Damer Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 14:00 141205005 Värnamo IK - Vetlanda IBF 7 - 1 Malou Hallström, Therese Spjut Värnamo Sporthall
2022-10-01 14:30 141205001 CL98IC - Sävsjö IBK 3 - 2 e.förl. Linus Sjöberg, Mikael Lundin Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-10-01 15:00 141205002 FBC Karlskrona - Husqvarna IK 3 - 7 Henrik Gilliusson, Per Bratt Vedeby Sporthall A
2022-10-01 17:00 141205003 Hovslätts IK - Jönköpings IK Utveckling 6 - 0 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-02 12:30 141205004 Växjö IBK Utveckling - Olofströms IBK 4 - 9 Filip Karlsson, Roger Gardell Fortnox Arena A-hall
2022-10-07 19:30 141205006 Sävsjö IBK - Värnamo IK 4 - 2 Daniel Pettersson, Johnny Edh Sävsjö Sporthall
2022-10-07 19:30 141205007 Vetlanda IBF - Olofströms IBK 2 - 9 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-10-08 14:00 141205010 Husqvarna IK - CL98IC 5 - 5 e.förl. Oscar Tjärnström, Oskar Lööke Huskvarna Sporthall A
2022-10-08 16:00 141205008 Växjö IBK Utveckling - Hovslätts IK 2 - 8 Per Elofsson, Ulf Åberg Fortnox Arena A-hall
2022-10-09 12:30 141205009 Jönköpings IK Utveckling - FBC Karlskrona 5 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-10-14 19:30 141205012 CL98IC - Jönköpings IK Utveckling 7 - 5 Michell Rohde, Roger Gardell SBB Arena
2022-10-14 19:30 141205013 FBC Karlskrona - Växjö IBK Utveckling 4 - 5 e.förl. Christer Jonsson, Nicklas Hult Vedeby Sporthall A
2022-10-15 14:00 141205014 Hovslätts IK - Vetlanda IBF 11 - 2 Daniel Pettersson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-15 15:00 141205011 Sävsjö IBK - Husqvarna IK 5 - 4 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2022-10-15 16:30 141205015 Värnamo IK - Olofströms IBK 4 - 7 Michell Rohde, Roger Gardell Värnamo Sporthall
2022-10-22 14:00 141205018 Olofströms IBK - Husqvarna IK 9 - 7 Henrik Gilliusson, Marcus Ingolf Olofströms Sporthall
2022-10-22 15:00 141205016 FBC Karlskrona - Sävsjö IBK 2 - 7 Senad Hamula, Linus Sandberg Vedeby Sporthall A
2022-10-22 16:00 141205020 Vetlanda IBF - Växjö IBK Utveckling 7 - 2 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-10-22 17:00 141205017 Hovslätts IK - CL98IC 6 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-23 17:30 141205019 Värnamo IK - Jönköpings IK Utveckling 9 - 10 e.förl. Ulf Åberg, Per Elofsson Värnamo Sporthall
2022-10-28 19:30 141205022 Växjö IBK Utveckling - Värnamo IK 1 - 0 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Fortnox Arena A-hall
2022-10-28 20:00 141205021 CL98IC - FBC Karlskrona 4 - 5 Rasmus Wirstam, Johan Magnusson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-10-29 15:00 141205025 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 7 - 2 Therese Spjut, Malou Hallström Sävsjö Sporthall
2022-10-29 16:00 141205023 Jönköpings IK Utveckling - Olofströms IBK 8 - 7 e.förl. Magnus Widlund, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-10-30 13:45 141205024 Husqvarna IK - Hovslätts IK 3 - 5 Anders Perman, Gustav Perman Huskvarna Sporthall A
2022-11-11 19:30 141205027 Olofströms IBK - FBC Karlskrona 8 - 4 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Olofströms Sporthall
2022-11-11 19:30 141205029 Vetlanda IBF - Husqvarna IK 2 - 8 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-11-12 17:00 141205028 Värnamo IK - CL98IC 0 - 5 Johnny Edh, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2022-11-13 14:00 141205030 Växjö IBK Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 7 - 9 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Fortnox Arena A-hall
2023-01-09 20:00 141205026 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 7 - 3 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-11-16 20:00 141205034 Husqvarna IK - Värnamo IK 7 - 3 Oskar Lööke, Jonas Säleby Huskvarna Sporthall A
2022-11-18 20:00 141205031 CL98IC - Olofströms IBK 3 - 5 Rasmus Wirstam, Therese Spjut Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-11-20 13:30 141205032 FBC Karlskrona - Hovslätts IK 5 - 8 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A
2022-11-20 14:00 141205033 Jönköpings IK Utveckling - Vetlanda IBF 8 - 4 Nicklas Bard, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-12 19:30 141205035 Sävsjö IBK - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Sävsjö Sporthall
2022-11-25 19:00 141205039 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 2 - 3 Andreas Nilsson, Robert Risberg Fortnox Arena A-hall
2022-11-25 19:30 141205038 Vetlanda IBF - FBC Karlskrona 8 - 9 Malou Hallström, Therese Spjut Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-11-26 13:00 141205036 Olofströms IBK - Sävsjö IBK 6 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Olofströms Sporthall
2022-11-26 14:00 141205037 Värnamo IK - Hovslätts IK 3 - 1 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Värnamo Sporthall
2022-11-27 12:30 141205040 Jönköpings IK Utveckling - Husqvarna IK 8 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-12-09 19:30 141205045 Sävsjö IBK - Jönköpings IK Utveckling 4 - 5 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Sävsjö Sporthall
2022-12-10 11:45 141205044 Husqvarna IK - Växjö IBK Utveckling 6 - 2 Christian Österström, Oscar Tjärnström Huskvarna Sporthall A
2022-12-10 14:00 141205043 Hovslätts IK - Olofströms IBK 3 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-10 15:00 141205042 FBC Karlskrona - Värnamo IK 7 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström Vedeby Sporthall A
2023-03-08 20:00 141205041 CL98IC - Vetlanda IBF 4 - 1 Roger Gardell, Malou Hallström Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-12-14 18:45 141205047 Olofströms IBK - Växjö IBK Utveckling 9 - 3 Linus Sjöberg, Kevin Andersson Olofströms Sporthall
2022-12-17 15:00 141205050 Sävsjö IBK - CL98IC 10 - 6 Hannes Berggren, Christopher Skäär Sävsjö Sporthall
2022-12-17 17:00 141205049 Husqvarna IK - FBC Karlskrona 10 - 6 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2022-12-18 13:00 141205046 Vetlanda IBF - Värnamo IK 3 - 4 Johan Magnusson, Johan Palm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-19 20:00 141205048 Jönköpings IK Utveckling - Hovslätts IK 3 - 6 Nicklas Bard, Josef Albertsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-07 13:00 141205051 CL98IC - Husqvarna IK 5 - 6 Malou Hallström, Pelle Hallström Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2023-01-08 14:00 141205054 Olofströms IBK - Vetlanda IBF 15 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Olofströms Sporthall
2023-01-26 19:45 141205055 Värnamo IK - Sävsjö IBK 1 - 2 Therese Spjut, Johan Oxenmyr Värnamo Sporthall
2023-01-29 15:30 141205052 FBC Karlskrona - Jönköpings IK Utveckling 11 - 2 Dragan Zaharijev, Marcus Ingolf Vedeby Sporthall A
2023-02-09 19:30 141205053 Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling 8 - 3 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-11 20:00 141205060 Husqvarna IK - Sävsjö IBK 4 - 1 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Huskvarna Sporthall A
2023-01-13 19:30 141205057 Vetlanda IBF - Hovslätts IK 3 - 17 Emil Lindén, Adam Rydholm Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-01-14 14:00 141205056 Olofströms IBK - Värnamo IK 3 - 2 Axel Carlsson, Robin Brunell Olofströms Sporthall
2023-01-14 16:00 141205058 Växjö IBK Utveckling - FBC Karlskrona 4 - 7 Andreas Karlsson, Jan Blohm Fortnox Arena A-hall
2023-01-15 13:00 141205059 Jönköpings IK Utveckling - CL98IC 6 - 5 Emil Lindén, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-20 20:00 141205061 CL98IC - Hovslätts IK 3 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2023-01-21 11:45 141205064 Husqvarna IK - Olofströms IBK 10 - 7 Anders Perman, Gustav Perman Huskvarna Sporthall A
2023-01-21 15:00 141205065 Sävsjö IBK - FBC Karlskrona 4 - 3 Therese Spjut, Malou Hallström Sävsjö Sporthall
2023-01-22 11:00 141205063 Jönköpings IK Utveckling - Värnamo IK 5 - 9 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2023-01-22 17:00 141205062 Växjö IBK Utveckling - Vetlanda IBF 10 - 2 Per Elofsson, Ulf Åberg Fortnox Arena A-hall
2023-02-03 19:30 141205070 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK 6 - 7 Anders Stenberg, Tomas Akthagen Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-02-04 14:00 141205067 Hovslätts IK - Husqvarna IK 8 - 6 Johan Oxenmyr, Filip Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-04 14:00 141205068 Olofströms IBK - Jönköpings IK Utveckling 18 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2023-02-04 14:00 141205069 Värnamo IK - Växjö IBK Utveckling 2 - 3 Linus Sandberg, Senad Hamula Värnamo Sporthall
2023-02-04 15:00 141205066 FBC Karlskrona - CL98IC 6 - 5 e.förl. Mikael Lundin, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall A
2023-02-11 15:00 141205075 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 5 - 4 e.förl. Frans Bladh, Johan Magnusson Sävsjö Sporthall
2023-02-17 19:30 141205074 Husqvarna IK - Vetlanda IBF 6 - 4 Andreas Karlsson, Jan Blohm Huskvarna Sporthall A
2023-02-17 20:00 141205071 CL98IC - Värnamo IK 1 - 3 Johan Palm, Johan Magnusson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2023-02-18 14:00 141205073 Jönköpings IK Utveckling - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 Adam Rydholm, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-18 15:00 141205072 FBC Karlskrona - Olofströms IBK 5 - 15 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2023-02-01 19:30 141205078 Värnamo IK - Husqvarna IK 2 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Värnamo Sporthall
2023-02-11 14:00 141205077 Olofströms IBK - CL98IC 10 - 7 Per Elofsson, Bengt Andersson Olofströms Sporthall
2023-02-25 14:00 141205076 Hovslätts IK - FBC Karlskrona 6 - 7 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-25 14:00 141205079 Vetlanda IBF - Jönköpings IK Utveckling 6 - 9 Malou Hallström, Therese Spjut Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-02-25 17:00 141205080 Växjö IBK Utveckling - Sävsjö IBK 5 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Fortnox Arena A-hall
2023-03-04 14:00 141205083 Hovslätts IK - Värnamo IK 7 - 2 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-04 15:00 141205082 FBC Karlskrona - Vetlanda IBF 7 - 5 Therese Spjut, Roger Gardell Vedeby Sporthall A
2023-03-04 17:00 141205084 Husqvarna IK - Jönköpings IK Utveckling 5 - 0 Huskvarna Sporthall A
2023-03-05 13:00 141205085 Sävsjö IBK - Olofströms IBK 4 - 9 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Sävsjö Sporthall
2023-03-05 14:30 141205081 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 e.förl. Anders Stenberg, Jonas Hellberg SBB Arena
2023-03-12 14:00 141205086 Olofströms IBK - Hovslätts IK 6 - 7 e.förl. Robin Brunell, Therese Spjut Olofströms Sporthall
2023-03-12 14:00 141205087 Värnamo IK - FBC Karlskrona 4 - 2 Viktor Bringstam, Gustav Jarnegren Värnamo Sporthall
2023-03-12 14:00 141205088 Vetlanda IBF - CL98IC 4 - 6 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2023-03-12 14:00 141205089 Växjö IBK Utveckling - Husqvarna IK 5 - 4 Bengt Helgesson, Anders Lindqvist Fortnox Arena A-hall
2023-03-12 14:00 141205090 Jönköpings IK Utveckling - Sävsjö IBK 2 - 3 Isak Mörnstål, Pontus Knutsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hovslätts IK 18 14 2 (1) 2 122-62 60 45
2. Olofströms IBK 18 14 2 (0) 2 154-82 72 44
3. Husqvarna IK 18 11 1 (0) 6 109-80 29 34
4. Sävsjö IBK 18 10 2 (1) 6 77-74 3 33
5. Jönköpings IK Utveckling 18 8 2 (2) 8 94-121 -27 28
6. FBC Karlskrona 18 7 2 (1) 9 97-110 -13 24
7. CL98IC 18 5 4 (2) 9 80-83 -3 21
8. Värnamo IK 18 6 1 (0) 11 60-73 -13 19
9. Växjö IBK Utveckling 18 5 2 (1) 11 67-93 -26 18
10. Vetlanda IBF 18 1 0 (0) 17 64-146 -82 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis