Spelprogram - JAS HJ18 Play Off 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Svart, Vit, Svartgula
Bele Barkarby IF IBF Stefan Andersson stejaandersson@hotmail.com 0707131822 Svart, Svart, Svart
FBC Aspen/FBC Lerum Röd, Röd, Vita
FBC Helsingborg/FC Helsingborg Tony Taijala tony@fch.nu 073-619 18 81 Blå/Svart, Svart, Svart
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Hagfors IBS/Edebäck IBF Thomas Eriksson thomas.eriksson@edu.hagfors.se 073-545 13 23
Hovslätts IK Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd, Vit, Vit
IBF Falun Ungdom Ciya Hajo ciya.hajo@hagstromska.se Rosa, Svart, Svart
IBK Kungälv Erik Stambej Stambej@hotmail.com Vit, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad/Ungdom Roger Karlsson enasahedas@hotmail.se 070-6587753 Röd, Röd, Röd
IBK Lund/IBK Lund Elit Svart-grön, Svart-grön, Svart
IK Sirius FBC Blå/Svart, svart, svart
Ingarö IF JAS Svart, Svart, Svart
Jönköping IBK Ungdom Jonas Nyström jonas.nystrom@evry.com 070-3089302 Röd, Röd, Röd
KAIS Mora UIF David Normark Normark39@gmail.com 0722018801 Röd, Svart, Svart
Karlstad IBF Ungdom Oskar Moberg o_moberg@live.se 070-5777485 Blå, Svart, Svart
Ledberg IBF Johannes Batshon johannesbatshon73@gmail.com 0768997190 Grön/Vit, Vit, Vit
Lillån IBK Edvin Eriksson eriksssson99@gmail.com 0767684323 Grön, Vit (dam=svart), Vit
Lindås Rasta IBK Anders Mattsson anders.am.mattsson@gmail.com 0765-534155 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Nykvarn IF/IBF Ungdom Erik Svensson erik.svensson@delaval.com 0709566741 Svart, Svart, Svart
Pixbo Wallenstam IBF Mehregan Redjamand mehregan.redjamand@pixbo.se Rödvit/Röd/Röd
RIG Umeå IBF John Edström john.edstrom@umea.se 0702345455 Blå, Blå, Gul/Blå randiga
Salems IF Lila/blå, Vit, Vit
Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom Svart, Svart, Svart
Storvreta IBK Theodor Jonsson theddetheodorjonsson@gmail.com 0761919042 Röd, Svart, Röd
Sundsvall FBC Ungdom Patrik Norlander patrik.norlander@gmail.com 070-5667777 Vit, Vit, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK Casper Forsblad casper_forsblad@hotmail.com 0733770446 svart/svart, svart, svart
Täby FC Ida Nedin 0702859536 Vit, Vit, Vit
Warberg IBF Andreas Wahman andreas.wahman@warbergic.se 070-5656656 Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK Jesper Svensson jessve@hotmail.com 0702179995 Blå, Blå, Blå
Växjö IBK Utv David Lindahl david.lindahl@telia.com 076-792 2805 Mörkblå/Mörkblå/Mörkblå
Åstorp/Kvidinge IBS Joakim Nordstedt joakim.nordstedt@hotmail.com 0708725004 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-03-29 19:30 1 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Skogsängshallen
2019-03-29 19:30 1 Lillån IBK - Skälby IBK/Tillberga IK Ungdom 9 - 4 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Idrottshuset Örebro 246
2019-03-31 12:15 1 IBF Falun Ungdom - Storvreta IBK 8 - 4 Daniel Larsson, Amir Zilic Guide Arena 312
2019-03-31 13:00 1 RIG Umeå IBF - KAIS Mora UIF 11 - 0 Mats Öster, Thomas Jonsson Umeå Energi Arena
2019-03-31 13:00 1 AIK IBF - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 6 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Råstaparkhallen
2019-03-31 13:30 1 FBC Helsingborg/FC Helsingborg - Hovslätts IK 7 - 10 Sigge Svensson Martell, Tony Olsson Västergårdshallen 234
2019-03-31 15:00 1 IBK Lund/IBK Lund Elit - Jönköping IBK Ungdom 4 - 5 e.förl. David Dornlöv, Erik Hindemith ISLK 180
2019-03-31 16:00 1 Nykvarn IF/IBF Ungdom - Vendelsö IK 11 - 3 Daniel Pettersson, Richard Himberg Björkestahallen 184
2019-03-31 16:00 1 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv 8 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2019-03-31 17:00 1 FBC Aspen/FBC Lerum - Warberg IBF 10 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Rydsbergshallen 426
2019-03-31 17:00 1 Lindås Rasta IBK - IBK Lockerud Mariestad/Ungdom 9 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Salming Arena
2019-03-31 17:30 1 IK Sirius FBC - Hagfors IBS/Edebäck IBF 6 - 2 Handrin Thunkvist, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL 412
2019-03-31 17:30 1 Gävle GIK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 11 Jakob Westerlund, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov 406
2019-03-31 17:30 1 Ingarö IF JAS - Ledberg IBF 4 - 5 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall 397
2019-03-31 18:00 1 Växjö IBK Utv - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen 265
2019-04-02 19:20 1 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 13 - 3 David Berger, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall 182

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis