Herrar Div 3 (2022/23)

Gruppspel
Herrar Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-22 20:00 131002006 IBS Svedala - Örkelljunga IF 9 - 2 Matti Rouhiainen, Erik Höst Aggarpshallen
2022-09-23 20:00 131002001 FBC Engelholm A - Malmhaug IBF B 11 - 3 Jürgen Neuenhofen, Erik Götborg Kungsgårdshallen
2022-09-24 13:00 131002004 VV-84 SK Bjuv - IBK Lund B 8 - 6 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Brogårdaskolan
2022-09-24 16:00 131002003 Munka-Ljungby IBK B - Willands IBK 11 - 9 Ali Tourabi, Måns Gilén Munkahallen
2022-09-25 12:00 131002005 Burlöv HIBF - IBK Finn - Lund 12 - 3 William Nilsson, Marcus Rundström Burlövs Sporthall
2022-09-25 15:00 131002002 Lönsboda IBK - Malmö FBC B 11 - 4 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Lönsboda Sporthall
2022-09-30 19:30 131002007 Willands IBK - FBC Engelholm A 7 - 6 Matti Rouhiainen, Erik Höst Nosabyhallen
2022-10-01 12:45 131002011 Malmhaug IBF B - Burlöv HIBF 4 - 9 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2022-10-01 13:00 131002010 Örkelljunga IF - VV-84 SK Bjuv 2 - 5 Erik Götborg, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2022-10-01 13:00 131002012 Malmö FBC B - IBS Svedala 4 - 8 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Stadions Sporthall
2022-10-01 13:30 131002009 IBK Finn - Lund - Munka-Ljungby IBK B 4 - 8 Claus Pettersson, Magnus Svensson Vipeholmshallen
2022-10-02 11:30 131002008 IBK Lund B - Lönsboda IBK 2 - 4 Robert Persson, Andreas Ljunggren Lerbäckshallen A
2022-10-07 20:00 131002013 FBC Engelholm A - Malmö FBC B 10 - 2 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Kungsgårdshallen
2022-10-07 20:15 131002018 IBS Svedala - IBK Finn - Lund 11 - 3 Matti Rouhiainen, Erik Höst Aggarpshallen
2022-10-08 12:00 131002017 Burlöv HIBF - Örkelljunga IF 3 - 1 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Burlövs Sporthall
2022-10-08 14:00 131002016 VV-84 SK Bjuv - Willands IBK 6 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-10-08 16:00 131002015 Munka-Ljungby IBK B - IBK Lund B 7 - 3 Petter Niklasson, Måns Gilén Munkahallen
2022-10-18 20:00 131002014 Lönsboda IBK - Malmhaug IBF B 12 - 5 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Lönsboda Sporthall
2022-10-14 19:30 131002023 Willands IBK - Burlöv HIBF 9 - 5 Pierre Bergsten, Mikael Karlsson Nosabyhallen
2022-10-14 20:00 131002020 Örkelljunga IF - Lönsboda IBK 6 - 11 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2022-10-15 12:30 131002021 Malmhaug IBF B - Munka-Ljungby IBK B 6 - 13 Steffen Leholk, Tobias Pauli Schmidt Kulladals Sporthall
2022-10-15 13:30 131002019 IBK Finn - Lund - FBC Engelholm A 5 - 9 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vipeholmshallen
2022-10-16 16:00 131002022 Malmö FBC B - VV-84 SK Bjuv 5 - 14 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Stadions Sporthall
2022-10-16 17:00 131002024 IBK Lund B - IBS Svedala 3 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Lerbäckshallen A
2022-10-20 20:00 131002029 Burlöv HIBF - IBK Lund B 3 - 2 Petter Niklasson, Tobias Garhem Burlövs Sporthall
2022-10-21 20:00 131002025 FBC Engelholm A - Örkelljunga IF 11 - 3 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2022-10-21 20:15 131002030 IBS Svedala - Willands IBK 10 - 8 Matti Rouhiainen, Erik Höst Aggarpshallen
2022-10-22 14:30 131002028 VV-84 SK Bjuv - Malmhaug IBF B 11 - 6 Petter Niklasson, Tony Olsson Brogårdaskolan
2022-10-22 15:00 131002026 Lönsboda IBK - IBK Finn - Lund 16 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lönsboda Sporthall
2022-10-23 16:00 131002027 Munka-Ljungby IBK B - Malmö FBC B 14 - 2 Tony Olsson, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-10-28 19:30 131002031 Willands IBK - Lönsboda IBK 9 - 9 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Nosabyhallen
2022-10-28 19:30 131002032 Örkelljunga IF - Munka-Ljungby IBK B 3 - 8 Pierre Bergsten, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2022-10-29 12:00 131002035 Burlöv HIBF - Malmö FBC B 8 - 9 Matti Rouhiainen, Erik Höst Burlövs Sporthall
2022-10-29 12:30 131002036 Malmhaug IBF B - IBS Svedala 4 - 5 Pierre Bergsten, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2022-10-29 13:30 131002034 IBK Finn - Lund - VV-84 SK Bjuv 5 - 9 Henrik Lott, Jürgen Neuenhofen Vipeholmshallen
2022-10-30 12:30 131002033 IBK Lund B - FBC Engelholm A 6 - 12 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Vipeholmshallen
2022-11-08 20:00 131002041 Malmö FBC B - IBK Finn - Lund 5 - 9 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Stadions Sporthall
2022-11-12 15:00 131002038 Lönsboda IBK - Burlöv HIBF 17 - 6 Jürgen Neuenhofen, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2022-11-12 17:00 131002042 IBK Lund B - Örkelljunga IF 9 - 4 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Lerbäckshallen A
2022-11-13 14:30 131002040 Malmhaug IBF B - Willands IBK 5 - 24 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2022-11-13 15:00 131002039 IBS Svedala - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Aggarpshallen
2022-11-21 20:15 131002037 FBC Engelholm A - Munka-Ljungby IBK B 4 - 6 Petter Niklasson, Tony Olsson Kungsgårdshallen
2022-11-16 20:30 131002046 IBK Finn - Lund - Malmhaug IBF B 4 - 4 Matti Rouhiainen, Erik Höst Vipeholmshallen
2022-11-18 19:30 131002048 Willands IBK - Örkelljunga IF 13 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Nosabyhallen
2022-11-18 20:00 131002045 Munka-Ljungby IBK B - IBS Svedala 5 - 4 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Munkahallen
2022-11-19 12:00 131002044 Burlöv HIBF - FBC Engelholm A 5 - 5 Marcus Rundström, William Nilsson Burlövs Sporthall
2022-11-19 15:00 131002043 VV-84 SK Bjuv - Lönsboda IBK 4 - 5 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Brogårdaskolan
2022-11-20 16:00 131002047 Malmö FBC B - IBK Lund B 6 - 9 Magnus Svensson, Claus Pettersson Stadions Sporthall
2022-11-25 19:30 131002053 Willands IBK - IBK Finn - Lund 19 - 5 Malena Björnlund, Pierre Bergsten Nosabyhallen
2022-11-25 20:00 131002050 FBC Engelholm A - VV-84 SK Bjuv 14 - 4 Tony Olsson, Erik Götborg Kungsgårdshallen
2022-11-25 20:00 131002054 Örkelljunga IF - Malmö FBC B 8 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2022-11-26 13:00 131002052 Malmhaug IBF B - IBK Lund B 6 - 4 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Kulladals Sporthall
2022-11-26 15:00 131002049 Munka-Ljungby IBK B - Burlöv HIBF 5 - 2 Niklas Jeppsson, Pierre Bergsten Munkahallen
2022-11-26 15:00 131002051 Lönsboda IBK - IBS Svedala 16 - 8 Kevin Karlsson, Erik Götborg Lönsboda Sporthall
2022-12-02 19:30 131002059 IBK Lund B - Willands IBK 8 - 10 Henrik Lott, Robin Jönsson Lerbäckshallen A
2022-12-02 20:00 131002060 Örkelljunga IF - IBK Finn - Lund 13 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn FORUM Örkelljunga
2022-12-02 20:15 131002057 IBS Svedala - Burlöv HIBF 11 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Aggarpshallen
2022-12-03 14:00 131002056 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK B 10 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2022-12-03 15:00 131002055 Lönsboda IBK - FBC Engelholm A 9 - 13 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Lönsboda Sporthall
2022-12-04 16:00 131002058 Malmö FBC B - Malmhaug IBF B 5 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Stadions Sporthall
2022-12-09 19:30 131002065 Willands IBK - Malmö FBC B 4 - 8 Matti Rouhiainen, Erik Höst Nosabyhallen
2022-12-10 12:00 131002063 Burlöv HIBF - VV-84 SK Bjuv 7 - 9 Marcus Rundström, William Nilsson Burlövs Sporthall
2022-12-10 13:30 131002066 IBK Finn - Lund - IBK Lund B 2 - 3 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Vipeholmshallen
2022-12-10 17:00 131002061 FBC Engelholm A - IBS Svedala 5 - 8 Kevin Karlsson, Erik Götborg Kungsgårdshallen
2022-12-11 14:00 131002064 Malmhaug IBF B - Örkelljunga IF 6 - 11 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kulladals Sporthall
2022-12-11 17:00 131002062 Munka-Ljungby IBK B - Lönsboda IBK 3 - 4 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Munkahallen
2022-12-14 20:30 131002071 IBK Finn - Lund - Burlöv HIBF 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Vipeholmshallen
2022-12-16 19:30 131002069 Willands IBK - Munka-Ljungby IBK B 8 - 4 Claus Pettersson, Magnus Svensson Nosabyhallen
2022-12-16 20:00 131002072 Örkelljunga IF - IBS Svedala 2 - 10 Tony Olsson, Petter Niklasson FORUM Örkelljunga
2022-12-18 11:30 131002070 IBK Lund B - VV-84 SK Bjuv 3 - 6 Petter Niklasson, Mikael Björkqvist Lerbäckshallen A
2022-12-18 13:00 131002068 Malmö FBC B - Lönsboda IBK 4 - 6 Tobias Garhem, Erik Höst Stadions Sporthall
2023-01-09 19:45 131002067 Malmhaug IBF B - FBC Engelholm A 5 - 11 Claus Pettersson, Magnus Svensson Sundsbrohallen
2023-01-13 20:00 131002073 FBC Engelholm A - Willands IBK 14 - 8 Robert Persson, Erik Götborg Kungsgårdshallen
2023-01-13 20:00 131002075 Munka-Ljungby IBK B - IBK Finn - Lund 9 - 6 Tony Olsson, Niklas Jeppsson Munkahallen
2023-01-13 20:00 131002076 VV-84 SK Bjuv - Örkelljunga IF 6 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2023-01-13 20:15 131002078 IBS Svedala - Malmö FBC B 12 - 4 Claus Pettersson, Magnus Svensson Aggarpshallen
2023-01-14 12:00 131002077 Burlöv HIBF - Malmhaug IBF B 10 - 5 Henrik Lott, Erik Höst Burlövs Sporthall
2023-01-14 17:00 131002074 Lönsboda IBK - IBK Lund B 6 - 0 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Lönsboda Sporthall
2023-01-20 20:00 131002083 Örkelljunga IF - Burlöv HIBF 5 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen FORUM Örkelljunga
2023-01-21 13:30 131002084 IBK Finn - Lund - IBS Svedala 4 - 12 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen
2023-01-21 14:00 131002080 Malmhaug IBF B - Lönsboda IBK 3 - 11 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2023-01-21 15:00 131002079 Malmö FBC B - FBC Engelholm A 5 - 11 Robert Persson, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2023-01-23 19:30 131002082 Willands IBK - VV-84 SK Bjuv 8 - 7 Malena Björnlund, Erik Höst Nosabyhallen
2023-01-24 19:45 131002081 IBK Lund B - Munka-Ljungby IBK B 1 - 5 Mikael Björkqvist, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2023-01-27 20:00 131002085 FBC Engelholm A - IBK Finn - Lund 14 - 6 Måns Gilén, Ali Tourabi Kungsgårdshallen
2023-01-27 20:00 131002087 Munka-Ljungby IBK B - Malmhaug IBF B 13 - 3 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Munkahallen
2023-01-27 20:15 131002090 IBS Svedala - IBK Lund B 5 - 3 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Aggarpshallen
2023-01-28 12:00 131002089 Burlöv HIBF - Willands IBK 5 - 9 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Burlövs Sporthall
2023-01-28 14:00 131002088 VV-84 SK Bjuv - Malmö FBC B 8 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Jens Billesskolan
2023-01-28 15:00 131002086 Lönsboda IBK - Örkelljunga IF 13 - 1 Niklas Jeppsson, Pierre Bergsten Lönsboda Sporthall
2023-02-03 19:30 131002091 Örkelljunga IF - FBC Engelholm A 2 - 12 Claus Pettersson, Magnus Svensson FORUM Örkelljunga
2023-02-03 19:30 131002096 Willands IBK - IBS Svedala 11 - 9 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Nosabyhallen
2023-02-04 13:30 131002092 IBK Finn - Lund - Lönsboda IBK 5 - 11 Marcus Rundström, William Nilsson Vipeholmshallen
2023-02-04 15:00 131002093 Malmö FBC B - Munka-Ljungby IBK B 2 - 9 Tony Olsson, Petter Niklasson Stadions Sporthall
2023-02-28 19:30 131002094 Malmhaug IBF B - VV-84 SK Bjuv 8 - 16 Henrik Lott, Erik Höst Kulladals Sporthall
2023-02-28 19:30 131002095 IBK Lund B - Burlöv HIBF 6 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Vipeholmshallen
2023-02-07 20:00 131002097 Lönsboda IBK - Willands IBK 18 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Lönsboda Sporthall
2023-02-07 20:00 131002101 Malmö FBC B - Burlöv HIBF 5 - 2 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Stadions Sporthall
2023-02-08 19:30 131002100 VV-84 SK Bjuv - IBK Finn - Lund 8 - 8 Petter Niklasson, Kevin Prahl Brogårdaskolan
2023-02-08 20:00 131002098 Munka-Ljungby IBK B - Örkelljunga IF 6 - 3 Kevin Karlsson, Erik Höst Munkahallen
2023-02-09 20:00 131002099 FBC Engelholm A - IBK Lund B 15 - 4 Niklas Jeppsson, Erik Höst Kungsgårdshallen
2023-02-09 20:00 131002102 IBS Svedala - Malmhaug IBF B 10 - 7 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Aggarpshallen
2023-02-11 12:00 131002104 Burlöv HIBF - Lönsboda IBK 3 - 13 Henrik Lott, Kevin Karlsson Burlövs Sporthall
2023-02-11 13:30 131002107 IBK Finn - Lund - Malmö FBC B 6 - 6 Magnus Svensson, Claus Pettersson Vipeholmshallen
2023-02-11 14:00 131002105 VV-84 SK Bjuv - IBS Svedala 5 - 9 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Jens Billesskolan
2023-02-11 14:00 131002106 Willands IBK - Malmhaug IBF B WO (5 - 0) Nosabyhallen
2023-02-11 15:00 131002108 Örkelljunga IF - IBK Lund B 6 - 2 Jürgen Neuenhofen, Pierre Bergsten FORUM Örkelljunga
2023-02-12 17:30 131002103 Munka-Ljungby IBK B - FBC Engelholm A 7 - 6 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Munkahallen
2023-02-14 19:30 131002113 IBK Lund B - Malmö FBC B 7 - 2 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vipeholmshallen
2023-02-16 19:30 131002109 Lönsboda IBK - VV-84 SK Bjuv 16 - 2 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Lönsboda Sporthall
2023-02-17 20:00 131002114 Örkelljunga IF - Willands IBK 4 - 12 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren FORUM Örkelljunga
2023-02-19 14:00 131002112 Malmhaug IBF B - IBK Finn - Lund 7 - 8 Ahmad Homsi, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2023-02-20 19:30 131002111 IBS Svedala - Munka-Ljungby IBK B 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Aggarpshallen
2023-02-20 20:15 131002110 FBC Engelholm A - Burlöv HIBF 8 - 5 Jürgen Neuenhofen, Mårten Högblom Kungsgårdshallen
2023-03-03 20:15 131002117 IBS Svedala - Lönsboda IBK 7 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Aggarpshallen
2023-03-04 12:00 131002115 Burlöv HIBF - Munka-Ljungby IBK B 1 - 11 Claus Pettersson, Magnus Svensson Burlövs Sporthall
2023-03-04 13:30 131002119 IBK Finn - Lund - Willands IBK 11 - 8 Henrik Lott, Erik Höst Vipeholmshallen
2023-03-04 14:00 131002116 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm A 3 - 10 Petter Niklasson, Tony Olsson Brogårdaskolan
2023-03-04 15:00 131002120 Malmö FBC B - Örkelljunga IF 3 - 7 Mikael Björkqvist, Jonas Karlsson Stadions Sporthall
2023-03-05 13:30 131002118 IBK Lund B - Malmhaug IBF B 15 - 0 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Lerbäckshallen A
2023-03-10 19:30 131002125 Willands IBK - IBK Lund B 6 - 5 Magnus Svensson, Claus Pettersson Nosabyhallen
2023-03-10 20:00 131002121 FBC Engelholm A - Lönsboda IBK 9 - 3 Erik Götborg, Kevin Karlsson Kungsgårdshallen
2023-03-10 20:00 131002122 Munka-Ljungby IBK B - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Munkahallen
2023-03-11 13:30 131002126 IBK Finn - Lund - Örkelljunga IF 4 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2023-03-12 15:00 131002124 Malmhaug IBF B - Malmö FBC B 5 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2023-03-14 20:15 131002123 Burlöv HIBF - IBS Svedala 8 - 5 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Burlövs Sporthall
2023-03-18 15:00 131002127 IBS Svedala - FBC Engelholm A 4 - 6 Robin Jönsson, Niclas Eriksson Aggarpshallen
2023-03-18 15:00 131002128 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK B 4 - 3 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Lönsboda Sporthall
2023-03-18 15:00 131002129 VV-84 SK Bjuv - Burlöv HIBF 15 - 1 Kenan Masic, Dzenan Masic Brogårdaskolan
2023-03-18 15:00 131002130 Örkelljunga IF - Malmhaug IBF B 5 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson FORUM Örkelljunga
2023-03-18 15:00 131002131 Malmö FBC B - Willands IBK 8 - 9 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Kirsebergs Sporthall
2023-03-18 15:00 131002132 IBK Lund B - IBK Finn - Lund 4 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lerbäckshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK 22 18 1 3 220-103 117 55
2. FBC Engelholm A 22 17 1 4 216-110 106 52
3. Munka-Ljungby IBK B 22 17 1 4 165-92 73 52
4. IBS Svedala 22 16 1 5 175-115 60 49
5. Willands IBK 22 15 1 6 208-162 46 46
6. VV-84 SK Bjuv 22 12 1 9 162-148 14 37
7. Burlöv HIBF 22 8 2 12 115-161 -46 26
8. IBK Lund B 22 6 0 16 105-130 -25 18
9. Örkelljunga IF 22 5 1 16 101-160 -59 16
10. Malmö FBC B 22 5 1 16 101-179 -78 16
11. IBK Finn - Lund 22 3 5 14 108-196 -88 14
12. Malmhaug IBF B 22 2 1 19 100-220 -120 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis