H3 (2021/22)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-30 19:30 170008003 Midas IBK - Uppsala Life IF 5 - 3 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-10-01 20:00 170008006 Skutskärs IBK - Storvreta IBK U 8 - 9 Ronnie Eriksson, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-02 15:30 170008007 Väddö IF - Bälinge IF 6 - 10 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vikingahallen
2021-10-03 11:00 170008004 Loke IBK - Gottsunda IBF 9 - 7 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-03 13:00 170008002 IS Saga - Hagunda IBF 4 - 5 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-14 20:30 170008005 Tobo/Örbyhus FF - SK Vide 6 - 5 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2021-10-08 19:15 170008011 SK Vide - Midas IBK 4 - 3 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2021-10-09 13:00 170008008 Hagunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 11 Johan Lanzaro, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-09 14:00 170008014 Väddö IF - Skutskärs IBK 5 - 4 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2021-10-09 15:00 170008010 Gottsunda IBF - IS Saga 9 - 6 Tony Nyberg, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-09 17:00 170008013 Bälinge IF - Tobo/Örbyhus FF 7 - 2 Tony Nyberg, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-10 18:00 170008012 Storvreta IBK U - Loke IBK 9 - 7 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2021-10-12 18:45 170008016 Hagunda IBF - Gottsunda IBF 12 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2021-10-12 18:45 170008020 Loke IBK - Väddö IF 8 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-12 20:00 170008021 Tobo/Örbyhus FF - Skutskärs IBK 6 - 8 Sean Norouz, Gustav Johansson Örbyhus Sporthall
2021-10-12 20:30 170008015 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF 10 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-12 20:30 170008018 IS Saga - Storvreta IBK U 7 - 10 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2021-10-14 20:00 170008019 Midas IBK - Bälinge IF 4 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-10-15 19:15 170008023 SK Vide - Uppsala Life IF 7 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist CIK A
2021-10-16 11:00 170008022 Gottsunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 9 Sean Norouz, Gustav Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-16 11:00 170008027 Skutskärs IBK - Midas IBK 4 - 8 Martin Stenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-16 13:00 170008026 Väddö IF - IS Saga 3 - 5 Peter Alenbring, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2021-10-16 14:00 170008028 Tobo/Örbyhus FF - Loke IBK 5 - 10 Magnus Nordahl, Anders Löfgren Örbyhus Sporthall
2021-10-17 17:00 170008024 Storvreta IBK U - Hagunda IBF 10 - 7 Isak Norén, Mikael Rosenius Storvreta IBK Sporthall
2021-10-19 20:30 170008031 Uppsala Life IF - Bälinge IF 1 - 3 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist Uppsala Life Arena
2021-10-21 20:00 170008035 Midas IBK - Loke IBK 5 - 8 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-10-23 10:00 170008029 IBK Uppsala Teknologer U - SK Vide 5 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-23 14:00 170008034 IS Saga - Tobo/Örbyhus FF 6 - 7 Isak Norén, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2021-10-24 09:40 170008030 Gottsunda IBF - Storvreta IBK U 5 - 10 Lars Halvarsson, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-24 11:40 170008032 Hagunda IBF - Väddö IF 5 - 7 Handrin Thunqvist, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-29 20:00 170008040 Tobo/Örbyhus FF - Hagunda IBF 6 - 5 Linus Häggblom, Reine Schröder Örbyhus Sporthall
2021-10-30 11:00 170008039 Skutskärs IBK - Uppsala Life IF 5 - 9 Roger Morin, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-30 13:00 170008038 Väddö IF - Gottsunda IBF 8 - 5 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Vikingahallen
2021-10-30 14:15 170008042 Midas IBK - IS Saga 8 - 4 David Wigfeldt, Handrin Thunqvist Hallstaviks Sporthall
2021-10-31 10:40 170008037 Bälinge IF - SK Vide 11 - 7 David Wigfeldt, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-10-31 18:00 170008036 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Storvreta IBK Sporthall
2021-11-05 19:15 170008045 SK Vide - Skutskärs IBK 10 - 12 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2021-11-06 10:00 170008043 IBK Uppsala Teknologer U - Bälinge IF 4 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-06 11:00 170008047 Uppsala Life IF - Loke IBK 4 - 4 Pontus Orebrand, Martin Hallén Almroth Uppsala Life Arena
2021-11-07 10:00 170008044 Storvreta IBK U - Väddö IF 9 - 1 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2021-11-07 12:30 170008046 Gottsunda IBF - Tobo/Örbyhus FF 6 - 10 Handrin Thunqvist, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-07 14:30 170008048 Hagunda IBF - Midas IBK 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-08 20:40 170008053 Loke IBK - SK Vide 11 - 9 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2021-11-09 20:00 170008052 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta IBK U 5 - 10 Sean Norouz, Gustav Johansson Örbyhus Sporthall
2021-11-09 20:10 170008050 Väddö IF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 9 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2021-11-09 20:40 170008055 IS Saga - Uppsala Life IF 2 - 12 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2021-11-11 20:00 170008054 Midas IBK - Gottsunda IBF 8 - 5 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Hallstaviks Sporthall
2021-12-07 19:50 170008051 Skutskärs IBK - Bälinge IF 7 - 10 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-12 19:15 170008061 SK Vide - IS Saga 9 - 6 Sean Norouz, Gustav Johansson CIK A
2021-11-13 09:00 170008059 Bälinge IF - Loke IBK 8 - 6 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 11:00 170008057 IBK Uppsala Teknologer U - Skutskärs IBK 15 - 4 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 13:30 170008063 Uppsala Life IF - Hagunda IBF 8 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2021-11-13 15:00 170008058 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 4 Rohnny Åhman, Thomas Larsson Vikingahallen
2021-11-14 18:00 170008060 Storvreta IBK U - Midas IBK 8 - 7 Johan Lanzaro, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2021-11-16 20:30 170008070 Uppsala Life IF - Gottsunda IBF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Uppsala Life Arena
2021-11-18 20:00 170008066 Midas IBK - Väddö IF 5 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-11-19 19:30 170008064 Tobo/Örbyhus FF - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 12 Olle Isacsson, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2021-11-20 15:10 170008069 Hagunda IBF - SK Vide 11 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-20 15:50 170008065 Loke IBK - Skutskärs IBK 8 - 6 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-11-20 17:50 170008067 IS Saga - Bälinge IF 6 - 13 Lars Halvarsson, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-11-24 20:30 170008071 IBK Uppsala Teknologer U - Loke IBK 17 - 9 Per-Olof Svensson, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-25 19:30 170008076 Storvreta IBK U - Uppsala Life IF 3 - 6 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2021-11-26 19:15 170008077 SK Vide - Gottsunda IBF 10 - 9 Tony Nyberg, Mikael Eriksson CIK A
2021-11-26 20:00 170008073 Skutskärs IBK - IS Saga 4 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-26 20:10 170008072 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK 5 - 8 Sean Norouz, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2021-12-14 18:40 170008075 Bälinge IF - Hagunda IBF 6 - 8 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena – DHinox
2021-12-10 19:15 170008084 SK Vide - Storvreta IBK U 6 - 6 Christoffer Wallenborg, Johan Lanzaro CIK A
2021-12-10 20:00 170008081 Skutskärs IBK - Hagunda IBF 13 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Rotskärsskolans Sporthall
2021-12-11 10:40 170008083 Gottsunda IBF - Bälinge IF 7 - 13 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-11 11:00 170008082 Uppsala Life IF - Väddö IF 11 - 2 Lars Halvarsson, Erik Lindberg Uppsala Life Arena
2021-12-11 12:40 170008078 Midas IBK - IBK Uppsala Teknologer U 7 - 10 Fabian Fahimi, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-12-12 15:20 170008079 IS Saga - Loke IBK 12 - 15 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-18 11:00 170008089 Skutskärs IBK - Gottsunda IBF 8 - 3 Roger Morin, Magnus Undén Rotskärsskolans Sporthall
2021-12-18 15:00 170008090 Väddö IF - SK Vide 12 - 5 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Vikingahallen
2021-12-18 16:00 170008085 IBK Uppsala Teknologer U - IS Saga 12 - 3 Robin Rosendal, Magnus Undén IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-19 12:40 170008087 Loke IBK - Hagunda IBF 7 - 11 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-22 16:00 170008091 Bälinge IF - Storvreta IBK U 8 - 7 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-28 20:30 170008088 Tobo/Örbyhus FF - Uppsala Life IF 2 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Örbyhus Sporthall
2022-01-07 19:15 170008096 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF 7 - 10 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg CIK A
2022-01-09 14:00 170008098 Bälinge IF - Väddö IF 9 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 15:30 170008097 Storvreta IBK U - Skutskärs IBK 7 - 5 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2022-01-09 16:00 170008095 Gottsunda IBF - Loke IBK 5 - 12 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-13 19:15 170008093 Hagunda IBF - IS Saga 4 - 4 Handrin Thunqvist, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2022-01-29 13:00 170008094 Uppsala Life IF - Midas IBK 8 - 5 Fabian Fahimi, Felix Pettersson Uppsala Life Arena
2022-01-14 20:10 170008104 Tobo/Örbyhus FF - Bälinge IF 2 - 8 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Örbyhus Sporthall
2022-01-15 10:00 170008099 IBK Uppsala Teknologer U - Hagunda IBF 16 - 0 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-15 11:00 170008105 Skutskärs IBK - Väddö IF 10 - 8 Reine Schröder, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2022-01-15 13:40 170008101 IS Saga - Gottsunda IBF 11 - 4 Jonas Nordqvist, David Wigfeldt IFU Arena A
2022-01-15 14:00 170008102 Midas IBK - SK Vide 7 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Hallstaviks Sporthall
2022-03-14 20:00 170008103 Loke IBK - Storvreta IBK U 13 - 7 Tony Nyberg, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2022-01-18 20:30 170008106 Uppsala Life IF - IBK Uppsala Teknologer U 1 - 0 Peter Alenbring, Handrin Thunqvist Uppsala Life Arena
2022-01-22 11:00 170008112 Skutskärs IBK - Tobo/Örbyhus FF 3 - 5 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Rotskärsskolans Sporthall
2022-03-01 20:10 170008111 Väddö IF - Loke IBK 11 - 18 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2022-03-07 18:30 170008109 Storvreta IBK U - IS Saga 11 - 2 Peter Alenbring, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2022-03-09 20:15 170008107 Gottsunda IBF - Hagunda IBF 7 - 10 Mikael Eriksson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2022-03-22 20:15 170008110 Bälinge IF - Midas IBK 10 - 5 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-27 20:40 170008115 Hagunda IBF - Storvreta IBK U 6 - 9 Bo Pettersson Loklint, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2022-01-29 12:10 170008117 IS Saga - Väddö IF 14 - 5 Simon Hillerius Öberg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-29 14:10 170008113 IBK Uppsala Teknologer U - Gottsunda IBF 11 - 6 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-08 20:30 170008114 Uppsala Life IF - SK Vide 8 - 6 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen Uppsala Life Arena
2022-03-07 20:30 170008119 Loke IBK - Tobo/Örbyhus FF 7 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-17 20:00 170008118 Midas IBK - Skutskärs IBK 8 - 10 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2022-02-04 19:15 170008120 SK Vide - IBK Uppsala Teknologer U 7 - 7 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund CIK A
2022-02-05 10:40 170008122 Bälinge IF - Uppsala Life IF 8 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-05 13:45 170008123 Väddö IF - Hagunda IBF 3 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson Vikingahallen
2022-02-05 17:00 170008125 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga 7 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Örbyhus Sporthall
2022-02-06 10:40 170008126 Loke IBK - Midas IBK 13 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-06 18:00 170008121 Storvreta IBK U - Gottsunda IBF 13 - 4 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2022-02-11 19:15 170008128 SK Vide - Bälinge IF 4 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin CIK A
2022-02-12 13:00 170008130 Uppsala Life IF - Skutskärs IBK 14 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Uppsala Life Arena
2022-02-13 09:00 170008131 Hagunda IBF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 8 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 11:00 170008127 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U 9 - 7 David Wigfeldt, Simon Hillerius Öberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 13:00 170008133 IS Saga - Midas IBK 4 - 5 David Wigfeldt, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 15:00 170008129 Gottsunda IBF - Väddö IF 7 - 3 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-14 20:00 170008136 Skutskärs IBK - SK Vide 6 - 9 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2022-02-18 19:30 170008137 Tobo/Örbyhus FF - Gottsunda IBF 11 - 8 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2022-02-19 12:00 170008139 Midas IBK - Hagunda IBF 9 - 5 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2022-02-19 13:00 170008135 Väddö IF - Storvreta IBK U 2 - 9 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Vikingahallen
2022-02-19 16:20 170008134 Bälinge IF - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 12 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-04 20:40 170008138 Loke IBK - Uppsala Life IF 5 - 20 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist IFU Arena – DHinox
2022-02-22 20:30 170008146 Uppsala Life IF - IS Saga 11 - 6 Simon Hillerius Öberg, Niklas Arvidsson Uppsala Life Arena
2022-02-26 15:20 170008141 IBK Uppsala Teknologer U - Väddö IF 12 - 4 Erik Lindberg, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-26 16:00 170008143 Storvreta IBK U - Tobo/Örbyhus FF 6 - 5 Bo Pettersson Loklint, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2022-02-26 16:00 170008145 Gottsunda IBF - Midas IBK 7 - 6 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena – DHinox
2022-02-26 18:00 170008142 Bälinge IF - Skutskärs IBK 6 - 7 Martin Hallén Almroth, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2022-03-29 20:20 170008144 SK Vide - Loke IBK 11 - 16 Mikael Eriksson, Tony Nyberg CIK A
2022-03-03 20:00 170008151 Midas IBK - Storvreta IBK U 10 - 11 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2022-03-04 19:30 170008149 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF 12 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2022-03-05 14:40 170008152 IS Saga - SK Vide 3 - 7 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena – DHinox
2022-03-05 16:15 170008148 Skutskärs IBK - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 7 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Rotskärsskolans Sporthall
2022-03-05 16:40 170008150 Loke IBK - Bälinge IF 16 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena – DHinox
2022-03-06 12:20 170008154 Hagunda IBF - Uppsala Life IF 5 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-11 19:00 170008157 Väddö IF - Midas IBK 6 - 12 Peter Alenbring, Tony Nyberg Vikingahallen
2022-03-11 19:15 170008160 SK Vide - Hagunda IBF 8 - 10 Simon Hillerius Öberg, Mikael Rosenius CIK A
2022-03-11 20:00 170008156 Skutskärs IBK - Loke IBK 13 - 7 Reine Schröder, Roger Morin Rotskärsskolans Sporthall
2022-03-12 13:00 170008155 IBK Uppsala Teknologer U - Tobo/Örbyhus FF 7 - 2 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-12 15:00 170008158 Bälinge IF - IS Saga 14 - 5 Isak Norén, Eskil Simonsen IFU Arena – DHinox
2022-03-12 17:00 170008161 Gottsunda IBF - Uppsala Life IF 4 - 15 Isak Norén, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2022-03-15 20:30 170008167 Uppsala Life IF - Storvreta IBK U 7 - 7 Simon Hillerius Öberg, Tony Nyberg Uppsala Life Arena
2022-03-17 20:40 170008166 Hagunda IBF - Bälinge IF 8 - 9 Bo Pettersson Loklint, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2022-03-19 13:00 170008163 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF 9 - 7 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2022-03-20 11:00 170008162 Loke IBK - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 7 Bo Pettersson Loklint, Erik Andersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-20 12:00 170008168 Gottsunda IBF - SK Vide 7 - 10 Lars Halvarsson, Martin Hallén Almroth IFU Arena A
2022-03-20 17:10 170008164 IS Saga - Skutskärs IBK 3 - 3 Fabian Fahimi, Handrin Thunqvist IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-26 11:20 170008170 Loke IBK - IS Saga 7 - 6 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-26 13:00 170008173 Väddö IF - Uppsala Life IF 3 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Vikingahallen
2022-03-27 10:40 170008169 IBK Uppsala Teknologer U - Midas IBK 9 - 6 Anton Ceder, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 12:40 170008172 Hagunda IBF - Skutskärs IBK 10 - 14 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 14:40 170008174 Bälinge IF - Gottsunda IBF 15 - 6 Bo Pettersson Loklint, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 18:00 170008175 Storvreta IBK U - SK Vide 4 - 6 Mikael Rosenius, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2022-04-02 10:00 170008178 Hagunda IBF - Loke IBK 12 - 10 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-02 11:00 170008179 Uppsala Life IF - Tobo/Örbyhus FF 7 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-04-02 12:00 170008176 IS Saga - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 21 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-02 13:30 170008181 SK Vide - Väddö IF 15 - 4 Martin Hallén Almroth, Tony Nyberg CIK A
2022-04-02 14:00 170008180 Gottsunda IBF - Skutskärs IBK 7 - 13 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-03 18:00 170008182 Storvreta IBK U - Bälinge IF WO (5 - 0) Reine Schröder, Martin Stenberg Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Uppsala Teknologer U 24 21 1 2 238-111 127 64
2. Bälinge IF 24 19 0 5 198-145 53 57
3. Uppsala Life IF 24 16 3 5 187-105 82 51
4. Storvreta IBK U 24 16 2 6 192-142 50 50
5. Loke IBK 24 13 2 9 232-214 18 41
6. Skutskärs IBK 24 10 2 12 174-182 -8 32
7. Hagunda IBF 24 10 2 12 166-189 -23 32
8. Midas IBK 24 10 1 13 163-166 -3 31
9. Tobo/ Örbyhus FF 24 10 1 13 140-166 -26 31
10. SK Vide 24 9 2 13 174-183 -9 29
11. Väddö IF 24 6 1 17 124-211 -87 19
12. IS Saga 24 3 3 18 134-206 -72 12
13. Gottsunda IBF 24 3 0 21 139-241 -102 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis