Herr 2 VIBF/ÖLIBF (2022/23)

Gruppspel
Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2022/2023
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-30 19:30 211000003 Surahammars IBF H2 - IBK Hallsta H2 3 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-01 19:00 211000006 Västerås IBS Ungdom H2 - Tillberga IK Roosters H2 6 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-10-02 13:00 211000005 IBK Köping H2 - Skälby IBK Ung H2 9 - 4 August Ericsson, Mohamed Abdirisak Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-02 13:30 211000004 Lillån IBK Ung H2 - Kumla IBK H2 3 - 3 e.förl. Lars Fridell, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-10-02 16:00 211000001 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 e.förl. Lars Flink, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2022-10-08 12:30 211000008 Kumla IBK H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 6 Lars Fridell, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-10-08 15:00 211000009 Skälby IBK Ung H2 - Surahammars IBF H2 4 - 10 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2022-10-08 15:00 211000011 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 3 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2022-10-08 16:00 211000007 IBK Hallsta H2 - Sala Silverstaden IBK H2 5 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Nibblehallen
2022-10-08 17:30 211000010 Tillberga IK Roosters H2 - Lillån IBK Ung H2 10 - 7 Dan Barthlen, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2022-10-14 19:30 211000014 Örebro SK IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2022-10-14 19:30 211000015 Surahammars IBF H2 - Kumla IBK H2 9 - 5 Daniel Östling, Lars Flink Mälarenergi Arena Surahammar
2022-10-15 13:00 211000017 IBK Köping H2 - Tillberga IK Roosters H2 10 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-10-15 19:00 211000016 Lillån IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 9 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2022-10-16 16:00 211000018 Västerås IBS Ungdom H2 - Skälby IBK Ung H2 5 - 2 August Ericsson, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-10-21 19:00 211000023 IBK Hallsta H2 - IBK Köping H2 4 - 2 Lars Fridell, Micael Svensson Nibblehallen
2022-10-22 13:00 211000024 Kumla IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 4 - 5 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-10-22 15:00 211000021 Per-Ols IBF H2 - Surahammars IBF H2 9 - 1 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2022-10-22 16:00 211000020 Tillberga IK Roosters H2 - Örebro SK IBK H2 2 - 8 Daniel Östling, Henrik Brehmer Tillberga Sporthall
2022-10-23 16:00 211000019 Skälby IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 4 - 8 Daniel Östling, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-10-28 19:00 211000029 Tillberga IK Roosters H2 - Skälby IBK Ung H2 16 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2022-10-28 20:00 211000026 Lillån IBK Ung H2 - Surahammars IBF H2 3 - 8 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-10-29 19:00 211000028 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 5 e.förl. Daniel Östling, Dan Barthlen Mälarenergi Arena A
2022-10-30 16:00 211000025 Sala Silverstaden IBK H2 - Örebro SK IBK H2 6 - 8 Tobias Söderberg, Lars Flink Sala Idrottshall
2022-10-30 19:00 211000030 Kumla IBK H2 - IBK Hallsta H2 12 - 4 Lars Fridell, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-04 19:00 211000031 IBK Hallsta H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 4 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2022-11-04 19:30 211000033 Örebro SK IBK H2 - IBK Köping H2 4 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-11-05 15:00 211000036 Per-Ols IBF H2 - Tillberga IK Roosters H2 11 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2022-11-10 19:00 211000032 Skälby IBK Ung H2 - Kumla IBK H2 9 - 5 Daniel Östling, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-01-29 14:30 211000034 Lillån IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-11-18 19:30 211000037 Surahammars IBF H2 - Örebro SK IBK H2 11 - 4 Daniel Östling, Dan Barthlen Mälarenergi Arena Surahammar
2022-11-19 13:00 211000038 Västerås IBS Ungdom H2 - Lillån IBK Ung H2 3 - 2 Andreas Larsson, Mårten Hanold Mälarenergi Arena A
2022-11-19 16:00 211000041 Kumla IBK H2 - IBK Köping H2 6 - 5 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-11-19 17:30 211000040 Tillberga IK Roosters H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2022-11-20 12:00 211000042 Skälby IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 4 - 9 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2022-11-22 20:00 211000047 Lillån IBK Ung H2 - Skälby IBK Ung H2 5 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2022-11-25 19:00 211000044 IBK Hallsta H2 - Per-Ols IBF H2 3 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2022-11-25 19:30 211000043 Örebro SK IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 7 Tomas Persson, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2022-11-26 13:00 211000046 IBK Köping H2 - Surahammars IBF H2 5 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-11-27 16:00 211000045 Sala Silverstaden IBK H2 - Kumla IBK H2 Daniel Östling, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2022-12-10 13:30 211000049 Surahammars IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena Surahammar
2022-12-10 15:00 211000051 Per-Ols IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Fagerstahallen
2022-12-10 18:00 211000054 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Hallsta H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Tillberga Sporthall
2022-12-10 19:00 211000052 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Köping H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2022-12-11 16:00 211000050 Skälby IBK Ung H2 - Örebro SK IBK H2 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2022-12-16 19:30 211000057 Örebro SK IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2022-12-17 15:00 211000055 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Andreas Larsson, Mårten Hanold Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-12-17 15:00 211000059 Per-Ols IBF H2 - Skälby IBK Ung H2 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Fagerstahallen
2022-12-17 15:30 211000060 Tillberga IK Roosters H2 - Kumla IBK H2 Daniel Östling, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2022-12-17 19:00 211000056 Västerås IBS Ungdom H2 - Surahammars IBF H2 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2023-01-07 13:30 211000066 Surahammars IBF H2 - Tillberga IK Roosters H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-07 16:00 211000063 IBK Hallsta H2 - Örebro SK IBK H2 Nibblehallen
2023-01-07 16:00 211000065 Kumla IBK H2 - Per-Ols IBF H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-08 16:00 211000061 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Sala Idrottshall
2023-01-08 16:00 211000062 Lillån IBK Ung H2 - IBK Köping H2 Idrottshuset, Örebro Plan 2
2023-01-13 19:00 211000069 IBK Hallsta H2 - Surahammars IBF H2 Nibblehallen
2023-01-14 15:00 211000067 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Fagerstahallen
2023-01-14 16:00 211000070 Kumla IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-14 16:00 211000071 Skälby IBK Ung H2 - IBK Köping H2 Mälarenergi Arena B
2023-01-15 15:00 211000072 Tillberga IK Roosters H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Tillberga Sporthall
2023-01-16 211000076 Lillån IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2023-01-20 19:30 211000074 Örebro SK IBK H2 - Kumla IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2023-01-21 13:00 211000077 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-01-22 12:00 211000075 Surahammars IBF H2 - Skälby IBK Ung H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-01-22 16:00 211000073 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Hallsta H2 Sala Idrottshall
2023-01-28 14:00 211000081 Kumla IBK H2 - Surahammars IBF H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-01-28 15:00 211000080 Per-Ols IBF H2 - Örebro SK IBK H2 Fagerstahallen
2023-01-28 15:00 211000082 IBK Hallsta H2 - Lillån IBK Ung H2 Nibblehallen
2023-01-28 15:30 211000083 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Köping H2 Tillberga Sporthall
2023-01-28 16:00 211000084 Skälby IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Mälarenergi Arena A
2023-02-10 19:30 211000086 Örebro SK IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Mellringehallen - Örebro
2023-02-11 12:00 211000087 Surahammars IBF H2 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-11 15:00 211000089 IBK Köping H2 - IBK Hallsta H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-12 16:00 211000085 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Sala Idrottshall
2023-02-12 16:00 211000090 Västerås IBS Ungdom H2 - Kumla IBK H2 Mälarenergi Arena A
2023-02-17 19:00 211000096 IBK Hallsta H2 - Kumla IBK H2 Nibblehallen
2023-02-17 19:30 211000091 Örebro SK IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mellringehallen - Örebro
2023-02-17 19:30 211000092 Surahammars IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-02-18 15:00 211000094 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Fagerstahallen
2023-02-18 16:00 211000095 Skälby IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters H2 Mälarenergi Arena A
2023-02-25 13:00 211000099 IBK Köping H2 - Örebro SK IBK H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-02-25 14:00 211000098 Kumla IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-02-25 14:00 211000102 Tillberga IK Roosters H2 - Per-Ols IBF H2 Tillberga Sporthall
2023-02-26 16:00 211000097 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Hallsta H2 Mälarenergi Arena A
2023-02-26 16:00 211000100 Sala Silverstaden IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 Sala Idrottshall
2023-02-28 19:30 211000104 Lillån IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Norrbyhallen
2023-02-28 19:45 211000106 Sala Silverstaden IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Sala Idrottshall
2023-03-01 19:00 211000103 Örebro SK IBK H2 - Surahammars IBF H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-01 19:00 211000107 IBK Köping H2 - Kumla IBK H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-01 19:00 211000108 IBK Hallsta H2 - Skälby IBK Ung H2 Nibblehallen
2023-03-04 13:00 211000112 Surahammars IBF H2 - IBK Köping H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-04 13:00 211000113 Skälby IBK Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-04 15:00 211000110 Per-Ols IBF H2 - IBK Hallsta H2 Fagerstahallen
2023-03-04 16:00 211000111 Kumla IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-03-05 16:00 211000109 Västerås IBS Ungdom H2 - Örebro SK IBK H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-10 19:00 211000120 IBK Hallsta H2 - Tillberga IK Roosters H2 Nibblehallen
2023-03-10 19:30 211000116 Örebro SK IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-11 12:00 211000118 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-11 14:00 211000115 Sala Silverstaden IBK H2 - Surahammars IBF H2 Sala Idrottshall
2023-03-11 14:30 211000117 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Norrbyhallen
2023-03-18 12:00 211000122 Surahammars IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Mälarenergi Arena Surahammar
2023-03-18 14:00 211000126 Kumla IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-03-18 14:30 211000123 Lillån IBK Ung H2 - Örebro SK IBK H2 Norrbyhallen
2023-03-18 17:00 211000125 Skälby IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-19 16:00 211000121 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 Sala Idrottshall
2023-03-25 15:00 211000127 Västerås IBS Ungdom H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mälarenergi Arena A
2023-03-25 15:00 211000128 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-03-25 15:00 211000129 Örebro SK IBK H2 - IBK Hallsta H2 Mellringehallen - Örebro
2023-03-25 15:00 211000131 Per-Ols IBF H2 - Kumla IBK H2 Fagerstahallen
2023-03-25 15:00 211000132 Tillberga IK Roosters H2 - Surahammars IBF H2 Tillberga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Surahammars IBF H2 7 6 0 (0) 1 48-32 16 18
2. Västerås IBS Ungdom H2 7 5 1 (0) 1 35-28 7 16
3. Per-Ols IBF H2 7 4 2 (0) 1 48-28 20 14
4. Örebro SK IBK H2 7 4 1 (0) 2 41-40 1 13
5. IBK Hallsta H2 8 4 0 (0) 4 38-47 -9 12
6. Tillberga IK Roosters H2 7 3 0 (0) 4 49-49 0 9
7. IBK Köping H2 7 2 1 (0) 4 37-32 5 7
8. Kumla IBK H2 7 2 1 (0) 4 40-41 -1 7
9. Skälby IBK Ung H2 8 2 0 (0) 6 39-67 -28 6
10. Sala Silverstaden IBK H2 5 1 1 (1) 3 26-28 -2 5
11. Lillån IBK Ung H2 6 1 1 (0) 4 29-38 -9 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis