Herrar Div 2 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Div 2 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:30 131001003 Röke IBK - FBC Engelholm A 7 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Qpoolen
2021-09-24 19:30 131001005 FBC Helsingborg - Höllvikens IBF B 3 - 4 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2021-09-24 20:00 131001002 Eslövs IBF A - Bjärreds IBK A 5 - 10 Pierre Bergsten, Erik Götborg Eslövshallen A
2021-09-25 15:00 131001004 Palmstaden IK A - Skurups IBK A 7 - 6 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2021-09-26 13:30 131001006 Malmhaug IBF A - IBK Lund A 11 - 7 Petter Niklasson, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2021-10-02 13:00 131001010 IBK Lund A - Palmstaden IK A 3 - 4 Tony Olsson, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2021-10-02 15:00 131001008 Skurups IBK A - Eslövs IBF A 5 - 9 Ali Tourabi, Måns Gilén Rydsgårds Arena
2021-10-03 16:00 131001007 FBC Engelholm A - Lomma FBC A 5 - 14 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Kungsgårdshallen
2021-10-03 16:00 131001009 Höllvikens IBF B - Röke IBK 4 - 10 Shaban Sadiku, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2021-10-03 17:00 131001012 Bjärreds IBK A - Malmhaug IBF A 1 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Bjärehovhallen
2021-10-08 19:30 131001015 Röke IBK - Skurups IBK A 11 - 8 Tony Olsson, Mårten Högblom Qpoolen
2021-10-08 19:30 131001017 FBC Helsingborg - IBK Lund A 7 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Västergårdshallen
2021-10-08 20:00 131001013 Lomma FBC A - Bjärreds IBK A 5 - 13 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen
2021-10-09 15:00 131001016 Palmstaden IK A - FBC Engelholm A 13 - 1 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Söderslättshallen B
2021-10-10 13:30 131001018 Malmhaug IBF A - Höllvikens IBF B 7 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Kulladals Sporthall
2021-10-13 20:00 131001024 Skurups IBK A - Malmhaug IBF A 5 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Skurups Sparbank Arena
2021-10-15 19:00 131001019 Höllvikens IBF B - Lomma FBC A 4 - 5 Jens Staaf, Fredrik Lundborg Halörhallen
2021-10-16 15:00 131001022 Bjärreds IBK A - Palmstaden IK A 12 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Bjärehovhallen
2021-10-16 16:00 131001023 FBC Engelholm A - FBC Helsingborg 3 - 8 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2021-10-17 16:45 131001020 IBK Lund A - Eslövs IBF A 3 - 9 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lerbäckshallen A
2021-10-20 19:30 131001027 Röke IBK - Bjärreds IBK A 7 - 6 Tony Olsson, Jens Staaf Qpoolen
2021-10-22 19:30 131001029 FBC Helsingborg - Skurups IBK A 8 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena B
2021-10-22 20:00 131001025 Lomma FBC A - IBK Lund A 11 - 5 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Slättängshallen
2021-10-22 20:00 131001026 Eslövs IBF A - Höllvikens IBF B 12 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Eslövshallen A
2021-10-24 13:30 131001030 Malmhaug IBF A - FBC Engelholm A 8 - 4 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Kulladals Sporthall
2021-10-26 20:00 131001032 IBK Lund A - Röke IBK 5 - 10 David Dornlöv, Tony Olsson Lerbäckshallen A
2021-10-28 19:00 131001033 Skurups IBK A - Lomma FBC A 3 - 10 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Skurups Sparbank Arena
2021-10-28 19:00 131001034 Höllvikens IBF B - Palmstaden IK A 6 - 11 David Dornlöv, Kevin Prahl Halörhallen
2021-10-28 19:30 131001035 FBC Helsingborg - Bjärreds IBK A 9 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Helsingborg Arena A
2021-10-29 20:00 131001031 FBC Engelholm A - Eslövs IBF A 9 - 10 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Kungsgårdshallen
2021-11-11 19:30 131001038 Eslövs IBF A - FBC Helsingborg 6 - 5 Ola Nilsson, Tony Olsson Sallerupshallen
2021-11-12 19:30 131001042 Skurups IBK A - IBK Lund A 5 - 3 Rickard Nilsson, David Dornlöv Skurups Sparbank Arena
2021-11-12 20:00 131001037 Lomma FBC A - Röke IBK 4 - 4 e.förl. Tony Olsson, Jens Staaf Slättängshallen
2021-11-14 16:00 131001039 Malmhaug IBF A - Palmstaden IK A 7 - 5 Tony Olsson, Fredrik Lundborg Kulladals Sporthall
2021-11-14 17:00 131001041 Bjärreds IBK A - Höllvikens IBF B 11 - 10 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Bjärehovhallen
2021-11-19 19:30 131001044 FBC Helsingborg - Lomma FBC A 16 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Harlyckans Sporthall
2021-11-19 20:00 131001048 FBC Engelholm A - IBK Lund A 7 - 2 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2021-11-20 15:00 131001043 Palmstaden IK A - Eslövs IBF A 4 - 7 Ali Tourabi, Måns Gilén Söderslättshallen B
2021-11-21 18:00 131001045 Röke IBK - Malmhaug IBF A 7 - 8 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Qpoolen
2021-11-21 20:00 131001047 Bjärreds IBK A - Skurups IBK A 4 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Bjärehovhallen
2021-11-26 19:30 131001049 Röke IBK - FBC Helsingborg 5 - 3 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Qpoolen
2021-11-26 20:00 131001050 Lomma FBC A - Palmstaden IK A 6 - 12 Ali Tourabi, Måns Gilén Slättängshallen
2021-11-26 20:00 131001051 Eslövs IBF A - Malmhaug IBF A 7 - 6 Tony Olsson, Fredrik Lundborg Eslövshallen A
2021-11-27 16:00 131001053 FBC Engelholm A - Höllvikens IBF B 9 - 7 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Kungsgårdshallen
2022-01-18 20:00 131001054 IBK Lund A - Bjärreds IBK A 6 - 6 e.förl. David Dornlöv, Erik Hindemith Lerbäckshallen A
2021-12-03 19:30 131001056 Palmstaden IK A - Röke IBK 5 - 8 Tony Olsson, Ola Nilsson Söderslättshallen B
2021-12-03 19:30 131001059 Skurups IBK A - FBC Engelholm A 6 - 4 Rickard Nilsson, David Dornlöv Rydsgårds Arena
2021-12-03 20:00 131001055 Eslövs IBF A - Lomma FBC A 9 - 8 e.förl. Mårten Högblom, Jonas Pettersson Sallerupshallen
2021-12-05 14:15 131001057 Malmhaug IBF A - FBC Helsingborg 7 - 3 Tony Olsson, David Dornlöv Kulladals Sporthall
2021-12-05 16:30 131001060 IBK Lund A - Höllvikens IBF B 6 - 3 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2021-12-10 19:00 131001066 Höllvikens IBF B - Skurups IBK A 7 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2021-12-10 19:30 131001062 Röke IBK - Eslövs IBF A 5 - 10 Jens Staaf, Tony Olsson Qpoolen
2021-12-10 19:30 131001063 FBC Helsingborg - Palmstaden IK A 6 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2021-12-10 20:00 131001061 Lomma FBC A - Malmhaug IBF A 5 - 12 Rickard Nilsson, Ola Nilsson Slättängshallen
2021-12-11 16:00 131001065 FBC Engelholm A - Bjärreds IBK A 6 - 13 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kungsgårdshallen
2021-12-17 19:00 131001071 Höllvikens IBF B - FBC Helsingborg 4 - 9 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Halörhallen
2021-12-17 19:30 131001070 Skurups IBK A - Palmstaden IK A 3 - 8 Rickard Nilsson, Ola Nilsson Skurups Sparbank Arena
2021-12-18 16:00 131001069 FBC Engelholm A - Röke IBK 9 - 5 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2021-12-19 14:00 131001072 IBK Lund A - Malmhaug IBF A 11 - 10 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Lerbäckshallen A
2021-12-19 16:00 131001068 Bjärreds IBK A - Eslövs IBF A 8 - 10 Ola Nilsson, Tony Olsson Bjärehovhallen
2022-01-15 15:00 131001076 Palmstaden IK A - IBK Lund A 5 - 5 e.förl. Tony Olsson, Rickard Nilsson Söderslättshallen B
2022-02-08 19:45 131001078 Malmhaug IBF A - Bjärreds IBK A 8 - 1 David Dornlöv, Erik Hindemith Kulladals Sporthall
2022-02-08 20:00 131001074 Eslövs IBF A - Skurups IBK A 15 - 0 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Sallerupshallen
2022-02-09 19:30 131001075 Röke IBK - Höllvikens IBF B 10 - 2 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Qpoolen
2022-03-02 20:00 131001073 Lomma FBC A - FBC Engelholm A 6 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Slättängshallen
2022-01-21 19:00 131001084 Höllvikens IBF B - Malmhaug IBF A 5 - 10 Måns Gilén, Ali Tourabi Halörhallen
2022-02-15 20:00 131001083 IBK Lund A - FBC Helsingborg 8 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lerbäckshallen A
2022-02-16 20:00 131001082 FBC Engelholm A - Palmstaden IK A 3 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Kungsgårdshallen
2022-03-02 20:00 131001081 Skurups IBK A - Röke IBK 7 - 7 e.förl. Tony Olsson, Mårten Högblom Skurups Sparbank Arena
2022-03-13 18:00 131001079 Bjärreds IBK A - Lomma FBC A 9 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovhallen
2022-01-26 20:30 131001085 Lomma FBC A - Höllvikens IBF B 5 - 11 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Slättängshallen
2022-01-27 20:00 131001086 Eslövs IBF A - IBK Lund A 3 - 9 David Dornlöv, Erik Hindemith Sallerupshallen
2022-02-03 20:00 131001088 Palmstaden IK A - Bjärreds IBK A 3 - 10 David Dornlöv, Tony Olsson Söderslättshallen B
2022-02-08 20:00 131001089 FBC Helsingborg - FBC Engelholm A 8 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Helsingborg Arena B
2022-02-15 19:45 131001090 Malmhaug IBF A - Skurups IBK A 7 - 2 Tony Olsson, Ola Nilsson Kulladals Sporthall
2022-01-29 12:00 131001092 Höllvikens IBF B - Eslövs IBF A 5 - 10 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Herrestorpshallen
2022-01-30 16:00 131001091 IBK Lund A - Lomma FBC A 5 - 3 Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Lerbäckshallen A
2022-02-02 19:30 131001095 Skurups IBK A - FBC Helsingborg 1 - 14 Mårten Högblom, Mikael Björkqvist Skurups Sparbank Arena
2022-03-09 20:00 131001096 FBC Engelholm A - Malmhaug IBF A 3 - 11 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2022-03-22 20:00 131001093 Bjärreds IBK A - Röke IBK 5 - 10 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovhallen
2022-02-02 19:30 131001098 Röke IBK - IBK Lund A 2 - 5 Tony Olsson, Ola Nilsson Qpoolen
2022-02-04 20:00 131001097 Eslövs IBF A - FBC Engelholm A 11 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén Eslövshallen A
2022-02-05 16:00 131001099 Lomma FBC A - Skurups IBK A 7 - 3 Mikael Björkqvist, Mårten Högblom Slättängshallen
2022-02-06 15:00 131001101 Bjärreds IBK A - FBC Helsingborg 5 - 4 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Bjärehovhallen
2022-02-26 14:00 131001100 Palmstaden IK A - Höllvikens IBF B 3 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Söderslättshallen B
2022-02-11 19:00 131001107 Höllvikens IBF B - Bjärreds IBK A 7 - 8 e.förl. Rickard Nilsson, David Dornlöv Halörhallen
2022-02-12 15:00 131001105 Palmstaden IK A - Malmhaug IBF A 7 - 13 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Söderslättshallen B
2022-02-13 16:00 131001103 Röke IBK - Lomma FBC A 6 - 12 Tony Olsson, Mikael Björkqvist Qpoolen
2022-02-13 16:00 131001108 IBK Lund A - Skurups IBK A 6 - 4 Erik Hindemith, Rickard Nilsson Lerbäckshallen A
2022-03-08 20:00 131001104 FBC Helsingborg - Eslövs IBF A 7 - 8 e.förl. Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Helsingborg Arena B
2022-02-18 20:00 131001109 Eslövs IBF A - Palmstaden IK A 6 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Eslövshallen A
2022-02-18 20:00 131001110 Lomma FBC A - FBC Helsingborg 8 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Slättängshallen
2022-02-19 14:30 131001113 Skurups IBK A - Bjärreds IBK A 8 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Skurups Sparbank Arena
2022-02-19 16:00 131001111 Malmhaug IBF A - Röke IBK 12 - 2 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Kulladals Sporthall
2022-02-20 12:00 131001114 IBK Lund A - FBC Engelholm A 6 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Lerbäckshallen A
2022-03-04 19:00 131001119 Höllvikens IBF B - FBC Engelholm A 5 - 8 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Halörhallen
2022-03-04 19:30 131001116 Palmstaden IK A - Lomma FBC A 9 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén Söderslättshallen B
2022-03-06 14:00 131001117 Malmhaug IBF A - Eslövs IBF A 5 - 10 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2022-03-06 16:00 131001120 Bjärreds IBK A - IBK Lund A 5 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Bjärehovhallen
2022-03-15 20:00 131001115 FBC Helsingborg - Röke IBK 4 - 3 Tony Olsson, Jonas Pettersson Helsingborg Arena B
2022-03-11 19:00 131001126 Höllvikens IBF B - IBK Lund A 5 - 3 Ali Tourabi, Måns Gilén Halörhallen
2022-03-11 19:30 131001122 Röke IBK - Palmstaden IK A 7 - 10 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Qpoolen
2022-03-11 20:00 131001121 Lomma FBC A - Eslövs IBF A 3 - 5 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Slättängshallen
2022-03-12 12:30 131001123 FBC Helsingborg - Malmhaug IBF A 7 - 3 Rickard Nilsson, Tony Olsson Mariahallen
2022-03-12 12:30 131001125 FBC Engelholm A - Skurups IBK A 3 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2022-03-20 15:00 131001127 Malmhaug IBF A - Lomma FBC A 8 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kulladals Sporthall
2022-03-20 15:00 131001128 Eslövs IBF A - Röke IBK 10 - 9 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Sallerupshallen
2022-03-20 15:00 131001129 Palmstaden IK A - FBC Helsingborg 10 - 5 Ali Tourabi, Måns Gilén Söderslättshallen B
2022-03-20 15:00 131001131 Bjärreds IBK A - FBC Engelholm A 7 - 9 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Bjärehovhallen
2022-03-20 15:00 131001132 Skurups IBK A - Höllvikens IBF B 8 - 5 Rickard Nilsson, Erik Hindemith Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Eslövs IBF A 20 16 2 (2) 2 172-114 58 52
2. Malmhaug IBF A 20 16 0 (0) 4 165-105 60 48
3. FBC Helsingborg 20 11 1 (0) 8 137-98 39 34
4. Palmstaden IK A 20 11 1 (0) 8 133-119 14 34
5. Bjärreds IBK A 20 10 2 (1) 8 144-127 17 33
6. Röke IBK 20 9 2 (0) 9 135-134 1 29
7. IBK Lund A 20 8 2 (0) 10 108-117 -9 26
8. Lomma FBC A 20 8 2 (0) 10 128-151 -23 26
9. Skurups IBK A 20 5 1 (0) 14 91-147 -56 16
10. FBC Engelholm A 20 5 0 (0) 15 102-157 -55 15
11. Höllvikens IBF B 20 4 1 (0) 15 107-153 -46 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis