Damjunior Svart A (2022/23)

Gruppspel
Damjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-16 11:00 231100005 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Telge SIBK DJ 8 - 5 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Furuborghallen
2022-10-16 14:30 231100002 Linköping IBK Ungdom DJ - Trosa Edanö IBK DJ 1 - 5 Philip Edlund, Oskar Mattsson Folkungahallen
2022-10-16 19:00 231100004 Åby IBK Ungdom DJ - Strängnäs IBK DJ 3 - 4 Emil Magnusson, Lukas Rondahl Åby Arena
2022-10-23 12:30 231100006 Trosa Edanö IBK DJ - Onyx IBS DJ 18 - 1 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-10-23 12:30 231100010 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Åby IBK Ungdom DJ 3 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Furuborghallen
2022-11-13 14:00 231100008 Strängnäs IBK DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 7 - 3 Stefan Öberg, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-10-30 15:00 231100012 Trosa Edanö IBK DJ - Strängnäs IBK DJ 4 - 2 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Hedebyhallen
2022-10-30 16:30 231100011 Onyx IBS DJ - IFK Gnesta DJ 4 - 1 Magnus Appelkvist, Admir Brkic Rosvalla Arena A
2023-01-27 19:30 231100014 Linköping IBK Ungdom DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 6 - 6 Ellen Brunnström, Fernando Rocabado Valkebohallen
2022-11-11 19:00 231100016 Strängnäs IBK DJ - Onyx IBS DJ 9 - 0 Joacim Hansson, Mikael Tegel Thomas Arena
2022-11-12 11:30 231100017 Telge SIBK DJ - IFK Gnesta DJ 4 - 2 Joacim Hansson, Mikael Tegel Västergård Arena A
2022-11-13 12:30 231100018 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Trosa Edanö IBK DJ 5 - 3 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-11-20 11:00 231100023 IFK Gnesta DJ - Åby IBK Ungdom DJ 3 - 6 Amanda Sigurbjörnsson, Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2023-01-25 18:45 231100021 Onyx IBS DJ - Telge SIBK DJ 6 - 4 Fredrik Åhlund, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2023-02-26 11:45 231100022 Strängnäs IBK DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 5 - 0 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2022-11-26 11:45 231100029 Linköping IBK Ungdom DJ - IFK Gnesta DJ 8 - 2 Simon Eriksson, Marthin Andersson Folkungahallen
2022-11-27 14:30 231100026 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Onyx IBS DJ 10 - 3 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborghallen
2022-11-27 19:00 231100027 Åby IBK Ungdom DJ - Telge SIBK DJ 6 - 10 Alvin Andersson, Patricio Boiardt Åby Arena
2022-12-02 19:00 231100031 Onyx IBS DJ - Åby IBK Ungdom DJ 4 - 9 Admir Brkic, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2022-12-03 13:00 231100035 IFK Gnesta DJ - Trosa Edanö IBK DJ 2 - 7 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-01-21 17:00 231100033 Telge SIBK DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 5 - 8 Josef Johancsik, Kjell Rolin Viksberghallen
2022-11-19 14:15 231100039 Trosa Edanö IBK DJ - Telge SIBK DJ 5 - 3 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Hedebyhallen
2022-12-11 14:00 231100037 Linköping IBK Ungdom DJ - Åby IBK Ungdom DJ 7 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2022-12-11 14:30 231100040 IFK Gnesta DJ - Strängnäs IBK DJ 0 - 23 Anton Carlsson, Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2022-12-17 10:45 231100041 Onyx IBS DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 1 - 5 Leo Lindh, Oscar Gärling Rosvalla Arena A
2022-12-17 12:30 231100044 Nykvarns IBF Ungdom DJ - IFK Gnesta DJ 3 - 4 Amanda Sigurbjörnsson, Mattias Lönnborg Furuborghallen
2022-12-18 13:30 231100045 Telge SIBK DJ - Strängnäs IBK DJ 3 - 5 Mauricio Diaz, Mikael Tegel Västergård Arena A
2022-12-18 15:15 231100043 Åby IBK Ungdom DJ - Trosa Edanö IBK DJ 0 - 7 Robin Andersson, Rågher Godin Åby Arena
2023-01-14 12:00 231100049 Strängnäs IBK DJ - Åby IBK Ungdom DJ 8 - 3 Mauricio Diaz, Peter Sigurbjörnsson Thomas Arena
2023-01-15 12:00 231100050 Telge SIBK DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 0 - 13 Mats Hällgren, Mauricio Diaz Västergård Arena A
2023-01-15 14:00 231100047 Trosa Edanö IBK DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 4 - 2 Kjell Rolin, Josef Johancsik Hedebyhallen
2023-01-21 13:30 231100051 Onyx IBS DJ - Trosa Edanö IBK DJ 1 - 10 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Rosvalla Arena A
2023-01-22 12:00 231100053 Linköping IBK Ungdom DJ - Strängnäs IBK DJ 2 - 8 Emil Magnusson, Christoffer Karlsson Folkungahallen
2023-02-14 19:30 231100055 Åby IBK Ungdom DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 3 - 7 Emil Magnusson, Didrik Carlsson Billbäcks Arena
2023-01-27 19:00 231100057 Strängnäs IBK DJ - Trosa Edanö IBK DJ 3 - 2 Mauricio Diaz, Hampus Larsson Thomas Arena
2023-01-29 11:00 231100059 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 2 - 0 Jörgen Johansson, Andreas Eriksson Furuborghallen
2023-01-29 16:00 231100056 IFK Gnesta DJ - Onyx IBS DJ 6 - 8 Joacim Hansson, Göran Engfors Gnesta Sporthall
2023-02-04 10:30 231100063 Trosa Edanö IBK DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 2 - 3 Sigge Maurer, Mauricio Diaz Hedebyhallen
2023-02-04 12:45 231100061 Onyx IBS DJ - Strängnäs IBK DJ 0 - 5 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Ramdalens Sportcenter
2023-02-05 13:00 231100062 IFK Gnesta DJ - Telge SIBK DJ 5 - 5 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-02-08 19:30 231100068 Åby IBK Ungdom DJ - IFK Gnesta DJ 7 - 6 Rågher Godin, Tomas Edstrand Åby Arena
2023-02-12 11:00 231100067 Nykvarns IBF Ungdom DJ - Strängnäs IBK DJ 5 - 4 Mauricio Diaz, Mattias Lönnborg Furuborghallen
2023-02-12 16:45 231100066 Telge SIBK DJ - Onyx IBS DJ 8 - 7 Josef Johancsik, Kjell Rolin Västergård Arena A
2023-02-18 11:45 231100072 Telge SIBK DJ - Åby IBK Ungdom DJ 3 - 8 Mauricio Diaz, Amanda Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2023-02-18 13:00 231100071 Onyx IBS DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 4 - 11 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Rosvalla Arena A
2023-02-19 14:45 231100074 IFK Gnesta DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 5 - 2 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Gnesta Sporthall
2023-02-26 13:00 231100078 Linköping IBK Ungdom DJ - Telge SIBK DJ 5 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Folkungahallen
2023-02-26 15:00 231100080 Trosa Edanö IBK DJ - IFK Gnesta DJ 13 - 1 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2023-03-01 19:45 231100076 Åby IBK Ungdom DJ - Onyx IBS DJ 2 - 5 Didrik Carlsson, Jimmy Eliasson Åby Arena
2023-03-04 12:00 231100082 Åby IBK Ungdom DJ - Linköping IBK Ungdom DJ 4 - 3 Jimmy Eliasson, Patricio Boiardt Åby Arena
2023-03-04 12:00 231100085 Strängnäs IBK DJ - IFK Gnesta DJ 14 - 1 Johan Engvall, Mauricio Diaz Thomas Arena
2023-03-04 12:30 231100084 Telge SIBK DJ - Trosa Edanö IBK DJ 4 - 10 Aarre Hietanen, Fredrik Wernqvist Västergård Arena A
2023-02-28 19:00 231100089 IFK Gnesta DJ - Nykvarns IBF Ungdom DJ 4 - 3 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-03-10 19:00 231100090 Strängnäs IBK DJ - Telge SIBK DJ 14 - 3 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Thomas Arena
2023-03-12 12:00 231100086 Linköping IBK Ungdom DJ - Onyx IBS DJ 6 - 4 Peter Ström, Hampus Larsson Folkungahallen
2023-03-12 16:00 231100088 Trosa Edanö IBK DJ - Åby IBK Ungdom DJ 4 - 2 Leo Lindh, Sigge Maurer Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strängnäs IBK DJ 14 12 0 2 111-29 82 36
2. Trosa Edanö IBK DJ 14 11 0 3 94-30 64 33
3. Nykvarns IBF Ungdom DJ 14 9 2 3 79-46 33 29
4. Linköping IBK Ungdom DJ 14 6 1 7 58-60 -2 19
5. Åby IBK Ungdom DJ 14 5 1 8 61-74 -13 16
6. Onyx IBS DJ 14 4 0 10 48-104 -56 12
7. Telge SIBK DJ 14 3 1 10 59-102 -43 10
8. IFK Gnesta DJ 14 3 1 10 42-107 -65 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis