Damer Junior 20 (2021/22)

Gruppspel
Damer Junior 20 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 10:00 141321001 Värnamo IK DJ - FBC Karlskrona DJ 3 - 2 Annie Nordmark, Therese Spjut Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-04-03 12:00 141321002 FBC Karlskrona DJ - Alvesta IBK/Gransholms IF DJ 2 - 3 Robin Brunell, Axel Carlsson Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2022-04-03 14:00 141321003 Alvesta IBK/Gransholms IF DJ - Värnamo IK DJ 1 - 3 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK DJ 2 2 0 0 6-3 3 6
2. Alvesta IBK/ Gransholms IF DJ 2 1 0 1 4-5 -1 3
3. FBC Karlskrona DJ 2 0 0 2 4-6 -2 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Junior 20 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 10:00 141322001 Ryds SK DJ - Växjö IBK Utveckling DJ 2 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2022-04-03 12:00 141322002 Växjö IBK Utveckling DJ - Olofströms IBK DJ 2 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-04-03 14:00 141322003 Olofströms IBK DJ - Ryds SK DJ 0 - 3 Therese Spjut, Annie Nordmark Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ryds SK DJ 2 2 0 0 5-0 5 6
2. Olofströms IBK DJ 2 1 0 1 7-5 2 3
3. Växjö IBK Utveckling DJ 2 0 0 2 2-9 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Junior 20 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 16:15 141323001 Värnamo IK DJ - Olofströms IBK DJ 5 - 4 Therese Spjut, Annie Nordmark Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-04-03 16:15 141323002 Ryds SK DJ - Alvesta IBK/Gransholms IF DJ20 4 - 1 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Hasses Sportcenter LF, Vetlanda
2022-04-03 18:45 141323003 Värnamo IK DJ - Ryds SK DJ 1 - 3 Annie Nordmark, Therese Spjut Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ryds SK DJ 2 2 0 (0) 0 7-2 5 6
2. Värnamo IK DJ 2 1 0 (0) 1 6-7 -1 3
3. 1:a Grupp A 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
3. 1:a Grupp B 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
3. 2:a Grupp A 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
3. 2:a Grupp B 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
4. Olofströms IBK DJ 1 0 0 (0) 1 4-5 -1 0
5. Alvesta IBK/ Gransholms IF DJ20 1 0 0 (0) 1 1-4 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DamJunior 20
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 20:00 141320003 FBC Karlskrona DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 4 - 1 Dragan Zaharijev, Axel Carlsson Vedeby Sporthall A
2021-10-03 12:00 141320005 Olofströms IBK DJ20 - Värnamo IK DJ20 6 - 2 Dragan Zaharijev, Roger Gardell Olofströms Sporthall
2021-10-06 19:45 141320006 Hovshaga AIF DJ20 - Ryds SK DJ20 4 - 5 Kevin Andersson, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2021-10-13 19:10 141320001 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 5 - 2 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Fortnox Arena A-hall
2021-10-10 12:00 141320011 Vetlanda IBF DJ20 - Olofströms IBK DJ20 3 - 6 Oscar Tjärnström, Lars Öst Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-10-10 12:15 141320009 Värnamo IK DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 3 - 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Tinas Ö
2021-10-10 13:30 141320007 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 1 - 2 Jan Blohm, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2021-10-10 16:00 141320008 Sävsjö IBK DJ20 - Ljungby IB DJ20 4 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Sävsjö Sporthall
2021-10-16 11:30 141320014 Ljungby IB DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 12 - 2 Annie Nordmark, Therese Spjut Innebandyhallen
2021-10-16 16:00 141320018 Hovshaga AIF DJ20 - Värnamo IK DJ20 1 - 5 Robin Töth, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2021-10-17 13:00 141320015 FBC Karlskrona DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 6 - 4 Senad Hamula, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2021-10-18 19:30 141320017 Olofströms IBK DJ20 - Ryds SK DJ20 2 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2021-10-23 15:00 141320023 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Olofströms IBK DJ20 3 - 2 Annie Nordmark, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2021-10-24 11:00 141320019 Värnamo IK DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 3 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard Värnamo Sporthall
2021-10-24 12:00 141320020 Ryds SK DJ20 - Ljungby IB DJ20 3 - 2 Michael Claesson, Dragan Zaharijev Ryds Sporthall
2021-10-24 12:00 141320021 Vetlanda IBF DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 3 - 5 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-10-24 16:00 141320024 Sävsjö IBK DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 6 - 5 Thomas Atting, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2021-10-29 19:00 141320025 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Ryds SK DJ20 7 - 0 Anton Zaitsev, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2021-10-29 19:30 141320026 Ljungby IB DJ20 - Värnamo IK DJ20 3 - 6 Anders Perman, Filip Karlsson Innebandyhallen
2021-10-29 19:45 141320030 Hovshaga AIF DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 4 - 6 Jonas Jägerby, Michael Johansson Hovshaga Sporthall
2021-11-05 19:00 141320029 Olofströms IBK DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 6 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2021-11-14 12:00 141320032 Ryds SK DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 3 - 6 Andreas Karlsson, Jan Blohm Ryds Sporthall
2021-11-14 13:30 141320036 Vetlanda IBF DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 4 - 1 Jonas Jägerby, Michael Johansson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-11-14 15:30 141320031 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Ljungby IB DJ20 1 - 6 Alexander Gonzalez, Suvad Kaltak Alvesta Sporthall
2021-11-14 16:00 141320033 Sävsjö IBK DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 4 - 5 Anders Everstrand, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2021-11-19 19:00 141320037 Växjö IBK Utveckling DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 5 - 2 Johan Oxenmyr, Rolf Vatvedt Fortnox Arena B-hall
2021-11-19 19:30 141320038 Ljungby IB DJ20 - Olofströms IBK DJ20 4 - 4 Josef Bard, Nicklas Bard Innebandyhallen
2021-11-21 12:00 141320040 Vetlanda IBF DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 6 - 7 Anders Stenberg, Christopher Skäär Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-06 16:00 141320042 Sävsjö IBK DJ20 - Ryds SK DJ20 4 - 6 Christian Österström, Anders Stenberg Sävsjö Sporthall
2021-11-26 20:00 141320045 FBC Karlskrona DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 4 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2021-11-28 13:00 141320044 Olofströms IBK DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 4 - 3 Michael Claesson, Axel Carlsson Olofströms Sporthall
2021-11-28 13:00 141320048 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Ryds SK DJ20 2 - 1 Annie Nordmark, Pascal Saalmuller Gemla Sporthall
2021-11-30 19:30 141320046 Värnamo IK DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 4 - 1 Kim Bjurek, Oscar Persson Tinas Ö
2021-12-03 19:30 141320051 Ljungby IB DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 5 - 2 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Innebandyhallen
2021-12-03 19:45 141320053 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Värnamo IK DJ20 2 - 3 Filip Karlsson, Örjan Stenberg Alvesta Sporthall
2021-12-05 11:30 141320052 Vetlanda IBF DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 8 - 4 Linus Sandberg, Senad Hamula Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-12-05 13:00 141320049 FBC Karlskrona DJ20 - Olofströms IBK DJ20 2 - 1 Mikael Lundin, Christian Adolfsson Vedeby Sporthall A
2021-12-08 19:30 141320057 Hovshaga AIF DJ20 - Olofströms IBK DJ20 8 - 4 Suvad Kaltak, Robin Töth Hovshaga Sporthall
2021-12-11 13:00 141320055 Ljungby IB DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 1 - 7 Suvad Kaltak, Sakib Batic Innebandyhallen
2021-12-12 12:00 141320060 Ryds SK DJ20 - Värnamo IK DJ20 3 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2021-12-12 16:00 141320059 Sävsjö IBK DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 7 - 8 Michael Johansson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2021-12-17 19:00 141320061 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 8 - 3 Anton Zaitsev, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2021-12-19 13:00 141320062 FBC Karlskrona DJ20 - Ljungby IB DJ20 4 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Vedeby Sporthall A
2021-12-20 19:00 141320066 Värnamo IK DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 2 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2022-02-23 20:00 141320064 Vetlanda IBF DJ20 - Ryds SK DJ20 0 - 14 Christian Österström, Lars Öst Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2021-12-17 19:00 141320071 Värnamo IK DJ20 - Olofströms IBK DJ20 8 - 1 Oscar Persson, Kim Bjurek Tinas Ö
2022-01-08 13:00 141320069 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 3 - 8 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2022-01-09 14:30 141320067 Vetlanda IBF DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 7 - 8 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-16 19:30 141320072 Ryds SK DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 3 - 3 Annie Nordmark, Irma Korac Ryds Sporthall
2022-01-14 19:00 141320073 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 3 - 5 Robin Töth, Daniel Gyllander Fortnox Arena B-hall
2022-01-15 11:30 141320074 Ljungby IB DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 2 - 4 Bengt Helgesson, Peter Rosholm Innebandyhallen
2022-01-16 12:00 141320077 Olofströms IBK DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 9 - 1 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2022-01-16 13:00 141320075 FBC Karlskrona DJ20 - Värnamo IK DJ20 4 - 6 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Vedeby Sporthall A
2022-01-20 19:30 141320084 Värnamo IK DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 9 - 4 Johan Söderman, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2022-01-23 14:00 141320083 Ryds SK DJ20 - Olofströms IBK DJ20 8 - 3 Michael Claesson, Axel Carlsson Ryds Sporthall
2022-01-23 16:00 141320081 Sävsjö IBK DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 3 - 3 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Sävsjö Sporthall
2022-02-16 19:30 141320080 Vetlanda IBF DJ20 - Ljungby IB DJ20 5 - 6 Christian Österström, Jonas Jägerby Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-01-28 19:30 141320089 Olofströms IBK DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 7 - 3 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Olofströms Sporthall
2022-01-30 13:00 141320087 FBC Karlskrona DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 9 - 1 Mikael Lundin, Christer Jonsson Vedeby Sporthall A
2022-02-09 19:00 141320086 Ljungby IB DJ20 - Ryds SK DJ20 3 - 10 Peter Nykvist, Gustav Jarnegren Innebandyhallen
2022-02-22 19:00 141320085 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Värnamo IK DJ20 3 - 8 Johan Oxenmyr, Pascal Saalmuller Fortnox Arena A-hall
2022-03-02 19:30 141320090 Hovshaga AIF DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 2 - 1 Pascal Saalmuller, Mirza Karisik Hovshaga Sporthall
2022-02-06 11:00 141320092 Värnamo IK DJ20 - Ljungby IB DJ20 7 - 2 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Värnamo Sporthall
2022-02-06 12:00 141320096 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 5 - 8 Anton Zaitsev, Robin Töth Gemla Sporthall
2022-02-18 19:30 141320095 Sävsjö IBK DJ20 - Olofströms IBK DJ20 5 - 3 Gustav Jarnegren, Peter Nykvist Sävsjö Sporthall
2022-03-17 20:00 141320091 Ryds SK DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 4 - 3 Therese Spjut, Johan Oxenmyr Ryds Sporthall
2022-02-11 19:45 141320102 Hovshaga AIF DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 5 - 3 Pascal Saalmuller, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2022-02-12 11:30 141320097 Ljungby IB DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 4 - 4 Gustav Jarnegren, Sakib Batic Innebandyhallen
2022-02-12 13:30 141320099 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 3 - 4 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Fortnox Arena B-hall
2022-02-13 13:00 141320098 FBC Karlskrona DJ20 - Ryds SK DJ20 4 - 1 Marcus Ingolf, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2022-02-18 20:00 141320103 FBC Karlskrona DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 2 - 9 Michael Claesson, Andreas Nilsson Vedeby Sporthall A
2022-02-20 12:00 141320108 Ryds SK DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 6 - 5 Robin Töth, Filip Karlsson Ryds Sporthall
2022-02-20 15:00 141320104 Olofströms IBK DJ20 - Ljungby IB DJ20 4 - 1 Michael Claesson, Axel Carlsson Olofströms Sporthall
2022-02-20 15:45 141320106 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 1 - 7 Pascal Saalmuller, Mirza Karisik Alvesta Sporthall
2022-02-25 19:45 141320111 Hovshaga AIF DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 1 - 6 Ulrika Harrysson, Anton Zaitsev Hovshaga Sporthall
2022-02-26 17:30 141320110 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Olofströms IBK DJ20 4 - 7 Jonas Lennartsson, Peter Rosholm Fortnox Arena A-hall
2022-02-27 12:00 141320112 Vetlanda IBF DJ20 - Värnamo IK DJ20 8 - 6 Christian Österström, Michael Johansson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-02-27 14:00 141320114 Ryds SK DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 5 - 2 Axel Carlsson, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2022-03-04 19:45 141320117 Hovshaga AIF DJ20 - Ljungby IB DJ20 6 - 3 Bengt Helgesson, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2022-03-06 14:00 141320119 Värnamo IK DJ20 - Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 8 - 7 Sakib Batic, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-03-06 15:00 141320115 Olofströms IBK DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 9 - 6 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2022-03-06 16:00 141320118 Sävsjö IBK DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 4 - 4 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Sävsjö Sporthall
2022-03-11 19:00 141320121 Växjö IBK Utveckling DJ20 - Ljungby IB DJ20 3 - 3 Johan Oxenmyr, Alexander Lagerström Fortnox Arena A-hall
2022-03-11 19:30 141320123 Olofströms IBK DJ20 - Hovshaga AIF DJ20 9 - 5 Michael Claesson, Mirza Karisik Olofströms Sporthall
2022-03-11 19:30 141320125 Alvesta IBK /Gransholms IF DJ20 - Sävsjö IBK DJ20 7 - 5 Annie Nordmark, Irma Korac Gemla Sporthall
2022-03-13 11:00 141320126 Värnamo IK DJ20 - Ryds SK DJ20 4 - 6 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Värnamo Sporthall
2022-03-15 20:00 141320130 Ryds SK DJ20 - Vetlanda IBF DJ20 WO (5 - 0) Ryds Sporthall
2022-03-18 19:45 141320127 Hovshaga AIF DJ20 - Växjö IBK Utveckling DJ20 3 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2022-03-19 13:00 141320128 Ljungby IB DJ20 - FBC Karlskrona DJ20 8 - 7 Kim Westlund, Kristian Constantinescu Innebandyhallen
2022-03-20 16:00 141320132 Sävsjö IBK DJ20 - Värnamo IK DJ20 3 - 4 Peter Nykvist, Jonas Kvant Sävsjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK DJ20 18 14 1 3 92-60 32 43
2. Ryds SK DJ20 18 11 2 5 85-58 27 35
3. Olofströms IBK DJ20 18 10 2 6 87-70 17 32
4. FBC Karlskrona DJ20 18 10 2 6 85-70 15 32
5. Växjö IBK Utveckling DJ20 18 10 1 7 84-63 21 31
6. Alvesta IBK / Gransholms IF DJ20 18 7 1 10 68-90 -22 22
7. Hovshaga AIF DJ20 18 6 1 11 71-90 -19 19
8. Ljungby IB DJ20 18 5 3 10 71-83 -12 18
9. Sävsjö IBK DJ20 18 5 2 11 70-83 -13 17
10. Vetlanda IBF DJ20 18 4 1 13 65-111 -46 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis