USM Flickor 16 (2022/23)

Gruppspel
USM Flickor 16 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 11:00 580360001 IBF Dalen - Röbäcks IF 6 - 2 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-02-04 12:15 580360002 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IBF 3 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Umeå Energi Arena Väst
2023-02-04 14:30 580360003 Röbäcks IF - Umeå Västra IBF 2 - 4 Louise Ramebäck, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2023-02-04 15:45 580360004 IBF Dalen - Örnsköldsvik IBK 2 - 2 Louise Ramebäck, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2023-02-04 18:00 580360005 Örnsköldsvik IBK - Röbäcks IF 6 - 0 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2023-02-04 19:15 580360006 Umeå Västra IBF - IBF Dalen 3 - 3 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå Västra IBF 3 1 2 0 10-8 2 5
2. Örnsköldsvik IBK 3 1 2 0 11-5 6 5
3. IBF Dalen 3 1 2 0 11-7 4 5
4. Röbäcks IF 3 0 0 3 4-16 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580369001 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom 2 - 4 Hugo Jacobsson, Noah Räni Radiomasten Innebandycenter
2023-02-04 11:10 580369002 Hovslätts IK - IBF Tranås 3 - 3 Noah Räni, Hugo Jacobsson Radiomasten Innebandycenter
2023-02-04 13:20 580369003 Linköping IBK Ungdom - IBF Tranås 0 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Radiomasten Innebandycenter
2023-02-04 14:30 580369004 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK 6 - 3 Hugo Jacobsson, Noah Räni Radiomasten Innebandycenter
2023-02-04 16:30 580369005 Hovslätts IK - Linköping IBK Ungdom 3 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Radiomasten Innebandycenter
2023-02-04 17:40 580369006 IBF Tranås - Solfjäderstaden IBK 1 - 2 Noah Räni, Hugo Jacobsson Radiomasten Innebandycenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK 3 2 0 1 10-8 2 6
2. IBF Tranås 3 1 1 1 6-5 1 4
3. Hovslätts IK 3 1 1 1 9-11 -2 4
4. Linköping IBK Ungdom 3 1 0 2 6-7 -1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580370001 Lillån IBK - IBK Lockerud Mariestad 4 - 5 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2023-02-04 11:15 580370002 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 1 - 0 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2023-02-04 13:15 580370003 IBK Lockerud Mariestad - GS 86 AIF 2 - 1 Oscar Tjärnström, Oscar Harryson Mellringehallen - Örebro
2023-02-04 14:30 580370004 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 1 Oscar Tjärnström, Oscar Harryson Mellringehallen - Örebro
2023-02-04 16:30 580370005 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Lockerud Mariestad 0 - 2 Lars Fridell, Wilhelm Hansson Tönning Mellringehallen - Örebro
2023-02-04 17:45 580370006 GS 86 AIF - Lillån IBK 4 - 1 Wilhelm Hansson Tönning, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad 3 3 0 0 9-5 4 9
2. GS 86 AIF 3 1 0 2 5-4 1 3
3. Lillån IBK 3 1 0 2 9-10 -1 3
4. Skoghalls IBK Utveckling 3 1 0 2 2-6 -4 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-03 18:00 580371001 IBK Alingsås - FBC Lerum 4 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-03 19:15 580371002 IBK Vänersborg - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-04 11:00 580371003 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 6 Christian Ragnevi, Martin Almsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-04 12:15 580371004 IBK Alingsås - IBK Vänersborg 4 - 0 Christian Ragnevi, Martin Almsberg Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-04 15:00 580371005 IBK Vänersborg - FBC Lerum 1 - 5 Martin Almsberg, Sven Persson Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-04 16:15 580371006 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Alingsås 3 - 7 Sven Persson, Martin Almsberg Stadsskogshallen, Alingsås
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås 3 2 1 0 15-7 8 7
2. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 0 1 13-7 6 6
3. FBC Lerum 3 1 1 1 9-11 -2 4
4. IBK Vänersborg 3 0 0 3 1-13 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 18:00 580372001 IBF Älvstranden - Eken IBK 5 - 3 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2023-02-04 19:30 580372002 Landvetter IBK - Lindås IBK 5 - 0 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Pinntorps Idrottshall
2023-02-05 11:00 580372003 Eken IBK - Lindås IBK 0 - 5 Felix Bark Peterson, Håkan Krafft Pinntorps Idrottshall
2023-02-05 12:15 580372004 IBF Älvstranden - Landvetter IBK 2 - 5 Felix Bark Peterson, Håkan Krafft Pinntorps Idrottshall
2023-02-05 15:00 580372005 Landvetter IBK - Eken IBK 10 - 2 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
2023-02-05 16:15 580372006 Lindås IBK - IBF Älvstranden 2 - 4 Joakim Jögi, Jesper Dammert Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK 3 3 0 0 20-4 16 9
2. IBF Älvstranden 3 2 0 1 11-10 1 6
3. Lindås IBK 3 1 0 2 7-9 -2 3
4. Eken IBK 3 0 0 3 5-20 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-29 12:00 580373001 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 1 - 3 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen SBB Arena
2023-01-29 13:10 580373002 Månsarps IBK - Jönköpings IK Utveckling 3 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson SBB Arena
2023-01-29 15:10 580373003 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 1 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson SBB Arena
2023-01-29 16:20 580373004 CL98IC - Månsarps IBK 4 - 1 Linus Häggblom, Christopher Skäär SBB Arena
2023-01-29 18:20 580373005 Månsarps IBK - Växjö IBK Utveckling 1 - 5 Christopher Skäär, Linus Häggblom SBB Arena
2023-01-29 19:30 580373006 Jönköpings IK Utveckling - CL98IC 2 - 2 Christopher Skäär, Linus Häggblom SBB Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 9-4 5 6
2. Jönköpings IK Utveckling 3 1 2 0 7-6 1 5
3. CL98IC 3 1 1 1 7-6 1 4
4. Månsarps IBK 3 0 1 2 5-12 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 09:30 580374001 Warberg IBF - Träslövsläge IF 4 - 2 Jan Svensson, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-04 10:45 580374002 Varla IBK - Halmstads IBK 6 - 6 Jan Svensson, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-04 13:00 580374003 Träslövsläge IF - Halmstads IBK 4 - 1 Jan Svensson, Albin Persson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-04 14:15 580374004 Warberg IBF - Varla IBK 8 - 4 Sven-Gunnar Niklasson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-04 16:30 580374005 Varla IBK - Träslövsläge IF 0 - 6 Sven-Gunnar Niklasson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-04 17:45 580374006 Halmstads IBK - Warberg IBF 1 - 8 Sven-Gunnar Niklasson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Warberg IBF 3 3 0 0 20-7 13 9
2. Träslövsläge IF 3 2 0 1 12-5 7 6
3. Varla IBK 3 0 1 2 10-20 -10 1
4. Halmstads IBK 3 0 1 2 8-18 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-05 10:00 580375001 Bjärreds IBK - FC Helsingborg 4 - 3 Magnus Svensson, Claus Pettersson Bjärehovhallen
2023-02-05 11:10 580375002 Häljarps SK - IBK Lund 2 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Bjärehovhallen
2023-02-05 13:10 580375003 FC Helsingborg - IBK Lund 2 - 3 Claus Pettersson, Magnus Svensson Bjärehovhallen
2023-02-05 14:20 580375004 Bjärreds IBK - Häljarps SK 2 - 1 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bjärehovhallen
2023-02-05 16:20 580375005 Häljarps SK - FC Helsingborg 2 - 1 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bjärehovhallen
2023-02-05 17:30 580375006 IBK Lund - Bjärreds IBK 5 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bjärehovhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund 3 3 0 0 11-6 5 9
2. Bjärreds IBK 3 2 0 1 8-9 -1 6
3. Häljarps SK 3 1 0 2 5-6 -1 3
4. FC Helsingborg 3 0 0 3 6-9 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 09:30 580361001 Hudik/Björkberg IBK - IBF Falun Utveckling 4 - 3 Patric Jonsson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-02-04 10:45 580361002 Gullänget-Kroksta IBS - KAIS Mora UIF 4 - 2 Patric Jonsson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-02-04 12:45 580361003 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 2 - 0 Patric Jonsson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-02-04 14:00 580361004 Hudik/Björkberg IBK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Karim Boudiaf, Emil Sanderfors OilQuick Arena
2023-02-04 16:00 580361005 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Falun Utveckling 5 - 2 Karim Boudiaf, Emil Sanderfors OilQuick Arena
2023-02-04 17:15 580361006 KAIS Mora UIF - Hudik/Björkberg IBK 3 - 3 Karim Boudiaf, Emil Sanderfors OilQuick Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hudik/ Björkberg IBK 3 2 1 0 12-7 5 7
2. Gullänget-Kroksta IBS 3 2 0 1 10-9 1 6
3. IBF Falun Utveckling 3 1 0 2 7-9 -2 3
4. KAIS Mora UIF 3 0 1 2 5-9 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 09:30 580362001 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö 4 - 0 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2023-02-04 10:45 580362002 Sandvikens AIK - Strömsbro IF 4 - 4 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2023-02-04 13:15 580362003 IFK Dannemora/Ö - Strömsbro IF 0 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2023-02-04 14:30 580362004 IBK Östhammar - Sandvikens AIK 2 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2023-02-04 16:30 580362005 Sandvikens AIK - IFK Dannemora/Ö 12 - 1 Thomas Tanskanen, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2023-02-04 17:45 580362006 Strömsbro IF - IBK Östhammar 3 - 2 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Strömsbro IF 3 2 1 0 16-6 10 7
2. Sandvikens AIK 3 1 2 0 18-7 11 5
3. IBK Östhammar 3 1 1 1 8-5 3 4
4. IFK Dannemora/ Ö 3 0 0 3 1-25 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580363001 Vaksala SK - Bälinge IF 3 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Vattholma Sporthall
2023-02-04 11:15 580363002 Storvreta Ungdom IBK - IK Sirius IBK 2 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Vattholma Sporthall
2023-02-04 13:15 580363003 Bälinge IF - IK Sirius IBK 3 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Vattholma Sporthall
2023-02-04 14:30 580363004 Vaksala SK - Storvreta Ungdom IBK 3 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Vattholma Sporthall
2023-02-04 16:30 580363005 Storvreta Ungdom IBK - Bälinge IF 3 - 0 Alfons Eriksson, Lars Halvarsson Vattholma Sporthall
2023-02-04 17:45 580363006 IK Sirius IBK - Vaksala SK 4 - 2 Lars Halvarsson, Alfons Eriksson Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaksala SK 3 2 0 1 8-7 1 6
2. IK Sirius IBK 3 1 2 0 9-7 2 5
3. Storvreta Ungdom IBK 3 1 1 1 7-5 2 4
4. Bälinge IF 3 0 1 2 4-9 -5 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-05 09:45 580364001 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Hagunda IF 6 - 1 Fernando Rocabado, Mikael Rodin Mälarenergi Arena A
2023-02-05 11:00 580364002 Danderyds SK IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 2 Mikael Rodin, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2023-02-05 13:00 580364003 Hagunda IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2023-02-05 14:15 580364004 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Danderyds SK IBF 10 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2023-02-05 16:15 580364005 Danderyds SK IBF - Hagunda IF 3 - 4 Philip Groop, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-02-05 17:30 580364006 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ungdom 2 - 11 Philip Groop, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 3 0 0 27-5 22 9
2. Hagunda IF 3 2 0 1 9-11 -2 6
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 1 0 2 6-15 -9 3
4. Danderyds SK IBF 3 0 0 3 5-16 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 12:20 580365001 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 8 - 5 Fredrik Landin, Martin Åkesson Skogsängshallen
2023-02-04 13:30 580365002 Åkersberga IBF - Täby FC 0 - 8 Martin Åkesson, Fredrik Landin Skogsängshallen
2023-02-04 17:00 580365003 Värmdö IF - Täby FC 1 - 6 Martin Åkesson, Niklas Lundberg Skogsängshallen
2023-02-04 18:10 580365004 Tyresö Trollbäcken IBK - Åkersberga IBF 8 - 3 Martin Åkesson, Niklas Lundberg Skogsängshallen
2023-02-05 11:50 580365005 Åkersberga IBF - Värmdö IF 4 - 4 Erik Nyman, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2023-02-05 13:00 580365006 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 0 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 17-1 16 9
2. Tyresö Trollbäcken IBK 3 2 0 1 16-11 5 6
3. Värmdö IF 3 0 1 2 10-18 -8 1
4. Åkersberga IBF 3 0 1 2 7-20 -13 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-05 10:10 580366002 Huddinge IBS - Sköndals IK 3 - 1 Filip Lövenklint, Peter Lassfolk Hässelbyhallen
2023-02-05 13:20 580366004 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 0 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Hässelbyhallen
2023-02-05 16:30 580366006 Sköndals IK - Hässelby SK IBK 4 - 4 William Albrecht, Viggo Modigh Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 2 2 0 0 9-1 8 6
2. Sköndals IK 2 0 1 1 5-7 -2 1
3. Hässelby SK IBK 2 0 1 1 4-10 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-04 10:00 580367001 Salems IF - Älvsjö AIK IBF 9 - 2 Alice Fritshammar, Kevin Helly Skogsängshallen
2023-02-04 11:10 580367002 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK 8 - 0 Kevin Helly, Alice Fritshammar Skogsängshallen
2023-02-04 14:40 580367003 Älvsjö AIK IBF - Väsby AIK 2 - 3 Alice Fritshammar, Fredrik Landin Skogsängshallen
2023-02-04 15:50 580367004 Salems IF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 2 Niklas Lundberg, Alice Fritshammar Skogsängshallen
2023-02-05 09:30 580367005 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Erik Nyman, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2023-02-05 10:40 580367006 Väsby AIK - Salems IF 0 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Skogsängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 3 3 0 0 19-4 15 9
2. Bele Barkarby IF IBF 3 2 0 1 15-7 8 6
3. Väsby AIK 3 1 0 2 3-14 -11 3
4. Älvsjö AIK IBF 3 0 0 3 5-17 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
USM Flickor 16 Grupp 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-02-05 09:00 580368001 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 3 Christer Avasjö, Richard Himberg Hedebyhallen
2023-02-05 10:15 580368002 Nykvarns IBF Ungdom - FBI Tullinge 0 - 4 Leo Lindh, Richard Himberg Hedebyhallen
2023-02-05 12:30 580368003 Onyx IBS - FBI Tullinge 3 - 4 Christer Avasjö, Richard Himberg Hedebyhallen
2023-02-05 13:45 580368004 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 3 - 4 Leo Lindh, Richard Himberg Hedebyhallen
2023-02-05 15:45 580368005 Nykvarns IBF Ungdom - Onyx IBS 4 - 4 Christer Avasjö, Leo Lindh Hedebyhallen
2023-02-05 17:00 580368006 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 1 - 5 Christer Avasjö, Richard Himberg Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 3 2 0 1 13-8 5 6
2. FBI Tullinge 3 2 0 1 9-8 1 6
3. Nykvarns IBF Ungdom 3 1 1 1 8-11 -3 4
4. Onyx IBS 3 0 1 2 10-13 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis