Skånemästerskapen Damer (2020/21)

Gruppspel
Skånemästerskapen Damer Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-12 13:00 135000001 Höllvikens IBF - Munka Ljungby IBK Akademi 9 - 1 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Halörhallen
2020-09-12 14:00 135000002 FBC Engelholm - Lomma FBC 12 - 0 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Ängelholms Idrottshall
2020-08-21 20:00 135000004 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm 2 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Munkahallen
2020-08-24 20:00 135000003 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF 0 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2020-08-29 12:30 135000006 Höllvikens IBF - FBC Engelholm 3 - 3 Leon Fuchs, Petter Niklasson Halörhallen
2020-09-21 20:00 135000005 Lomma FBC - VV-84 SK Bjuv 3 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Slättängshallen
2020-09-16 20:00 135000007 VV-84 SK Bjuv - Munka Ljungby IBK Akademi 1 - 7 Anders Jaensson, Malena Björnlund Brogårdaskolan
2020-09-18 20:00 135000008 Lomma FBC - Höllvikens IBF 1 - 10 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Slättängshallen
2020-08-13 20:00 135000009 FBC Engelholm - VV-84 SK Bjuv 6 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen
2020-09-04 20:00 135000010 Munka Ljungby IBK Akademi - Lomma FBC 5 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Munkahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Höllvikens IBF 4 3 1 0 33-5 28 10
2. FBC Engelholm 4 3 1 0 26-6 20 10
3. Munka Ljungby IBK Akademi 4 2 0 2 15-16 -1 6
4. VV-84 SK Bjuv 4 0 1 3 5-27 -22 1
5. Lomma FBC 4 0 1 3 5-30 -25 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Damer Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-27 19:30 135001001 IK Stanstad - FC Helsingborg 1 - 1 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Staffanshallen
2020-08-27 19:45 135001002 Burlöv HIBF - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Lillevångshallen
2020-09-18 19:45 135001003 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 10 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2020-09-19 12:30 135001004 FC Helsingborg - Burlöv HIBF 7 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Idrottens Hus A
2020-09-04 19:45 135001005 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg 5 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2020-09-06 13:00 135001006 IK Stanstad - Burlöv HIBF 9 - 1 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS 3 3 0 0 18-8 10 9
2. FC Helsingborg 3 1 1 1 12-8 4 4
3. IK Stanstad 3 1 1 1 12-12 0 4
4. Burlöv HIBF 3 0 0 3 5-19 -14 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Damer Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-18 19:30 135002001 Skurups IBK - IBK Lund 4 - 6 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Skurups Sparbank Arena
2020-09-20 13:00 135002002 Malmhaug IBF - Häljarps SK 3 - 2 Erik Höst, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2020-09-06 17:00 135002004 IBK Lund - Malmhaug IBF 3 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Lerbäckshallen A
2020-09-11 20:00 135002003 Häljarps SK - Skurups IBK 1 - 8 Daniel Bedö, Erik Höst Häljarps Idrottshall
2020-08-21 20:00 135002006 Skurups IBK - Malmhaug IBF 6 - 4 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Rydsgårds Arena
2020-08-28 20:00 135002005 Häljarps SK - IBK Lund 1 - 4 Niklas Jeppsson, Kevin Karlsson Häljarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund 3 2 1 0 13-8 5 7
2. Skurups IBK 3 2 0 1 18-11 7 6
3. Malmhaug IBF 3 1 1 1 10-11 -1 4
4. Häljarps SK 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Damer Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-15 19:45 1/16-final 1 135003001 IK Stanstad - Malmhaug IBF 3 - 6 Daniel Bedö, Erik Höst Staffanshallen
2020-10-27 00:00   Uppskj. 1/8-final 3 135003004 IBK Lund - FC Helsingborg Uppskj.
2020-10-29   Uppskj. 1/8-final 1 135003002 FBC Engelholm - Skurups IBK Uppskj.
2020-11-01   Uppskj. 1/8-final 4 135003005 Höllvikens IBF - Malmhaug IBF Uppskj.
2020-11-15   Uppskj. 1/8-final 2 135003003 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka Ljungby IBK Akademi Uppskj.
2020-12-13 00:00 Kvartsfinal 1 135003006 Vinnare 1/8-final 1 - Malmö FBC
2020-12-13 00:00 Kvartsfinal 2 135003007 Vinnare 1/8-final 2 - IBK Landskrona
2020-12-13 00:00 Kvartsfinal 3 135003008 Vinnare 1/8-final 3 - Röke IBK
2020-12-13 00:00 Kvartsfinal 4 135003009 Vinnare 1/8-final 4 - Munka-Ljungby IBK

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis