Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Farsta IBK Camilla Ek camilla.ek@farstaibk.se Svart/Svart/Svart
FBI Tullinge Clas Collin halali70@gmail.com 0703-869530 Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Huddinge IBS Kansli huddingeinnebandy@hotmail.com 070-627 97 27 Röd/Röd/Vita
IBF Offensiv Lidingö (B) Joakim Sedenberg joakim.sedenberg@se.selecta.com blå, blå, blå
Ingarö IF Svart, Svart, Svart
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF Orange, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK Tom Widegren tom.widegren@gmail.com 0708 / 75 25 84 svart/svart, svart, svart
Täby FC (C) Anna Berglund annaberglund@telia.com 0703707464 Vit, Vit, Vit
Värmdö IF Anna Anderman Anna.anderman11@gmail.com 0736252022 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 12:15 1 Ingarö IF - Täby FC (C) 0 - 14 Filip Öhman, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-09-28 18:15 1 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 2 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Tomtbergahallen
2019-09-29 11:30 1 Tumba GOIF - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 1 Sam Varahram, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2019-10-06 15:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 5 - 1 David Berger, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
Omgång 2
2019-10-05 15:15 2 FBI Tullinge - Tumba GOIF 3 - 7 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Rikstenshallen
2019-10-05 15:15 2 Täby FC (C) - Farsta IBK 4 - 7 Lucas Edberg, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-10-06 15:15 2 Värmdö IF - Ingarö IF 5 - 5 Martin Johansson, Adam Lönnborg Värmdö sporthall
2019-10-06 18:30 2 IBF Offensiv Lidingö (B) - Huddinge IBS (A) 4 - 5 William Albrecht, Magnus Berg Bodals Bollhall
Omgång 3
2019-10-12 12:45 3 Farsta IBK - Värmdö IF 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-10-12 18:00 3 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 3 - 4 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Tomtbergahallen
2019-10-13 09:00 3 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Lennart Asp, Martin Claësson Storvretens Sporthall
2019-11-10 19:00 3 Ingarö IF - Tungelsta IF 5 - 2 Sezgin Youmer, Alexander Löfgren Ingarö Sporthall
Omgång 4
2019-10-19 14:00 4 Tungelsta IF - Farsta IBK 0 - 3 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Tungelsta Sporthall
2019-10-20 09:45 4 Värmdö IF - Täby FC (C) 2 - 8 Mattias Lönnborg, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-10-20 10:45 4 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 5 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Daniel Bjerdahl Tyresöhallen
2019-10-20 17:15 4 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ingarö IF 3 - 2 Johan Eklund, Christian Berger Bodals Bollhall
Omgång 5
2019-10-26 12:45 5 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 1 Magnus Eriksson, Niclas Woxmark Farstahallen 3
2019-10-26 13:15 5 Ingarö IF - FBI Tullinge 1 - 9 Adam Lindell, Liam Kronkvist Ingarö Sporthall
2019-10-26 14:00 5 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF 7 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Tomtbergahallen
2019-10-27 12:45 5 Täby FC (C) - Tungelsta IF 9 - 3 Niklas Forsman, Lucas Edberg K-Rauta Arena
Omgång 6
2019-11-09 11:45 6 FBI Tullinge - Farsta IBK 2 - 3 Adam Lönnborg, Sadjad Nima Tullingehallen
2019-11-09 11:45 6 Tungelsta IF - Värmdö IF 4 - 1 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-11-09 13:30 6 IBF Offensiv Lidingö (B) - Täby FC (C) 1 - 5 Emilia Tuomela, Alexander Löfgren Bodals Bollhall
2019-11-10 12:15 6 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 4 - 1 Joel Säve-Söderbergh, Jonathan Wallén Brobäck Tyresöhallen
Omgång 7
2019-11-16 12:30 7 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Johnny Mikael Claesson Farstahallen 3
2019-11-16 13:15 7 Ingarö IF - Tumba GOIF 1 - 6 Daniel Mårtensson, Johan Engvall Ingarö Sporthall
2019-11-17 11:30 7 Värmdö IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 1 - 1 Liam Kronkvist, Filip Öhman Värmdö sporthall
2019-11-17 15:30 7 Täby FC (C) - FBI Tullinge 8 - 4 Adam Sundbom, Tim Svensson K-Rauta Arena 43
Omgång 8
2019-11-15 19:30 8 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tungelsta IF 5 - 4 Johan Nima, Christian Berger Bodals Bollhall
2019-11-23 11:00 8 FBI Tullinge - Värmdö IF 3 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Tullingehallen
2019-11-23 12:15 8 Tumba GOIF - Farsta IBK 6 - 2 Lennart Asp, Erik Gustafsson Storvretens Sporthall
2019-11-23 14:00 8 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF 14 - 2 Malva Sölvemark, Martin Claësson Tomtbergahallen
2019-11-24 12:45 8 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC (C) 7 - 3 Kevin Helly, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
Omgång 9
2019-11-30 12:15 9 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 3 - 8 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Farstahallen 3
2019-12-01 10:30 9 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 7 , Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2019-12-01 14:15 9 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 3 Jonas Jatko, Mikael Ferneback Tungelsta Sporthall
2020-02-02 15:30 9 Täby FC (C) - Tumba GOIF 7 - 5 Elis Erbing, Johan Hessing Grindtorpshallen
Omgång 10
2019-12-07 11:45 10 FBI Tullinge - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 2 Sam Varahram, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2019-12-07 13:15 10 Huddinge IBS (A) - Täby FC (C) 10 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
2019-12-07 13:30 10 Tumba GOIF - Värmdö IF 4 - 3 Stefano Bianque, Bjarne Hekkelstrand Storvretens Sporthall
2019-12-08 16:30 10 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 6 - 1 Johan Nima, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
Omgång 11
2019-12-14 12:45 11 Tungelsta IF - Tumba GOIF 1 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2019-12-15 10:00 11 Farsta IBK - Ingarö IF 9 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2019-12-15 13:00 11 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) 2 - 7 Martin Johansson, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2019-12-15 17:15 11 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 7 Johan Nima, Niklas Forsman Bodals Bollhall
Omgång 12
2020-01-11 10:15 12 Täby FC (C) - Ingarö IF 10 - 1 Ej offentliggjord, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2020-01-11 12:30 12 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 2 - 6 Nicholas Lindgren, Roland Nester Tungelsta Sporthall
2020-01-11 18:15 12 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Sezgin Youmer Tullingehallen
2020-01-12 17:15 12 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tumba GOIF 1 - 5 Mattias Lönnborg, Mats Andersson Bodals Bollhall
Omgång 13
2020-01-18 10:30 13 Tumba GOIF - FBI Tullinge 2 - 4 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2020-01-18 11:30 13 Farsta IBK - Täby FC (C) 4 - 0 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Farstahallen 3
2020-01-18 12:30 13 Ingarö IF - Värmdö IF 5 - 1 Anton Zaitsev, Åsa Gustavsson Ingarö Sporthall
2020-01-18 14:00 13 Huddinge IBS (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 2 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
Omgång 14
2020-01-25 12:00 14 Tungelsta IF - Ingarö IF 5 - 6 Fredrik Bousset, Nicholas Lindgren Tungelsta Sporthall
2020-01-25 12:15 14 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 2 - 4 Mattias Nordlund, Christian Ljunggren Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 15:15 14 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 3 - 3 Adam Lönnborg, Tobias Jansson Tullingehallen
2020-01-26 16:45 14 Värmdö IF - Farsta IBK 2 - 9 Anton Zaitsev, Wilmer Axén Värmdö sporthall
Omgång 15
2020-02-01 12:00 15 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Gustav Levin, Zana Guzel Tomtbergahallen
2020-02-01 12:15 15 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 5 Didrik Axen, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-02-01 12:30 15 Farsta IBK - Tungelsta IF 5 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Farstahallen 3
2020-02-01 12:45 15 Täby FC (C) - Värmdö IF 4 - 3 Kevin Helly, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
Omgång 16
2020-02-08 09:15 16 FBI Tullinge - Ingarö IF 2 - 4 Petra Dynesius, Mattias Nordlund Tullingehallen
2020-02-08 13:45 16 Tungelsta IF - Täby FC (C) 4 - 5 Kenneth Johansson, Niclas Woxmark Tungelsta Sporthall
2020-02-08 14:30 16 IBF Offensiv Lidingö (B) - Farsta IBK 0 - 14 Tony Verho, Kenny Ly Bodals Bollhall
2020-02-09 12:15 16 Tumba GOIF - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Sezgin Youmer, Jonas Holm Storvretens Sporthall
Omgång 17
2020-02-15 11:15 17 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 6 Sezgin Youmer, Anton Zaitsev Ingarö Sporthall
2020-02-15 12:45 17 Täby FC (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 3 Simon Fröberg, William Albrecht K-Rauta Arena
2020-02-15 13:00 17 Farsta IBK - FBI Tullinge 4 - 0 Anders Hillebrink, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2020-02-16 10:15 17 Värmdö IF - Tungelsta IF 2 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 18
18 IBF Offensiv Lidingö (B) - Värmdö IF
2020-02-09 18:15 18 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 0 - 3 Zana Guzel, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2020-02-22 12:15 18 FBI Tullinge - Täby FC (C) 2 - 2 Johan Nima, Sam Varahram Tullingehallen
2020-03-03 20:00 18 Tumba GOIF - Ingarö IF 7 - 1 Kent Budell, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
Omgång 19
2020-03-07 10:30 19 Farsta IBK - Tumba GOIF 3 - 4 Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Farstahallen 3
2020-03-07 11:30 19 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Anton Zaitsev, Filip Öhman Ingarö Sporthall
2020-03-07 14:15 19 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 5 Adam Lindell, Mats Andersson Värmdö sporthall
2020-03-08 11:00 19 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 10 Nihada Cenanovic, Imtiaz Karim K-Rauta Arena
2020-03-08 14:30 19 Tungelsta IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 5 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
Omgång 20
20 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK Tomtbergahallen
20 Tumba GOIF - Täby FC (C) Storvretens Sporthall
20 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Strandhallen - Tyresö
20 FBI Tullinge - Tungelsta IF
Omgång 21
21 IBF Offensiv Lidingö (B) - FBI Tullinge Bodals Bollhall
21 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK Tungelsta Sporthall
21 Värmdö IF - Tumba GOIF Värmdö sporthall
21 Täby FC (C) - Huddinge IBS (A) K-Rauta Arena
Omgång 22
22 Ingarö IF - Farsta IBK Ingarö Sporthall
22 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF Tomtbergahallen
22 Tumba GOIF - Tungelsta IF Malmsjö Sporthall
22 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) Strandhallen - Tyresö

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis