Spelprogram - Pantamera F Blå Svår Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Johnn Wahlgren johnn@spelinfo.se 0730244233 Svart/Svart/Svart
Enebybergs IF Lila, Vit, Lila
IBF Offensiv Lidingö blå, blå, blå
IK Tomtberga (B) Michael Jerlin michael.jerlin@gmail.com 076 020 62 80 Vit/Vit/Vit
Solna IK Tomas Ek ektomas@yahoo.se 073-9813436 Vit, Vit, Vit
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Väsby AIK Andreas Sjöblom sjoblom78@gmail.com 073-040 89 05 Röd/Röd/Vit
Åkersberga IBF (A) Jörgen Fastesson jorgen.fastesson@gmail.com 0702584626 Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Gunilla Erlandsson erlandsson.gunilla@gmail.com 072-5516859 Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 13:00 1 Väsby AIK - Bele Barkarby IF IBF (A) Jonatan Svahn, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-09-29 15:00 1 Åkersberga IBF (A) - Solna IK Ludwig Idevall, Jakob Iskander Skärgårdsstadshallen
2019-09-29 16:00 1 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) Roger Nyström, Björn Söderström Grindtorpshallen
2019-09-29 19:15 1 Enebybergs IF - Täby FC (A) Oscar Wernborg, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
Omgång 2
2019-10-05 17:00 2 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Grindtorpshallen
2019-10-06 13:00 2 Bele Barkarby IF IBF (A) - Enebybergs IF Martin Hjelmberg, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-10-06 13:00 2 Solna IK - IK Tomtberga (B) Linn Skotte, Ida Torbjörner Ulriksdalshallen
2019-10-06 14:15 2 Åkersberga IBF (B) - Väsby AIK Amanda Kaiser, Karima Sharipova Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2019-10-12 15:00 3 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö Matilda Jennersjö, Linnea Gribe Grindtorpshallen
2019-10-13 10:00 3 IK Tomtberga (B) - Täby FC (A) Asta Hansson, Ida Torbjörner Kvarnbergshallen
2019-10-13 16:15 3 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-10-13 19:15 3 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (B) Leif Karlsson, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
Omgång 4
2019-10-19 09:15 4 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) Mats Järnmark, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-10-19 15:00 4 Täby FC (A) - Solna IK Max Hasselrot, Simon Fröberg Grindtorpshallen
2019-10-19 18:00 4 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK Christian Berger, Niclas Andersson Bodals Bollhall
2019-10-20 13:00 4 Bele Barkarby IF IBF (A) - IK Tomtberga (B) Annie Mattsson, Ludwig Idevall Björkebyhallen
Omgång 5
2019-10-26 15:00 5 Väsby AIK - Täby FC (C) Robert Lindén Säfström, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-27 11:00 5 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (B) Erik Gustafsson, Tony Verho Kvarnbergshallen
2019-10-27 17:15 5 Enebybergs IF - IBF Offensiv Lidingö Leif Karlsson, Richard Jonsson Danderyds Gymnasium
2019-11-24 12:00 5 Solna IK - Bele Barkarby IF IBF (A) Hugo Dandanell, Alexander Edehag Björkebyhallen
Omgång 6
2019-11-09 12:30 6 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (A) Stephanie Mobedjina, Isabelle Lassfolk Bodals Bollhall
2019-11-10 10:30 6 Åkersberga IBF (B) - Solna IK Max Åstrand, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 14:00 6 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) Jonas Vedin, Joel Holm Björkebyhallen
2019-11-10 15:00 6 Täby FC (C) - Enebybergs IF Filip Lövenklint, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
Omgång 7
2019-11-16 10:45 7 IK Tomtberga (B) - IBF Offensiv Lidingö My Källström Lyly, Heimo Lyly Kvarnbergshallen
2019-11-16 16:00 7 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) Isabelle Lassfolk, Mats Järnmark Grindtorpshallen
2019-11-17 16:15 7 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (C) Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 18:15 7 Enebybergs IF - Väsby AIK Sezgin Youmer, Johan Nima Danderyds Gymnasium
Omgång 8
2019-11-23 09:30 8 Åkersberga IBF (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Martin Mårtensson, Andreas Beijer Åkersberga Sporthall A
2019-11-23 15:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Solna IK Johan Nima, Daniel Bjerdahl Bodals Bollhall
2019-11-23 16:00 8 Väsby AIK - Åkersberga IBF (A) Richard Jonsson, Alexander Löfgren Väsby skolan
2019-11-24 13:00 8 Täby FC (C) - IK Tomtberga (B) Jacob Appeltofft, Loke Astlin Strömberg Grindtorpshallen
Omgång 9
2019-11-30 14:00 9 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö Hannes Hovmöller, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2019-12-01 10:00 9 IK Tomtberga (B) - Väsby AIK Annabel Jonsson, Tindra Henriksson Kvarnbergshallen
2019-12-01 14:15 9 Åkersberga IBF (A) - Enebybergs IF Paulina Sturmhöwel Döring, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 17:00 9 Solna IK - Täby FC (C) Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Tallbackaskolan
Omgång 10
2019-11-28 18:20 10 Täby FC (C) - Täby FC (A) Imtiaz Karim, Noel Akdemir Skarpängskolan B
2019-12-07 11:15 10 Väsby AIK - Solna IK Hugo Nilsson, Filip Saverstam Väsby skolan
2019-12-07 17:15 10 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF (A) Stephanie Mobedjina, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2019-12-08 17:15 10 Enebybergs IF - IK Tomtberga (B) Sezgin Youmer, Osama Abaied Danderyds Gymnasium
Omgång 11
2019-12-14 10:45 11 IK Tomtberga (B) - Åkersberga IBF (A) Johnny Mikael Claesson, Rebecka Edin Kvarnbergshallen
2019-12-15 10:45 11 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (C) Linnea Gribe, Matilda Jennersjö Björkebyhallen
2019-12-15 11:00 11 Solna IK - Enebybergs IF Robert Vangeus, Alexander Löfgren Ulriksdalshallen
2019-12-15 12:30 11 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö Oscar Uhlir, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-12-15 13:15 11 Täby FC (A) - Väsby AIK Mimma Spasic, Mario Mallengren Grindtorpshallen
Omgång 12
2020-01-11 13:30 12 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK Andreas Mattsson, Anna Mandelstam Herresta Sporthall
2020-01-12 11:00 12 Solna IK - Åkersberga IBF (A) Alexander Löfgren, Anna Mandelstam Ulriksdalshallen
2020-01-12 11:15 12 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) Johan Nima, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 17:00 12 Täby FC (A) - Enebybergs IF Chelsea Wickenbergh, Buster Wickenbergh Grindtorpshallen
Omgång 13
2020-01-18 14:00 13 Väsby AIK - Åkersberga IBF (B) Hugo Nilsson, Carl Theorén Väsby skolan
2020-01-19 10:15 13 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Tore Dernell, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 12:15 13 IK Tomtberga (B) - Solna IK Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2020-01-19 16:15 13 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF (A) Alexander Löfgren, Ricky Bagge Danderyds Gymnasium
Omgång 15
2020-01-25 16:00 15 Solna IK - Täby FC (A) Arvid Stegrud, Andreas Lyhnakis Ulriksdalshallen
2020-01-25 16:15 15 Väsby AIK - IBF Offensiv Lidingö Hugo Nilsson, Magnus Johnsson Väsby skolan
2020-01-26 09:00 15 IK Tomtberga (B) - Bele Barkarby IF IBF (A) Alexander Hellström, Niclas Woxmark Kvarnbergshallen
2020-02-08 18:45 15 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Petra Dynesius, Anna Mandelstam Åkersberga Sporthall A
Omgång 16
2020-02-01 15:00 16 Täby FC (C) - Väsby AIK Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Grindtorpshallen
2020-02-01 15:15 16 IBF Offensiv Lidingö - Enebybergs IF Filip Saverstam, Lars Sundlöf Bodals Bollhall
2020-02-01 15:15 16 Åkersberga IBF (B) - IK Tomtberga (B) Lars Reuterhagen, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 12:00 16 Bele Barkarby IF IBF (A) - Solna IK Linnea Gribe, Oliver Forsman Björkebyhallen
Omgång 17
2020-02-08 15:00 17 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) Jonas Vedin, Max Åstrand Grindtorpshallen
2020-02-09 10:00 17 Solna IK - Åkersberga IBF (B) Johanna Kjebon, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2020-02-09 12:15 17 Åkersberga IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Johan Hessing, Petra Dynesius Åkersberga Sporthall A
2020-02-11 19:15 17 Enebybergs IF - Täby FC (C) Anna Mandelstam, Sezgin Youmer Danderyds Gymnasium
Omgång 18
2020-02-15 14:00 18 Väsby AIK - Enebybergs IF Lars Reuterhagen, Linnea Gribe Väsby skolan
2020-02-15 14:30 18 IBF Offensiv Lidingö - IK Tomtberga (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Bodals Bollhall
2020-02-15 18:00 18 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Lea Gergi, William De Besche Grindtorpshallen
2020-02-16 15:00 18 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) Daniel Karlsson, Nicklas Sundgren Skärgårdsstadshallen
Omgång 19
2020-03-07 09:30 19 IK Tomtberga (B) - Täby FC (C) Shabbir Ahmed, Thea Kaplan Kvarnbergshallen
2020-03-07 09:30 19 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK Tore Dernell, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 10:45 19 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (B) Emil Gartmon, Niklas Forsman Björkebyhallen
2020-03-08 13:00 19 Solna IK - IBF Offensiv Lidingö Joel Holm, Noel Huss Ulriksdalshallen
Omgång 20
20 Enebybergs IF - Åkersberga IBF (A) Danderyds Gymnasium
20 Väsby AIK - IK Tomtberga (B) Väsby skolan
20 Täby FC (C) - Solna IK Grindtorpshallen
20 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (A) Bodals Bollhall
Omgång 21
21 IK Tomtberga (B) - Enebybergs IF Kvarnbergshallen
21 Bele Barkarby IF IBF (A) - IBF Offensiv Lidingö Björkebyhallen
21 Täby FC (A) - Täby FC (C) Grindtorpshallen
21 Solna IK - Väsby AIK Ulriksdalshallen
Omgång 22
22 Åkersberga IBF (A) - IK Tomtberga (B) Åkersberga Sporthall A
22 Enebybergs IF - Solna IK Danderyds Gymnasium
22 Väsby AIK - Täby FC (A) Väsby skolan
22 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (A) Grindtorpshallen
22 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) Bodals Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis