässjö Sporthall
2020-03-14 16:45 142610061 Alvesta IBK HJ - Nässjö IBF HJ 11 - 11 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Alvesta Sporthall
2020-03-15 02:00 142610062 Jönköping IK Ungdom HJ - Värnamo IK HJ WW (-5 - -5) Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nässjö IBF HJ 15 11 2 2 111-65 46 35
2. Värnamo IK HJ 14 6 6 2 102-86 16 24
3. Alvesta IBK HJ 15 6 4 5 88-87 1 22
4. Växjö IBK Utveckling HJ 14 6 3 5 85-79 6 21
5. Jönköping IK Ungdom HJ 15 3 3 9 76-111 -35 12
6. Sävsjö IBK/ SW2010/ Bodafors HJ 15 1 2 12 66-110 -44 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Junior Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-17 20:00 142611002 Carlshamns IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 3 - 6 Michell Rohde, Jesper Grönblad Sparbanken Arena
2019-10-19 12:00 142611001 CL98IC HJ - Olofströms IBK HJ 10 - 4 Rasmus Wirstam, Bengt Bolander Kalmar Sporthall A-hall
2019-10-20 17:00 142611003 Ryds SK HJ - Nybro IBK HJ 2 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-10-26 13:00 142611006 Ryds SK HJ - Carlshamns IBK HJ 1 - 8 Robert Risberg, Axel Carlsson Ryds Sporthall
2019-10-26 18:00 142611004 Ingelstad IBK HJ - CL98IC HJ 1 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Ingelstads Sporthall
2019-10-27 15:00 142611005 Nybro IBK HJ - Olofströms IBK HJ 9 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson OG-Hallen
2019-11-10 14:00 142611009 Olofströms IBK HJ - Carlshamns IBK HJ 6 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Olofströms Sporthall
2019-11-10 16:00 142611007 CL98IC HJ - Nybro IBK HJ 5 - 5 Gabriel Adolfsson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall A-hall
2019-12-06 20:00 142611008 Ingelstad IBK HJ - Ryds SK HJ 10 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2019-11-14 20:00 142611011 Carlshamns IBK HJ - Nybro IBK HJ 1 - 7 Henrik Gilliusson, Roger Gardell Sparbanken Arena
2019-11-15 19:30 142611012 Olofströms IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 6 - 6 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2019-11-16 13:00 142611010 Ryds SK HJ - CL98IC HJ 4 - 7 Annie Ankarberg, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2019-11-23 13:00 142611014 Ryds SK HJ - Olofströms IBK HJ 5 - 6 Håkan Abrahamsson, Axel Carlsson Ryds Sporthall
2019-11-24 15:00 142611013 CL98IC HJ - Carlshamns IBK HJ 8 - 2 Bengt Bolander, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-11-24 17:00 142611015 Nybro IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 4 - 7 Mathias Linde, Rolf Vatvedt OG-Hallen
2019-11-30 18:00 142611017 Ingelstad IBK HJ - Carlshamns IBK HJ 7 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall
2019-12-06 19:30 142611016 Olofströms IBK HJ - CL98IC HJ 5 - 9 Dragan Zaharijev, Leif Johansson Olofströms Sporthall
2019-12-07 17:00 142611018 Nybro IBK HJ - Ryds SK HJ 14 - 2 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2019-12-12 20:00 142611021 Carlshamns IBK HJ - Ryds SK HJ 14 - 5 Håkan Abrahamsson, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-12-13 19:30 142611020 Olofströms IBK HJ - Nybro IBK HJ 10 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2019-12-15 12:00 142611019 CL98IC HJ - Ingelstad IBK HJ 4 - 7 Christer Jonsson, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2020-01-09 20:00 142611024 Carlshamns IBK HJ - Olofströms IBK HJ 7 - 2 Dragan Zaharijev, Axel Carlsson Sparbanken Arena
2020-01-12 13:00 142611023 Ryds SK HJ - Ingelstad IBK HJ 2 - 8 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Ryds Sporthall
2020-01-12 17:00 142611022 Nybro IBK HJ - CL98IC HJ 4 - 5 Nicklas Hult, Rasmus Wirstam OG-Hallen
2020-01-18 14:00 142611027 Ingelstad IBK HJ - Olofströms IBK HJ 10 - 3 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2020-01-18 16:00 142611025 CL98IC HJ - Ryds SK HJ 15 - 2 Anton Lindström, Andreas Nilsson Falkenbergshallen
2020-01-19 17:00 142611026 Nybro IBK HJ - Carlshamns IBK HJ 3 - 2 Stefan Karlsson, Daniel Gyllander OG-Hallen
2020-01-23 20:00 142611028 Carlshamns IBK HJ - CL98IC HJ 6 - 7 Dragan Zaharijev, Annie Nordmark Sparbanken Arena
2020-01-24 19:30 142611029 Olofströms IBK HJ - Ryds SK HJ 8 - 3 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2020-01-25 14:00 142611030 Ingelstad IBK HJ - Nybro IBK HJ 8 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ingelstads Sporthall
2020-01-30 20:00 142611032 Carlshamns IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 3 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2020-02-15 13:00 142611033 Ryds SK HJ - Nybro IBK HJ 2 - 20 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Ryds Sporthall
2020-03-01 12:15 142611031 CL98IC HJ - Olofströms IBK HJ 4 - 7 Daniel Gyllander, Anton Lindström Kalmar Sporthall D-hall
2020-02-09 13:00 142611036 Ryds SK HJ - Carlshamns IBK HJ 3 - 8 Filip Karlsson, Lars Hjelm Ryds Sporthall
2020-02-09 15:00 142611035 Nybro IBK HJ - Olofströms IBK HJ 6 - 9 Robert Risberg, Stefan Karlsson OG-Hallen
2020-02-12 19:30 142611034 Ingelstad IBK HJ - CL98IC HJ 3 - 10 Dragan Zaharijev, Anders Stenberg Ingelstads Sporthall
2020-02-29 10:00 142611037 CL98IC HJ - Nybro IBK HJ 5 - 3 Bengt Bolander, Ulrika Harrysson Kalmar Sporthall A-hall
2020-03-01 13:00 142611038 Ingelstad IBK HJ - Ryds SK HJ 24 - 0 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Ingelstads Sporthall
2020-03-08 14:00 142611039 Olofströms IBK HJ - Carlshamns IBK HJ 2 - 5 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2020-03-05 20:00 142611041 Carlshamns IBK HJ - Nybro IBK HJ 4 - 5 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Sparbanken Arena
2020-03-07 13:00 142611040 Ryds SK HJ - CL98IC HJ 2 - 21 Leif Johansson, Marcus Ingolf Ryds Sporthall
2020-03-10 19:45 142611042 Olofströms IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 4 - 3 Dragan Zaharijev, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2020-03-13 19:30 142611043 CL98IC HJ - Carlshamns IBK HJ 5 - 8 Nicklas Hult, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2020-03-14 13:00 142611044 Ryds SK HJ - Olofströms IBK HJ 2 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Leif Johansson Ryds Sporthall
2020-03-14 15:00 142611045 Nybro IBK HJ - Ingelstad IBK HJ 2 - 6 Anton Lindström, Malou Hallström OG-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC HJ 15 11 1 3 118-63 55 34
2. Ingelstad IBK HJ 15 11 1 3 112-58 54 34
3. Olofströms IBK HJ 15 8 1 6 79-86 -7 25
4. Nybro IBK HJ 15 7 1 7 97-70 27 22
5. Carlshamns IBK HJ 15 6 0 9 80-73 7 18
6. Ryds SK HJ 15 0 0 15 38-174 -136 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis